Jehovi svjedoci

Ствар је веома проста и једноставна:

- Или си Православни, или си јеретик
- Или си вера или невера

Трећег нема, јер је Православље чувар вере која је једом предана светима (Јуда 1,3) и то пре цца. 2000 година. Компромиса са лажним пророцима и месијама који су и у Библији најављени неће и не може бити.

Којекакве замлате измислише добар бизнис у оснивању протестантских секти, и није ни чудо што их се толико накоти. :roll:
 
Elizabeta Petrovic:
Zaista, može svako misliti šta hoće o učenju Jehovinih svedoka, i načinu na koji shvataju Bibliju. Kao i u drugim verskim zajednicama, ima fanatika a ima i normalnih ljudi. Ta priča da od nekoga treba da zazirem zato što ide u zajednicu JEhov. svedoka je zaista užasna! Ma, ne idi tamo kod komšija! Ubijaju decu????!!!! Zaista, u poslednjoj deceniji ljude su kod nas toliko naplašili sa pričom o sektama, da obični ljudi više ne razlikuju neku hrišćansku protestantsku zajednicu ili Jeh. svedoke ili... itd. od satanista koji otvoreno obožavaju Sotonu, ili od zaista opasnih organizacija.

Mante se ljudi sujeverja, zatucanosti, straha, gledajte na sve ljude ma šta mislili i šta verovali kao na ljude, sa ljubavlju i u koloru! I mante se holivudskih "dobrih" i "loših" momaka... Ako mislite da je neko u zabludi, to možete sasvim normalno i uljudno da iznesete... Bedno je zazirati od ljudi na takav način.


:( eto vidis sta se desi kad se slusa teorija a praksa se ne dozivi
nedo ti bog da dozivis ono o cemu sam prico
:(
 
crow:
:( eto vidis sta se desi kad se slusa teorija a praksa se ne dozivi
nedo ti bog da dozivis ono o cemu sam prico
:(

:D

Ej vrano, prijatelju, bas sam znatizeljan, ispricaj, molim te, tvoje iskustvo sa ovim "vucima u jagnjecoj kozi" koji su prevarili i varaju ceo svet i opet svi kazu kako su oni (Jehovini Svedoci) najmiroljubiviji narod u celom svetu. A sta kazes? Da cujemo!

:D
 
Ма они су тобоже "мирољубиви" али су зато досадни као пролив обијајући прагове и врбујући људе у ту смешну секту основану од стране масона. :roll:
 
MaranAta:
Ма они су тобоже "мирољубиви" али су зато досадни као пролив обијајући прагове и врбујући људе у ту смешну секту основану од стране масона. :roll:

:D

Makarije, druze, ja verujem da ti nisi u stanju da se suocis ni sa jednim Jehovinim Svedokom i da razgovaras s njim na temelju Biblije. To sto imas velika usta ovde na forumu i sto pricas uglavnom sta znas, umesto da znas sta pricas, je veliki dokaz tvoje nemoci, kompleksa, neuctivosti, necovecnosti, nedostatak vaspitanja, ne postovanja sagovornika, netakticnosti, velikog neznanja i nepoznavanja materijala o kome raspravljas, i mnogo naj, naj, najgorih osobina da ih je veoma tesko nabrojati. Imam iskustva sa takvima poput tebe!
Ipak jedino sto cenim kod tebe jeste tvoja velika ljubav prema Bogu, iako pogresno usmerena, podseca me na apostola Pavla koji je sa velikom revnoscu voleo Jehovu, ali je ta ljubav bila pogresno usmerena da je cak ubijao tadasnje hriscane, misleci da cini sluzbu Bogu! Kada je konacno, uz pomoc Jehove, ukapirao sta radi, postao je jedan od najrevnijih apostola!
Ipak, Bogu je sve moguce!
P.S. Taman sam te pohvalio na drugom topiku kako ti se recnik neznatno popravio i ti ga sada uprska, bre Makarije!
Ostaj mi zdravo Makarije!
:D
 
Den:
crow:
:( eto vidis sta se desi kad se slusa teorija a praksa se ne dozivi
nedo ti bog da dozivis ono o cemu sam prico
:(

:D

Ej vrano, prijatelju, bas sam znatizeljan, ispricaj, molim te, tvoje iskustvo sa ovim "vucima u jagnjecoj kozi" koji su prevarili i varaju ceo svet i opet svi kazu kako su oni (Jehovini Svedoci) najmiroljubiviji narod u celom svetu. A sta kazes? Da cujemo!

jel si gledo film CROW sa brendon lee-jem u glavnoj ulozi ...

:D
 
Трла-баба-лан прича. Од чињеница се не може побећи. А оне су овде...

ЈЕХОВИНИ СВЕДОЦИ

Ова секта је у порицању православне Христове истине отишла најдаље, тако да се једва може назвати хришћанском, јер је ближе јеврејству него хришћанству. У отпадању су је надмашили само још сатанисти. Како је настала ова секта?

Године 1852. рођен у Питсбургу, у Пенсилванији, САД, Чарлс Тазе Расел, главни “пророк” ове секте. Иако није био пастор нити теолог по струци, прочуо се својим тумачењем Библије, па је скупштина “Истраживача Библије” у Алигену замолила да им буде као пастор. Имао је много својих писмених и усмених тумачења Библије. Присталице су га веома цениле. Називале су га “пријатељем свих људи”, “Највећим религиозним учитељем после апостола Павла”. По веровању његових присталица, постоје седам посланика Божијих, и то: апостол Павле, апостол Јован, Арије, Петар Валд, Виклиф, Лутер и он, Чарлс Тазе Расел. Он лично представљао се као пророк, као “Божја уста”, као човек који је све своје знање добио од Бога, просвећењем Светога Духа. Таман исто тако, како је Јелена Вајт адвентистичка “пророчица” говорила о Вилијаму Милеру.

Као и Вилијам Милер и он је био заинтересован за питање датума другог доласка Христова, и латио се посла да ту загонетку реши. По његовим рачунима и пророштвима Христос ће доћи 1872. године. Та година је дошла и прошла, а Христос није дошао. Расел је поправио свој рачун. Објавио је да се преварио у рачуну само за две године. Доћиће Христос 1874. И та година је прошла без Христовог доласка. Одгодио је тај долазак за 1914. годину. Па опет ништа. Па за 1918. годину, али ту бруку није доживео, јер је умро 1916. године.

