ИЗБОРНА КРАЂА 2012: ВИДЕО ДОКАЗИ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Борићемо се за своје гласове!

Глас је светиња, исто као и Реч!

Драган Симовић

На Ђурђевдан се, у Србији, догодила највећа крађа
изборних гласова у последњих двадесет година!
По мојим проценама, а на основу поузданих извора
Тајног Информационог Поља, покрадено је око пола
милиона гласова!
Гласова, превасходно, Дверјана и Радикала!
Шта су избори?
Избори су, сликовито речено, бојно поље.
Бојно поље на којему се води битка, не мачем и
копљем, већ пером етеричним, али убојитим!
Некад се та битка води на живот и смрт!
Украсти некоме глас на изборима, то је исто као светом
ратнику на бојном пољу избити копље или мач из руку.
Одмах ћу вам рећи зашто пишем овај чланак.
Пишем га због етике, естетике и поетике, пишем га
због свог философског погледа на свет, пишем га због
својих великих учитеља из духовних светова, који
су ме учили да усправно и достојанствено корачам
на свим животним путима, да следим Божанску Осу,
да будем саобразан са Пра Васељеном и са Великим
Духом Стварања.
Нећу да ћутим, ако је неко мој глас украо!
И, ко је тај неко што је мој глас украо?
Хоћу да знам, и да му у лице речем, да је лажа и лупеж!
Мој глас је за мене светиња.

Никада се нисам играо својим гласом.
Да будем још јаснији.
Свој глас сам дао Дверима.
У Пољопривредној школи у Крњачи, општина
Палилула, град Београд.
Како је смео тај неко да се дрзне и да украде мој глас!?
Ја сам Песник, и ако ми неко украде глас, како ћу онда
да певам својему Роду?!
Али, у Крњачи, нисам само ја дао свој глас Дверјанима!
Дало још најмање десет оних, којима сам ја месецима
беседио о Дверима.
Но, није само ни тих десет, већ десет пута толико!
Зато што се преко Гласа и Речи шири Пра Васељено
Информационо Поље илити Поље Сварге!
Верујем и знам да је тако!
Не дозвољавам да медиокритети украду мој глас!
Медиокритети су паразити, астрални вампири, сисачи
крви и божанског дејства.
Моји су ме божански учитељи учили, да слободно
кажем не, када сви други кажу да, и, опет, да кажем да,
онда када мноштво узвикује не!
Овај сам чланак написао због своје Душе и због
Духа Светога којему моје Песничко Биће и Битије
посвећенички служи!
Да сам оћутао ово, онда ја не бих више био Ја!
Дверјани не смеју да одустану од борбе!
Ако буде требало, нека иду и до међународног суда!
Не само у своје име, већ и у име свих нас који смо свој
глас њима подарили.
Подарити некоме свој глас, то је и велика част и велика
одговорност пред Створитељем!

На левој обали Словенског Дунава,
осмог дана месеца цветног, 7520/2012.
 
ИЗБОРНА КРАЂА 2012: ГНЕВНИ ГРАЂАНИ ИЗ ДИЈАСПОРЕ- ВЕЋИНИ НИЈЕ ДОЗВОЉЕНО ДА ГЛАСАЈУ- РИК СЕ ОГЛАШАВА НЕНАДЛЕЖНИМ!?

Матица аљкава, расејање гневно

8 мај 2012, “Вести Онлајн”

. . . Многи Срби који живе и раде у дијаспори, остали су ускраћени за право гласа. У Редакцију “Вести” у Франкфурту и јуче су се јављали огорчени читаоци, који су прошли компликовану процедуру за пријаву у привремени бирачки списак у српским конзулатима у Немачкој, али када су у недељу отишли на биралишта, није им било дозвољено да гласају. Једноставно, није их било у бирачким списковима.


dopis-iz-ambasade.jpg




Миленко Тодоровић из Штутгарта каже да је процедуру пријављивања у привремени бирачки списак уредно обавио још 12. априла, и тада су му рекли да је све у реду.


- Када сам се у недељу појавио на биралишту у Конзулату Србије у Штутгарту, није ме било на списку бирача, а нико није могао да ми објасни зашто – огорчено констатује Тодоровић. За своје Уставом загарантовано право закинута је и наша читатељка Светлана Герет из Диселдорфа.



