Jedno pitanje...7. kuca?

  • Začetnik teme neznalica
  • Datum pokretanja
Tamara_L:
Hvala Elle 77:)
smrc, a ja bih bas volela da bude neki tradicionalan brak:) Sta ce taj uran tu uf!Taj merkur u 12. tek.Inace mi je vladar 6. 7.i 9. kuce,katastrofa, ali boze moj. Izvinjavam se na izlivu emocija:)

Pa dobro, polako ... ima još do braka dovoljno vremena, a i postoje velike šanse da do tada shvatiš da će ti takva varijanta više odgovarati ... Nema svrhe, uopšte, opterećivati se tim stvarima - pogotovo sada - mislim da uopšte nema razloga za dramu :lol:
 
cleopathra:
evo ovako...
moj datum je 3.3.77. u 9 i 45h beograd. Zanima me da li cu uci u ozbiljnu vezu i eventualan brak sa osobom rodjenom 29.10.77. u beogradu - nemam vreme. Ja sam vec imala vanbracnu zajednicu vise od 3 godine i znam da se to gleda kao prvi brak, pa znaci ovo bi trebalo da bude drugi, ako ne gresim i on nije u 7. kuci ili jeste? U svakom slucaju, moje pitanje je da li je ta osoba - ta prava, tj. mogucnost ulaska u ozbiljnu vezu sa tom osobom i kad?
hvala unapred.
:D

Kao prvo, odmah da ti kažem da je gotovo nemoguće stopostotno reći da li ćeš baš sa njim ući u vezu/brak, ako u astrologiju ne uvedemo elemente vidovnjaštva :lol:
Mislim, bez zezanja - ovde čak nemamo ni njegovo vreme rođenja, dakle ni njegovu natalnu kartu ... hm :| Jako, jako teško.

Kod tebe posmatramo IX polje kao polje drugog braka- vanbračne zajednice. Po meni bi to lako mogla da bude osoba koja je starija od tebe ili u najmanju ruku vrlo zrela - saturnovski odnosno jarcevski tip, neko s kim ćeš imati dom, porodicu i veoma blizak i dubok odnos ali na momente ne baš naročito lak i uz dosta trzavica :? (vladar IX - Saturn "upetljan" u T-kvadrat - konjunkcija s Mesecom, opozicija Mars, kvadrat Uran - ne baš "lagodni" aspekti ... čak štaviše).
Čak i ako bismo pošli od toga da "tražimo" nekog ko bi se otprilike uklapao u tvoje IX polje, to za ovog dečka ne možemo ni naslutiti bez Asc-a... mislim da ti je to jasno. Ima on tog Saturna negde kao i znak Jarca (... kao i svi mi ;) ) ali da li mu je to vezano za I, XII polje ili pak VI - ogromna je razlika ... Bacila sam pogled, Mesec mu je najverovatnije u Blizancima (.. eto, cak ni tačan položaj Meseca ne znamo... :roll: ) što je iz tvog ugla dobro jer je tu negde oko tvog I polja pa može govoriti o bliskosti i emotivnoj vezanosti, ali u kontekstu cele ove priče to je doslovno NIKAKAV pokazatelj.
 
devojcurak:
Za Elle_77..........

Mesec u znaku Jarca u 1. kuci, u opoziciji sa Saturnom u 7. kuci. Saturn je vladar ascedenta, te venerinog, merkurovog i mjesecevog znaka, a mjesec je opet vladar 7. polja.
1. aspekt Saturn 180 Mesec i Saturn 180 Merkur... , Saturn u Raku (vladaocu Meseca), a Mesec u Jarcu (vladaocu Saturna)
2. saturn u raku u 7 kuci na 28 stepenu
3. venera u jarcu u 1 kuci.....
Znaci kakav ce biti moj buduci partner, mladji, stariji...i ima li svadbe na pomolu?
Mada evo i moje natalna karte........pa.....plz....plz...plz....vidi ko je "ON"!!!!!!!!!!!!

