IT Academy

Pozdrav,
Ako neko zeli da upise IT akademiju smer Python neka mi se javi. Upisao sam ove godine ali zbog posla i odlaska u inostranstvo moram da odustanem, jedini nacin je da neko ko zeli da uci i ko zeli da ide na IT akademiju preuzme moj ugovor. Ako i poznajete nekog ko zeli slobodno mu recite da mi se javi.
 
Pozdrav,
Ako neko zeli da upise IT akademiju smer Python neka mi se javi. Upisao sam ove godine ali zbog posla i odlaska u inostranstvo moram da odustanem, jedini nacin je da neko ko zeli da uci i ko zeli da ide na IT akademiju preuzme moj ugovor. Ako i poznajete nekog ko zeli slobodno mu recite da mi se javi.
Ja sam taj! Posalji mi poruku!
 
IT AKADEMIJA cista prevara evo i mog iskustva najrealnijeg. Vodjena tim reklamama odlucim da odem i upisem IT akademiju java front idt. Primi me siroko nasmejana lejdi,kazem nemam nikakvog iskustva po tom pitanju. I kazem ja bih da probam mesec dana,pa ako mi ne ide naravno nesto drugo da upisem. Gospodja kaze ne ide to tako,ali uveravala me je da je program prilagodjen SVIM POCETNICAMA. I tako uplatim prvu ratu 140e na tradicionalni nacin kao eto da slusam skoncetrisano. Slali su preko njihove aplikacije razne gluposti kako da se uci,kako da pravim dnevnik ucenja i pisem glupa pitanja sta mi je vazno u lekciji. Ali o samim temama ucenja skoro nista. I bude docek nas pocetnika gde dobijemo knjigu o tim svim stvarima kako da ucimo? To je najskuplja knjiga koju sam platila KAKO DA UCIM. Pocne i prvi cas a decko diktira kucajte to,to,to to. Shvatila sam vec na tom prvom casu da nikako nije za pocetnike. Na drugom vec ni nisam mogla da pratim kucanje jer je sve bilo brzo a sam predavac je nagovestio to ce ici i brze. Posto sam u tom periodu dozivela traumi,izgubila posao i jos niz losih desavanja odlucim da odustanem i mozda odlozim za sledecu godinu. Njihovom racunovodstvu sam objasnila da nisam spremna za dalje pracenje i da sam odlucila da odustanem. Dva meseca su me zvali,pretili taj lik je bio jako neprijatan u telefonskim razgovorima i insistirao da platim rate i ako ni za onaj prvi mesec 140e nisam ni bila prisutna. NA KRAJU PODNELI SU TUZBU PROTIV MENE
 
IT AKADEMIJA cista prevara evo i mog iskustva najrealnijeg. Vodjena tim reklamama odlucim da odem i upisem IT akademiju java front idt. Primi me siroko nasmejana lejdi,kazem nemam nikakvog iskustva po tom pitanju. I kazem ja bih da probam mesec dana,pa ako mi ne ide naravno nesto drugo da upisem. Gospodja kaze ne ide to tako,ali uveravala me je da je program prilagodjen SVIM POCETNICAMA. I tako uplatim prvu ratu 140e na tradicionalni nacin kao eto da slusam skoncetrisano. Slali su preko njihove aplikacije razne gluposti kako da se uci,kako da pravim dnevnik ucenja i pisem glupa pitanja sta mi je vazno u lekciji. Ali o samim temama ucenja skoro nista. I bude docek nas pocetnika gde dobijemo knjigu o tim svim stvarima kako da ucimo? To je najskuplja knjiga koju sam platila KAKO DA UCIM. Pocne i prvi cas a decko diktira kucajte to,to,to to. Shvatila sam vec na tom prvom casu da nikako nije za pocetnike. Na drugom vec ni nisam mogla da pratim kucanje jer je sve bilo brzo a sam predavac je nagovestio to ce ici i brze. Posto sam u tom periodu dozivela traumi,izgubila posao i jos niz losih desavanja odlucim da odustanem i mozda odlozim za sledecu godinu. Njihovom racunovodstvu sam objasnila da nisam spremna za dalje pracenje i da sam odlucila da odustanem. Dva meseca su me zvali,pretili taj lik je bio jako neprijatan u telefonskim razgovorima i insistirao da platim rate i ako ni za onaj prvi mesec 140e nisam ni bila prisutna. NA KRAJU PODNELI SU TUZBU PROTIV MENE

Sta se desilo posle te tuzbe?
 
