IT ili Masinski,za koji da se odlucim?

Slavenkopopovic95

Početnik
Poruka
20
Pozdrav. Cetvrti sam razred srednje skole,smjer masinski tehnicar.Sad zavrsavam u maju pa razmisljam sta da upisem.Na umu su mi IT tehnologije i masinski fax.Za masinski znam sve,ali IT mi je skroz ''nepoznat''.Da li ima neko da je studirao IT,koji smjer je kvalitetan za zavrsiti,sta kako?!Sta se obradjuje najvise?Uglavnom dajte mi informacije koje su mi najpotrebnije za sada. Masinska skola mi ide od ruke,volim materiju koju nauka obradjuje i nije mi tesko nista vezano za to.Svaki predmet mi ide,sve super.Tokom skolovanja imao sam u prvom razredu informatiku,jedino me zezalo dok sam ucio Programski jezik C koji mi nikako nije isao. :D Ne znam stvarno,treba mi sad pomoc,jer mi je ovo najveca odluka i prekretnica u zivotu za sada, i ne bi zelio da pogresim negdje. :S
 
Pozdrav. Cetvrti sam razred srednje skole,smjer masinski tehnicar.Sad zavrsavam u maju pa razmisljam sta da upisem.Na umu su mi IT tehnologije i masinski fax.Za masinski znam sve,ali IT mi je skroz ''nepoznat''.Da li ima neko da je studirao IT,koji smjer je kvalitetan za zavrsiti,sta kako?!Sta se obradjuje najvise?Uglavnom dajte mi informacije koje su mi najpotrebnije za sada. Masinska skola mi ide od ruke,volim materiju koju nauka obradjuje i nije mi tesko nista vezano za to.Svaki predmet mi ide,sve super.Tokom skolovanja imao sam u prvom razredu informatiku,jedino me zezalo dok sam ucio Programski jezik C koji mi nikako nije isao. :D Ne znam stvarno,treba mi sad pomoc,jer mi je ovo najveca odluka i prekretnica u zivotu za sada, i ne bi zelio da pogresim negdje. :S

Obican C ti nije isao. Onda bolje ne idi na IT, jer je C obicna azbuka za sve i u odnosu na sve sto se kasnije radi.
 
Iz svega što is napisao mogu samo da zaključim da ti je bolje da ideš na mašinstvo. Naravno tu ćeš morati da se odlučiš za neki od smerova ali ti najbolje znaš koje oblasti ti najbolje leže i u čemu se ti pronalaziš.

Obican C ti nije isao. Onda bolje ne idi na IT, jer je C obicna azbuka za sve i u odnosu na sve sto se kasnije radi.

Slažem se!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Cetvrti sam razred srednje skole,smjer masinski tehnicar.Sad zavrsavam u maju pa razmisljam sta da upisem.Na umu su mi IT tehnologije i masinski fax.Za masinski znam sve,ali IT mi je skroz ''nepoznat''.Da li ima neko da je studirao IT,koji smjer je kvalitetan za zavrsiti,sta kako?!Sta se obradjuje najvise?Uglavnom dajte mi informacije koje su mi najpotrebnije za sada. Masinska skola mi ide od ruke,volim materiju koju nauka obradjuje i nije mi tesko nista vezano za to.Svaki predmet mi ide,sve super.Tokom skolovanja imao sam u prvom razredu informatiku,jedino me zezalo dok sam ucio Programski jezik C koji mi nikako nije isao. :D Ne znam stvarno,treba mi sad pomoc,jer mi je ovo najveca odluka i prekretnica u zivotu za sada, i ne bi zelio da pogresim negdje. :S

Ako te stvarno zanimaju kompjuteri idi na drzavni,a ako ti je bitna diploma jer te ceka kupljeno mesto u upravi idi na privatni,nema trece...U VIP mrezi trazili studente za praxu i naglasili u konkursu ''sa drzavnih univerziteta u Srbiji'',znaci ova privatna smandrljala ne dolaze u obzir kod ozbiljnih firmi...
 
Ako te stvarno zanimaju kompjuteri idi na drzavni,a ako ti je bitna diploma jer te ceka kupljeno mesto u upravi idi na privatni,nema trece...U VIP mrezi trazili studente za praxu i naglasili u konkursu ''sa drzavnih univerziteta u Srbiji'',znaci ova privatna smandrljala ne dolaze u obzir kod ozbiljnih firmi...


Može link ako nisi sanjao to što si napisao ? z:lol:

RAF je privatni i najbolji je IT faks u zemlji, to kažem onako usputno, a link i dalje čekam
 
Evo link http://www.jasamvip.rs/node/67 .Sanjarim ja al ne bas tolko da ne znam sta pricam

Ipak ne znaš:

"Pored tradicionalne podrške Ministarstva spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija, od ove godine među partnerima programa je i Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja..."

Daklem, radi se o državnom projektu s ciljem obezbeđivanja prakse studentima državnih univerziteta, a ne volji neke firme.
Odmah mi je bilo čudno otkud privatna firma zavisna od "pablik rilejšnsa" da se tako ofira i potencijalno ugrozi svoje tržište, a takođe i da ne zna odakle dolaze najbolji programeri i IT-evci u ovoj zemlji.

Radi se o RAF-u ali doduše, teško da bi diplomci tog fakulteta uopšte i petljali išta sa lokalnim izrabljivačkim firmama. Do treće godine svi već imaju overene ugovore i sponzorstva o čemu i ETF-ovci mogu samo da sanjaju.
 

Back
Top