Ето ко је оснивач те секте. :roll:
 
Neka je hvala Uzvisenom Allahu, Gospodaru svih svjetova, i neka je selam i salavat na posljednjeg poslanika Muhammeda, neka je mir i blagoslov na njega

maranata pa nemoj vise sve sto je tebi nepoznato da prljas i da nalazis neke izvore sumljive prirode pusti ljude da veruju u ono sto oni mislle ako su u zabludi za sebe su nisu radi tebe budi malo tolerantan ja stvarno neznam kao da ti pomognem da dodjes do pameti potrazi negde savet iz neki sumljivih izvora.
:lol: :lol: :lol:
Sreca velika pa pravoslavci imaju tebe ka vernika .Zamisli da nisi pravoslavac sta bi im ti tek reko i pomislio oni nebi mogli zivu glavu iscupat od tebe i tvojih bisera
 
mangas:
Neka je hvala Uzvisenom Allahu, Gospodaru svih svjetova, i neka je selam i salavat na posljednjeg poslanika Muhammeda, neka je mir i blagoslov na njega

maranata pa nemoj vise sve sto je tebi nepoznato da prljas i da nalazis neke izvore sumljive prirode pusti ljude da veruju u ono sto oni mislle ako su u zabludi za sebe su nisu radi tebe budi malo tolerantan ja stvarno neznam kao da ti pomognem da dodjes do pameti potrazi negde savet iz neki sumljivih izvora.
:lol: :lol: :lol:
Sreca velika pa pravoslavci imaju tebe ka vernika .Zamisli da nisi pravoslavac sta bi im ti tek reko i pomislio oni nebi mogli zivu glavu iscupat od tebe i tvojih bisera

Ma, sreca, sreca, dobro kazes.
Inace, ne mozemo da se pozalimo, bisera - puna kapa.
:lol: :lol: :lol:
 
MaranAta:
Трла-баба-лан прича. Од чињеница се не може побећи. А оне су овде...

ЈЕХОВИНИ СВЕДОЦИ

Ова секта је у порицању православне Христове истине отишла најдаље, тако да се једва може назвати хришћанском, јер је ближе јеврејству него хришћанству. У отпадању су је надмашили само још сатанисти. Како је настала ова секта?

Године 1852. рођен у Питсбургу, у Пенсилванији, САД, Чарлс Тазе Расел, главни “пророк” ове секте. Иако није био пастор нити теолог по струци, прочуо се својим тумачењем Библије, па је скупштина “Истраживача Библије” у Алигену замолила да им буде као пастор. Имао је много својих писмених и усмених тумачења Библије. Присталице су га веома цениле. Називале су га “пријатељем свих људи”, “Највећим религиозним учитељем после апостола Павла”. По веровању његових присталица, постоје седам посланика Божијих, и то: апостол Павле, апостол Јован, Арије, Петар Валд, Виклиф, Лутер и он, Чарлс Тазе Расел. Он лично представљао се као пророк, као “Божја уста”, као човек који је све своје знање добио од Бога, просвећењем Светога Духа. Таман исто тако, како је Јелена Вајт адвентистичка “пророчица” говорила о Вилијаму Милеру.

Као и Вилијам Милер и он је био заинтересован за питање датума другог доласка Христова, и латио се посла да ту загонетку реши. По његовим рачунима и пророштвима Христос ће доћи 1872. године. Та година је дошла и прошла, а Христос није дошао. Расел је поправио свој рачун. Објавио је да се преварио у рачуну само за две године. Доћиће Христос 1874. И та година је прошла без Христовог доласка. Одгодио је тај долазак за 1914. годину. Па опет ништа. Па за 1918. годину, али ту бруку није доживео, јер је умро 1916. године.

Ето ко је оснивач те секте. :roll:

:D

Makarije, druze, ja verujem da ti nisi u stanju da se suocis ni sa jednim Jehovinim Svedokom i da razgovaras s njim na temelju Biblije. To sto imas velika usta ovde na forumu i sto pricas uglavnom sta znas, umesto da znas sta pricas, je veliki dokaz tvoje nemoci, kompleksa, neuctivosti, necovecnosti, nedostatak vaspitanja, ne postovanja sagovornika, netakticnosti, velikog neznanja i nepoznavanja materijala o kome raspravljas, i mnogo naj, naj, najgorih osobina da ih je veoma tesko nabrojati. Imam iskustva sa takvima poput tebe!
Ipak jedino sto cenim kod tebe jeste tvoja velika ljubav prema Bogu, iako pogresno usmerena, podseca me na apostola Pavla koji je sa velikom revnoscu voleo Jehovu, ali je ta ljubav bila pogresno usmerena da je cak ubijao tadasnje hriscane, misleci da cini sluzbu Bogu! Kada je konacno, uz pomoc Jehove, ukapirao sta radi, postao je jedan od najrevnijih apostola!
Ipak, Bogu je sve moguce!
P.S. Taman sam te pohvalio na drugom topiku kako ti se recnik neznatno popravio i ti ga sada uprska, bre Makarije!
Ostaj mi zdravo Makarije!
:D[/quote]
 
Den, skrenula bih ti paznju na ovo Makarije, stvarno postaje neukusno.

Mozda je to kamen spoticanja - tako malo treba da ga ubedis. Radi, radi na tome. Dobar je materijal, samo malo neiskustan, a i ne cita dovoljno,kako si sam zapazio. Korak, dva - gotova stvar.
:lol:
 
Den:
MaranAta:
Трла-баба-лан прича. Од чињеница се не може побећи. А оне су овде...

ЈЕХОВИНИ СВЕДОЦИ

Ова секта је у порицању православне Христове истине отишла најдаље, тако да се једва може назвати хришћанском, јер је ближе јеврејству него хришћанству. У отпадању су је надмашили само још сатанисти. Како је настала ова секта?

Године 1852. рођен у Питсбургу, у Пенсилванији, САД, Чарлс Тазе Расел, главни “пророк” ове секте. Иако није био пастор нити теолог по струци, прочуо се својим тумачењем Библије, па је скупштина “Истраживача Библије” у Алигену замолила да им буде као пастор. Имао је много својих писмених и усмених тумачења Библије. Присталице су га веома цениле. Називале су га “пријатељем свих људи”, “Највећим религиозним учитељем после апостола Павла”. По веровању његових присталица, постоје седам посланика Божијих, и то: апостол Павле, апостол Јован, Арије, Петар Валд, Виклиф, Лутер и он, Чарлс Тазе Расел. Он лично представљао се као пророк, као “Божја уста”, као човек који је све своје знање добио од Бога, просвећењем Светога Духа. Таман исто тако, како је Јелена Вајт адвентистичка “пророчица” говорила о Вилијаму Милеру.