Zapravo danas sam dobila obavestenje o njoj. Predali su predmet svom advokatu. Sigurno cu i dalje opisati svaki detalj ovog ruznog iskustva koji bude nastao. Ruzna je i cinjenica da se pored saznanja da sam zdravstveno lose,da sam i izgubila posao,da sam ponudila da odgodimo zbog toga za sledecu godinu, oni i dalje ponasali bahato,uznemiravali dodatno svojim pretnjama. Jako ne covecanski
 
Puno para za malo muzike, tako bih u najkracim crtama opisao IT Akademiju i sve slicne kurseve.

U 2020. sa dobrom internet konekcijom i racunarom (skoro pa bilo kakvim, programer u fazi ucenja moze da radi na masini relativno skromnih performansa) suludo je placati 2000 evra da vam neko "sistematizuje znanja i usmjeri vas". Manje-vise sve je dostupno, pa tako i planovi i programi IT fakulteta i ustanova, a do literature je takodje prelako doci. Na svijetu postoji ogroman broj ljudi koji su skontali da je i studiranje IT fakulteta danas preskupo (ovo pogotovo vazi za USA) pa su sami napravili svoje studije, i objavili svoje self-made kurikulume.

(Znanje engleskog se podrazumijeva - ako neko zeli da se bavi skoro bilo kojim poslom u IT a kuburi s engleskim, treba dvaput da razmisli.)

Da li je ovakav nacin ucenja sporiji - mozda, u pocetku. Djeluje da je lakse kad ti neko servira sta tacno treba da radis i ucis. Medjutim, skoro svi poslovi u IT ionako zahtijevaju neprestano ucenje i usavrsavanje, i sto prije pojedinac nauci da se snalazi u moru resursa i da sam trazi sto mu treba, bolje ce proci na duze staze.

Zakljucak - od tih 2000 evra za IT Akademiju moze da se jede i placaju osnovni troskovi 4 - 6 mjeseci. Za 4 - 6 mjeseci mukotrpnog rada moze da se nauci vise nego na IT Akademiji. Sto se tice diploma koje se tamo dobiju, budimo ozbiljni - osim diploma provjerenih fakulteta i nekih opstepriznatih kurseva, poslodavci na IT Akademija i slicne diplome paznju obracaju koliko i na zahvalnice za ucesce na lokalnom fudbalskom turniru.

P.S.

Kao veliki plus je spomenuto da se otkljucava LinkedIn Learning sekcija po potpisivanju ugovora sa IT Akademijom. Pristup LILearning platformi imam preko dvije godine jer firma ima ugovor s njima, i smatram da je velika vecina videa (ne mogu ih ni nazvati kursevima) od male koristi. Sadrzaji su zbrzani i povrsni i ne prizaju bukvalno nikakvo znanje osim osnovnog upoznavanja, odnosno nista sto ne mozete dobiti provodeci isto vrijeme na Wikipediji (koja je uz to mnogo detaljnija i temeljnija).
 
A na primer ja koji znam programiranje donekle ali nemam faks, imam samo srednju koja nema veze sa IT. Jel bi mi znacila IT Academy bar zbog sertifikata? Bolje da na CVu imam te sertifikate nego nista jer trenutno ne mogu da zavrsim visu ili faks...
 
A na primer ja koji znam programiranje donekle ali nemam faks, imam samo srednju koja nema veze sa IT. Jel bi mi znacila IT Academy bar zbog sertifikata? Bolje da na CVu imam te sertifikate nego nista jer trenutno ne mogu da zavrsim visu ili faks...
По мени је боље да имаш нешто конкретно да покажеш на послу. У чему нпр. програмираш?
 
Konkretno u smislu nekog samostalnog projekta? Trenutno sam na Pythonu ali su mi poznati Java, C#, Javascript..
Па рецимо. Ако немаш ни један пројекат на којем си радио, а који би могао да ставиш у CV, онда направи сам нешто. Платиш најјефтинији хостинг са Python подршком и направиш неке апликације. Просте игрице неке, није битно.

Ја бих то волео да видим више од неке једногодишње дипломе. Тек виша школа може да значи неки помак у односу на средњу, а и то није обавезно у знању.
 
