Isusova pogrešna proročanstva

da...nego Isus je izgleda sudeći po rečima koje sam citirao očekivao da će glavna podela da bude na one koji su za njega i one koji su protiv njega...
pa, da... pitam ja zenu: eto, znamo se 18 godina, jel sam ja isti, bolji ili gori?
kaze: BOLJI.
E, pa vidis, kazem ja njoj, ti si gora.
p.s. a ja sam u pravu 99,99%, samo badava mi argumentacija, kao i ovde
p.p.s. ne preostaje mi nista drugo, nego u se i svoje kljuse, da se usavrsim, - da budem kao Bog savrsen, a vi kako 'ocete; izdangubio sam sa ljudima badava, najbolje mi je bilo dok sam bio ja sam ADAM
 
Manipulatori crno bjela spektra okupe oko sebe pristalice i zestoke protivnike.
To sam ja zeni rekao kada smo se uzimali: samo nemoj da manipulises, sve ostalo cemo se dogovoriti; ali ne lipsi magarce ADAME... bolje da sam prozivao establisment umesto Eve... ali neka bude da ja imam problem: ne postavljam se nikome kao autoritet, zasto ljudi misle da su autoriteti Bogom dani? odakle ta idolatrija, ja stvarno ne znam, ali ima da se poruse svi, ovo magarcenje ne moze jos dugo, niti sam ja adam budala, nito su narodi da ce da trpe svu ovu manipulaciju
 
pa, da... pitam ja zenu: eto, znamo se 18 godina, jel sam ja isti, bolji ili gori?
kaze: BOLJI.
E, pa vidis, kazem ja njoj, ti si gora.
p.s. a ja sam u pravu 99,99%, samo badava mi argumentacija, kao i ovde
p.p.s. ne preostaje mi nista drugo, nego u se i svoje kljuse, da se usavrsim, - da budem kao Bog savrsen, a vi kako 'ocete; izdangubio sam sa ljudima badava, najbolje mi je bilo dok sam bio ja sam ADAM
nema savršenih ljudi i nikada ih neće ni biti...svi smo rezultat lične predistorije i načina na koje smo je prihvatali.....prvo prihvati sebe kakav jesi pa onda razmišljaj o nekom poboljšanju...nikako o savršenstvu jer to čini da budeš nezadovoljan sobom uvek, da se ljutiš na sebe, da žališ, da mrziš sebe...ljubav prema sebi je kad prihvatiš sebe u potpunosti sa svim greškama koje si pravio...a bez ljubavi prema sebi nema ni ljubavi prema bližnjima....
 
nema savršenih ljudi i nikada ih neće ni biti...svi smo rezultat lične predistorije i načina na koje smo je prihvatali.....prvo prihvati sebe kakav jesi pa onda razmišljaj o nekom poboljšanju...nikako o savršenstvu jer to čini da budeš nezadovoljan sobom uvek, da se ljutiš na sebe, da žališ, da mrziš sebe...ljubav prema sebi je kad prihvatiš sebe u potpunosti sa svim greškama koje si pravio...a bez ljubavi prema sebi nema ni ljubavi prema bližnjima....
vidi, ja ako sam prosao polovinu zivota, morao sam vec da naucim sam sa sobom, da prihvatim samoga sebe; to deda nije kada se poziva na rodjaka sa zlehudom sudbinom.
ja sam samo u neverici kako su nam diskusije besplodne, kako se ne razumemo, sta se desava
naravno da je savrsenstvo dalek, ali ne i nedostizan cilj, pa covek koji je na putu, samim tim radi dobro kada ga poredis sa onim koga taj cilj ni ne zanima

ne mozes ti da generalizujes da nikada nece bti savrsenih, kada se covek odluci Bog ce mu pomoci
 
da...nego Isus je izgleda sudeći po rečima koje sam citirao očekivao da će glavna podela da bude na one koji su za njega i one koji su protiv njega...
znajuci ovo do sada, zasto mislis da nije bio u pravu? koji jos covek je ostavio toliki uticaj na covecanstvo?
radi se samo o tome da se nasa stranka ne cuje, od unipartije rata, a navodno se crkva stopila sa drzavom, ili pak trazi svoje vece mesto i zastupljenost u drustvu, a sta ce joj? logicki bi trebalo crkvena partija da isto bude zastupljena u medijima,a ne samo pink i happy vladajuce parizer koalicije

ako znamo da vernika ima odredjen procenat, gde je nasa zastupljenost, zasto placamo medije onda?

ocemo i mi da popujemo na tv-u svaki dan kao vucic, ajde reci jel posten zahtev?
 
Poslednja izmena:
Da li je Isus zaista Bog ako neka njegova proročanstva nisu ostvarena?