Као и Вилијам Милер и он је био заинтересован за питање датума другог доласка Христова, и латио се посла да ту загонетку реши. По његовим рачунима и пророштвима Христос ће доћи 1872. године. Та година је дошла и прошла, а Христос није дошао. Расел је поправио свој рачун. Објавио је да се преварио у рачуну само за две године. Доћиће Христос 1874. И та година је прошла без Христовог доласка. Одгодио је тај долазак за 1914. годину. Па опет ништа. Па за 1918. годину, али ту бруку није доживео, јер је умро 1916. године.

Ето ко је оснивач те секте. :roll:

:D

Makarije, druze, ja verujem da ti nisi u stanju da se suocis ni sa jednim Jehovinim Svedokom i da razgovaras s njim na temelju Biblije. To sto imas velika usta ovde na forumu i sto pricas uglavnom sta znas, umesto da znas sta pricas, je veliki dokaz tvoje nemoci, kompleksa, neuctivosti, necovecnosti, nedostatak vaspitanja, ne postovanja sagovornika, netakticnosti, velikog neznanja i nepoznavanja materijala o kome raspravljas, i mnogo naj, naj, najgorih osobina da ih je veoma tesko nabrojati. Imam iskustva sa takvima poput tebe!
Ipak jedino sto cenim kod tebe jeste tvoja velika ljubav prema Bogu, iako pogresno usmerena, podseca me na apostola Pavla koji je sa velikom revnoscu voleo Jehovu, ali je ta ljubav bila pogresno usmerena da je cak ubijao tadasnje hriscane, misleci da cini sluzbu Bogu! Kada je konacno, uz pomoc Jehove, ukapirao sta radi, postao je jedan od najrevnijih apostola!
Ipak, Bogu je sve moguce!
P.S. Taman sam te pohvalio na drugom topiku kako ti se recnik neznatno popravio i ti ga sada uprska, bre Makarije!
Ostaj mi zdravo Makarije!
:D
[/quote]

Izvorno Hrišćanstvo (Pravoslavna Crkva)prevashodno vjeruje u NOVI Zavjet....Tako da ukoliko nešto želiš dokazati meni ili bilo kom pravoslavnom,a ti Citiraj TU SVETU knjigu...
PS.Poštujemo mi i Stari zavjet,ali između Staroga i Novoga Zavjeta nema poređenja...Novi Zavjet napisaše apostoli vođeni Duhom Svetim... :D 8)
 
MaranAta:
Ма они су тобоже "мирољубиви" али су зато досадни као пролив обијајући прагове и врбујући људе у ту смешну секту основану од стране масона. :roll:


A sta cemo sa masonima u SPC ? Pa to ne poricu ni oni koji su iskreni aktivni pravoslavni vernici, … Ili vam onda proradi tolerancija?

P.S. Mogao bi da povedes racuna na nacin izrazavanja posto postoje sinonimi za proste reci koje koristis ( Matej 15:11,18,19 )

8)
 
Postoje ljudi koji su se proucavajuci Bibliju sablaznili, primetivsi razliku izmedju onoga sto ih pravoslavna crkva uci, i onoga sto zaista pise u Bibliji. No, jedan deo njih je na tu svest reagovao nezrelo i na kraju zavrsio medju Jehovinim svedocima.

Umesto da ih jasna svetlost biblijske istine lakse i priblizi Bogu, njima je ta svest o razlici izmedju pravoslavlja i Biblije postala iskusenje da laskaju sopstvenoj samopravednosti kako su oni eto iznad crkve koja je zastranila u otpadu i paganstvu.

Na osnovu ovog osvedocenja oni su dosli u iskusenje da svoje srce
otruju gorcinom i mrznjom prema pravoslavlju (ili bilo kojoj drugoj tradicionalnoj religiji sa kojom su se susretali u zivotu).

U svetu punom zla, nije nikakav problem nalaziti svugde oko sebe primere bezakonja i nepravde i hraniti njima svoj um. Duhovno djubretarstvo postaje hobi i izvor dusevne satisfakcije mnogima koje same muci necista savest zbog sopstvenog zla. U svetlu tudjih greha, oni se osecaju pravednijim i visim od drugih, nego u svetlu Hristove neukaljane pravednosti.

Svakako ne zelim da tvrdim da Jehovini svedoci nisu iskreni i da oni nemaju dobre namere. Verujem da bi vecina od njih bila spremna da svoj zivot zrtvuje za svoju veru, i to vise nego sto bi prosecan pravoslavac ili nekadasnji komunista bio spreman da svoj zivot da za svoje verovanje i svoje ideale, ali zelim da objasnim da su pobude koje stoje iza njihovih svesnih namera - gresne.

Iza njihove "dobrote" krije se sujeta, iza "brige za ljude" - paranoidnost, iza "pravicnosti" - osvetoljubivost, iza "zelje za rajem" sebicnost, i iza drzanja religioznih pravila - krivica, a ne ljubav prema Bogu i coveku.

Da je to tako, to cu sada da dokumentujem.

Jednom Jehovinom svedoku sam postavio pitanje:

"Koja je sustina vase poruke svetu? ... Vi smatrate da za razliku od svih drugih religija imate najvecu i najcistiju svetlost istine! Sta je to dakle sto vi imate a sto svet od vas treba da sazna a sto druge crkve ne propovedaju?"

Kako me je i dalje zbunjeno slusao, nastavio sam:

"Vi smatrate da imate posebnu poruku svetu, pravu poruku za ovo vreme! U cemu je sadrzaj te vase poruke? Kakve duhovne blagoslove cu ja konkretno imati od prihvatanja te vase vesti? Kakvog prakticno to znacaja ima po mene? Protpostavimo da se, na primer, ja stalno svadjam sa svojim roditeljima! U cemu bi mi pomogla svetlost vase istine? Sta vi kao Jehovin svedok mozete da mi kazete na problem moje svadljivosti?"

Odgovorio mi je: "Pa, to zaista nije lepo!"