:lol:
Znaš, prvo sam se nasmejala na tvoje pitanje "ima li svadbe na pomolu" jer mi je prva asocijacija - a zašto je ne bi bilo, dok nisam otvorila natalnu i videla da imaš Saturna u VII (doduše, to si i napisala) :wink:
Pretpostavljam da nisi do sada bila u braku ili vanbračnoj vezi ... Sa Saturnom u VII sve ide "malo" kasnije (retko pre 29,30-e, ako ćemo po redu) i to je sa tom pozicijom najčešće i najbolja opcija. I, da, sa ovakvim položajima teško da ćeš omašiti razliku u godinama :wink: Meni lično više vuče na nekog starijeg, ali ne mogu reći da je i ona druga opcija nemoguća ...
Bez obzira na to sto su oba vladara (i I i VII) u izgonu i međusobno u opoziciji, reklo bi se da je ova situacija izuzetak od klasičnog tumačenja jer može govoriti o velikoj vezanosti partnera jedan za drugog i velikoj želji da odnos uspe i održi se.
Partner svakako prilično saturnovski tip, ali će sigurno imati dosta i od Merkura s obzirom na konjunkciju Mesec- Merkur ... moguće intelektualac ili nešto tipično za Merkura, ako ne bude zaista i mlađi :wink:
 
Moja mama ima saturna u sedmoj koji je retrogradan i ima opoziciju sa -merkurom(vladar sedme u 1), uranom,plutonom.Brak-cista katastrofa, ali jos traje.Hm udala se sa 20. Bolje da je sacekala 28 :razz: Dobro malo sam preterala,
za Elle-a da se vratim na mene
A sta konkretno simbolise taj sekstil vladara sedme(merkura iz 12) sa marsom iz devete(koji je vladar 4. kuce) i jupiterom iz druge kuce(vladar 12. i 1). ako ne pitam previse, to me onako zanima....pozdrav
Ne mogu to bas da povezem
 
Tamara_L:
Moja mama ima saturna u sedmoj koji je retrogradan i ima opoziciju sa -merkurom(vladar sedme u 1), uranom,plutonom.Brak-cista katastrofa, ali jos traje.Hm udala se sa 20. Bolje da je sacekala 28 :razz: Dobro malo sam preterala,
za Elle-a da se vratim na mene
A sta konkretno simbolise taj sekstil vladara sedme(merkura iz 12) sa marsom iz devete(koji je vladar 4. kuce) i jupiterom iz druge kuce(vladar 12. i 1). ako ne pitam previse, to me onako zanima....pozdrav
Ne mogu to bas da povezem

Da, u pravu si ... bolje da jeste :razz: ali sve jedno, aspekti su takvi kakvi jesu - to bi svakako ostalo isto ušla u brak sa 19 ili 39 godina ... :-|

Generalno, vladari I i VII u međusobno dobrim aspektima su u svakom slučaju veoma dobra pozicija (kod tebe je to sekstil Jupitera i Merkura) jer označava sklad i slaganje među partnerima. Naravno, bitni su i ostali pokazatelji, dispozitori ... ali je ovo već samo po sebi dobro.
Ovo ostalo - pusti mašti na volju, kombinacija i tumačenja kao i varijanti je mali milion ... vladar IV i VII u vezi sa IX poljem - svakakva simbolika može biti od veze sa inostranstvom preko obrazovanja do ne znam čega ... tako da se mora tumačiti u kontekstu celog horoskopa.
 
Elle_77:
:lol:
Znaš, prvo sam se nasmejala na tvoje pitanje "ima li svadbe na pomolu" jer mi je prva asocijacija - a zašto je ne bi bilo, dok nisam otvorila natalnu i videla da imaš Saturna u VII (doduše, to si i napisala) :wink:
Pretpostavljam da nisi do sada bila u braku ili vanbračnoj vezi ... Sa Saturnom u VII sve ide "malo" kasnije (retko pre 29,30-e, ako ćemo po redu) i to je sa tom pozicijom najčešće i najbolja opcija. I, da, sa ovakvim položajima teško da ćeš omašiti razliku u godinama :wink: Meni lično više vuče na nekog starijeg, ali ne mogu reći da je i ona druga opcija nemoguća ...
Bez obzira na to sto su oba vladara (i I i VII) u izgonu i međusobno u opoziciji, reklo bi se da je ova situacija izuzetak od klasičnog tumačenja jer može govoriti o velikoj vezanosti partnera jedan za drugog i velikoj želji da odnos uspe i održi se.
Partner svakako prilično saturnovski tip, ali će sigurno imati dosta i od Merkura s obzirom na konjunkciju Mesec- Merkur ... moguće intelektualac ili nešto tipično za Merkura, ako ne bude zaista i mlađi :wink:


Hvala Ella_77......ali kada.....nisam se udavala, mada jesam prosena, mladji je muskarac bio..bilo smo prvo 8 meseci zajedno.....pa raskid..pa opet duga pauza....pa se pomirili.....opet bili zajedno 8-9 meseci i sada definitivno raskinuli.......imam preko 30......pa te zato pitam.....KADA mi dolazi daj sudjeni muskarac?!!!!!!!!!!
 
