Jedno pitanje...7. kuca?

  • Začetnik teme neznalica
  • Datum pokretanja
sirijka:
Mislim da ces se udati jako tesko, jako tesko, imas nezgodne aspekte idi kod nekog astrologa specijaliste za to, da ti kaze sta da radis, kod nekog profesionalca....npr. Nikole Stojanovica, i ne reklamiram ga, samo znam da moze da pomogne i to mnogo u ovakvim slucajevima....

Ja se bas ne bih slozila da je sve tako "jaaaaaako" tesko - za neku klasicniju, "malogradjansku" varijantu braka svakako da, ali za neku moderniju opciju, zajednicki zivot i sl.- zasto da ne, ne bih bas rekla da je brak i pod ovakvih aspektima nemoguc. Komplikovan, tezak odnos (pa i partner) - da, moguc; kasniji ulazak u brak - takodje verovatna opcija ... Daleko od toga da su aspekti idealni, ali bas da je tragicno ... :confused:

Btw, ne rece mi za ono s forenzickom astrologijom, sta podrazumevas pod tim ?
 
MISIJA:
Dobro si to rekla i pozdravljam-shvatam sta si mislila...Pa, nisi mogla znati jer nisam ni pisala na takav nacin i ne brini nisi me povredila-vec dugo zivim sa tim... :-| Dacu ti sl. podatke-21.06.1968 u 20.40h-Nis pa ce biti lakse,ako stignes pisi... :grin:
Mislim da je Sirijka nesto nabacila/lekar,hirurg/ali nisam sigurna da li je za tebe ili za mene ili... :?: :-? :?: Pozdrav

Za mene nije sigurno, o tebi se prica :lol:

Nego, da nisi ti mozda pre prvog braka imala neku duzu vezu, koja je licila na brak ?
Barem ovako kroz blic-analizu, ne uklapa mi se preterano VII polje u tvoju pricu ... Naravno, sve bi to trebalo detaljnije analizirati i uporediti sa tvojim iskustvom, ali kazem - na osnovu nekog mog prvog utiska pitam.

Ovo ostalo - stvarno ne znam sta bih dodala. Presusila insipracija :wink: Mnogo mi je cudno sve to, ta egzaktna konjunkcija 3 licne planete pa jos na samom vrhu polja (egzaktno na vrhu 6.) , pa jos u egzaktnom sekstilu sa Jupiterom ... Zanimljivo.
 
Elle_77:
Ja se bas ne bih slozila da je sve tako "jaaaaaako" tesko - za neku klasicniju, "malogradjansku" varijantu braka svakako da, ali za neku moderniju opciju, zajednicki zivot i sl.- zasto da ne, ne bih bas rekla da je brak i pod ovakvih aspektima nemoguc. Komplikovan, tezak odnos (pa i partner) - da, moguc; kasniji ulazak u brak - takodje verovatna opcija ... Daleko od toga da su aspekti idealni, ali bas da je tragicno ... :confused:

Btw, ne rece mi za ono s forenzickom astrologijom, sta podrazumevas pod tim ?

Pa forenzicka astrologija je kad ti neko kaze vladar 7 kuce mi je u jarcu, pluton mi je u ribama , treca kuca u vodoliji, 7. kuca pocinje u devici,..i tako tri cetiri aspekta
pa ti onda moras da otkrijes ostalo, da bi uopste mogla da protumacis nekome ono sto trazi:)))
 
Elle_77 mozes li molim te da pogledas za njega brak i kakva ce mu biti partnerka...

untitled3zm8.jpg



pluton mu je u kvadratu sa venerom,mesecom i saturnom.

pluton trigon jupiter

Mars opozicija uran

Merkur sekstil venera

merkur konjukcija sunce
:)
 
Elle_77:
Za mene nije sigurno, o tebi se prica :lol:

Nego, da nisi ti mozda pre prvog braka imala neku duzu vezu, koja je licila na brak ?
Barem ovako kroz blic-analizu, ne uklapa mi se preterano VII polje u tvoju pricu ... Naravno, sve bi to trebalo detaljnije analizirati i uporediti sa tvojim iskustvom, ali kazem - na osnovu nekog mog prvog utiska pitam.