Rekao sam mu: "Pa tu svetlost ima i jedan ateista! Da bi neko znao da je greh svadjati se, uopste nije potrebno da bude religiozan! Ali, ocekujem da mi pruzite vecu svetlost od onih koji se u svetu danas smatraju hriscanima! Sta vi to mozete da mi pruzite, sto drugi tumaci Biblije ne znaju, a sto ce mi pomoci da resim svoj problem?"

Tada me je on upitao da li znam silu pravog Bozjeg imena Jehova, i navodio mi je stihove koji govore da treba svetiti Bozje ime, itd. Da bi ilustrovao vaznost Bozjeg imena, pitao me je:

"Da li bi se ti odazvao kada bi te neko pozvao pogresnim imenom?"

Odgovorio sam mu: "Da! Ako bih primetio da se meni obratio! To mi se vise puta do sada desilo! Zar postoji vise bogova od jednog, pa ce se onda samo biblijski Jahve odazvati na Njegovo ime?"

Odgovorio mi je: "Postoji samo jedan Bog Stvoritelj, ali postoji mnostvo bogova, demona koji ti se mogu odazvati ako ne koristis pravo Bozje ime! A svaki koji prizove 'ime Gospodnje spasce se'"

Objasnio sam mu da ne bi bilo pravedno da spasenje zavisi od prizivanja samog imena. Mnogi koji preziru Bozji karakter sa lakocom izgovaraju Bozje ime. Zasto bi se Bog njima magijski odazvao na samo ime, mimo njihove unutrasnje volje? Ni demoni, ni Bog ne "padaju" na formu, vec na odredjenu predstavu imena koje se priziva.

Pojam "shem" koji se u Bibliji prevodi kao "ime" zapravo znaci "karakter". Dakle, svaki koji prizove ime (karakter) bice spasen, ali ne i svaki koji govori "Gospode, Gospode". Zatim sam citirao biblijske stihove koji kazu da nece svaki koji govori Gospode, Gospode uci u carstvo nebesko (Matej 7,21), nego onaj koji cini po volji Bozjoj koja je izraz Bozjeg karaktera a koja je otkrivena Bozjim zakonom, itd.

Bitan je duh koji nas vodi a ne forma izgovorenog imena: "Niko ne moze doci k meni ako ga ne dovuce otac koji me posla." (Jovan 6,44) "A tako i Duh pomaze nam u nasim slabostima, jer ne znamo zasto cemo se moliti kao sto treba, nego sam Duh moli se za nas uzdisanjem neiskazanim." (Rimljanima 8,26)

Ukoliko nas Sveti Duh ne pokrece na molitvu, vec sebicni i samopravedni porivi, tada se mi ne molimo Bogu, bez obzira koje ime u molitvi prizivamo.

Dakle, ne samo ime, vec predstava o karakteru onoga kome se molimo odredjuje da li se zaista molimo Bogu ili ne!

Mnogi ljudi imaju tako izopacenu predstavu o Bogu da kroz takvu predstavu o Bogu Sveti Duh uopste ne moze sa njima da komunicira.

A da vidimo kakvu predstavu o Bogu imaju Jehovini svedoci:

Njihov Bog krsi Prvu Bozju zapovest. Ako Isus nije Bog, kako Bog moze da legalizuje krsenje Prve zapovesti raznim iskljucivo bozanskim atrubutima koje pridaje Isusu, pa cak i pravom da mu se ljudi klanjaju ako On nije zaista Bog? (Kada se apostol Jovan poklonio andjelu, bio
je ukoren. Vidi Otkrivenje 22,8-9)

Takodje, po njihovom ucenju Bog je morao nekoliko puta da slaze Isusove ucenike iz pedagoskih razloga, iz cega sledi da je Bog prekrsio Devetu zapovest. Itd.

Ako njihov ideal krsi sopstvene zapovesti da bi ostvario sopstvene ciljeve, sta mozemo ocekivati od njih samih.

Licemerno je sto Jehovini svedoci vide iskusenje u odlazenju u bioskop, ili citanju tudje religiozne literature, a ne vide iskusenje u sopstvenoj nauci koja uci:

"Toliko mnogo jos treba uraditi. Bice velika povlastica ucestvovati.

Sto se tice onih, koji su se zlobno radovali akcijama protiv zemaljskih predstavnika Jehovine sveopste organizacije, Jehovine sluge su molile da dodje dan osvete radi ovih uvreda koje su bacene na Jehovinu organizaciju. Preuzeli su reci koje je psalmist izgovorio osvrnuvsi se na stari Edom: "O, seti se, Jehova, Edomovih sinova u dan
Jerusalimov, kako su govorili: Ogolite ga do temelja!" (Psalam 137:7, NS; Galatima 4:26). Nikako ne, Jehova previse voli svoju zeni slicnu organizaciju a da bi zaboravio ono sto oni koji su deo djavolske organizacije govore i cine protiv vernih iz njegove zemaljske
organizacije. ...

"O, kceri vavilonska, koja ce biti oplenjena, srecan ce biti onaj koji ti plati postupkom ovakvim kakvim si s nama postupala. Srecan ce biti onaj koji zgrabi i na komade tvoju decu o stenu razbije" (Psalam 137:8,9, NS).

Ko ce biti taj "srecan"? ...

Tako je Isus Hrist u svojoj carskoj moci onaj "srecan" prorecen od psalmiste! ...

Oni su beskrajno srecni, ali ceka ih jos veca radost. Bice to onda, kada ce moci da se pridruze vecem Kiru, vladajucem vladaru Isusu Hristu, u vreme kada ce raskomadati "decu" te djavolske organizacije.

Bez obzira da li ce "bich" biti doslovan ili simbolican, on ce utisati usta koja izgovaraju strasne pretnje! Jezici ce istruliti! Culo vida ce oslabiti, tako da ce istruliti! Misici snaznih ratnika ce izgubiti snagu dok budu na nogama - ne dok budu lezali na zemlji kao lesevi. Meso koje pokriva kosti ce se raspasti! ...

Bice razbijena njihova jedinstvena akcija protiv Jehovinih svedoka. Kao gladijatori u rimskoj areni, sa zaslepljujucim kacigama na svojim glavama, oni ce navaliti slepo jedan na drugoga. ...

