JAGODINA

грешиш много већа бити морају
Не разумем, колико већа морају бити и то је за само последњих 18 месеци? А то се ради већ годинама...А ипак се ради о Јагодини градићу од 30-40-50000 становника. Па ни тај аква парк, болнице, вртићи не вреде милијарде евра? Осим тога сигуран сам да Палми то није једини извор, мада је свакако највећи...
 
Ako je stvarno ovako kako strawberry pise nek dodje Palma kod nas....treba nam hitno!!!!

na prvoj strani sam napisao,sacuvaj nas Boze od pismenih,dok je vladao DS ****** nam kevu od kako dosao nepismena seljacina Palma grad se promenio za 180 stepena ljudi koji nisu bili dugo u Jagodini ne prepoznaju svoj grad,da se razumemo ni ja ne gotivim nesto Palmu ali dokle god gradi ovaj grad od mene ima glas....
 
ima 32 sela+mnogo je doseljeno sa prostora BIH i KIM

Znam iz prve ruke, buduci pasenog mi je iz Obilica, a recimo kad sam ovde bio srednjoskolac Rakitovo je imalo 200-inak domacinstava i recimo ~1000 stanovnika, sad kazu ima 3 PUTA toliko i maltene je postalo prigradsko naselje Jagodine, za Ribare, Bagrdan i ostala velika sela da ne pricam, skupi li se broj stanovnika iz nekoliko najvecih dodje se maltene do istog broja stanovnika koji ima sam grad!
Pozdrav :cool:
 
Znam iz prve ruke, buduci pasenog mi je iz Obilica, a recimo kad sam ovde bio srednjoskolac Rakitovo je imalo 200-inak domacinstava i recimo ~1000 stanovnika, sad kazu ima 3 PUTA toliko i maltene je postalo prigradsko naselje Jagodine, za Ribare, Bagrdan i ostala velika sela da ne pricam, skupi li se broj stanovnika iz nekoliko najvecih dodje se maltene do istog broja stanovnika koji ima sam grad!
Pozdrav :cool:

ova dva sela su se uvecala za 2x a put prema Bukovcu i Dragocvetu,pa tamo se izgradilo toliko kuca da........................:worth::worth:
 
Za sam grad znas i sam, ja i buduca gospodja smo se uselili u novu zgradu, do koje je opet nova zgrada, iza kojih je isto nikla nova zgrada, preko puta nase su opet dve nove zgrade, ispod svih njih je cuvena i najveca"Plavusa"...
Sve to je niklo u zadnje DVE GODINE, za koje se u tim zgradama nakupilo jos najmanje 1000 novih Jagodinaca od kojih je manji broj skolaraca ili prethodnih stanovnika grada a vecina su novi, sto je najzesce pisem o povrsini od samo par hektara od Belice ka centru a ostatak grada... ! :eek:
Pozdrav :cool:
 
Znam iz prve ruke, buduci pasenog mi je iz Obilica, a recimo kad sam ovde bio srednjoskolac Rakitovo je imalo 200-inak domacinstava i recimo ~1000 stanovnika, sad kazu ima 3 PUTA toliko i maltene je postalo prigradsko naselje Jagodine, za Ribare, Bagrdan i ostala velika sela da ne pricam, skupi li se broj stanovnika iz nekoliko najvecih dodje se maltene do istog broja stanovnika koji ima sam grad!
Pozdrav :cool:

Reci ce popis 2011. godine. 6 hiljada raseljenih sa Kosova +70 hiljada koliko ih ima sada u opstini...negativnim prirastajem Jagodina je od 2002. do danas izgubila oko 5 hiljada stanovnika,ali je dobila skoro isto toliko od pozitivnih migracija. 6 hiljada raseljenih,pa nije ni cudo sto se poneko prigradsko naselje udvostrucilo,dobro je poznat taj fenomen i ovde u Smederevu.