Matej 16,28Zaista vam kažem: imaju neki među ovima što stoje ovdje koji neće okusiti smrti dok ne vide sina čovječijega gdje ide u carstvu svojemu.
Hmmm,postavio si dva ozbiljna teoloska pitanja za koja zaista nije bilo potrebno srociti ih u jednu istu recenicu...
Naime,ne mora biti rec o Isusu,Bozjem Sinu nego evo nek to bude i neki obican covek koji je pozvan za proroka - jel ce on biti pravi prorok ako li daje lazna prorocanstva ?
Pa naravno da ne jer nam Pismo kaze da je to upravo parametar na osnovu kojeg pravimo razliku izmedju pravih proroka i onih koji to nisu.
Moram ujedno istaknuti da je toga radi veoma,veoma bitno utvrditi dali su ljudi pravilno shvatili/razumeli dato prorocanstvo kako se ne bi desilo neosnovano optuzivanje doticnog proroka,a u slucaju Isusa Hrista.
Po meni postoji ozbiljna mogucnost da se pomenuto prorocanstvo iz Mat.16 sasvim pogresno tumaci.
A zasto ?
Pa kao prvo, zato sto se tamo navodi da Isus ide u Njegovom carstvu a ne da dolazi konkretno na ovu planetu , sto nam direktno otvara pitanje gde bi to Isus trebao otici , gde je to Njegovo carstvo a svakako u kontekst onog sto je On do tada govorio ?
Napominjem jos jednom - tekst je jasan , Isus je tada,dakle trebao otici u carstvu Njegovom ,tako bar kaze tekst a gde je to carstvo ili jos preciznije , dali je to ova planeta vidimo iz sledeceg teksta:

Jov.18,36:
"...Isus odgovori: carstvo moje nije od ovoga svijeta; kad bi bilo od ovoga svijeta carstvo moje, onda bi sluge moje branile da ne bih bio predan Jevrejima; ali carstvo moje nije odavde..."

Da rezimiramo - ocito je da u predmetnom segmentu iz Mat.16 Isus sve do 27 stiha govori o Njegovom buducem dolasku na zemlji dok u 27 stihu govori o Njegovom pretstojecem odlasku u Njegovom carstvu na nebu sto je bio prvi korak u tom globalnom Bozjem planu i svakako u datom prorocanstvu !!!
Ako stvari pogledamo iz ove perspektive onda je definitivno jasno da se Njegovo kratkorocno prorocanstvo iz zadnjeg stiha Mat.16 ili prvi deo Njegovog globalnog prorocanstva - u potpunosti ispunilo.
 
Poslednja izmena:
Da li je Isus zaista Bog ako neka njegova proročanstva nisu ostvarena?

Matej 16,28Zaista vam kažem: imaju neki među ovima što stoje ovdje koji neće okusiti smrti dok ne vide sina čovječijega gdje ide u carstvu svojemu.

Kada citamo sledecu glavu vidimo da se to ispunilo na 3 ucenika.
Oni su videli njegovu pravu slavu onakakav kakav ce biti kada bude njegov drugi dolazak.
To su unapred videla samo trojica ucenika i niko vise.
I videce ga istog takvog oni koji budu docekali njegov drugi dolazak.

Kontekst recenig je i sledeca glava.
Bibliju su kasnije podelili po glavama radi lakseg snalazenja.

Isus cesto govori u takvom stilu.

6 dana posle toga to se desilo:


Matej 17,1I poslije šest dana uze Isus Petra i Jakova i Jovana brata njegova, i izvede ih na goru visoku same.
Matej 17,2I preobrazi se pred njima, i zasja se lice njegovo kao sunce a haljine njegove postadoše bijele kao svijetlost.
Matej 17,3I gle, ukazaše im se Mojsije i Ilija, koji s njim govorahu.
Matej 17,4A Petar odgovarajući reče Isusu: Gospode! dobro nam je ovdje biti; ako hoćeš da načinimo ovdje tri sjenice: tebi jednu, a Mojsiju jednu, a jednu Iliji.
Matej 17,5Dok on još govoraše, gle, oblak sjajan zakloni ih; i gle, glas iz oblaka govoreći: ovo je sin moj ljubazni, koji je po mojoj volji; njega poslušajte.
Matej 17,6I čuvši učenici padoše ničice, i uplašiše se vrlo.
 
Isus tvrdi da je Jovan Ilija
Matej 11,11Zaista vam kažem: ni jedan između rođenijeh od žena nije izišao veći od Jovana Krstitelja; a najmanji u carstvu nebeskome veći je od njega.
Matej 11,12A od vremena Jovana Krstitelja dosad carstvo nebesko na silu se uzima, i siledžije dobijaju ga.
Matej 11,13Jer su svi proroci i zakon proricali do Jovana.
Matej 11,14I ako hoćete vjerovati, on je Ilija što će doći.