Kakvo divno ime ce steci Jehova pobedom, koja uliva strahopostovanje u "ratu velikog dana Boga Svemoguceg"! "Napred, onda, u boj, o Jehova nad vojskama, zajedno sa svojim carskim sinom Isusom Hristom!" ... Neka taj izvestaj neuporedive pobede u vecna vremena ostane u analima sveopste istorije!" ("Svetska sigurnost pod knezom mira" 146-149, 151, 158-160)

Ako su Jehovini svedoci u tako slabom duhovnom stanju da im je iskusenje citanje tudje religiozne literature, kako im onda nije iskusenje sopstvena nauka, po kojoj ce oni sedam meseci sahranjivati kosti onih koji nisu bili clanovi njihove verske organizacije?

Nije nikakvo cudo sto u milione primeraka stampaju literaturu o pravom Bozjem imenu a zapostavljaju pravi Bozji karakter i Bozji zakon koji taj karakter otkriva.

Umesto Bozjih zapovesti koje jedino mogu ukoriti coveka za njegove grehe, Jehovini svedoci drze pravila ponasanja kojima samo umiruju svoju savest, isto onako kako to cine i tradicionalni vernici drzeci se svoje tradicije.

Zabrana transfuzije krvi, farbanja jaja, slavljenja rodjendana, i razna druga pravila ponasanja, duhovno ne obavezuju, ne zahtevaju reformu covekovog srca i karaktera, kao sto to zahtevaju Bozje zapovesti koje se bave samim pobudama.

Mozemo li zamisliti coveka koji preklinje Boga recima: "Gospode, ocisti moje srce od greha jer tako mi se daje transfuzija krvi, tako mi se farbaju jaja i slavi rodjendan. Molim te Gospode da izbacis te zle pobude iz mog srca!"

Naravno da takve gresne pobude ni ne postoje.

Nije greh davati transfuziju krvi, farbati jaja ili slaviti rodjendan. Mogu biti samo gresne pobude iz kojih to neko radi, ali i ne moraju. Za njih se treba kajati, ali kako je Bozji zakon zanemaren kod Jehovinih svedoka (on je ukinut Hristovim pogubljenjem, po njihovoj nauci), oni ni ne mogu postati svesni svog stanja greha.

Kako se stvarno kaje jedan Jehovin svedok?

Zasta se kaje, ako je Zakon, kriterijum greha ukinut na Golgoti?

Jehovin svedok se ni ne kaje za sam greh (sebicnost, oholost, ...), vec samo za posledice greha u svom ponasanju. Evo istinitog primera molitve jednog Jehovinog svedoka:

"Veliki Jehova, danas sam ucinio 27 grehova. Oprosti mi sto sam danas naglo zalupio vratima kada sam izlazio od prijatelja u bolnici! Oprosti mi i sto sam hodao po travi iako je bilo zabranjeno, zatim sto sam presao na crveno svetlo... !"

Zbog pogresne predstave o Zakonu, Jehovini svedoci imaju manju svetlost istine od prosecnog ateiste, bez ozbira sto u rukama drze Bibliju. Gotovo svaki ateista ce smatrati da je bolje uzeti krv u slucaju teske operacije, nego rizikovati sam ishod operacije. Medjutim, Jehovini svedoci su protiv infuzije krvi. Oni se pozivaju na biblijske citate o ishrani i zabrani konzumiranja krvi. Oni toliko vode racuna od zdravlju da ce zrtvovati i sam zivot da bi sacuvali svoje zdravlje. Isus je starozavetnim primerima sa posvecenim hlebovima i subotom jasno pokazao da nije nacinjen covek radi zakona,
nego zakon radi coveka.

Nadam se da nam je sada jasno da je sustinski problem svake zablude zanemarivanje ispravne predstave o Bozjem zakonu, koji jedino moze da ukori coveka za greh (na nivou pobuda njegovog srca) i da ga usmeri ka Hristu.

Jehovin svedok napisa:

> Zaљto je Ime bitno. "Kad postavi u me ljubav svoju izbaviжu ga, uzvosiжu ga; jer ime moje zna" Ps.91:14

Odgovor Jehovinom svedoku:

Sta ti mislis o Bogu?

Da je on "debil" koji se "pali" na ime?

Gde ti je zdrav razum pa da mozes da poverujes u takvu religiju koja toliko izopacava predstavu o Bogu?

Ako te je upravo takva predstava o Bogu odusevila da postanes religiozan, onda sa tobom svakako nesto nije u redu. Obicno ljude (koji se zaista religiozni) odusevi Bozji karakter, a ne samo Bozje ime.

Pa to sto ti otkrivas je vece vredjanje Boga od onog koje rade pravoslavni sa brojanicama, koji misle da ce Bog da "padne" na broj ponovljenih molitvi.

Rec "shem" na jevrejskom originalu ne znaci samo "ime", vec znaci i "karakter", pa se iz konteksta vidi da nije rec o imenu vec o karakteru.

Razmisli koliko bi bilo besmileno da pojam KARAKTERA ima bukvalno znacenje pojmom "ime" u sledecim citatima:

"Ovako veli Gospod nad vojskama: -Evo coveka kojemu je IME klica, koji ce klijati sa mesta svoga, i sagradice crkvu Gospodnju." (Zaharija 6,12.13)

"Ovako dakle molite se vi: Oce nas koji si na Nebesima, da se sveti IME tvoje..." (Matej 6,9)

"Mirisom su tvoja ulja prekrasna, IME ti je ulje razliveno, zato te ljube devojke." (Pesma 1,3)

"Glas Gospodnji vice gradu, i ko je mudar vidi IME tvoje." (Mihej 6,9)

"Evo, ja saljem andjela svojega pred tobom da te cuva na putu, i da te odvede na mesto koje sam ti pripravio. Cuvaj ga se i slusaj ga, nemoj da ga rasrdis, jer vam nece oprostiti greha, jer je moje IME u njemu. Nego ako ga dobro uzaslusas i ustvoris sve sto kazem, ja cu biti neprijatelj tvojim neprijateljima i protivnik tvojim protivnicima. ... I sluzite Gospodu Bogu svojemu i on ce blagosloviti hleb tvoj i vodu tvoju; i uklonicu bolest izmedju vas." (2.Moj.23,20.21)

Da Isus nije Bog (kako tvrde Jehovini svedoci) tada bi davanje atributa Isusu koji pripadaju samo Bogu znacilo da sam Bog krsi svoj sopstveni zakon (Prvu zapovest Dekaloga):

"Zato i Bog njega povisi, i darova mu ime koje je vece od svakoga imena. Da se u ime Isusovo pokloni svako koleno onih koji su na nebu i na zemlji i pod zemljom." (Filibljanima 2,9-10)

Bitan je duh koji nas vodi a ne forma izgovorenog imena: "Niko ne moze doci k meni ako ga ne dovuce otac koji me posla." (Jovan 6,44) "A tako i Duh pomaze nam u nasim slabostima, jer ne znamo zasto cemo se moliti kao sto treba, nego sam Duh moli se za nas uzdisanjem neiskazanim." (Rimljanima 8,26)

Ukoliko nas Sveti Duh ne pokrece na molitvu, vec sebicni i samopravedni porivi, tada se mi ne molimo Bogu, bez obzira koje ime u molitvi prizivamo.