Ћирилица и латиница


Војислав Перишић из Француске се пожалио да му је Амбасада Србије послала позив за изборе откуцан ћирилицом, а његово име било је исписано руком и латиницом.

- Исто се десило и прошли пут. Па, ко ће нам чувати ћирилицу и језик, ако нећемо ми сами – пита Перишић.


Узалуд проверили списак


По речима председника бирачког одбора, вицеконзула Небојше Живановића, у Штутгарту је било случајева да су, након провере, грађани дошли да гласају, али се испоставило да их није било на списку. Они су упућени да се обрате Министарству за државну и мањинску управу у Београду. Милену Ренкл-Ристовић, која је у првом кругу гласала у Штутгарту, занимало је да ли у другом може гласати у отаџбини, али јој је речено да за ове изборе то није могуће.

- Ургирала сам у Србији, а исто су учинили и службеници конзулата из Диселдорфа. На време сам знала да нећу бити у Србији 6. маја и хтела сам да своје гласачко место из Тиршове улице у Београду, пребацим у Немачку. Али, и поред ургенција ништа није помогло. Добила сам папир на којем пише да не могу гласати и то без икаквог додатног објашњења – каже Светлана Герет.

Већина грађана Србије у дијаспори који у недељу нису могли да гласају, сазнали су то непосредно пред одржавање избора, када времена није било да се реагује. У појединим конзулатима оштећеним грађанима су делили упутство о правном леку.

Генерални конзулат Србије у Франкфурту саопштио је да је Министарство спољних послова у оквиру својих надлежности учинило све да припреми гласање у иностранству, али да “велики број наших грађана који се пријавио за гласање у иностранству, није уписан у бирачки списак због пропуста у раду општинских, односно, градских органа управе”. Конзулат је упутио незадовољне грађане на Министарство за државну управу и локалну самоуправу, јер су они надлежни за вођење јединственог бирачког списка.

“Вести” су покушале да контактирају то министарство, али се министар Милан Марковић није јављао на телефон.
У Републичкој изборној комисији Србије кажу да проблем са бирачким списком није њихов.


- Немамо ништа са јединственим бирачким списком. Адреса је Министарство за државну управу и локалну самоуправу и код њих би требало потражити објашњење – каже Вељко Одаловић, секретар РИК-а.
 
ИЗБОРНА КРАЂА 2012: ПРОКУПЉЕ- РОМИМА ПЛАЋАЛИ 2.000 ДИНАРА ДА ГЛАСАЈУ- “ФАНТОМСКИ СПИСКОВИ” СА ВИШКОВИМА ГЛАСАЧА…

15:23, 08.05.2012.
СНС: Избори у Прокупљу су лоповлук
Аутор Н.М. Извор Јужне вести | Прокупље


Дарко Лакетић, СНС Прокупље
Председник прокупачког СНС-а др Дарко Лакетић на конференцији је оптужио ОИК и локалне странке да су криви за нерегуларност локалних избора у Прокупљу.
Он је навео да је овај одбор Републичкој изборној комисији поднео 18 приговора на законитост бирачких места и да чекају одговор.
Лакетић додаје да је и полиција упозната са незаконитостима и да чекају повратну информацију о истрагама које су спроведене.
- Није реч о ситницама, већ о врло озбиљним кривичним прекршајима, као што је мито, физички напади и убацивање листића у гласачке кутије. За све те незаконистости имамо доказе и њих смо проследили РИК- у, јер ОИК, колико ја знам није желео да их разматра – наглашава Лакетић.
Он је показао и списак Рома који су примили по 2.000 динара на дан гласања.
Лакетић као неправилности наводи да су на неколико бирачких места чланови били сродници првог степена, а на више бирачких места појавио се већи број гласачких листића од оног који је примљен.
- У Великој Плани има 400 гласача, а ОИК- у је предато 900 листића. На бирачком месту Техничка школа „15. мај“ уписано је 877 гласача, а при предаји листића било је 905. У преко 60% записника са бирачких места нема поклапања са записницима које је представио ОИК. У Сокићевом булевару у Прокупљу на бирачком месту број 28 у гласачком списку била је избрисана цела једна зграда, односно становници тог солитера. То је безобразлук, колико су избори нерегуларни, јер готово да нема бирачког места где није било неправилности- каже Лакетић.
Он наглашава да ће се овај одбор до краја борити да се утврди истина и пронађу кривци који су “крали“ изборе.