Hm, termin "suđeni" (rame uz rame s onim "pravi") mi uvek, bez izuzetka, digne kosu na glavi :roll: :lol: nista lično, samo konstatujem :wink: :-D

Na osnovu natalne karte može se samo otprilike reći kad kome stoji brak - da li rano ili kasno u životu, o tome sam već pisala ovde relativno skoro. Sve preko toga spada u domen predikcija i zahteva dosta dodatnih analiza. Ovako napamet ne bih želela ni da pretpostavljam a kamoli da bubnem nešto čisto da bi imala šta da čitaš.

I, mislim da nema razloga ni za dramu (kao što sam već rekla) ni za žurbu, mnogo je bitnije na šta će taj odnos da liči ... zar ne ? :wink: Tako da, polako ... u brak ćeš ući, to smo već apsolvirali, a ovo ostalo ... da ne sitničarimo :wink: zaista to mislim, pa ne treba da si u grču i strahu. Eh, da, opet taj Saturn u VII ... kao da ga ne znam :wink: :-D
 
Elle_77:
Kao prvo, odmah da ti kažem da je gotovo nemoguće stopostotno reći da li ćeš baš sa njim ući u vezu/brak, ako u astrologiju ne uvedemo elemente vidovnjaštva :lol:
Mislim, bez zezanja - ovde čak nemamo ni njegovo vreme rođenja, dakle ni njegovu natalnu kartu ... hm :| Jako, jako teško.

Kod tebe posmatramo IX polje kao polje drugog braka- vanbračne zajednice. Po meni bi to lako mogla da bude osoba koja je starija od tebe ili u najmanju ruku vrlo zrela - saturnovski odnosno jarcevski tip, neko s kim ćeš imati dom, porodicu i veoma blizak i dubok odnos ali na momente ne baš naročito lak i uz dosta trzavica :? (vladar IX - Saturn "upetljan" u T-kvadrat - konjunkcija s Mesecom, opozicija Mars, kvadrat Uran - ne baš "lagodni" aspekti ... čak štaviše).
Čak i ako bismo pošli od toga da "tražimo" nekog ko bi se otprilike uklapao u tvoje IX polje, to za ovog dečka ne možemo ni naslutiti bez Asc-a... mislim da ti je to jasno. Ima on tog Saturna negde kao i znak Jarca (... kao i svi mi ;) ) ali da li mu je to vezano za I, XII polje ili pak VI - ogromna je razlika ... Bacila sam pogled, Mesec mu je najverovatnije u Blizancima (.. eto, cak ni tačan položaj Meseca ne znamo... :roll: ) što je iz tvog ugla dobro jer je tu negde oko tvog I polja pa može govoriti o bliskosti i emotivnoj vezanosti, ali u kontekstu cele ove priče to je doslovno NIKAKAV pokazatelj.
ok, hvala u svakom slucaju...ako nabavim vreme, postavicu...
pozdrav
 
21.4.1978. u 6i10, Zrenjanin.
Mene zanima samo kada cu upoznati konacno nekoga ko ce biti super za mene i za koga cu se mozda i udati, jednom mi je neko ko mi je radio natalnu rekao da uvek biram pogresne muskarce, pa me zanima da li ce tim pogresnim izborima ikada doci kraj.
 
Pre samo par postova odgovorila sam na vrlo slično pitanje, evo ovako :

Elle_77:
Na osnovu natalne karte može se samo otprilike reći kad kome stoji brak - da li rano ili kasno u životu, o tome sam već pisala ovde relativno skoro. Sve preko toga spada u domen predikcija i zahteva dosta dodatnih analiza. Ovako napamet ne bih želela ni da pretpostavljam a kamoli da bubnem nešto čisto da bi imala šta da čitaš.