Dakle, ne samo ime, vec predstava o karakteru onoga kome se molimo odredjuje da li se zaista molimo Bogu ili ne!

Mnogi ljudi imaju tako izopacenu predstavu o Bogu da kroz takvu predstavu o Bogu Sveti Duh uopste ne moze sa njima da komunicira.

A da vidimo kakvu predstavu o Bogu imaju Jehovini svedoci:

Njihov Bog krsi Prvu Bozju zapovest. Ako Isus nije Bog, kako Bog moze da legalizuje krsenje Prve zapovesti raznim iskljucivo bozanskim atrubutima koje pridaje Isusu, pa cak i pravom da mu se ljudi klanjaju ako On nije zaista Bog? (Kada se apostol Jovan poklonio andjelu, bio je ukoren. Vidi Otkrivenje 22,8-9)

Takodje, po njihovom ucenju Bog je morao nekoliko puta da slaze Isusove ucenike iz pedagoskih razloga, iz cega sledi da je Bog prekrsio Devetu zapovest. Itd.

Ako njihov ideal krsi sopstvene zapovesti da bi ostvario sopstvene ciljeve, sta mozemo ocekivati od njih samih.
 
Ovakav KLEVETNICKI GOVOR clana Odgovora primeren je onima na koje je Biblija upozorila sledecim stihovima:

Juda 10 “A TI LJUDI IPAK GOVORE POGRDNO O SVEMU STO ZAPRAVO NE ZNAJU; a sve ono sto razumeju po prirodi kao nerazumne zivortinje, u tome se i dalje kvare. Tesko njima , jer su posli Kainovim putem i radi nagrade nasrnuli stranputicom Valamovom i ginu u buntovnom Korejevom govoru…”

2.Korincanima 11:13-15 “ Jer takvi ljudi su LAZNI APOSTOLI , prevarni radnici, koji se pretvaraju u Hristove apostole. I nije nikakvo cudo, jer se i sam Satana pretvara u andjela svetla . Zato nije nista neobicno ako se i njegove sluge pretvaraju u sluge pravednosti. Ali, KRAJ CE IM BITI PO NJIHOVIM DELIMA.”

1.Timoteju 4:1 “ Ali nadahnuti izraz izricito kaze da ce u kasnijem vremenu neki OTPASTI OD VERE , time sto ce obracati paznju na zavodljive nadahnute izraze i ucenja demona.”

1.Timoteju 6:3-5 “Ako neko naucava drugu nauku i ne pristaje na zdrave reci , reci naseg Gospoda Isusa Hrista, TAJ JE NADUT OD PONOSA I NISTA NE RAZUME, NEGO MU UM BOLUJE od zapitkivanja i rasprava o recima. Iz toga proizilazi zavist, svadja, pogrdan govor, zle sumnje, zucne prepirke o sitnicama u koje se upustaju ljudi pokvarenog uma i liseni istine, koji misle da je odanost Bogu sredstvo dobitka.”

2.Petrova 2:21,22 “Jer bolje bi im bilo da nisu tacno spoznali put pravednosti nego da se , nakon sto su ga tacno spoznali, odvrate od svete zapovesti koja im je predata. Dogodilo im se ono sto kaze istinita poslovica: “Pas se vraca na svoju bljuvotinu i okupana krmaca vraca se da se valja u blatu.”

P.S. Pozdrav ostalima sa stihovima:
Efesanima 5:6,7 Galatima 5:10
 
Odgovor:
Svakako ne zelim da tvrdim da Jehovini svedoci nisu iskreni i da oni nemaju dobre namere. Verujem da bi vecina od njih bila spremna da svoj zivot zrtvuje za svoju veru, i to vise nego sto bi prosecan pravoslavac ili nekadasnji komunista bio spreman da svoj zivot da za svoje verovanje i svoje ideale, ali zelim da objasnim da su pobude koje stoje iza njihovih svesnih namera - gresne.

Iza njihove "dobrote" krije se sujeta, iza "brige za ljude" - paranoidnost, iza "pravicnosti" - osvetoljubivost, iza "zelje za rajem" sebicnost, i iza drzanja religioznih pravila - krivica, a ne ljubav prema Bogu i coveku.

Da je to tako, to cu sada da dokumentujem.

:D

Pa tebe, prijatelju cekamo da nam rasvetlis i provalis ovu organizaciju koju niko do sada nije mogao. Ti si, vidim, apsolvirao Jehovine Svedoke!? Nema za tebe tajni, oni tebe ne mogu da zavrnu a druze? Nema sta skidam kapu pred tvojim konciznim argumentima koji su, po svoj prilici, samo tebi jasni i ubedljivi! Drugi Makarije u malo naprednijem izdanju-perfidnijem, lukavijem!
Obzirom da si slican Makariju-Maranati-Maksimu, verujem da ni ti nemas snage da se suocis i razgovaras s Jehovinim Svedocima, nego se prcis i busas ovde na forumu gde se ne vidis! Voleo bih da te vidim i upoznam!

Ostaj mi zdravo naduvenko i svrati malo do zemlje ako imas vremena, mnogo si visoko! Pre nego sto tresnes!