Poslednja izmena:
Imam u Pythonu skroz funkcionalnu aplikaciju za vremensku prognozu doduse je bez gui-a ali i dalje zanimljiva za koriscenje. A imam i u Unityiju 3d igricu na nekom runner principu ima par nivoa gde izbegavas prepreke kako bi stigao do cilja. Nisu neki ozbiljni inovativni projekti ali eto ne znam nisam ih stavljao u cv za sad jer ne znam dal imaju tu tezinu... Sta ti mislis ?
 
Pozdrav. Vidim da je reč o IT akademiji pa ne mogu a da ne napišem svoje iskustvo.
Kao neko ko je upisao i završio kurs za programiranje u Javi, veoma sam zadovoljan sa akademijom.
Bilo je poteškoća jer za godinu dana treba dosta toga proći, naučiti, savladati, dokazati da ste savladali. Cena je realna, jer nije to samo cena školovanja, treba pogledati na njihovom sajtu šta sve ulazi u cenu, čak i nakon završenog školovanja. I to je sa moje strane pristojno. Predavači su zaista korektni, trude se na sav mogući način da pomognu koliko mogu. Ali - vi učite. A sertifikat je negdje bitan i nije isto sa njim i bez. Ljudi će prije kontaktirati nekog ko ima određeni sertifikat nego tipa kojem u biografiji piše: "...samouk, učio sa w3schools sajta..." i sl.
O tome da se krene sam... ne znam baš, lično nisam mogao iako sam pokušao par puta. Npr. neke linux komande u terminalu možeš savladati preko neta.
I da, bez engleskog ništa - i toga ima na netu koliko hoćete. Samo treba dosta volje i strpljenja.
Za šta god da se odlučite a tiče se IT struke - srećno! :-)

Neko je pomenuo educomacademy - po meni, oni ne nude ništa za te pare, tj. usuđujem se da kažem bačene pare, za 4 meseca daš preko 800€ i naučiš neke osnove koje zasigurno možete naučiti i online. Koliko na netu tutorijala imate da su potpuno besplatni za Javu, da ne pričam da se na netu mogu naći pa i oni plaćeni za dž.


Da li nam mozes reci sad da li si nasao posao? Vidim da si zavrsio akademiju pa ako mozes podeliti sa nama,koliko je trebalo vremenski da se zaposlis tj. ako jos nisi,da li su te zvali na neki razgovor za posao jer imas sertifikat? POzzzzz
 
Imam u Pythonu skroz funkcionalnu aplikaciju za vremensku prognozu doduse je bez gui-a ali i dalje zanimljiva za koriscenje. A imam i u Unityiju 3d igricu na nekom runner principu ima par nivoa gde izbegavas prepreke kako bi stigao do cilja. Nisu neki ozbiljni inovativni projekti ali eto ne znam nisam ih stavljao u cv za sad jer ne znam dal imaju tu tezinu... Sta ti mislis ?
Не знам за стављање у CV, за тај део нисам експерт, али мене би лично као послодавца то највише занимало. Шта си ти уствари конкретно радио.
 
Poz svima
Gledam smer za graficki dizajn
Da li ima neko da je iso ili zna nekoga ???

Interesuje me momenat prakse i pravljenje portfolija, da li imate praksu negde, da li se posvecuju tome....?
Ili je sve samo puko blebetanje na casu ko i svaki kursic

Mogu da mi odgovore i ljudi koji su isli na neki drugi smer kod njih, da li su vama davali dobru praksu negde, vodili u neke firme???
 
@friv Pozdrav i tebi, sa malim zakašnjenjem.
Pre svega, nisam našao posao u IT struci jer radim potpuno drugu vrstu posla, što kažu primarni posao. :-) Drugim rečima - nisam ni tražio posao kao programer jer trenutno ne trčim u traženju posla, a svakako da će i to doći na red, verujem ubrzo.
@Djox010 Moje mišljenje što se sertifikata tiče -manje je bitan nego diploma ali nije bezvredan. Nisam poslodavac, ali ne može me niko demantovati time što će samo kazati "Eh, to je samo papir" i kao u pravu je to što kaže. Ne, nije. A svakako da nije najbitnija ni diploma (kao dokazni papir o nekim zaršenim studijama), najbitnije je znanje. Dakle, sertifikat (ovaj ili npr. o završenom kursu nekog stranog jezika) je dokaz da si nešto učio i to dođe kao 'ulaznica u klub'.
Naravno, tu je i dodatna sertifikacija koju obezbeđuje akademija - to niko ne pominje, niti osporava njihovu relevantnost (Adobe sertifikati, CompTIA, Cisco itd) jer bi to bilo besmisleno. Ako se npr. odlučiš za upis i to Python jezika, proveri na sajtu (koliko vidim, imaš pravo na polaganje recimo Microsoft Technology Associate ).
PS: Dakle, nisu papiri najvažniji a svakako da nije ni to da se jede i pije u narednih 6 meseci za te pare (ustvari stalno je cena tu oko 1200 a ne navedenih 2000 koje, istina, stoje na sajtu ali stalno je neka akcija). Prema mome mišljenju, novac uložen u znanje je uložen; dakle, vrati se.
 