Što se tvog ljubavnog života tiče, možda tu situacija jeste takva kakvom si je opisala mada bih ja to rekla samo uslovno rečeno; ne bih rekla da je situacija generalno i sa ljubavnim životom i sa brakom toliko crna. S obzirom na prolazak Jupitera kroz Strelca (i tvoje polje veza i braka) većim delom 2007. to ti može malo aktivirati situaciju i dati mogućnost za ulazak u neku vezu, ali više od toga, rekoh - ne bih ni da nagađam.
 
I, ono što bih htela da kažem, ne odnosi se samo na tebe :

Ja bih vas zaista (sve) molila da čitate postove, barem nekoliko prethodnih ako već ne želite celu temu (mada ni to ne vidim da je problem - ako ja mogu da odvojim vreme da pročitam bilo koju temu na bilo kojem podforumu i forumu od početka do kraja - ili se neću ni uključivati u diskusiju - ne vidim po čemu ste gori od mene)
...ako vas bilo šta (osim vaše natalne karte i tumačenja iste) iz astrologije uopšte zanima ...
jer ja zaista gubim strpljenje ponavljajući uvek isto, i uvek iznova. Ako već ulažem energiju ako ništa drugo pišući sve ovo (ono drugo da i ne računam :roll: a trebalo bi,naravno) smatram da je najmanje što možete da uradite da se bar koliko -toliko uputite u ono što se piše. Ne (samo) zbog mene - na prvom mestu zbog vas.

Iz aviona se vidi da je jako malo entuzijasta ovde, koji su zaista zainteresovani da nešto nauče iz astrologije - većina dođe, ostavi svoje podatke, postavi pitanje ( ... dva ... tri ... deset) i ode, ne uloživši ni elementarni napor - čak ni koliko kultura to nalaže - da se uputi u bilo šta, pa ni kako postaviti pitanje, i šta, kako i gde pitati. Ako je već takva situacija, barem se potrudite, ono najosnovnije, oko nekih stvari. Ovo nije javni servis, gde ćete besplatno dobijati odgovore na svoja pitanja (... može, naravno, ali to nije primarna svrha foruma), pa samim tim se tako i ponašajte; ako ja (i ne samo ja - ali sada pričam u svoje ime) mogu da ulažem svoj trud, znanje i vreme da bih vam odgovorila, možete i vi da uradite ono najmanje i najosnovnije što se po prirodi stvari nameće.


Nadam se da smo se razumeli ...
 
U pravu si Elle, evo i ja sam postavila pitanje i ti si mi odgovorila, a postavila sam iz prostog razloga jer sam videla da Odgovaras.I Onda postajemo razmazeni pa nas mrzi da iscitavamo. Mislim da svako treba bar sam svoju natalnu da skine to je bar jako prosto, www.astro.com,
Ali, jel ok da te pitam za misljenje za nesto sto mi i pored sveg iscitavanja nije jasno?
Idem sad da se stidim, pozdrav
 
Ma nemaš zašto da se stidiš :lol: I naravno da je Ok da pitaš - ne radi se o tome.
Mene da mrzi ili da ne volim, ja ne bih odgovarala - prosto je i jasno.
Radi se o tome da nije svrha da ljudi koje astrologija suštinski ne zanima - ili ih zanima samo toliko, da dobiju odgovor na postavljeno pitanje - konstantno postavljaju pitanja i dobijaju odgovore. Ja odgovaram koliko mogu, uglavnom odgovaram, ali valjda ovde jednom treba da se vodi i neka pametna diskusija, da ljudi nešto i nauče a ne uvek jedno te isto, i na ovako bezveznom nivou. Rekoh već - ovo nije mesto gde ljudi treba da besplatno dobijaju "savete" ili-šta-već od astrologa (ili-koga-već :wink: ) već je cilj diskusija i razmena informacija, jednom rečju komunikacija ... i to, ovde, vezana za astrologiju . A ja stičem utisak (s razlogom) da velika većina ovde niti zna, niti ih zanima maltene svoj Asc (o položajima planeta, kućama ...pa da ne idem dalje, da ne pričam) nego samo kada će se desiti ovo ili ono, ili šta već. Ne zamerite, ali zaista ... :roll: ako i nije tako, morate priznati da tako izgleda.

