Jehovi svjedoci

Evo da ja odgovorim, pošto se Den stidi: :oops:

Tačno 62 godine, od 1891. do 1953, Jehovini Svedoci su verovali da Bog obitava na Alfi Plejade, zvezdi Alcyon i da sa te zvezde direktno upravlja Univerzumom.

To učenje, kao i gomila drugih napušteno je dekretom. Valjda je otkazala radio veza, ili se Bog možda preselio u neko drugo ćoše Kosmosa. :twisted:
 
Sizif:
Evo da ja odgovorim, pošto se Den stidi: :oops:

Tačno 62 godine, od 1891. do 1953, Jehovini Svedoci su verovali da Bog obitava na Alfi Plejade, zvezdi Alcyon i da sa te zvezde direktno upravlja Univerzumom.

To učenje, kao i gomila drugih napušteno je dekretom. Valjda je otkazala radio veza, ili se Bog možda preselio u neko drugo ćoše Kosmosa. :twisted:

:D

Milovanovicu mislio sam da citas Kulu Strazaru! i Ti kao moderator trebao bi da budes primer kako se ovde diskutuje: ako iznosis tvrdnju onda je potrebno i da je dokazes, u suprotnom klevetas!

Tesko tebi kada te Makarije hvali i podrzava!Razmisljaj-losa drustva kvare dobre obicaje!


Pozdrav Milovanovicu!
:D
 
Е мој јадниче... истина о срамној историји секте јехића се не може сакрити. То је само илузија твог мозга ког је секта испрала и испрограмирала. 8)
 
MaranAta:
Е мој јадниче... истина о срамној историји секте јехића се не може сакрити. То је само илузија твог мозга ког је секта испрала и испрограмирала. 8)

Jadni su oni koji upadnu u kandžu sekte.... :cry:
 
Dali je moguce da se ova rasprava jos vodi :lol: Recite mi dobri ljudi,koliko je hriscanski satanizovati one koji imaju drugacije misljenje od vaseg?Recite mi koliko je ono u sta verujete usadjeno rodjenjem od roditelja,okruzenja;a koliko ste to zaista vi?(ako smo vec kod toga,kome je ispran mozak).
Pravite li razliku izmedju sekte i zajednice?Jer ako ne,trebalo bi.Dokle god to nikome ne nanosi zlo,to nije sekta.A inace svako ima pravo na svoje misljenje i to niko ne moze promeniti i niko nikome ne moze oduzeti :D
P.S.
Budite srecni,u sta god verovali.... :wink:
 
То се не зове "сатанизовање", него АНАТЕМИСАЊЕ. А то су радили још и сами Апостоли, који су анатемисали све оне који су ширили около кажну и искривљену Христову науку. Па су то право пренели и на прве оце Православне Цркве, и то тако иде све до наших дана.

А да свака секта доноси зло, каже нам и Библија, јер су се и сами Апостоли здушно борили против тих јеретичких учења. Изван Божје Цркве нема ни спасења, тако да су секте заправо - убице душа. :roll:
 
Leelaa:
Sta znate o sekti Jehovih svjedoka? Nedavno sam saznala da su moji prijatelji pripadnici te sekte. Sve mi je to nepoznato, i od kako sam za njih to cula, izbjegavam susrete s njima.
Prvi put sam na vasem forumu, i ja i moja porodica smo pravoslavci.

zar tvoja vera nije dovoljno jaka da te sacuva od mogucih poteskoca pogootov ako su to tvoji prijatelji
 
Бити изложен јереси је јако тешко. Познати су примери и искусних подвижника који су посртали, јер је реч о превари нечастивог, слично као и Адаму што се десило. Зато треба бити опрезан и што је најважније, препознати превару. А сваки јеретик ће својом слаткоречивошћу и наизглед тачним тврдњама да нападне Православног баш онако како су га у секти научили гуруи. Опрез! :roll:
 
Заједница може да буде месна, на пример... Секте се крију под називом "верска заједница" и реч је о чистом замазивању очију. :roll:

А да ли је мени лично неко наудио или не, небитно је. Јер, ако науди мом брату или сестри, као да је и мени лично наудио. То спада под оно "љуби ближњега свога..." ако ниси знао. :wink:
 
MaranAta:
Заједница може да буде месна, на пример... Секте се крију под називом "верска заједница" и реч је о чистом замазивању очију. :roll:

А да ли је мени лично неко наудио или не, небитно је. Јер, ако науди мом брату или сестри, као да је и мени лично наудио. То спада под оно "љуби ближњега свога..." ако ниси знао. :wink:
Ako ti nisi znao pod ono” ljubi bliznjega svoga” spada voleti sve ljude, zar ne ? ili ko su tvoji bliznji? Da li su to samo oni koji isto razmisljaju kao ti , a oni koji ne njih slobodno mozes da progonis i napadas do mile volje bez imalo grize savesti. To je po tebi duh hriscanstva?
Bibljija lepo kaze : “ po plodovima njihovim prepoznace ih. Zar se grozdje bere s trnja ili smokve s cicka?” Pa onada nek svako po plodovima sagleda svoju religiju. A kakva je to institucija koja tolerise masone, spiritizam, nemoral, umesanost u ratove…A to o zamazivanju ociju i o trazenju skrivenog znacenja je glup argument protiv bilo cega.
 
Leelaa:
Sta znate o sekti Jehovih svjedoka? Nedavno sam saznala da su moji prijatelji pripadnici te sekte. Sve mi je to nepoznato, i od kako sam za njih to cula, izbjegavam susrete s njima.
Prvi put sam na vasem forumu, i ja i moja porodica smo pravoslavci.
Pre nego što postaviš temu nauči bar o čemu pričaš. To što si pitala zovu se JEHOVINI SVEDOCI, zvanično su registrovana RELIGIJA a ne sekta. Hajde sad iz početka.
 
MaranAta:
Е мој јадниче... истина о срамној историји секте јехића се не може сакрити. То је само илузија твог мозга ког је секта испрала и испрограмирала. 8)

:D

Maksime puno ti hvala sto brines o mom stanju, ipak ima necega dobrog u tebi!

Moram da ti kazem da smo se slatko nasmejali onoj tvojoj gluposti ( koju si ti, verujem veoma temeljito istrazio) o Danilovom postu pre nego sto je bacen u jamu-nije jeo ni pio 20 dana-idi begaj! A povrh svega je naucio i lavove da poste-svi smo se smejali, a tek moja deca, sta da ti kazem.Stvarno bih voleo da te vidim i upoznam. Jadna je ta tvoja vera koju ti imas! kakve ti budalastine valjas, pa cela kovinska ludnica sa vrsackom ne bi poverovala u te kretenluke koje ti navodis! Naucio Danailo lavove da poste-idi molim te, Danilo nije imao druga posla nego je ucio lavove da poste! To je prica tvoje crkve! Eto najbolji primer kako tvoje gazde tumace Bibliju, a vi koji u to verujete jos ste gori i cemerniji! Zaista je to zalost i jad slusati takve price koje sramote Boga! Imas li dostojanstvo covece? Gde ti je samopostovanje? Gde ti je razum?


Vec se, evo drugi dan tome smejem! Dede ispricaj jos neku pricicu koju su isfabrikovali tvoji prvosvestenici, posto ih ima dosta da im ni imena ne znas!

Stvarno si gori od Maksima!

:D
 
FARMACEUT:
MaranAta:
Е мој јадниче... истина о срамној историји секте јехића се не може сакрити. То је само илузија твог мозга ког је секта испрала и испрограмирала. 8)

Jadni su oni koji upadnu u kandžu sekte.... :cry:

:D

Asistent ti si u mnogo gorim kandzama i sto je najgore od svega i najjadnije-nisi toga ni svestan!Jedan snazan stavak iz Biblije moze da ti pomogne da saznas u cijim si kandzama-moras prvo da ga procitas, dobro da razumes i da meditiras posle svega ako zelis da imas koristi od toga! Evo ga stavak: 2.Timoteju 2. pogl. stavci 24 i 25.