************************************

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
ИЗБОРНА КРАЂА 2012: ПРОКУПЉЕ- РОМИМА ПЛАЋАЛИ 2.000 ДИНАРА ДА ГЛАСАЈУ- “ФАНТОМСКИ СПИСКОВИ” СА ВИШКОВИМА ГЛАСАЧА…
СНС: Избори у Прокупљу су лоповлук

Аутор Н.М. Извор Јужне вести | Прокупље
Дарко Лакетић, СНС Прокупље

Председник прокупачког СНС-а др Дарко Лакетић на конференцији је оптужио ОИК и локалне странке да су криви за нерегуларност локалних избора у Прокупљу.

Он је навео да је овај одбор Републичкој изборној комисији поднео 18 приговора на законитост бирачких места и да чекају одговор.

Лакетић додаје да је и полиција упозната са незаконитостима и да чекају повратну информацију о истрагама које су спроведене.

- Није реч о ситницама, већ о врло озбиљним кривичним прекршајима, као што је мито, физички напади и убацивање листића у гласачке кутије. За све те незаконистости имамо доказе и њих смо проследили РИК- у, јер ОИК, колико ја знам није желео да их разматра – наглашава Лакетић.

Он је показао и списак Рома који су примили по 2.000 динара на дан гласања.

Лакетић као неправилности наводи да су на неколико бирачких места чланови били сродници првог степена, а на више бирачких места појавио се већи број гласачких листића од оног који је примљен.

- У Великој Плани има 400 гласача, а ОИК- у је предато 900 листића. На бирачком месту Техничка школа „15. мај“ уписано је 877 гласача, а при предаји листића било је 905. У преко 60% записника са бирачких места нема поклапања са записницима које је представио ОИК. У Сокићевом булевару у Прокупљу на бирачком месту број 28 у гласачком списку била је избрисана цела једна зграда, односно становници тог солитера. То је безобразлук, колико су избори нерегуларни, јер готово да нема бирачког места где није било неправилности- каже Лакетић.

Он наглашава да ће се овај одбор до краја борити да се утврди истина и пронађу кривци који су “крали“ изборе.

 
ИЗБОРНА КРАЂА 2012: У НИШУ “БАЧЕН” ЏАК СА ПРЕКО ХИЉАДУ ЛИСТИЋА- ПОДНЕТА КРИВИЧНА ПРИЈАВА!

15:18, 08.05.2012.

Пронађен џак са изборним листићима?

Аутор А. С. Извор Јужне вести | Ниш


490x370_izgubljeni-dzak-sa-glasovima.jpg



Изгубљени џак са гласовима

Челници Нове Србије у Нишу тврде да су пронашли “изгубљени” џак са изборним листићима за градске и општинске изборе и да су због тога поднели и кривичне пријаве.

Председник ове странке у Нишу Бојан Аврамовић каже да су он и представници Ромске странке “Јединство” џак пронашли у згради општине Црвени Крст.

Он тврди да су листићи за градске изборе били углавном попуњени, док су за општинске били неискоришћени.

- Унутра има око 1.000 гласачких листића. То је цела једна кутија! Ти листићи нису смели да буду ту, јер представници изборне комисије прво однесу градске, па онда однесу општинске, то не сме да се меша – нагласио је Аврамовић.

Председница Градске изборне комисије Јасмина Крстић, потврдила је да је упозната са случајем.

Она каже да је ГИК утврђивао резултате на основу донетих записника и наглашава да “ГИК не броји гласове”.

- Упозната сам са тим случајем, јављено нам је. Ако званична комисија то достави писмено, разматраћемо па ћемо одлуке донети накнадно – рекла је председница ГИК.

Како кажу у Новој Србији џак је са бирачког места број 3, МЗ “12. Фебруар”.
 
ИЗБОРНА КРАЂА 2012: Тајна седница Изборне комисије у Црвеном Крсту!?


21:03, 07.05.2012.
Тајна седница Изборне комисије у Црвеном Крсту

Аутор Александар Станков Извор Јужне вести | Ниш
490x370_rajcic.jpg

Миловановић и Рајчић са приговорима

На поподневој седници Општинске изборне комисије Црвени крст новинарима је забрањен приступ, а представници неколико странака тражили су поновно бројање гласова.

