Jadrolinija izbacuje konobare iz Srbije i BiH sa svojih brodova: 'Ne mogu više raditi za nas, takav je zakon'

Има тих закона, који су донесени због, рецимо, једне специфичне ситуације и сада трпе сви остали.

Такође, закон да, када ти истекне туристичка виза у некој земљи, не можеш отићи до амбасаде и продужити је на неки краћи период, већ мораш, замисли молим те, напустити ту земљу на 24 сата, па тек онда поново ући и аплицирати за нову визи.
Тотална глупост.
 
naputak...kakva je to rec
Normalna hrvatska riječ. Smjernica, uputa, savjet.

Usput ne znam što je čudno da se na brodu ne mogu zapošljavati državljani Srbije, BiH i trećih zemalja. Posada broda mora imati matrikulu, mora redovito obavljati medicinske preglede, mora održavati vježbe itd.

naputak-skontriranje-opcinskih-blagajna-podrucju-ogulin-1913-slika-111004299.jpg
 
Frendica mi radi kao konobarica na Tinu Ujeviću i Petru Hektoroviću, pa iako je "samo" konobarica, punopravni je član posade. Često se desi da je brod noću usidren na Hvaru ili Korčuli, jer ujutro ima vožnju za Split, i konobari, sobari i ostalo osoblje uredno spavaju na brodu na kojem više nema putnika, svi imaju matrikule, svi sudjeluju u vježbama itd. Isto vrijedi i za cruisere i ostale strance, bez matrikule ništa. Kako Srbija i BiH nisu u EU i ne izdaju matrikule, građani tih zemalja mogu izvaditi međunarodnu matrikulu u Amsterdamu i tek onda mogu ploviti na brodovima.
 
Ali tako nas zabole za vaše matrikule pored normalnih svetskih kompanija, slobodno vi zadržite svoje gradjane sa putovnicama...nek vam čiste palubu....to ionako ne treba u Srbiji i Bosni, možete da zadržite i crnogorce da nam ne glume srbe ovde...
Ni jedan svjetski brodar neće zaposliti člana posade bez matrikule. To je kao da bi zaposlio vozača kamiona bez vozačke dozvole.
 
Ni jedan svjetski brodar neće zaposliti člana posade bez matrikule. To je kao da bi zaposlio vozača kamiona bez vozačke dozvole.
Kolega, ovlašćenja tog tipa srbima izdaju Grci za sve svetska kompanije...koliko ja znam o tome, a rečna plovidba ili kakogod se zvala u Beogradu izdaje i dozvole za brodove preko 15 metara...ili tako nešto...
 
Kolega, ovlašćenja tog tipa srbima izdaju Grci za sve svetska kompanije...koliko ja znam o tome, a rečna plovidba ili kakogod se zvala u Beogradu izdaje i dozvole za brodove preko 15 metara...ili tako nešto...
Pa dobro u čemu je problem? Onaj tko ima matrikulu, može ploviti, onaj tko nema, ne može. Svejedno jel državljanin Hrvatske, BiH, Srbije ili neke desete zemlje.
 

Back
Top