Matej 17,10I zapitaše ih učenici njegovi govoreći: zašto dakle književnici kažu da Ilija najprije treba da dođe?
Matej 17,11A Isus odgovarajući reče im: Ilija će doći najprije i urediti sve.
Matej 17,12Ali vam kažem da je Ilija već došao, i ne poznaše ga; nego učiniše s njime šta htješe: tako i sin čovječij treba da postrada od njih.
Matej 17,13Tada razumješe učenici da im govori za Jovana krstitelja.

međutim Jovan tvrdi da on nije Ilija
Jovan 1,19I ovo je svjedočanstvo Jovanovo kad poslaše Jevreji iz Jerusalima sveštenike i Levite da ga zapitaju: ko si ti?
Jovan 1,20I on prizna, i ne zataja, i prizna: ja nijesam Hristos.
Jovan 1,21I zapitaše ga: ko si dakle? Jesi li Ilija? I reče: nijesam. Jesi li prorok? I odgovori: nijesam.
Jovan 1,22A oni mu rekoše: ko si? da možemo kazati onima što su nas poslali: šta kažeš za sebe?
Jovan 1,23Reče: ja sam glas onoga što viče u pustinji: poravnite put Gospodnji; kao što kaza Isaija prorok.
Jovan 1,24I bijahu poslanici od fariseja,
Jovan 1,25I zapitaše ga govoreći mu: zašto dakle kršćavaš kad ti nijesi Ilija ni prorok?
Jovan 1,26Odgovori im Jovan govoreći: ja kršćavam vodom a među vama stoji koga vi ne znate.
Jovan 1,27On je onaj što će doći za mnom, koji bješe preda mnom; kome ja nijesam dostojan odriješiti remena na obući njegovoj.
 
evo i nešto što se nije ostvarilo jer nisu došla ta poslednja vremena ali i ne može da se ostvari jer zvezde ne mogu da spadnu sa neba na Zemlju

Matej 24,29I odmah će po nevolji dana tijeh sunce pomrčati, i mjesec svoju svjetlost izgubiti, i zvijezde s neba spasti, i sile nebeske pokrenuti se.

ista tema padanja zvezdi sa neba na Zemlju postoji i u Otkrivenju koje je prema vernicima Jovanu Bogoslovu otkrio Isus
Otkrivenje 6,13I zvijezde nebeske padoše na zemlju kao što smokva odbacuje pupke svoje kad je veliki vjetar zaljulja.


ili ovo
Matej 24,35Nebo i zemlja proći će, ali riječi moje neće proći.
Zemlja može da prođe i nestane, a nebo ne može...on proriče da će njegove reči nadživeti nebo tj. kosmos...
 
evo i nešto što se nije ostvarilo jer nisu došla ta poslednja vremena ali i ne može da se ostvari jer zvezde ne mogu da spadnu sa neba na Zemlju

Matej 24,29I odmah će po nevolji dana tijeh sunce pomrčati, i mjesec svoju svjetlost izgubiti, i zvijezde s neba spasti, i sile nebeske pokrenuti se.

ista tema padanja zvezdi sa neba na Zemlju postoji i u Otkrivenju koje je prema vernicima Jovanu Bogoslovu otkrio Isus
Otkrivenje 6,13I zvijezde nebeske padoše na zemlju kao što smokva odbacuje pupke svoje kad je veliki vjetar zaljulja.


ili ovo
Matej 24,35Nebo i zemlja proći će, ali riječi moje neće proći.
Zemlja može da prođe i nestane, a nebo ne može...on proriče da će njegove reči nadživeti nebo tj. kosmos...
"Bice novo nebo i nova zemlja" vidis da moze.
 
Zemlja može da prođe i nestane, a nebo ne može...on proriče da će njegove reči nadživeti nebo tj. kosmos...
pogresno citas

Matej 24,35Nebo i zemlja proći će, ali riječi moje neće proći.
Matej 24,36A o danu tome i času niko ne zna, ni anđeli nebeski, do otac moj sam.
Matej 24,37Jer kako što je bilo u vrijeme Nojevo tako će biti i dolazak sina čovječijega.
Matej 24,38Jer kako što pred potopom jeđahu i pijahu, ženjahu se i udavahu do onoga dana kad Noje uđe u kovčeg,
Matej 24,39I ne osjetiše dok ne dođe potop i odnese sve; tako će biti i dolazak sina čovječijega.

posle potopa smo isto dobili novu zemlju i nebo

'oces dalje, da slusas?
 
evo i nešto što se nije ostvarilo jer nisu došla ta poslednja vremena ali i ne može da se ostvari jer zvezde ne mogu da spadnu sa neba na Zemlju

