Japan

私はスペイン語のように、日本と日本語が大好きです。

Gde nadje spanski i japanski :)
Bila ove godine u japanu i provela sam se kao nikada u zivotu.Inace bila sam u periodu cvetanja sakure (japanska tresnja) tada je prava ludnica. Ljudi su jako kulturni, ljubazni, prijatni i uvek nasmejani, jedina mana je sto nemaju blage veze sa engleskim i bas mi je bio problem kad mi je trebalo nesto u prodavnici ili na stanici.Nagoya je predivan grad pun fantasticnih ribnjaka, zamkova i kulturnih muzeja i prelepi akvarijum. Inace u centru nagoye se nalazi ulica Toshin-cho u kojoj je piksijev spomenik i koja se ne zvanicno zove pixi street :worth:
 
Лепе ствари видех на првој страни, ако има још искустава слободно пишите.
Мислим да ми који никада нисмо били тамо, ипак имамо још доста предрасуда о њима, што позитивних што негативних.

:bye:
 
Sestra mog druga je završila japanski ovde i dobila stipendiju da nastavi studije,postdiplomski u Japanu...Kaže da je jako skupo,da je teško zadržati se,čak i njoj koja je japanski završila.
 
Ma baš se razvaljivala od učenja...Živi ona po celom Japanu,mislim da je poslednji puta bila u Osaki...Pa kad je za 4 godine završila taj jezik ti vidi!Živi ona sa prekidima od po par meseci tamo već oko 5 godina...I kad sam je poslednji put video žalila se na vremensku razliku,kaže ne može da se sastavi kad dođe ovde...
 
Kome se jos ne dopada Tokio glavni grad Japana.koji se sastoji od 26gradova,6 gradica i 8 sela.
Tokyo2.jpg
 
Istinita prica iz zivota u japanu.
Ozeni covek,stranac,japanku.Dobije radnu i boravisnu dozvolu,zaposli se i zivi sa japankom u japanu 30 godina.
Japanka umre,takva sudbina.E,onda tog coveka drzava Japan obavesti da su prestali razlozi zbog kojih je do sada boravio u Japanu i da ga napusti u roku od mesec dana.
.Nema penzije,nema nista,a drzavljanstvo se i ne pominje,to je nemoguce.
I to je Japan,ne zalecite se.
 
Mene zanima kako vi (koji uchite) uchite japanski...ja gledam anime, a uchim tako shto odem na google translator i on mi prevede s engleski na japanski...kanji ne razumem, pa idem u neki konvertor koji mi prevede to u romanji...jel imate vi neki bolji nachin...htela sam probam preko skype-a, ali nzm kako je...inache, engleski , shpanski, nemachki i pomalo francuski sam uchila/ uchim...ali samo japanski mi je nekako poseban, mozhda zbog toga shto nikada pre nisam bila u kontaktu s njim, i nekako mi je dalek..a ovo za strance...Jedan prijatelj mojih roditelja, koji je zhiveo u Americi, je otishao u tamo zbog nekih poslova i zaljubio se u Japan..i ostao tamo da zhivi...ali ja msm da je njemu bilo mnogo lakshe da ostane tamo zbog poslova...
 
Japan...
Hmmm pisala sam referat na tu temu.
I napisala :
је острвска царевина на Далеком истоку. Састоји се од 3000 мањих и већих острва, од којих су највећа Хоншу , Кјушу, Шикоку и Хокаидо. Главни и највећи град је Токио.
Површина: 377.835 km² (укључујући 3.091 km² територијалних вода).
Обала: 29.751 km.
Највећи врх: планина Фуџијама (3.776 m)
ајнижа тачка: Хађиро-гата (-4 m)
Јапан има умерену климу и 4 изразита годишња доба, али због велике даљине од севера према југу клима варира од регије до регије. Крајњи север је зими врло хладан, док крајњи југ има суптропску климу. На климу осим тога утичу сезонски ветрови који дувају са континента према океану зими и у обратном смеру лети.
Хокаидо: Има умерену климу са дугим, хладним зимама и свежим летима. Падавине нису обилне, али се зими на отоцима обично накупи доста снега.
Тихи океан: Има хладне зиме са мало снега и врућа, влажна лета због југоисточног сезонског ветра.
Наусеи-шото (Ру Кју) или Југозападно острво: Има суптропску климу са топлим зимама и врућим летима. Падавине су обилне, посебно у кишној сезони. Чести су тајфуни; у 2004. години до острва је дошло рекордних 10 тајфуна.

Japan.jpg

200px-Imperial_Seal_of_Japan.svg.png

zastava_japan.jpg

Zastava koja predstavlja Izlazak sunca u japanu
 
Čuo sam se sa drugaricom iz Japana koju sam pominjao i kaže da je tamo totalni speed stalno neka dešavanja,festivali,baš uživa:)
 
Japan je fascinantna zemlja. Ipak važno je realno sagledati stvari. Recimo moj odnos prema Japanu je određen neprestanim prožimanjem ljubavi i mržnje, poštovanja i prezira.
Lično mislim da nikada ne bih mogao da živim i radim u Japanu.
 

Back
Top