Новинарима ТВ Зона, ТВ 5 и Јужних вести врата Општинске изборне комисије Црвени крст затворена су пред носом, уз речи да је медијима приступ забрањен.

——————————————————————————–
Повратак у 96/97

Функционер Нове Србије Дејан Рајчић каже да “све то подсећа на 1996. годину.

Рајчић истиче да су се он, као и представници коалиције ПРЕОКРЕТ и Ромске странке „Јединство“ окупили испред општине Црвени крст како би указали на нерегуларност резултата избора.

- Нова Србија изражава сумњу у регуларност исхода избора у овој општини. На основу тога ми смо тражили да нам се обезбеди увид у бирачки материјал. Општинска изборна комисија није радила целог дана, а нама истиче законски рок за подношење приговора – рекао је Рајчић.

Сумњу у регуларност избора у општини Црвени крст изразили су и представници коалиције ПРЕОКРЕТ.

- Општинска изборна комисија још увек одбија да прихвати наш приговор. Сумња је јасна. Према нашим информацијама на бирачким местима у Црвеном крсту је владао хаос. Градска изборна комисија је поништила резултате на 7 бирачких места у овој општини. Било је и долазака полиције и туча и свађа – рекао је Ђокица Миловановић, носилац листе „ПРЕОКРЕТ“ у општини Црвени крст.

Новинарске екипе су после затворених врата Општинске изборне комисије напустиле општину Црвени крст, а представници странака су остали да чекају завршетак седнице.
Приговори и у Пантелеју

Како Јужне вести незванично сазнају приговора на резултате избора било је и у Градској општини Пантелеј. Према информацијама до којих смо дошли тамо је све протекло мирно и увид у резултате је омогућен свима.

 
ИЗБОРНА КРАЂА 2012: БАБА ПОЈЕЛА ГЛАСАЧКЕ ЛИСТИЋЕ НА БИРАЛИШТУ ДА ЈОЈ НЕ БИ УКРАЛИ ГЛАС!?

Пензионерка појела гласачке листиће


. . . Гласање у Србији није обележио ниједан од страначких кандидата, већ једна пензионерка.
7 мај 2012, “Вести онлајн”- Фото: Архива

baba-na-glasanju.jpg



Војка Кукољ из Београда је отишла у Прву београдску гимназију, на бирачко место број 14 у општини Стари Град, и пред бирачким одбором појела гласачке листиће.



Претходно узевши гласачке листе и потписавши се у бирачки списак, Војка Кукољ отишла је иза паравана, одакле се после неколико минута појавила са устима пуних сажвакане хартије, остатака од бирачких листића.



Сви чланови бирачког одбора, као и грађани који су се у том тренутку затекли на биралишту, окружили су Кукољеву мислећи да је жени позлило јер јој је на устима била бела пена, што се касније испоставило да је заправо јогурт који је пила иза паравана да лакше свари гласачке листиће.

- Ово је моје грађанско право и ви сада имате један листић мање, па размислите о томе да ли су избори регуларни – викала је ова пензионерка док су чланови бирачке комисије покушавали да је смире…
 
ИЗБОРНА КРАЂА 2012: “ЕВРОАТЛАНТСКИ ШИБИЦАРИ” (Припреме за изборну крађу- С. Пјевовић)


Пјевовић: Евроатлански шибицари – играјмо се гласања!
17754356434eba86fa4daf9731341378_368x276.jpg

Јединствени електронски бирачки списак

„У Влади Србије јуче је представљен јединствени електронски бирачки списак, први од увођења вишестраначја који ће, према речима министра за људска и мањинска права, државну управу и локалну самоуправу Милана Марковића, бити база података за предстојеће изборе. Марковић је у Влади рекао да по бирачком списку у Србији има 7.058.683 бирача. Он је објаснио да ће бирачи за републичке изборе моћи да гласају по месту боравишта у земљи, а не пребивалишта, односно неће морати да путују као до сада да би гласали.“

Евроатланска клика се лепо досетила да Србину потури нову-стару шибицарску игру, само у електронском формату. За тај задатак je Влада Србије (на челу са просрпским председником Борисом Тадићем) одредила непристрасну екипу, људе од поверења, који немају интерес и ни у ком смислу не могу да злоупотребе новонаметнути систем те тиме наставе садистичку игранку, србождерачки пир продуже припремајући тле за задњу етапу колонизације Србије.