Ovo ostalo - stvarno ne znam sta bih dodala. Presusila insipracija :wink: Mnogo mi je cudno sve to, ta egzaktna konjunkcija 3 licne planete pa jos na samom vrhu polja (egzaktno na vrhu 6.) , pa jos u egzaktnom sekstilu sa Jupiterom ... Zanimljivo.
Jesam bila u dugoj vezi-5godina,ali nije licila ni na sta slicno...
Sve moje veze i vezice su bile iznenadne i u pocetku i u zavrsetku :???:
SEM JEDNE,ali ne mislim na prvi brak :-D :-D :-D
Tada je ceo svet bio moj :-D :-D :-D a ni sama ne razumem sta se desilo na kraju :confused: :confused:
ZASTO TI SE CINI CUDNOM MOJA PRICA SA MOJIM HOROSKOPOM.
Objasni mi sta je to zanimljivo u tolikoj egzaktnosti sa svih strana-ako nije problem :?:
 
sirijka:
Misija, koordinate 21E54 43N19
Pluton na 20:18 Device , Uran na 25:15 Device, Neptun na 24:15 Skorpije, Jupiter 0:44 Device, DC 23:24 RAk, Venera 0:50 Rak,
Sunce 0:27 Blizanci
mars 0:25 blizanci
merkur 25:42 Blizanci
Mesec 15:24 Bik
Saturn 23:47 Ovan
AC 23:24 Jarac
:))
Kazem vam da sam specijalizirala forenzicku astrologiju:)
Sad je lakse
Elle izvrti da dobijes datum rodjenja, godinu i vreme:)
jer ja bez dozvole diskutanta ne smem sad da kazem :), ali sad je lako:)
Jedna ispravka-SUNCE i MARS su mi na 00* raka (ne blizanaca) u 6.polju
 
Cao svima!Jel mogu i ja da pitam nesto vezano za 7 kucu?
Pocinje na 16 stepenu Raka- Desc u konjukciji sa severnim mesecevim cvorom na 15 stepenu u Raku.7 kuca se zavrsava se na 2 stepenu Device,vladar-Sunce je na drugom stepenu Blizanaca u 4 kuci,direktna opozicija sa Uranom u Strelcu u 10 kuci,sekstil sa Marsom u Vagi na 1stepenu u 8 kuci,koji je u kvadratu sa Neptunom na 26 Strelca a Mars u trigonu sa Suncem.Venera u Ovnu 21stepen 3 kuca opozicija (16 stepen Saturn i 24 stepen Pluton u Vagi,a Pluton u konjukciji sa Jupiterom u Skorpiji 2 stepen i to sve u 9 kuci).Mesec i Merkur u Blizancima 5 kuca.Hocu li se ja udavati,sa koliko godina i kako da prepoznam buduceg partnera?I najvaznije kako cemo se slagati?Blizanac-Jarac.Sama nesto amaterski se petljam i ucim astrologiju,ali bila bi zahvalna ako bi mi odgovorio neko sa vise znanja.Da li ce partner biti razveden,da li uopste da ulazim u brak zbog opozicije Venera-Saturn i da li biti lazov,posto sam do sada sretala samo neke prevarante?Hvala! :)
 
sirijka:
Pa forenzicka astrologija je kad ti neko kaze vladar 7 kuce mi je u jarcu, pluton mi je u ribama , treca kuca u vodoliji, 7. kuca pocinje u devici,..i tako tri cetiri aspekta
pa ti onda moras da otkrijes ostalo, da bi uopste mogla da protumacis nekome ono sto trazi:)))

Da, jasno, nego sam ja razumela da je to neka bas posebna "uza specijalnost" koja se negde uci :wink: Tako mi je zvucalo- Jesi to ti tako nazvala, ili je to zvanican termin za tako nesto ?

A osim toga, mislim da tu postoji jedan problem a to je da bez tacnih stepenova odredjenih planeta tj bez odredjene kombinacije podataka ti ne mozes odrediti pouzdano Asc i vrhove kuca. Radila sam ja to btw mali milion puta ... nije mi nepoznato.
 
