Iskrivljenje istine

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.270
Znate li za onu igru kada sapnete nekome dogadjaj, i onda krene u krug da se prenosi da bi ste shvatili kako poslednja osoba kaze u potpunosti iskrivljenu pricu od one koju ste vi rekli? Nesto se mislim kako vecina onih koji se deklarisu vernicima, posebno u selima koji slave slavu, nikada nisu citali sveto pismo. Ne znaju skoro nista o Bogu osim on9ga sto cuju od svestenika ili caskanjem medjusobom.

Kako tako nedovoljno informisana osoba daje sebi za pravo da poducava druge necemu sto ni sam ne zna? Zar se time ne dolazi do iskrivljenja same istine?
 
Znate li za onu igru kada sapnete nekome dogadjaj, i onda krene u krug da se prenosi da bi ste shvatili kako poslednja osoba kaze u potpunosti iskrivljenu pricu od one koju ste vi rekli? Nesto se mislim kako vecina onih koji se deklarisu vernicima, posebno u selima koji slave slavu, nikada nisu citali sveto pismo. Ne znaju skoro nista o Bogu osim on9ga sto cuju od svestenika ili caskanjem medjusobom.

Kako tako nedovoljno informisana osoba daje sebi za pravo da poducava druge necemu sto ni sam ne zna? Zar se time ne dolazi do iskrivljenja same istine?
Tvoj uvod nas vraca na Sveto pismo.
Da nije njega kako bi smo saznali pravu istinu?
Zato se mnogi vernici bore protiv pisma jer im ne odgovara da se sazna da nemaju istinu jer nisu pravi vernici vec samo navijaci svog kluba.
I jedini im je cilj da njihov klub pobedi po svaku cenu.
I po cenu istine.
A samo istina spasava.
 
Tvoj uvod nas vraca na Sveto pismo.
Da nije njega kako bi smo saznali pravu istinu?
Zato se mnogi vernici bore protiv pisma jer im ne odgovara da se sazna da nemaju istinu jer nisu pravi vernici vec samo navijaci svog kluba.
I jedini im je cilj da njihov klub pobedi po svaku cenu.
I po cenu istine.
A samo istina spasava.
Ma, jeste sveto pismo jedini reper za istinu u pravoslavlju, ali kako oni to nece citati, prenosice tako sa kolena na koleno to malo iskrivljenog znanja.
 
Ma, jeste sveto pismo jedini reper za istinu u pravoslavlju, ali kako oni to nece citati, prenosice tako sa kolena na koleno to malo iskrivljenog znanja.
I,gde je kraj tog "zacaranog kruga",unistavaju se citave generacije koje su zrtve tih "ustolicenih"tradicija uz ozbiljnu poddrsku pravoslavlnih verskih lidera...!?
Zar nije mozda pravo vreme da se svaki pojedinac pocne brinuti za svoj zivot i za zivota svoje porodice tako sto ce urgentno poceti sa proucavanjem osnovnih Bibliskih istina ?
 
Znate li za onu igru kada sapnete nekome dogadjaj, i onda krene u krug da se prenosi da bi ste shvatili kako poslednja osoba kaze u potpunosti iskrivljenu pricu od one koju ste vi rekli? Nesto se mislim kako vecina onih koji se deklarisu vernicima, posebno u selima koji slave slavu, nikada nisu citali sveto pismo. Ne znaju skoro nista o Bogu osim on9ga sto cuju od svestenika ili caskanjem medjusobom.

Kako tako nedovoljno informisana osoba daje sebi za pravo da poducava druge necemu sto ni sam ne zna? Zar se time ne dolazi do iskrivljenja same istine?
Tako je.
Zato sam ja proucavala Bibliju pa znam istinu.

Ko je nije citao ne zna istinu
nego ima neku svoju izmastanu viziju Boga
 
I,gde je kraj tog "zacaranog kruga",unistavaju se citave generacije koje su zrtve tih "ustolicenih"tradicija uz ozbiljnu poddrsku pravoslavlnih verskih lidera...!?
Zar nije mozda pravo vreme da se svaki pojedinac pocne brinuti za svoj zivot i za zivota svoje porodice tako sto ce urgentno poceti sa proucavanjem osnovnih Bibliskih istina ?
Treba, ali nece. Lakse he cuti sazvakanu verziju.
 