Podaci sa Zavoda za statistiku

Opstina Jagodina 2002. : 70894 (sve zajedno sa izbeglicama iz HR i BiH,bez raseljenih sa Kosova)
Opstina Jagodina 2008. : 69984 (bez raseljenih sa Kosova i spoljnih migracija)

http://webrzs.stat.gov.rs/axd/dokumenti/saopstenja/SN40/sn40122008.pdf

Pustite vi te odokativne procene (sad kazu,cini mi se...).
 
Poslednja izmena:
ova dva sela su se uvecala za 2x a put prema Bukovcu i Dragocvetu,pa tamo se izgradilo toliko kuca da........................:worth::worth:

Ali su se zato sela na potezu oko Rekovca i Dragocveta skoro ispraznila od 2002. do danas. Grad i predgradje se pune,a ostalo se prazni,tipicno za Srbiju.

Jagodina raste,2002. godine je imala 35 hiljada,danas preko 40 hiljada,prigradska naselja rastu,ali se ostatak opstine nenormalno prazni.
 
Poslednja izmena:
Nemojmo ni da umanjujemo toliko, opstina Jagodina po tebi ima preko 30 sela sa prosekom od 700 stanovnika iako ja znam da su mnooooogo veca, podaci su ti zastareli odaaaavno, ima 50 000 grad i opstina 120 000!
Pozdrav :cool:

Podaci su zvanicni i sa popisa iz 2002. godine. Danas zajedno sa raseljenima daj Boze da opstina ima 80 hiljada.

Nije valjda da brojimo i one sto ne zive u Srbiji (gastarbajtere). pa evo,ako dodas i njih imalo je 2002. 76221 stanovnika.

Ceo Pomoravski okrug imao je 227 hiljada stanovnika,a ti samo Jagodinu naduvao do 120 hiljada :D

Ali (veliko ALI) Jagodina ima naznaka pozitivnih demografskih kretanja. Migracioni saldo je pozitivan sto je karakteristika samo nekoliko mesta u zemlji,a i natalitet je u odnosu na Srbiju natprosecan (10 promila). :super: ali broj umrlih je mnogo veliki i mortalitet je veci od prosecnog za Srbiju (15.4 promila),pa zato minus u prirodnom prirastaju.
 
Poslednja izmena:
nemamo pojma ali vodovode i puteve,vrtici,mostovi,akva park,zoovrt niko ne moze da nam uzme:worth:

Blago Vama.Ne mogu da verujem da tako nešto postoji negde u Srbiji.Kad pomislim samo kako je naš predsednik opštine nas zakopao sa kreditima, rata kažu 500000 evra sa kamatama, kao hteli neki bazen i tako to. Od toga ništa sve potrošeno. Nemamo ni autobusku stanicu, autobusi kreću iz nekih rupa već nekoliko godina.Sa 36 spali smo na 136 mesto, izgubili smo status banjskog mesta a bili smo medju prvima.Sad neki dan podigli su drugi spomenik knezu Milošu, koštalo djavo i po. A hotel iz njegovog vremena propada, gotov da se preturi, nigde prozora. Čuvena Kneževa sala uništena, sve je odnešeno pa su čak uprtili i klavir da odnesu i naravno ne zna se ko.Za to ne pitajte odakle su pare samo kad se vidi nešto da je dobro. Pogodite koja je ovo opština i čiji kadar je vladao već drugi mandat
 
Blago Vama.Ne mogu da verujem da tako nešto postoji negde u Srbiji.Kad pomislim samo kako je naš predsednik opštine nas zakopao sa kreditima, rata kažu 500000 evra sa kamatama, kao hteli neki bazen i tako to. Od toga ništa sve potrošeno. Nemamo ni autobusku stanicu, autobusi kreću iz nekih rupa već nekoliko godina.Sa 36 spali smo na 136 mesto, izgubili smo status banjskog mesta a bili smo medju prvima.Sad neki dan podigli su drugi spomenik knezu Milošu, koštalo djavo i po. A hotel iz njegovog vremena propada, gotov da se preturi, nigde prozora. Čuvena Kneževa sala uništena, sve je odnešeno pa su čak uprtili i klavir da odnesu i naravno ne zna se ko.Za to ne pitajte odakle su pare samo kad se vidi nešto da je dobro. Pogodite koja je ovo opština i čiji kadar je vladao već drugi mandat

to je prica,dok su bili ovi fakultetski obrazovani,doktori i ostala cuda grad je pucao katastrofalno,kad je dosao nepismen covek(sto je istina)grad cveta,sta kako i gde nemam pojma ali se gradi,na svako cose se nesto radi.....
 