MISIJA:
Jesam bila u dugoj vezi-5godina,ali nije licila ni na sta slicno...
Sve moje veze i vezice su bile iznenadne i u pocetku i u zavrsetku :???:
SEM JEDNE,ali ne mislim na prvi brak :-D :-D :-D
Tada je ceo svet bio moj :-D :-D :-D a ni sama ne razumem sta se desilo na kraju :confused: :confused:
ZASTO TI SE CINI CUDNOM MOJA PRICA SA MOJIM HOROSKOPOM.
Objasni mi sta je to zanimljivo u tolikoj egzaktnosti sa svih strana-ako nije problem :?:

Nista posebno sto se tumacenja tice, nego sama ta cinjenica da je toliko egzaktnih aspekata - nisam mislila da je tvoj horoskop nesto preterano cudan ;) Narocito ne u negativnom smislu ;)
 
Jelena7:
Za Elle 77

Evo ostavljam podatke kako si mi rekla, pa ako mozes nesto malo da protumacis. Hvala
06.01.1981. Bgd 23:00h

Znam da te zanima 7. polje ali ne znam na kom ti je nivou znanje iz astrologije i koliko si sama pokusavala da otkrijes sta i kako ;-)

Kod tebe je vladar polja braka Mars u Vodoliji, sto bi na prvi pogled oznacilo ne bas stabilnu situaciju u braku medjutim on je kod tebe dosta dobro aspektovan - pre svega od Saturna koji svakako daje stabilan i trajan brak, ali zbog ovako naglasene Vodolije u vezi sa VII poljem (Mars u Vodoliji, sekstil Uran) to ce svakako dati neobican i moderan odnos sa partnerom i verovatno isto takvog partnera ... Toliko za pocetak :wink:
 
strumfeta*:
Cao svima!Jel mogu i ja da pitam nesto vezano za 7 kucu?
Pocinje na 16 stepenu Raka- Desc u konjukciji sa severnim mesecevim cvorom na 15 stepenu u Raku.7 kuca se zavrsava se na 2 stepenu Device,vladar-Sunce je na drugom stepenu Blizanaca u 4 kuci,direktna opozicija sa Uranom u Strelcu u 10 kuci,sekstil sa Marsom u Vagi na 1stepenu u 8 kuci,koji je u kvadratu sa Neptunom na 26 Strelca a Mars u trigonu sa Suncem.Venera u Ovnu 21stepen 3 kuca opozicija (16 stepen Saturn i 24 stepen Pluton u Vagi,a Pluton u konjukciji sa Jupiterom u Skorpiji 2 stepen i to sve u 9 kuci).Mesec i Merkur u Blizancima 5 kuca.Hocu li se ja udavati,sa koliko godina i kako da prepoznam buduceg partnera?I najvaznije kako cemo se slagati?Blizanac-Jarac.Sama nesto amaterski se petljam i ucim astrologiju,ali bila bi zahvalna ako bi mi odgovorio neko sa vise znanja.Da li ce partner biti razveden,da li uopste da ulazim u brak zbog opozicije Venera-Saturn i da li biti lazov,posto sam do sada sretala samo neke prevarante?Hvala! :)

Eh, sta bi bilo kad se zbog loseg aspekta Venere i Saturna ne bi ulazilo u brak ... :wink:

Za pocetak - ispravka - vladar VII kuce ti je MESEC (posto imas Raka na vrhu) a ne Sunce kao sto si napisala. Samim tim, bitno je da napises sve Meseceve aspekte - ovi drugi polozaji u kontekstu price o VII polju nemaju za sad nikakav znacaj. Dakle ...
 
akvarius:
zanima me samo kako vi tumacite konjunkciju marsa i venere. jer naisla sam na razlicita tumacenja:
1.dobro za seksualnost
2.samodovoljnost/autoeroticnost
..
mozda malo offtopic..

zavisi, zavisi, zavisi :lol:
uopste dobro za seksualnost ALI... u zavisnosti od znaka u kom se nalazi konjunkcija, separacioni ili aplikacioni aspekt i koliko su licne ove planete za natusa (da li njegovim asc-om vlada neka od ovih planeta), kojim natalnim poljima vladaju i sta se pored njih nalazi u istom znaku...
 