I,gde je kraj tog "zacaranog kruga",unistavaju se citave generacije koje su zrtve tih "ustolicenih"tradicija uz ozbiljnu poddrsku pravoslavlnih verskih lidera...!?
Zar nije mozda pravo vreme da se svaki pojedinac pocne brinuti za svoj zivot i za zivota svoje porodice tako sto ce urgentno poceti sa proucavanjem osnovnih Bibliskih istina ?
Biblija je svima dostupna ali me brine sto religiozni lideri ako ne pozivaju ljude na citanje Biblije
samo tako drze ljude u mraku
i gde poucavaju Bibliji uopste?
 
I,gde je kraj tog "zacaranog kruga",unistavaju se citave generacije koje su zrtve tih "ustolicenih"tradicija uz ozbiljnu poddrsku pravoslavlnih verskih lidera...!?
Zar nije mozda pravo vreme da se svaki pojedinac pocne brinuti za svoj zivot i za zivota svoje porodice tako sto ce urgentno poceti sa proucavanjem osnovnih Bibliskih istina ?
Misliš tako što će postati subotari?
Niko od pravoslavnih ne ide po kućama da propoveda niti misionari u stilu da vrbuje.
A to što deca poštuju tradiciju svojih predaka i ulaze u pravoslavlje .... Pa neće valjda u one američke verske organizacije?
Svedoci svoju decu vaspitavaju u duhu svedoka, subotari takodje, ateisti vaspitavaju svoju decu da budu neverujući pa što nebi pravoslavci vaspitavala svoju decu u duhu pravoslavlja?
I šta tu ima ko da se meša?
 
I,gde je kraj tog "zacaranog kruga",unistavaju se citave generacije koje su zrtve tih "ustolicenih"tradicija uz ozbiljnu poddrsku pravoslavlnih verskih lidera...!?
Zar nije mozda pravo vreme da se svaki pojedinac pocne brinuti za svoj zivot i za zivota svoje porodice tako sto ce urgentno poceti sa proucavanjem osnovnih Bibliskih istina ?
Evo ja se brinem za svoj život i pravoslavka sam.
Sad ćeš ti krenuti sa onim gde je dokaz, citat, bla bla .... Pokušavao me vrbovati da budem kao ti?
Moja vera je moja privatna stvar, što vole drugi da zadiru u tudje kuće a kad im se vrati istom merom onda ispadnemo nevaspitani.
 
Klevetnici su klevetali Isusa i danas klevecu na istinu i na one koji je prenose
istorija se ponavlja
to su oni koji izvrcu istinu - tako se istina i izvrce
Oni kojima ne odgovara Bozja rec - izvrcu istinu
i posto im istyina ne odgovara
moraju se boriti protiv nje
pa klevecu
 
Poslednja izmena od moderatora:
Isus je zato rekao ja sam pobedio svet"
i svako ko je na mojoj strani pobedjuje svet

zato se treba drzati Hristovog ucenja
tj Bozje reci jer je to put istine
Isus kao Bozji Sin je preneo Bozju rec ljudima
da bi mogli spoznati istinu
 
A da li sam ja losiji covek ako ne verujem u hrista, ali se pridrzavam samog puta? :think:
Ne radi se o tome koje bolji ko losiji
poenta je neci put istine i ici njime....
Bog nam je dao smernice u Bibliji za spasenje
Otkrivena nam je istina.

Postoje samo dva puta
Jedan vodi u vecnost- uzak put istine kojim ide manjina
drugi u unistenje - to je siroki put kojim ide vecina
Matej 7
13 „Uđite na uska vrata. Jer širok je i prostran put koji vodi u uništenje i mnogo je onih koji njime idu.
14 A uska su vrata i tesan je put koji vodi u život i malo je onih koji ga nalaze.
 
