Ja sam pocetnik u pravljenju muzike i dobro bi mi dosao neki savet.

Bas zato sto je muzika umetnost, ne moze sve da bude muzika. Kao sto ne moze sve sto neko nacrta da bude umetnost, vec je 99% skrabanje, tako ni sve sto neko odpeva/odsvira nije muzika, nego ne znam ni ja sta - fali tu neki adekvatan naziv, mozda neka nova rec.

Mozemo mi da se dogovorimo (kao sto precutno i jesmo) pa da sve to nazivamo muzikom, ali nije to muzika.
Sve ovo stoji ali zaboravljaš da muzika(kakva god) može da bude samo izraz(kakav god)
 
Ne postoji objektivna definicija umetnosti.

Овде дискутују људи који углавном имају добру намеру
и углавном немају довољно знања о музици.

Један мисли да се не зна шта је музика,
али паметно закључује да то није разлог да свашта можемо назвати музиком,
други да се не зна шта је уметност
али има среће, ја сам ту и објашњавам ...

Музика су смисаоно поређани тонови и понеки шум,
а уметност је свако велико умеће.
 
Музика су смисаоно поређани тонови и понеки шум,
а уметност је свако велико умеће.
Jel ovo zvanicna definicija? 🤨
Šta znači "smisaono"?
Један мисли да се не зна шта је музика,
али паметно закључује да то није разлог да свашта можемо назвати музиком,
Ko je taj ili ko su ti koji će nešto nazvati muzikom? 🤔

Ovo sad već uveliko odlazi u off i predmet je nekog drugog pdf-a.
 
Izbacio sam novi spot. Ako mozete podelite i poslusajte! Svaki vid kritike je dobro dosao! Hvala unapred!
Ja не знам како треп доживљавају људи који не слушају реп, али мени који слушам реп, тај трап је тако досадан, депресиван и свака песма је иста.
Треп је иначе дегенерисани облик репа. Као неко дете ометенео у развоју, које је реп родио на свом путу еволуције.
Наравно, неке фузије трепа са другим жанровима могу да свуче супер.

Има изузетака, а то је рецимо Gucci Mane, али он има флоу, то ти је мелодичност реповања.
Не може све да буде равно као Банат...
 
@dablinkz

Druže, promašio si forum očigledno. Da Rumski forum još postoji tamo bi dobio korisnije savete. Ne znam da li u Srbiji postoji još neki forum za audio produkciju?🤔
Ako ništa, imaš Gearspace(bivši Gearslutz), KVR audio forum... To su forumi specijalizovani za produkciju. 🙂
Није све у продукцији, он је и вокални извођач. Требао је и да оТРЕПује боље.
 
čuj samo razliku sa običnom promenom i lepljenjem pitch-a, original i potpora... mislim na punoću vokala

original https://voca.ro/1k3r9MjjVi6k

pitch https://voca.ro/1nr6BnnA7GQm

poenta je da svašta možeš uraditi sa efektima sa kojim se definitivno nisi bavio
kada sam izdvojila vokal, čula sam i kako pričaš sa nekim pre repovanja i slično što je, je l... nedopustivo
 
Izbacio sam novi spot. Ako mozete podelite i poslusajte! Svaki vid kritike je dobro dosao! Hvala unapred!
Nemoj se ljutiti,ali ja se zaista pitam ko ovo moze da slusa duze od dvije sekunde? 🙂
I jos da cuje dva ili vise puta.
Ova muzika izaziva tihu jezu i neku negativnost i destruktivnost.
A ako mene neko pita sta je umjetnost...jedna od definicija je da umjetnicko djelo ne moze napraviti svako.🙂
A ovo tvoje moze.Dovoljno je "iskombinovati" neke zvukove,nesto ce ispasti.
Isto kao kad daju majmunu da nabaca boje na platno i to je kao neko umjetnicko djelo,apstrakcija satro.A to,zapravo moze svako...i to lako.
Zvuk ima frekvenciju i sigurna sam da mora da postoji neka harmonija pri tome,inace bi nam i cicanje i skicanje bilo muzika,a ipak nije.🙂
Dakle,ovo tvoje bi eventualno moglo kao podloga za neki horor film,i brinem se za tvoje psihicko zdravlje ako ti se ovo svidja.😀
 

Back
Top