Japanci blokiraju pogled na planinu Fudži zbog lošeg ponašanja turista

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
336.680
fudzi-japan-830x0.jpg


Vlasti japanskog grada Fudžikavagačiko, u podnožju Fudžija, postavljaju crnu mrežu nalik na ekran na delu trotoara kako bi blokirale pogled na planinu,
a zbog lošeg ponašanja stranih turista.Mreža će biti završena sredinom maja, a biće visoka 2,5 metara i duga 20 i gotovo će u potpunosti blokirati pogled
na Fudži, jednu od najvećih turističkih atrakcija u Japanu, rekli su zvaničnici.Otkako su ukinuta ograničenja nametnuta tokom pandemije kovida-19, strani turisti čine 80 odsto posetilaca ovom regionu, delom zbog slabljenja jena, prenosi AP.

Lokalni stanovnici negoduju zbog toga što posetioci blokiraju uski trotoar, fotografišu se i zauzimaju previše mesta ili ulaze u imanja u okolnim selima.
Grad je isprobao i druge metode, znakove koji pozivaju posetioce da ne istrčavaju na put i da koriste predviđeni pešački prelaz na engleskom, kineskom, tajlandskom i korejskom, kao i zapošljavanje čuvara.

Iako je povećanje turizma pomoglo industriji, osim u Fudžikavagačiku, stanovnici su se žalili na turiste i u Kamakuri i u Kjotu, gde je poznati kvart gejša nedavno odlučio da zatvori neke ulice za posetioce.

(tanjug)
 
Japanci blokiraju pogled, Venecija naplacuje ulaz , Barselona ce uskoro....na kraju ce biti..šta smo videli videli smo :lol:

Ne znam koja je to baš Instagram tačka koju oni blokiraju ali “malo” je jalov pokušaj da blokiraš da neko slika planinu. Pogotovo Fuji planinu koja se vidi sa milion strana i kilometrima, ma desetinama kilometara daleko.
Ali ako im je velika navalica u komšiluku razumljivo je.
 
Ne znam koja je to baš Instagram tačka koju oni blokiraju ali “malo” je jalov pokušaj da blokiraš da neko slika planinu. Pogotovo Fuji planinu koja se vidi sa milion strana i kilometrima, ma desetinama kilometara daleko.
Ali ako im je velika navalica u komšiluku razumljivo je.

Mislim da je to zbog Hokusaija.

On je slikao planinu Fudzi, zapravo, mislim da je u pitanju drvorez. Tipa trideset pogleda na planinu Fudzi.
U poslednje vreme Hokusaijev Veliki talas je svuda, na notesima, kalendarima, lego kockama za 18+...preti da postane sledeci Klimtov Poljubac...nosicemo Fudzi i na kisobranima, pepeljarama.

MannCollection2-1.jpg
 

Back
Top