Biblija je svima dostupna ali me brine sto religiozni lideri ako ne pozivaju ljude na citanje Biblije
samo tako drze ljude u mraku
i gde poucavaju Bibliji uopste?
To i mene brine ali moras priznati da im je to jedina strategija kako bi zadrzali svoj status i ugodni zivot na racun neinformisanog naroda...sta mislis,kako ce narod reagovati kad bi se masovno proucavala Biblija i istina im se polako otkrivala dok ujedno pocela masivna kampanja sa mnostvo pitanja za te verske lidere ?
 
A da li sam ja losiji covek ako ne verujem u hrista, ali se pridrzavam samog puta? :think:
Mozda uopste nisi los covek nego si samo neinformisan... e sad ako zelis vise informacija na tom planu i ukoliko se zainresiras za bolju buducnost pre svega sebi a i tvojoj porodici pod zakriljem Boga Nebeskoga ,onda ti je jedina Vrata kroz koja mozes uci u toj zoni upravo Isus Hristos.
 
To i mene brine ali moras priznati da im je to jedina strategija kako bi zadrzali svoj status i ugodni zivot na racun neinformisanog naroda...sta mislis,kako ce narod reagovati kad bi se masovno proucavala Biblija i istina im se polako otkrivala dok ujedno pocela masivna kampanja sa mnostvo pitanja za te verske lidere ?
Naravno da drzati nekoga u neznanju je najbolja strategija ako zelis da vladas.

To me podseti onoga sto je Isus rekao za rel vodje prvog veka
Matej 23

23 :1 Tada je Isus rekao narodu i svojim učenicima: 2 „Poznavaoci Zakona i fariseji su seli na Mojsijevu stolicu. 3 Zato se držite svega što vam kažu i to činite, ali nemojte činiti ono što oni čine, jer oni jedno govore, a drugo rade

13 „Teško vama, poznavaoci Zakona i fariseji, licemeri, jer zatvarate nebesko Kraljevstvo pred ljudima! Sami ne ulazite u njega, a onima koji žele da uđu to ne dozvoljavate

23 „Teško vama, poznavaoci Zakona i fariseji, licemeri, jer dajete desetinu od nane, kopra i kima,+ a zanemarili ste ono što je u Zakonu važnije: pravdu,+ milosrđe+ i vernost. Ono prvo je trebalo činiti, a ovo drugo se nije smelo zanemariti.+

24 Slepe vođe,+ vi cedite piće da ne biste progutali komarca,+ a gutate kamilu!+

27 „Teško vama, poznavaoci Zakona i fariseji, licemeri,+ jer ste poput okrečenih grobova,+ koji spolja izgledaju lepo, a unutra su puni mrtvačkih kostiju i svakakve nečistoće.
28 Tako i vi ljudima izgledate pravedni spolja, a iznutra ste puni licemerja i bezakonja.+
 
Poslednja izmena:
Mozda uopste nisi los covek nego si samo neinformisan... e sad ako zelis vise informacija na tom planu i ukoliko se zainresiras za bolju buducnost pre svega sebi a i tvojoj porodici pod zakriljem Boga Nebeskoga ,onda ti je jedina Vrata kroz koja mozes uci u toj zoni upravo Isus Hristos.
Dan Isus Hrist je rekao
„Isus mu je odgovorio: ’Ja sam put i istina i život. Do Oca se može doći samo preko mene‘ “ (Jovan 14:6, :)

Isus je takodje rekao da je Bozja rec ISTINA
dakle to je put
 
Evo ja se brinem za svoj život i pravoslavka sam.
Tako kaze i narkoman - "ja sam janki i brinem se za svoj zivot", i sta sad ,njegovu tvrdnju cemo uzimati "zdravo za gotovo" samo jel se hteo inatiti ?