Pohadjao sam IT akademiju i mogu da kazem svoje misljenje i iskustvo.
1. Njihov marketing je teska prevara, kada dodjete u skolu oni vas bukvalno ubede da bez ikakvog znanja za samo godinu dana uz slusanje predavanja od 2 sata dnevno mozete postati programer i imacete platu od 1000 eura. To je cista i notorna laz, ne nasedajte. Kod programiranja ako ne radite 10 satni dnevno ( pri tom ucite sa 5 do 10 razlicitih izvora necete nista postici ).
2. Njihova predavanja su teski krs i akademija ne vredi uopste tih para. Sve to moze mnogo bolje na internetu da se nadje. Iskreno s obzirom da sam ucio i sa interneta i sa njihovih predavanja mogu slobodno reci da je ok imati IT akademiju iskljucivo i samo kao neki dopunski kurs za bazicno programiranje ali nikako vas nece nauciti sustini koju cete sami nauciti snalazeci se na hiljadu razlictih nacina. Zasto mislim da je krs ? Evo npr njihova predavanja za javu se baziraju na NetBeans 7.4 verziji ( ja koristim verziju 11.3, a mislim da je izasla i 11.4 ) znaci uopste nisu up to date kako se kaze. O css i htmlu da ne govorim, lik bukvalno pise i prica o predavanjima iz 2014 godine i kad citate njihove skripte vidite da tamo pise kako html5 i css3 jos uvek nisu potpuno zaziveli jer ih neki browseri ne mogu procitati!? Jeste to je bilo tako 2010, ali to nije tako 2020.
3. Primarni cilj te Akademije je da navuce ljude ( poput mene ) da im uzme pare i to je to
4. Vidim da svi pricaju on Engleskom, ako ga ne znate iskreno nemojte ni da se upustate u posao programera, prvo naucite engleski jer bez njega nit cete naci posao a nit cete moci da prosirite vase znaje.
 
Pohadjao sam IT akademiju i mogu da kazem svoje misljenje i iskustvo.
1. Njihov marketing je teska prevara, kada dodjete u skolu oni vas bukvalno ubede da bez ikakvog znanja za samo godinu dana uz slusanje predavanja od 2 sata dnevno mozete postati programer i imacete platu od 1000 eura. To je cista i notorna laz, ne nasedajte. Kod programiranja ako ne radite 10 satni dnevno ( pri tom ucite sa 5 do 10 razlicitih izvora necete nista postici ).
2. Njihova predavanja su teski krs i akademija ne vredi uopste tih para. Sve to moze mnogo bolje na internetu da se nadje. Iskreno s obzirom da sam ucio i sa interneta i sa njihovih predavanja mogu slobodno reci da je ok imati IT akademiju iskljucivo i samo kao neki dopunski kurs za bazicno programiranje ali nikako vas nece nauciti sustini koju cete sami nauciti snalazeci se na hiljadu razlictih nacina. Zasto mislim da je krs ? Evo npr njihova predavanja za javu se baziraju na NetBeans 7.4 verziji ( ja koristim verziju 11.3, a mislim da je izasla i 11.4 ) znaci uopste nisu up to date kako se kaze. O css i htmlu da ne govorim, lik bukvalno pise i prica o predavanjima iz 2014 godine i kad citate njihove skripte vidite da tamo pise kako html5 i css3 jos uvek nisu potpuno zaziveli jer ih neki browseri ne mogu procitati!? Jeste to je bilo tako 2010, ali to nije tako 2020.
3. Primarni cilj te Akademije je da navuce ljude ( poput mene ) da im uzme pare i to je to
4. Vidim da svi pricaju on Engleskom, ako ga ne znate iskreno nemojte ni da se upustate u posao programera, prvo naucite engleski jer bez njega nit cete naci posao a nit cete moci da prosirite vase znaje.
Ne preteruj! Istina da SVE postoji na internetu, ALI: Bilo šta da ukucaš u goglić, izbaci ti i preko 20 miliona linkova! Ajde sada ti nađi onaj 'pravi' koji će ti da omogući da za najkraće vreme savladaš gradivo! U tome je prednost DOBRIH predavanja!