„Јединствени бирачки списак је, како је наглашено, резултат домаће памети и рада стручњака међу којима су „Телеком Србија”, Привредна комора Србије, „Комтрејд” и Цесид.“

Да видимо ко су то наши драги момци од поверења.

branko-radujko-527.jpg

Телеком Србија – Генерални директор : Бранко Радујко

Члан је Демократске странке од 1998. Каријеру је започео као адвокатски приправник, а потом је две године радио у међународном хуманитарном сектору, на пројектима повратка избеглица у Хрватску, БИХ и на Косово. Почетком 2002. именован је за саветника премијера Зорана Ђинђића, задужен за питања избеглица. Потом је био шеф кабинета премијера Зорана Живковића, а у августу 2004. председник Борис Тадић поставио га је за саветника за регионалну политику. Од јуна 2006. радио је на месту генералног секретара председника Србије. У току формирања тада актуелне Владе помињан је и као кандидат за шефа БИА.

Привредна комора Србије – Председник: Милош Бугарин

Рођен је 1962. у Бијелом Пољу, где је стакао средње образовање, а Пољопривредни факултет завршио је 1988. године у Београду.

Прво запослење имао је у Пољопривредном комбинату Београд 1989. године, где је обављао разне управљачке послове, да би за генералног дректора Корпорације ПКБ био постављен 2001. 2005. у акцији Агенције за тржишне комуникације Медија инвент из Новог Сада, проглашен је за најбољег менаџера Србије.Као директор ПКБ-а добио је више награда Привредне коморе Београда за најбоље приносе у пољопривреди, а Клуб привредних новинара доделио му је награду за пословност и квалитет Менаџер 2006. Бугарин за Б-92 6.09.2007. каже да не зна колико је политика била умешана у његов избор. „Мора се направити политички консензус око избора председника ПКС јер глупо би било да председник куца на затворена врата неког министарства зато што је то нечији делокруг рада, неког партијског оквира”, каже он.

„Ја нисам члан ниједне странке. Моје је право да будем симпатизер и то је право сваког грађанина. Није тајна – ја сам симпатизер ДС-а и гласам за њих већ годинама”, каже Бугарин.“ 2008. добија награду „НАЈевропљанин“ за област економије.

ВЕСЕЛИН ЈЕВРОСИМОВИЋ, председник „ComTrade GROUP“

На сајту “Зоом инфо” нема података о његовом образовању ни биографије, како је уобичајено за пословне људе. Веселин Јевросимовић, рођен 28.01.1965, студирао је менаџмент на Универзитету на Флориди. Као студент, 1986, почео је дистрибуцију првих персоналних рачунара и компоненти у земље Средње и Латинске Америке. Своју прву компанију оснива 1988. године у Немачкој, а 1998. у Србији оснива „ComTrade GROUP“.

„ComTrade GROUP“ брзо постаје водећа ИТ компанија на Балкану и један од лидера на том пољу у Југоисточној Европи.

comtradegroup-veselin-jevrosimovic.jpg

5. маја 2008, председник „ComTrade групе“, Веселин Јевросимовић, добио је повељу почасног грађанина Бостона као признање за напоре да се изгради и прошири пословање у локалној заједници. Оснивањем компаније у Бостону, “Комтрејд група” је на америчко тржиште донела напредна софтверска решења и познавање најсавременијих технологија за развој софтвера. Почетком маја исте године боравио је у Бостону и најавио да ће у том граду бити седиште пословања компаније „Spinnaker New Technologies”, чланице “ComTrade групе”.

“Јевросимовић је (бивши) спортиста, отворен и вешт у социјалном контакту, не оставља утисак човека који се угодно осећа за радним столом већ у “акцији”, потпуна супротност штреберима какав је Гејтс. Стекао сам утисак да га рачунари врло мало приватно занимају – радни сто му је празан, стоног рачунара нема, а некакав минијатурни Тошибин лаптоп извукао је тек када ми је пожелео приказати планове за некретнине и развој дела Београда у којем је зграда „ComTrade GROUP“ , а који би требало постати нови „waterfront”, уз велики раст цене некретнина у кварту.”

