Izbor smera (pomoc)

Malla-Sllatka

Primećen član
Poruka
581
Dakle,kao sto pise u nazivu teme,potrebna mi je pomoc.
Po struci sam ugostiteljski tehnicar,odlican i vredan ucenik,tako da upadanje na budzet nece biti veliki problem (bar ne bi trebalo)
E sad,dvoumim se izmedju pravnog fakulteta i hotelijerstva na pmf-u
Pravo bih upisala jer nekak mislim da imam lepe sanse za neki dobro placen posao,pogotovo ako nastavim advokaturu,ali mi fakultet kao fakultet nije zanimljiv jer je previse suvoparan i sustina je samo bubanje,dok me hotelijerstvo privlaci zbog dinamicnosti,kontakta sa ljudima (kao sto sam vec rekla,imam iskustva u toj sferi posla) ali me brine jer ta grana nije bas uspesna u Srbiji i plasim se da po zavrsetku tog smera.ne bih imala puno opcija
Dakle vaska iskustva i misljenja.
Unapred hvala
 
meni deluje da si sa hotelijerstvom svetski mobilnija, tj mozes lakse u inostranstvo. mozda te pravo vise vezuje za srbiju. ali ko zna, ne mora da znaci, moze nesto svetski i sa pravom?
a ovo da li je dosadan faks, svaki je manje vise slican
pa i kod prava tek mozes da imas kontakte s ljudima ako ti je do toga. a hotelijerstvo u srbiji, pa ko zna, na sve strane nicu hoteli, dok im ne dosadi, trebace strancima ovde turizam ; )
 
Studirati u Srbiji bilo šta sem informatike/programiranja i još nekoliko tehničkih/inženjerskih nauka je čista glupost, gubljenje vremena, mislim u Srbiji nema posla čak ni za one koji završe medicinu.
 
Pravnika ima ko pleve, mozes uvek otvoriti privatnu advokatsku kancelariju, ali realne sanse za neki dobar posao u Srbiji sa tim su male. Hotelijerstvo nije razvijeno u Srbiji, ali je profesija sa kojom mozes raditi u inostranstvu.
Uvek je bilo pravilo da ucis ono sto te zanima, al ako je izbor izmedju prava (zbog para) i hotelijerstva, bolje ova druga opcija.
 
Kada je izbor fakulteta u pitanju - tu treba da stanu sve tvoje sposobnosti, naklonosti, talenti, teznje....

Ceo zivot istrazujes sebe, da bi na kraju izabrala - bas tu profesiju.

Nemoj da razmisljas - e,ovde se ima para. To se ne zna.

I u ugostiteljstvu mogu brzo da se zarade pare.
 
Iako osoba upise odredjeni fax, a voli taj posao, i pase joj....
kasnije moze da se nadoveze na nesto slicno, sto joj takodje lezi... ako je snalazenje za kintu u pitanju ^^

A ako zavrsis fax koji ti ne lezi, i ne osecas se dobro s njim.... Onda si u veeelikoj rupi ^^

Ljudi koji , iz bilo kog razloga, nisu uspeli da postanu profi u sferi koju vole, i koja im pase....
zale ceo zivot za tim.
 
Mozda da upises turizmologiju. Posle poledas nacin da odes na brod ao mnogo njih, iz to ucis neki strani jezik ( ja bih ti preporcio Spanski ) i milina. Sa Engleskim i Spanskim vrata si otvorena za celu Ameriku, pola Evrope Okeaniju, Indoneziju gde isto traze engleski....
 

Back
Top