:D
 
maranata ti bi obavezno moro da upoznas miss
vas dvoje ko da ste stvoreni jedno za drugo
imate mozdanih celija toliko koliko da kazese da ste ljudska bica da vas ne vredjam a znas dobro moje misljenje o tebi i onoj missici
 
arttim:
Ovakav KLEVETNICKI GOVOR clana Odgovora primeren je onima na koje je Biblija upozorila sledecim stihovima:

Juda 10 “A TI LJUDI IPAK GOVORE POGRDNO O SVEMU STO ZAPRAVO NE ZNAJU; a sve ono sto razumeju po prirodi kao nerazumne zivortinje, u tome se i dalje kvare. Tesko njima , jer su posli Kainovim putem i radi nagrade nasrnuli stranputicom Valamovom i ginu u buntovnom Korejevom govoru…”

2.Korincanima 11:13-15 “ Jer takvi ljudi su LAZNI APOSTOLI , prevarni radnici, koji se pretvaraju u Hristove apostole. I nije nikakvo cudo, jer se i sam Satana pretvara u andjela svetla . Zato nije nista neobicno ako se i njegove sluge pretvaraju u sluge pravednosti. Ali, KRAJ CE IM BITI PO NJIHOVIM DELIMA.”

1.Timoteju 4:1 “ Ali nadahnuti izraz izricito kaze da ce u kasnijem vremenu neki OTPASTI OD VERE , time sto ce obracati paznju na zavodljive nadahnute izraze i ucenja demona.”

1.Timoteju 6:3-5 “Ako neko naucava drugu nauku i ne pristaje na zdrave reci , reci naseg Gospoda Isusa Hrista, TAJ JE NADUT OD PONOSA I NISTA NE RAZUME, NEGO MU UM BOLUJE od zapitkivanja i rasprava o recima. Iz toga proizilazi zavist, svadja, pogrdan govor, zle sumnje, zucne prepirke o sitnicama u koje se upustaju ljudi pokvarenog uma i liseni istine, koji misle da je odanost Bogu sredstvo dobitka.”

2.Petrova 2:21,22 “Jer bolje bi im bilo da nisu tacno spoznali put pravednosti nego da se , nakon sto su ga tacno spoznali, odvrate od svete zapovesti koja im je predata. Dogodilo im se ono sto kaze istinita poslovica: “Pas se vraca na svoju bljuvotinu i okupana krmaca vraca se da se valja u blatu.”

P.S. Pozdrav ostalima sa stihovima:
Efesanima 5:6,7 Galatima 5:10
Lepo, lepo...a šta je sa tobom? Ne činiš li ti to isto iz svog ugla ringa?
Mogu da razumem polet i revnost Jehovinih svedoka...ali njihovo nepoznavanje suštine Hristovih reči je poražavajuće. Tu nema ljubavi...samo čisto licemerje. Jevandjelje Hristovo su Srbi dobili još pre 1000 godina, dobili su i svetiteljske mošti i mučenike i pravednike : Gospod ih je proslavio.
Isto kao kod svih Pravoslavnih naroda pa i kod Katoličkih na kraju krajeva. I sada Jehovini svedoci i ostali kojima je bilo teško da prodju kroz uska vrata, već biraju široke puteve, poriču verodostojnost naše vere. Šire (i tumače ga)Jevandjelje koje mi imamo već 1000 godina! Ne znam gde ću biti kada dođe Gospod nad vojskama i ne znam kako ću se odbraniti na Strašnom sudu za svoja dela, reči i pomisli, ali znam da će biti pravedno i po zasluzi.
Ne želim da sablažnjavam ni jednog od malih koji veruju i molitvom prizivaju Onog kojeg i ja prizivam.
Gospodo...srešćemo se još...i videćemo šta je čije i ko je šta od onoga što je primio održao. Mnogi od nas sude pre Suda, poludevši od visokoumlja. Ni vaših 150 - 200 godina jeresi nisu za badava nastale, a ko je izabran i čije će haljine biti ubeljene da go ne hodi videće se na kraju (koliko svetitelja ravnoangelskih budete sabrali u vašim sektama da nadoknade broj palih andjela iz Carstva Nebeskog).
 
nije_lako:
arttim:
P.S. Pozdrav ostalima sa stihovima:
Efesanima 5:6,7 Galatima 5:10
[/color]
Jevandjelje Hristovo su Srbi dobili još pre 1000 godina, dobili su i svetiteljske mošti i mučenike i pravednike : Gospod ih je proslavio.
Isto kao kod svih Pravoslavnih naroda pa i kod Katoličkih na kraju krajeva.

:D

Moram da te pohvalim da si izabrao ime adekvatno tvom nastupu i znanju-nije tebi lako, razumem ja tebe, zato si i dosao na forum gde ces nesto da naucis!

Uzgred da te pitam, prijatelju, gde su vam onih privih 1000 godina od kada je Isus poceo sa propovedanjem?


Ne znam gde ću biti kada dođe Gospod nad vojskama i ne znam kako ću se odbraniti na Strašnom sudu za svoja dela, reči i pomisli, ali znam da će biti pravedno i po zasluzi.

To znam da ne znas gde ces biti, jer da poznajes Bibliju i Boga Biblije znao bi i to vrlo dobro, ali nije jos uvek kasno da ga upoznas!
Ni vaših 150 - 200 godina jeresi nisu za badava nastale,
Vidi se da, iako citas Bibliju, citas da bi citao, jer ne obracas paznju na ono sto citas. Procitaj malo bolje knjigu Isaije i obrati paznju na 43. poglavlje, zatim pismo Jevrejima 11. poglavlje, Isus Sin Bozji je nazvan vernim i istinitim svedokom...Propovedanje dobre vesti nisu izmislili Jehovini Svedoci, vec Isus Hrist koji je to cinio dok je bio na zemlji i dao zapovest ucenicima da to isto rade (Matej 28:19,20)

Da bi osoba razumela Bibliju i istinu potrebno je da zadovoljava tri uslova:
1.Poniznost-spremnost da se uci i istrazuje
2.Postenje i iskrenost
3.Duhovna glad-snazna zelja da se pronadju odgovori na pitanja kao sto su ko je Bog? Ko je Isus Hrist? Zasto starimo i umiremo? Sta se desava s umrlima i nama samima posle smrti....?

Nije ni cudo sto mnogi ne razumeju Bibliju!

Nije tebi lako prijetelju, ali dosao si na pravo mesto!

Ostaj mi zdravo!