Naravno da bez engleskog nećeš daleko dogurati u IT-području! Istinita anegdota stara 40 godina: Branko Souček odselio u USA, bavio se informatikom i objavio knjigu na engleskom. Onda je to hteo prevesti i objaviti u 'Hrvatskoj'! Ali, rekli su mu da čak i stručni izrazi trebaju biti prevedeni na hrvatsko-srpski jezik! I to je odrađeno, knjiga je objavljena, a on je kratko izjavio:
Od kada je MOJA knjiga prevedena, ni ja je više NE razumem! :zcepanje: :zcepanje:
 
Interesuje me ovo o besplatnim kursevima na IT, da li je sve to tačno? Da mi kasnije ne pošalju policiju, tužbe, advokate itd. Odmah se dobiju podaci za e-learning, ali me interesuje da li neko ima iskustva sa ovima, da li je stvarno besplatno?
 
Naravno da je besplatno Besplatni kursevi na IT Akademija. Inače bi ti poslali ugovor o školovanju a to ovde nije slučaj. To je dato za probu da sam vidiš kako je pa ako ti se svidi da upišeš ceo kurs. Mlogo se ovde piše o ceni i marketingu.

Skupo je neko kaže. Jedanput sam gledao nekog marketara koji je naplaćivao nekoliko desetina hiljada dolara za svoj seminar. Kada su ga pitali što je toliko skupo on im je odgovorio da ko je spreman da DA toliku sumu neće dopustiti da plaća uzalud već će ostati u tom poslu. Tako to važi i ovde. Ti provedeš kao ja 4 godine srednje škole sada je 3 godine ako se ne varam nisi dao iljadu evrića ali si potrošio vreme i živce na učenju nečega što će ti malo ili nimalo koristiti ako nije neka specijalistička škola recimo za Kuvara već neki opšti smer.

Marketing im kaže posao za godinu dana, postani ekspert itd. To važi za one koji su naj, naj, sposobni. Ako sporo pamtiš i brzo zaboravljaš teško da ti i fakultet može pomoći. Drugo je sistematički rad koji ti pruža a ti uz to možeš da učiš i iz drugih izvora zajedno sa njihovim materijalom i tu je polaganje za prestižne sertifikate. Ako si "nepismen" teško da ćeš dobiti neki Microsoftov ili Zend ili Adobeov sertifikat. Za svaki od tih sertifikata važi ono pisano malim sitnim slovima da treba da imaš iskustva provedena najmanje dve godine u tom poslu da bi uopšte i bio sposoban da ga položiš a oni ti daju mogućnost posle kursa da ideš na polaganje..... Zato da ako nisi naj naj batali ovu rabotu. Ljudi nisu načisto sa sobom ili nisu za ovaj posao pa posle kukaju izgubio sam posao selim se u inostranstvo itd..... Zato su dobri ovi free kursevi. Ja možda uzmem PHP jedino mi je to interesantno od ponuđenog. Java me ne interesuje ja sam C# tip.
 
Pozdrav, evo i ja da kazem nesto sto se tice IT-akademije koju i sam pohadjam, ne slazem se sa nekim ljudima da je lose napravljen koncept skolovanja, cak stavise dobro je organizovan, kako onima koji uce kod njih tako i onima koji uce preko DL- platforme. Ja trenutno ucim HTML, CSS i JavaScript programiranje i ono sto bih hteo da kazem onima koji zele da krenu da rade na svom zivotu, nemojte slusati druge, vec radite onako kako mislite da treba, ova akademija ili bilo koji fakultet ti nece nista ubaciti u glavu vec moras sam da se potrudis i da radis na svom znanju. Ovde je potrebno znanje a ne diploma, programiranje je takva vrsta posla. Glupost je da necete nista ovde nauciti, ako sednes i zagrejes stolicu mozes dosta da savladas i da udjes u taj svet IT. Ova akademija je samo odskocna daska za dalje. Ne mozes posle nje imati posao od 1000e, prvo jer ima tu mnogo stvari da se savlada al' je za pocetak sasvim ok i jos jedan od razloga je to sto IT firme ne cene nesto kurseve, jer uglavnom u tim firmama rade ljudi koji su zavrsili fakultete, pa su iskompleksirani i razmisljanja tipa ("zasto on koji je zavrsio kurs od godinu dana moze da radi nesto sto sam ja ucio vise godina"). Jednostavno receno, samo se bori i uspeces. Na zdravlje i obrazovanje ne treba zaliti novac, jer zivot prolazi a pare dodju i odu. Jos nesto bih da dodam, sto se tice poznavanja engleskog, moras imati barem osnovu za pocetak. Imam jedan primer drugara koji radi u stranoj It kompaniji u Beogradu i los je sa engleskim, ali zna sta koji kod znaci, sta radi i zbog toga je tu gde jeste. Ne stitim ovu akademiju niti bilo koju, ali kao i za sve u zivotu je bitan rad. Tako da ko se god odluci da upise bilo sta, to je tvoja odluka i bori se.
 