Mady:
zavisi, zavisi, zavisi :lol:
uopste dobro za seksualnost ALI... u zavisnosti od znaka u kom se nalazi konjunkcija, separacioni ili aplikacioni aspekt i koliko su licne ove planete za natusa (da li njegovim asc-om vlada neka od ovih planeta), kojim natalnim poljima vladaju i sta se pored njih nalazi u istom znaku...
pa. :oops: 8)
recimo da su na granici ribe i ovna, odnosno, zadnji stupanj riba.
u 4. kuci .jedine planete u ribama(i u ovnu nema nista) i jedine u 4.kuci
mars je vladar asc(asc u sco; pluton u sjedistu , u 11.kuci)
a mars i venera su ujedno u vrh T-kvadrata , koji tvore jos i mjesec (u blizancima u 7.kuci ) u opoziiciji sa neptunom (u jarcu u 2.kuci)..
 
7 kuca mi je prazna inace u blizancima a merkur i venera u vodoliji u 2 kuci isto tako i u konjukciji jel moze neko da mi malo objasni sta to znaci na planu ljubavi ? Inace sam promasen slucaj kad je ljubav u pitanju :(
 
Elle_77:
Znam da te zanima 7. polje ali ne znam na kom ti je nivou znanje iz astrologije i koliko si sama pokusavala da otkrijes sta i kako ;-)

Kod tebe je vladar polja braka Mars u Vodoliji, sto bi na prvi pogled oznacilo ne bas stabilnu situaciju u braku medjutim on je kod tebe dosta dobro aspektovan - pre svega od Saturna koji svakako daje stabilan i trajan brak, ali zbog ovako naglasene Vodolije u vezi sa VII poljem (Mars u Vodoliji, sekstil Uran) to ce svakako dati neobican i moderan odnos sa partnerom i verovatno isto takvog partnera ... Toliko za pocetak :wink:


Hvala Elle! To mi do sada niko nije rekao, spominjali su mi neke strance (valjda zbog Venere u strelcu u trecij kuci), razvod jedan ili neku vezu koja lici na brak, ali niko nije spominjao tog neobicnog :)
 
Jelena7:
Hvala Elle! To mi do sada niko nije rekao, spominjali su mi neke strance (valjda zbog Venere u strelcu u trecij kuci), razvod jedan ili neku vezu koja lici na brak, ali niko nije spominjao tog neobicnog :)

Da, ali Venera u Strelcu u III kuci bi pre opisivala tebe - ti kao devojka, i na prvom mestu - sto je presudno - Venera ti je vladar Asc-a.
Tumacenje Venere u Strelcu kao partnere iz inostranstva je suvise, suvise uopsteno - tim pre sto si zenskog pola pa trazis Marsa :-D Ako cemo tom (uopstavajucom) logikom, o partneru iz inostranstva pre bi kod tebe govorio Mars u Strelcu ili IX polju (da je tamo, kao sto nije :wink: ) - ali i sve to dzabe, ako ostatak natalne to ne potvrdjuje. Osim toga, Strelac nema samo tu simboliku ... :!:

Neobican odnos, brak, partner ... zbog Vodolije, vec sam objasnila.
 
vekish:
Ja sam vec postavila pitanje mada ne znam koliko precizno :roll: ali evo i podataka 11.01.1983 04:30 bgd pa ako neko moze da pogleda i moju 7 kucu;) hvala unapred


Imas predispozicije za prilicno ispunjen i lep odnos, definitivno brak iz ljubavi iako je moguce (da ne kazem vrlo verovatno ;) ) da taj odnos dugo nece imati formu - vladar VII Merkur u Vodoliji, sextil Uran pa to moze biti neformalan odnos, zajednicki zivot ali bez "papira" pre svega zbog kvadrata sa Saturnom koji celu situaciju otezava, odlaze, ogranicava ... Neki problem ce tu postojati, da li da se u vezu s tom osobom udje, da li da se udje u brak - ili ces se prosto nacekati cekajuci ga ... Saturn je takodje i u kvadratu sa Venerom, koja ne samo da je prirodni signifikator veza i ljubavnih odnosa nego je kod tebe i vladar V polja tako da si verovatno navikla da stalno cekas na ljubav :roll: Nesto slicno sledi i sa tim prvim ozbiljnim odnosom koji bi pretendovao da bude brak ...
 

Back
Top