:D
 
Битно је да је ти разумеш, и то не по властитој мудрости, него по мудрости гуруа јехићке секте - Расела. А колики је то замлата био, говори и чињеница да је изумио и на ком сазвежђу живи Христос. :lol:

Хајде напиши нам мало о томе... :wink:
 
1. Kor posl 1. 15;50
A ovo govorim braćo da tijelo i krv ne mogu naslijediti carstva Božijega, niti raspadljivost neraspadljivosti naslijeđuje.
Ako je presudna duša...onda brate ona definitivno nije u krvi...koliko se iz ovoga može videti. A i da jeste kao što vi učite mi pravoslavci tokom duhovnog uzdizanja i razvoja polako napuštamo meso (tako da ne rizikujemo da pojedemo nešto što nije propisno zaklano...)
2. Ista poslanica Kor posl 1. 2gl.
Za tvoje dobro Dene prouči je CELU. Vrlo je precizna i poučna - tiče se Sv.Trojstva u Jednom Bogu.
kao i 12glava 3.
Zato vam dajem na znanje da niko ko Duhom Božijim govori neće reći anatemate Isusa; i niko ne može Isusa Gospodom nazvati osim Duhom Svetijem.
Prouči i po završetku nekih Poslanica kako Apostoli Blagosiljaju, kao i to da je na mnogim primerima Sveti Duh prilično "autonoman" za običan Božiji aparat kakvim ga vi predstavljate... Imaš i Dela apostolska 20;28 ...
No taj sajt je namenski postavljen i uz to postavljen je dajući pogrešna objašnjenja o ipostasima Jednog Boga.
Stvoreni rodjeni jedini sin...Kako nešto može biti istovremeno i stvoreno i rođeno? Definišite se po pitanju Hrista stvoren ili rođen? To nije mala razlika. Ako je stvoren onda je isti kao i Andjeli i ljudi. Ako je rođen onda je isti po suštini sa ocem.
3.Vaše porodično vaspitanje je za pohvalu, kao i borba protiv želja koje navode na greh. Ima mnoštvo i pravoslavnih porodica koje žive tako. Ali ne preziru grešnike uklanjajući se od njih.I Hrist je sedeo,jeo i pio sa grešnicima, kao i Apostoli. No, šta je sa grešnim pomislima? Ona su mnogo dublje sakrivene u srcu od same grešne želje (i običnog uzdržanja) koja se javlja - čak šta više kriju se i ispod uma. Šta znate o borbi sa strastima i demonima koji se isteruju postom i molitvom?
4. Gde ste iskopali 1914. godinu i otkud vam da se Hrist tek tada zacario? Zar ga Stefan u Delima Apostolskim već nije video da sedi s desne strane Oca? Zar vam se ne čini malo sumnjivim to da ste se proglasili za Jehovine svedoke 1934. baš u vreme vladavine Sotone...da niste slučajno i vi od nje obmanuti? Mislite da smo mi slepi na znake vremena i da ne stražarimo?
Dene, možda si potkovan znanjem Sv. Pisma - ali i demoni ga poznaju i citiraju nam ga da bi nam se kasnije osvetili - nisu prestali da nas mrze. Čuvaj se.
 
nije_lako:
1. Kor posl 1. 15;50
A ovo govorim braćo da tijelo i krv ne mogu naslijediti carstva Božijega, niti raspadljivost neraspadljivosti naslijeđuje.
Ako je presudna duša...onda brate ona definitivno nije u krvi...koliko se iz ovoga može videti. A i da jeste kao što vi učite mi pravoslavci tokom duhovnog uzdizanja i razvoja polako napuštamo meso (tako da ne rizikujemo da pojedemo nešto što nije propisno zaklano...)
2. Ista poslanica Kor posl 1. 2gl.
Za tvoje dobro Dene prouči je CELU. Vrlo je precizna i poučna - tiče se Sv.Trojstva u Jednom Bogu.
kao i 12glava 3.
Zato vam dajem na znanje da niko ko Duhom Božijim govori neće reći anatemate Isusa; i niko ne može Isusa Gospodom nazvati osim Duhom Svetijem.
Prouči i po završetku nekih Poslanica kako Apostoli Blagosiljaju, kao i to da je na mnogim primerima Sveti Duh prilično "autonoman" za običan Božiji aparat kakvim ga vi predstavljate... Imaš i Dela apostolska 20;28 ...
No taj sajt je namenski postavljen i uz to postavljen je dajući pogrešna objašnjenja o ipostasima Jednog Boga.
Stvoreni rodjeni jedini sin...Kako nešto može biti istovremeno i stvoreno i rođeno? Definišite se po pitanju Hrista stvoren ili rođen? To nije mala razlika. Ako je stvoren onda je isti kao i Andjeli i ljudi. Ako je rođen onda je isti po suštini sa ocem.
3.Vaše porodično vaspitanje je za pohvalu, kao i borba protiv želja koje navode na greh. Ima mnoštvo i pravoslavnih porodica koje žive tako. Ali ne preziru grešnike uklanjajući se od njih.I Hrist je sedeo,jeo i pio sa grešnicima, kao i Apostoli. No, šta je sa grešnim pomislima? Ona su mnogo dublje sakrivene u srcu od same grešne želje (i običnog uzdržanja) koja se javlja - čak šta više kriju se i ispod uma. Šta znate o borbi sa strastima i demonima koji se isteruju postom i molitvom?
4. Gde ste iskopali 1914. godinu i otkud vam da se Hrist tek tada zacario? Zar ga Stefan u Delima Apostolskim već nije video da sedi s desne strane Oca? Zar vam se ne čini malo sumnjivim to da ste se proglasili za Jehovine svedoke 1934. baš u vreme vladavine Sotone...da niste slučajno i vi od nje obmanuti? Mislite da smo mi slepi na znake vremena i da ne stražarimo?
Dene, možda si potkovan znanjem Sv. Pisma - ali i demoni ga poznaju i citiraju nam ga da bi nam se kasnije osvetili - nisu prestali da nas mrze. Čuvaj se.
Hvala ti,ako je DEN pametan kao sto kaze,procitace.
 
MaranAta:
Битно је да је ти разумеш, и то не по властитој мудрости, него по мудрости гуруа јехићке секте - Расела. А колики је то замлата био, говори и чињеница да је изумио и на ком сазвежђу живи Христос. :lol:

Хајде напиши нам мало о томе... :wink:

:D

Maksime to ti je jedini adut koji imas-ko klinac od pet godina kada mu neko lupi cvrgu-aaa cu te kazem kod tate!

Izvadi Bibliju pa me demantuj-problem je sto ti citas (mozda i ne citas) ali ne razumes-nemas blage veze s Biblijom!
 

Back
Top