Pozdrav druze!

:D



:D
 
Den:
Moram da ti kazem da smo se slatko nasmejali onoj tvojoj gluposti ( koju si ti, verujem veoma temeljito istrazio) o Danilovom postu pre nego sto je bacen u jamu-nije jeo ni pio 20 dana-idi begaj! A povrh svega je naucio i lavove da poste-svi smo se smejali, a tek moja deca, sta da ti kazem.

Јадо јадни, па то пише у Библији ако ниси знао. :wink:
 
MaranAta:
Den:
Moram da ti kazem da smo se slatko nasmejali onoj tvojoj gluposti ( koju si ti, verujem veoma temeljito istrazio) o Danilovom postu pre nego sto je bacen u jamu-nije jeo ni pio 20 dana-idi begaj! A povrh svega je naucio i lavove da poste-svi smo se smejali, a tek moja deca, sta da ti kazem.

Јадо јадни, па то пише у Библији ако ниси знао. :wink:

:D


Maksime druze, silno sam vreme izgubio s tobom! Dovoljno smo pricali-kajem se mnogo sto sam uopste zapocinjao! Nisi ti za razgovor!

Ostaj mi zdravo i veselo Biserko!

:D
 
Den:
MaranAta:
Den:
Moram da ti kazem da smo se slatko nasmejali onoj tvojoj gluposti ( koju si ti, verujem veoma temeljito istrazio) o Danilovom postu pre nego sto je bacen u jamu-nije jeo ni pio 20 dana-idi begaj! A povrh svega je naucio i lavove da poste-svi smo se smejali, a tek moja deca, sta da ti kazem.

Јадо јадни, па то пише у Библији ако ниси знао. :wink:

:D


Maksime druze, silno sam vreme izgubio s tobom! Dovoljno smo pricali-kajem se mnogo sto sam uopste zapocinjao! Nisi ti za razgovor!

Ostaj mi zdravo i veselo Biserko!

:D

Ajde malo pređi na ove Sataniste....sreće ti....tu podrazumijevam i Sizifa...
 
MaranAta:
Den:
Moram da ti kazem da smo se slatko nasmejali onoj tvojoj gluposti ( koju si ti, verujem veoma temeljito istrazio) o Danilovom postu pre nego sto je bacen u jamu-nije jeo ni pio 20 dana-idi begaj! A povrh svega je naucio i lavove da poste-svi smo se smejali, a tek moja deca, sta da ti kazem.

Јадо јадни, па то пише у Библији ако ниси знао. :wink:
DEN-u je ostalo samo da se smeje jer da je iole viseg IQ on bi verovatno plakao nad glupostima koje je napisao.
 
MaranAta:
Ствар је веома проста и једноставна:

- Или си Православни, или си јеретик
- Или си вера или невера

Трећег нема, јер је Православље чувар вере која је једом предана светима (Јуда 1,3) и то пре цца. 2000 година. Компромиса са лажним пророцима и месијама који су и у Библији најављени неће и не може бити.

Којекакве замлате измислише добар бизнис у оснивању протестантских секти, и није ни чудо што их се толико nakoti. :roll:
Zasto svi koji se smatraju "pravim" pravoslavcima insistiraju na aoristu- jel to neko najduhovnije glagolsko vreme? A u poentu ovog posta necu ni da ulazim
 
Timplshved:
Zasto svi koji se smatraju "pravim" pravoslavcima insistiraju na aoristu- jel to neko najduhovnije glagolsko vreme?
Pa istinu ako mnimo zboriti, pisanija Maranatina zvučaše vazda produhovljeno. :wink:

Šalu na stranu, ako pogledamo Farmaceuta aka. Seeking for Love, Maranata bar zna srpski jezik.
 

Back
Top