Matej 24,29I odmah će po nevolji dana tijeh sunce pomrčati, i mjesec svoju svjetlost izgubiti, i zvijezde s neba spasti, i sile nebeske pokrenuti se.

ista tema padanja zvezdi sa neba na Zemlju postoji i u Otkrivenju koje je prema vernicima Jovanu Bogoslovu otkrio Isus
Otkrivenje 6,13I zvijezde nebeske padoše na zemlju kao što smokva odbacuje pupke svoje kad je veliki vjetar zaljulja.


ili ovo
Matej 24,35Nebo i zemlja proći će, ali riječi moje neće proći.
Zemlja može da prođe i nestane, a nebo ne može...on proriče da će njegove reči nadživeti nebo tj. kosmos...
Nece da padnu al ce se ugase haha
 
Matej 24,48Ako li taj rđavi sluga reče u srcu svome: neće moj gospodar još zadugo doći;
Matej 24,49I počne biti svoje drugare, i jesti i piti s pijanicama;
Matej 24,50Doći će gospodar toga sluge u dan u koji se ne nada, i u čas kad ne misli.
Matej 24,51I rasjeći će ga napola, i daće im platu kao licemjerima; ondje će biti plač i škrgut zuba.

mislis se nesto si dobro uradio, jel' mogao si da omanes, i sledstveno, na to, po tebi - dobro, se nastavljas... a ne mislis se da si nesto drugo mogao bolje, ili danas, nesto bolje da uradis, vec se samo nastavljas na ono sto si ranije dobro uradio - mozda i jeste dobro, ali sta sa tim, bilo, pa proslo, a kako ti danas cinis nesto jos bolje, ako se samo nadovezujes na nekadasnje - kao dobro? nikako.

nisi licemer, kvalitetno dobro si nikada cinio, a danas? corak! e, onda, cak i ako nisi licemer, isto ti biva, kao i njima... ovo ti je moja ispovest, bezveze pisem u 2. licu, umesto u 1.
===============

stara zemlja i nebesa su se upropastila u potopu, pa su iznikla nova, i tako ce biti opet, samo umesto potopa sledi oganj - mislite o tome zasto Hristos i apostoli porede potop sa vatrenim stihijama koje slede, mislite koliko se dusa onda spasilo, a koliko ce ... a ja Adam sam opet najkrivlji, jer kazah, istrcah se da nece On skoro, umesto da samm svoju pokidanu RAJSKU svezu sa Gospodom obnavljao, ja sam se bavio drugima

lakse je verovati drugome, nego sebi, ali zato i kazemo da je svaki covek laza
a kome neces da verujes, prebijes ga, jer odakle mu pravo da ti crpi tvoju veru, pa jel moja vera sluzi za druge ljude, ili da obnavljam pokidanu SVEZU, svoju? potrazi, SVEZU, u bibliji.
 
Poslednja izmena:
stara zemlja i nebesa su se upropastila u potopu, pa su iznikla nova, i tako ce biti opet, samo umesto potopa sledi oganj - mislite o tome zasto Hristos i apostoli porede potop sa vatrenim stihijama koje slede, mislite koliko se dusa onda spasilo, a koliko ce ... a ja Adam sam opet najkrivlji, jer kazah, istrcah se da nece On skoro
kataklizma ognem? zvuči kao da će Yellowstone da bljuje nešto...jel ti blizu Yellowstone?
 
evo još jednog verovatno pogrešnog Isusovog proročanstva

Matej 19,27Tada odgovori Petar i reče mu: eto mi smo ostavili sve i za tobom idemo: šta će dakle biti nama?
Matej 19,28A Isus reče im: zaista vam kažem da će te vi koji idete za mnom, u drugom rođenju, kad sjede sin čovječij na prijestolu slave svoje, sješćete i vi na dvanaest prijestola i suditi nad dvanaest koljena Izrailjevijeh.

Među tih 12 je i Juda Iskariot koji po svoj prilici neće sedeti na prestolu kad dođe sudnji dan da sudi jednom od plemena Izraela
 
evo još jednog verovatno pogrešnog Isusovog proročanstva

Matej 19,27Tada odgovori Petar i reče mu: eto mi smo ostavili sve i za tobom idemo: šta će dakle biti nama?
Matej 19,28A Isus reče im: zaista vam kažem da će te vi koji idete za mnom, u drugom rođenju, kad sjede sin čovječij na prijestolu slave svoje, sješćete i vi na dvanaest prijestola i suditi nad dvanaest koljena Izrailjevijeh.

Među tih 12 je i Juda Iskariot koji po svoj prilici neće sedeti na prestolu kad dođe sudnji dan da sudi jednom od plemena Izraela
Izabran je neko drugi umesto jude.
 

Back
Top