to je prica,dok su bili ovi fakultetski obrazovani,doktori i ostala cuda grad je pucao katastrofalno,kad je dosao nepismen covek(sto je istina)grad cveta,sta kako i gde nemam pojma ali se gradi,na svako cose se nesto radi.....

hvalite vaseg predsednika na sva usta ako to zasluzuje....ako je to sve tako narod,ako je imalo pametan ce ga postaviti na celo....ako je on spas za srbiju...bas me briga sto je neotesan,i seljacki izgleda....pa srbija je i bila najaca dok je bila seljacka !!!
 
Podaci su zvanicni i sa popisa iz 2002. godine. Danas zajedno sa raseljenima daj Boze da opstina ima 80 hiljada.

Nije valjda da brojimo i one sto ne zive u Srbiji (gastarbajtere). pa evo,ako dodas i njih imalo je 2002. 76221 stanovnika.

Ceo Pomoravski okrug imao je 227 hiljada stanovnika,a ti samo Jagodinu naduvao do 120 hiljada :D

Ali (veliko ALI) Jagodina ima naznaka pozitivnih demografskih kretanja. Migracioni saldo je pozitivan sto je karakteristika samo nekoliko mesta u zemlji,a i natalitet je u odnosu na Srbiju natprosecan (10 promila). :super: ali broj umrlih je mnogo veliki i mortalitet je veci od prosecnog za Srbiju (15.4 promila),pa zato minus u prirodnom prirastaju.
Nisam gledao te popise vec sam dao podatke iz novina kad su na zadnjim izborima govorili da grad ima 35 000 biraca, sto znaci da i sa samo 20-ak % mladjih od 18 godina grad mora da ima BAR 45 000 stanovnika i racunam da je o tada do sada pridoslo jos dosta ljudi, sad da li je stvarno toliko velika smrtnost da se grad smanjivao skoro za po 1000 stanovnika godisnje to ne bih mogao da poverujem jer sam rece da ima"visok"natalitet i to je vidljivo jer ovoliko ljudi sa decom uvece po gradu retko gde vidjam, ali da umire godisnje 2% stanovnistva grada deluje bas mnogo?
P.S.Sto da ne racunamo gasterbajtere, ako je tako moje selo onda ima manje od 500 stanovnika sa preko 300 domacinstava, a ako uracunam i njih ode na oko 1100, isto se moze primeniti i na Jagodinu samo u manjem obimu zbog manjeg % gasterbajtera ali i oni su nasi drzavljani, gradjani i seljani, sto bi ih diskriminisali?
Pozdrav :cool:
 
Blago Vama.Ne mogu da verujem da tako nešto postoji negde u Srbiji.Kad pomislim samo kako je naš predsednik opštine nas zakopao sa kreditima, rata kažu 500000 evra sa kamatama, kao hteli neki bazen i tako to. Od toga ništa sve potrošeno. Nemamo ni autobusku stanicu, autobusi kreću iz nekih rupa već nekoliko godina.Sa 36 spali smo na 136 mesto, izgubili smo status banjskog mesta a bili smo medju prvima.Sad neki dan podigli su drugi spomenik knezu Milošu, koštalo djavo i po. A hotel iz njegovog vremena propada, gotov da se preturi, nigde prozora. Čuvena Kneževa sala uništena, sve je odnešeno pa su čak uprtili i klavir da odnesu i naravno ne zna se ko.Za to ne pitajte odakle su pare samo kad se vidi nešto da je dobro. Pogodite koja je ovo opština i čiji kadar je vladao već drugi mandat
Aранђеловац, радикали...Туга како су развалили град.
 