5.12.2006. председник је поништени тендер за набавку 30.000 рачунара за школе у Србији. Министарство науке и спорта поништило је тендер јер је само један понуђач испунио све услове конкурса, који предвиђа да се понуда изабере на лицитацији са најмање два понуђача. На конкурсу су учествовали конзорцијуми “Комтрејд ЦТ”, “Паком”, “МП софт”. У компанији “МП софт” тврде: “Комисија је направила низ прекршаја у корист “Комтрејд”! На дан отварања понуда Комисија за јавну набавку оставила је тендерску документацију три сата без контроле. Председник Комисије прочитао је из деловодника Министарства просвете да је “Комтрејд” понуду доставио 13. октобра, два месеца пре објављивања јавног позива! Касније се у записнику појављује други датум, због чега три члана комисије нису потписала записник. Нас су одбили јер на ковертама понуде није назначено која је оригинал, а која копија! Ми смо били најзначајнији претенденти, ушавши у конзорцијум са руском компанијом “Азбис ентерпрајзис ПЛЦ”, која има обрт од 2,5 милијарди долара годишње”. Пословни маг али уз „малу помоћ Владе Републике Србије :

„Београд — Влада Србије је усвојила уредбу о одобравању субвенционисаних потрошачких кредита за куповину рачунара домаће производње.“

И наш нови-стари Млађа Динкић Упропаститељ:

„Министар економије Србије Млађан Динкић је, током обиласка фабрике Комтрејд из Београда, рекао да ће месечна рата тих кредита за набавку најосновније конфигурације компјутера бити између 200 и 300 динара у првој години, а у другој и трећој од 2.200 и 3.000 динара.“ ( Није битно што зли језици говоре да се рачунати производе у Кини а овде само лепи сличица)

marko-blagojevic1.jpg

Марко Благојевић (ЦЕСИД) „…је посебна прича, он вероватно сматра да „својој“ отаџбини Србији још није довољно дубоко забио нож у леђа…
Недавно, приликом покушаја организовања субверзивне и анти-државне (анти-руске) активности (за потребе западних обавештајних служби) у руском „Подмосковљу“ је демаскиран јавно од стране руске државне телевизије и сабсеквентно протеран из братске Русије.
Али то га није спречило, да се уз посредство Борка Стефановића – шефа преговарачког тима са лажном „државом“ Косово, и уз благослов министра Јеремића нађе на челу „елитне“ Консултантске групе (дебело плаћене од стране српских порезника) у чијем саставу су се „неким чудом“ нашле и две најозлоглашеније „анти-српске“ даме: назочна Наташа Кандић, директорка западно-обавештајно финансираног Фонда за хуманитарно право – и председница другог, западно-шпијунски финансираног, Хелсиншког одбора за људска права, назочна Соња Бисерко!? Какве ће то националне „српке“ интересе заступати ове две „минхенске“ даме заједно са другим, горе споменутим петооктобарским превратницима, на челу са „про-српским“ председником Тадићем? Мислим, да нам то није тешко претпоставити…“ (Миодраг Новаковић; „Како је ЦИА направила ОТПОР) Да ли имате поверења у ову србождерачку уиграну екипу ?

Да ли мислите да неће посегнути за вашим гласовима и фингирати вољу народа?

Да ли заиста верујете да овим изборима Вашингтон-Брисел не завршава последњу етапу колонијализације Србије ?


Ако послушници ВБ-а остану,ми као народ идемо у историју. О нама Србима ће се причати као о старим Грцима. „ Беше једном један народ…“. Џабе свађе и пљувачина око СПЦ, расправе око државног уређења, ко је више а ко мање украо… Шта нам вреде Душанове царске границе, кад неће имати ко да у њој живи. Експоненцијални пад прираштаја, летаргија, народни аутизам на друштвено-политичка збивања, банализација зла и несреће.

Ово је референдум ЗА или ПРОТИВ ЖИВОТА Србије. Не дозволимо да нам и то одузму! Ништа није готово, тек почиње !

Референце: http://www.ekapija.com/website/sr/page/420922 http://rt.com/usa/news/democracy-promotion-usa-regime/ http://www.telekom.rs/AboutUs/AboutUs.aspx?temp=0&sid=1&id=501 http://www.telegraf.rs/vesti/98111-jevrosimovic-kapital-ne-dolazi-preko-noci http://www.cesid.org/ http://www.dverisrpske.com/sr-CS/vesti/2011/decembar/kako-je-cia-napravila-otpor.php
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top