I, nemaš zašto da se osećaš prozvanom - u krajnjoj liniji, sve potpuno drugačije izgleda kada neko pita za položaje, aspekte, kada mu nešto nije jasno ili ne zna još uvek dovoljno dobro - kome sam ja pa još zamerala na neznanju ? (čak ni onima kojima je možda trebalo, verovatno :lol: ), potpuno je druga stvar kada se priča astrološkim jezikom i u tom kontekstu; a sa druge strane - kada nekog zanima (samo) kada će naći dečka, muža, ovo ili ono - a pri tome mu je sve jedno da li mu gledam u natalnu kartu, topim olovo ili bacam pasulj - e, O TOME se radi, a ne da ja želim ili ne da nekom odgovorim na pitanje.
Ne shvatite me pogrešno - svako pitanje je dobrodošlo ali u kontekstu u kom sam opisala.

Sad je, nadam se, jasnije :wink:
 
Da li meni neko moze da pomogne i kaze koju rec o mojoj sedmoj kuci.
showgif.cgi
 
my.php
[/URL][/IMG]

evo i moje karte (nadam se da sam je pravilno stavila)

vrh 7. polja se nalazi u Ribama, pretpostavka najmanje dva braka. Posto je prazna, gledam gdje su otisli Neptun i Jupiter.. nalaze se u 4. kuci u znaku Jarca. Ne znam koliko je Neptun u 4. dobar ? Da li znachi da ce postojati neke tajne veze u braku, ili ? Mada, u znaku Jarca moze da znaci vezanost partnera za porodicu, trajnost braka ? :roll:
Od aspekata, generacijski Neptun-Pluton, ne znam sto u mom slucaju moze da znaci (idealizovanje partnera?)
Ovo sam naucila citajuci prethodne postove, znam da je skromno, mada bolje ista nego nishta :-D i ovde uvek zapnem.. :cry:
Elle_77, priskoci u pomoc kad budes mogla ;)
 
Halo,

Ja ti mogu odgovoriti za North Node u Lavu, u 7.kuci.

1.Da je u Lavu, znaci, da celog zivota mozes ocekivati pomoc od osoba, rodjenih u znaku Lava.

2. Da je u 7.kuci znaci, da ces uzivati (ili vec uzivas) u braku ili partnerstvu.

Tamo, gde imamo North Node, tamo nam je najlepse. Tamo nam je u stvari hobi, nesto sto volimo. Kad bi bio u 2.kuci, imao bi uvek novaca, bez obzira na druge planete ili aspekte.

Lep pozdrav,
venus8
 
venus8:
Halo,
Ja ti mogu odgovoriti za North Node u Lavu, u 7.kuci.
1.Da je u Lavu, znaci, da celog zivota mozes ocekivati pomoc od osoba, rodjenih u znaku Lava.
2. Da je u 7.kuci znaci, da ces uzivati (ili vec uzivas) u braku ili partnerstvu.
Tamo, gde imamo North Node, tamo nam je najlepse. Tamo nam je u stvari hobi, nesto sto volimo. Kad bi bio u 2.kuci, imao bi uvek novaca, bez obzira na druge planete ili aspekte.
Lep pozdrav,
venus8

Hm :roll:
Ne znam od čega pre da počnem - da li od toga da bi bilo jako lepo kad bi svako sa sev.mes.čvorom u 2. kući "uvek imao novca", preko toga da svako sa s.m.čvorom "uživa" u braku i partnerstvu, do toga da imam utisak da si - pišući uopšteno o S.M. čvoru, nekako pobrkala sa Venerom. Venera je ta koja pokazuje gde i šta nam je najlepše, i ono što volimo. Severni mesečev čvor ... je nešto drugo. Ono o približno jednoj dvanaestini svetske populacije (određenoj na osnovu položaja s.m.čvora u znaku u momentu našeg rođenja) na koju se možemo "osloniti" po pitanju "dobiti" mislim da je izlišno i da komentarišem - čak ni iz filozofskog ugla :lol:

Severni mesečev čvor se zaista u zapadnoj astrologiji opisuje kao tačka dobitaka, ali naravno - kao i sve ostalo u astrologiji, kao tačka potencijalnih, a ne sigurnih dobitaka. Mora se posmatrati njegov položaj i sve ostalo u kontekstu natalne karte pojedinca da bismo videli koliko od njega taj neko može da "dobije" - u materijalnom smislu. Zato i stavljam pod navodnike - mislim da je neuporedivo bitnija konotacija mesečevih čvorova uopšte iz ugla karmičke astrologije, gde je severni mesečev čvor taj koji opisuje šta (i koliko) dobijamo u ovom životu, dok južni pokazuje gde dajemo, ili ako ne dajemo - gubimo. Tako da bih pre rekla da položaj ose čvorova po kućama pokazuje gde je ta karma naglašena, a ne šta (prosto matematički) možemo da "ućarimo" ili pak da ostanemo kratkih rukava.

Toliko bih ja :wink:
 
jedina...:
pozdrav elle_77...
vidim da si zauzeta, ali bi ti bila veoma zahvalna ukoliko mozes da mi das tumacenje moje sedme kuce. znam basic astrologije, ali nedovoljno da protumacim stvari koje me interesuju.
moju kartu mozes da nadjes na:
http://www.astro.com/cgi/aclch.cgi?btyp=ack&&cid=4zpfile0ec7Cg-u1176206299

hvala ti puno! :)

Moj standardni komentar - karta je pomalo nepregledna jer se ne vide tačni stepenovi planeta. Otprilike, vidim da je vladar VII polja u T-kvadratu, zajedno sa Merkurom, Neptunom, Saturnom, Jupiterom ... (ako posmatramo Marsa) - pomalo konfuzna situacija, za početak. Moguće odlaganje braka i kasniji ulazak, zbog kvadrata sa Saturnom ali i generalno neka razočarenja u dugim vezama zbog opozicije sa Neptunom. Nešto si već od toga sigurno doživela jer je VII kuća ipak prototip naših odnosa, pogotovo sa suprotnim polom. Drugi vladar je Pluton koji bi trebalo da je u konjunkciji s Mesecom, a pošto mislim da gradi trigon sa Marsom i Merkurom (molim te, pogledaj sve detaljno pa napiši stepenove ili ispravi ovo vezano za aspekte - oči sam izbuljila nagađajući šta je na kom stepenu :razz: ) pa bi to svakako govorilo o sudbinskoj, dubokoj vezi sa partnerom ali - s obzirom na ostale aspekte - verovatno ne baš naročito lakoj. Doduše, kad god su Škorpion ili Pluton u vezi s pokazateljima ljubavnog života mira teško da ima; tu su uvek opsesivne ljubavi, jake strasti, privlačnost; nekad prerasta u patologiju zbog jake posesivnosti, ljubomore, sve pod izgovorom "jake ljubavi" i prevelike posvećenosti. Naravno, to bi bili extremi :wink:
 
lejla83:
my.php
[/URL][/IMG]

evo i moje karte (nadam se da sam je pravilno stavila)

vrh 7. polja se nalazi u Ribama, pretpostavka najmanje dva braka. Posto je prazna, gledam gdje su otisli Neptun i Jupiter.. nalaze se u 4. kuci u znaku Jarca. Ne znam koliko je Neptun u 4. dobar ? Da li znachi da ce postojati neke tajne veze u braku, ili ? Mada, u znaku Jarca moze da znaci vezanost partnera za porodicu, trajnost braka ? :roll:
Od aspekata, generacijski Neptun-Pluton, ne znam sto u mom slucaju moze da znaci (idealizovanje partnera?)
Ovo sam naucila citajuci prethodne postove, znam da je skromno, mada bolje ista nego nishta :-D i ovde uvek zapnem.. :cry:
Elle_77, priskoci u pomoc kad budes mogla ;)

Pretpostavka najmanje dva braka - baš tako, pretpostavka . Kod tebe sa vladarem - Jupiterom u Jarcu, u sekstilu sa Saturnom (koji je uz to još i njegov dispozitor) teško da tako nešto važi - ovo je čak udžbenička slika trajnog i dugo održivog braka. To potvrđuje i Neptun u sekstilu sa Plutonom - jeste generacijski aspekat, ali ovo ne tumačimo iz ugla ovih planeta pojedinačno, već Neptuna kao vladara VII polja - to daje duboku povezanost i takođe teško raskidiv odnos tj brak. Često i uglavnom to bude odnos do smrti.
 

Back
Top