Aранђеловац, радикали...Туга како су развалили град.

Bravo. Eto kako se brzo prepoznamo mi šumadinci.Dobro ima nešto novih pločica i muškatli, ali koštalo je brate kao 10 novih fabrika. Prvo se namirio šef finansija, pa onda predsednik i saradnici (m......a) a ostalo nema ništa. Samo dugovi plus:dash:
 
Oduševio me je primer iz sela kraj Jagodine-na predlog Palme(oni svi srećni prihvatili)-svaki bajter kad tokom leta dođe ,uplaćuje u seosku kasu.200 e po odraslom,100 e po detetu-i taj novac koriste da izgrade nešto u svom selu-tako su napravili već:sportske terene,teniski teren,Dom kulture,parkić za decu...Ali lica,nasmejana,spokojna...tih ljudi-to je pravi utisak.
Naravno da će uvek glasati za Palmu.....ostatak Srbije još uvek je za popa?
 
Oduševio me je primer iz sela kraj Jagodine-na predlog Palme(oni svi srećni prihvatili)-svaki bajter kad tokom leta dođe ,uplaćuje u seosku kasu.200 e po odraslom,100 e po detetu-i taj novac koriste da izgrade nešto u svom selu-tako su napravili već:sportske terene,teniski teren,Dom kulture,parkić za decu...Ali lica,nasmejana,spokojna...tih ljudi-to je pravi utisak.
Naravno da će uvek glasati za Palmu.....ostatak Srbije još uvek je za popa?

jednostavne ideje cine savrsenstvo...
 
Oduševio me je primer iz sela kraj Jagodine-na predlog Palme(oni svi srećni prihvatili)-svaki bajter kad tokom leta dođe ,uplaćuje u seosku kasu.200 e po odraslom,100 e po detetu-i taj novac koriste da izgrade nešto u svom selu-tako su napravili već:sportske terene,teniski teren,Dom kulture,parkić za decu...Ali lica,nasmejana,spokojna...tih ljudi-to je pravi utisak.
Naravno da će uvek glasati za Palmu.....ostatak Srbije još uvek je za popa?

To kod mene postoji vec vise par DECENIJA pa mi je jasno otkud im ideja, mi smo tako izgradili ekstra lep stadioncic uz koji je moderna ambulanta u istoj zgradi sa svlacionicom i klupskim kafeom, prvi smo imali kanalizaciju u opstini (od preko 30 sela), prvi sve sokake pod asfaltom i trotoarima a naravno i ulicno se podrazumeva... samo treba imati dovoljno gasterbajtera i dovoljno ih drati, kod nas je harac trenutno 20 000 dinkica, bar pola sela je preko a prosecno ih ima (baba i deda) otac i majka sa 2-4 deteta, lepe pare!
Pozdrav :cool:
 
To kod mene postoji vec vise par DECENIJA pa mi je jasno otkud im ideja, mi smo tako izgradili ekstra lep stadioncic uz koji je moderna ambulanta u istoj zgradi sa svlacionicom i klupskim kafeom, prvi smo imali kanalizaciju u opstini (od preko 30 sela), prvi sve sokake pod asfaltom i trotoarima a naravno i ulicno se podrazumeva... samo treba imati dovoljno gasterbajtera i dovoljno ih drati, kod nas je harac trenutno 20 000 dinkica, bar pola sela je preko a prosecno ih ima (baba i deda) otac i majka sa 2-4 deteta, lepe pare!
Pozdrav :cool:

Ovde kod mene je najviše bajtera-Roma-nema šanse da se ova ideja presadi ovde...važnije je vozati najnoviju mečku,imati najveću plazmu i gipsane životinje -svuda.
A ko skuplja novac pa mu ljudi ,kod vas,veruju.:think:
 

Back
Top