Pozdrav, evo i ja da kazem nesto sto se tice IT-akademije koju i sam pohadjam, ne slazem se sa nekim ljudima da je lose napravljen koncept skolovanja, cak stavise dobro je organizovan, kako onima koji uce kod njih tako i onima koji uce preko DL- platforme. Ja trenutno ucim HTML, CSS i JavaScript programiranje i ono sto bih hteo da kazem onima koji zele da krenu da rade na svom zivotu, nemojte slusati druge, vec radite onako kako mislite da treba, ova akademija ili bilo koji fakultet ti nece nista ubaciti u glavu vec moras sam da se potrudis i da radis na svom znanju. Ovde je potrebno znanje a ne diploma, programiranje je takva vrsta posla. Glupost je da necete nista ovde nauciti, ako sednes i zagrejes stolicu mozes dosta da savladas i da udjes u taj svet IT. Ova akademija je samo odskocna daska za dalje. Ne mozes posle nje imati posao od 1000e, prvo jer ima tu mnogo stvari da se savlada al' je za pocetak sasvim ok i jos jedan od razloga je to sto IT firme ne cene nesto kurseve, jer uglavnom u tim firmama rade ljudi koji su zavrsili fakultete, pa su iskompleksirani i razmisljanja tipa ("zasto on koji je zavrsio kurs od godinu dana moze da radi nesto sto sam ja ucio vise godina"). Jednostavno receno, samo se bori i uspeces. Na zdravlje i obrazovanje ne treba zaliti novac, jer zivot prolazi a pare dodju i odu. Jos nesto bih da dodam, sto se tice poznavanja engleskog, moras imati barem osnovu za pocetak. Imam jedan primer drugara koji radi u stranoj It kompaniji u Beogradu i los je sa engleskim, ali zna sta koji kod znaci, sta radi i zbog toga je tu gde jeste. Ne stitim ovu akademiju niti bilo koju, ali kao i za sve u zivotu je bitan rad. Tako da ko se god odluci da upise bilo sta, to je tvoja odluka i bori se.
Osim ako po pravilniku firme mogu slabije da plaćaju one sa kursem nego fakultetlije? :super:
 
Osim ako po pravilniku firme mogu slabije da plaćaju one sa kursem nego fakultetlije? :super:
Da ne bih bio shvacen pogresno, reci cu jednu stvar, od istog coveka koji je bio na konkursu za posao sam cuo da neke firme nece ni da ulaze u razgovore sa ljudima koji su zavrsili kurseve, al isto tako je on sretao ljude sa zavrsenim kursevima koji rade kao programeri, poenta je da trebas da radis na sebi i it firme organizuju prakse gde prave selekciju, nebitno imas li papir ili ne.
 
Pozdrav,
Ako neko zeli da upise IT akademiju smer Python neka mi se javi. Upisao sam ove godine ali zbog posla i odlaska u inostranstvo moram da odustanem, jedini nacin je da neko ko zeli da uci i ko zeli da ide na IT akademiju preuzme moj ugovor. Ako i poznajete nekog ko zeli slobodno mu recite da mi se javi.
Ja sam upisala it akademiju za digitalni marketing, ali nisam jos ni uplatila prvu ratu do kraja juna je. A prvog novembra se kreće. Dali moze sad da se raskine ugovor svakako nisam nista uplatila ?
 
Ja sam upisala it akademiju za digitalni marketing, ali nisam jos ni uplatila prvu ratu do kraja juna je. A prvog novembra se kreće. Dali moze sad da se raskine ugovor svakako nisam nista uplatila ?
Nemamo Kristalnu Kuglu! Šta piše u ugovoru, koja prava, obaveze, sankcije i penali za raskidanje/kašnjenje uplate itd??
 

Back
Top