Sad ćeš ti krenuti sa onim gde je dokaz, citat, bla bla ....
Naravno,nije valjda da ocekujes da ti verujemo samo na "casnu rec" ? :D

Pokušavao me vrbovati da budem kao ti?
A sto bi bila kao ja ?
Valjda bi trebala biti hriscanka onako kao sto nam nalaze Sveto Pismo a ne kao sto robivek ili bilo ko drugi sa foruma tvrdi ?
E sad ako se necija tvrdnja poklopi sa Bibliskim standardima onda je to dobro ali i dalje ne znaci da trebas ljudima slepo verovati nego pre svega Bogu !!!
A to znaci drzati se principa TAKO KAZE GOSPOD i PISANO JE... !!!

Moja vera je moja privatna stvar, što vole drugi da zadiru u tudje kuće a kad im se vrati istom merom onda ispadnemo nevaspitani.
Vera je tvoja privatna stvar iakljucivo sto se tice tvoje odluke o verovanju ali se taj status definitivno ne moze zadrzati SAMO za svoju kucu ( dom) jer je to "videlo koje se ne moze sakriti" - ljudi vide tvoju veru kroz tvoj zivot koliko god se ti trudila da to nekako maskiras ili drzis u tajnosti...realno,to se da videti i na ovom forumu u smislu kako nastupas i uopste komuniciras sa drugima - ljudi dakle to vide i cene mada mozda u vecini slucajeva to precutkuju ( bez razlike dali je to dobro ili lose).
 
Tako kaze i narkoman - "ja sam janki i brinem se za svoj zivot", i sta sad ,njegovu tvrdnju cemo uzimati "zdravo za gotovo" samo jel se hteo inatiti ?


Naravno,nije valjda da ocekujes da ti verujemo samo na "casnu rec" ? :D


A sto bi bila kao ja ?
Valjda bi trebala biti hriscanka onako kao sto nam nalaze Sveto Pismo a ne kao sto robivek ili bilo ko drugi sa foruma tvrdi ?
E sad ako se necija tvrdnja poklopi sa Bibliskim standardima onda je to dobro ali i dalje ne znaci da trebas ljudima slepo verovati nego pre svega Bogu !!!
A to znaci drzati se principa TAKO KAZE GOSPOD i PISANO JE... !!!


Vera je tvoja privatna stvar iakljucivo sto se tice tvoje odluke o verovanju ali se taj status definitivno ne moze zadrzati SAMO za svoju kucu ( dom) jer je to "videlo koje se ne moze sakriti" - ljudi vide tvoju veru kroz tvoj zivot koliko god se ti trudila da to nekako maskiras ili drzis u tajnosti...realno,to se da videti i na ovom forumu u smislu kako nastupas i uopste komuniciras sa drugima - ljudi dakle to vide i cene mada mozda u vecini slucajeva to precutkuju.
Tako je.
Drugi pogresno percipiraju na sta Bozja rec poziva...
da se ugledamo na Boga a ne na ljude...
Svi mi ako zelimo da postujemo Bozju rec trudicemo se
da budemo sto blize Bogu u osobinama i delima vere.
Sve sto kazemo i radimo je odraz nase vere...
Tako da vera se ne moze sakriti...
Ko je odgovoran vernik prenosice Bozju istinu drugima
jer od toga nam zavisi zivot - zivoti ljudi.
Pravi vernici zele da pomazu ljudima u tome da spoznaju istinu iz Bozje reci i tako dobiju spasenje...

Kao sto je Isus i rekao svetlo se ne moze skriti.
 
Tako kaze i narkoman - "ja sam janki i brinem se za svoj zivot", i sta sad ,njegovu tvrdnju cemo uzimati "zdravo za gotovo" samo jel se hteo inatiti ?


Naravno,nije valjda da ocekujes da ti verujemo samo na "casnu rec" ? :D


A sto bi bila kao ja ?
Valjda bi trebala biti hriscanka onako kao sto nam nalaze Sveto Pismo a ne kao sto robivek ili bilo ko drugi sa foruma tvrdi ?
E sad ako se necija tvrdnja poklopi sa Bibliskim standardima onda je to dobro ali i dalje ne znaci da trebas ljudima slepo verovati nego pre svega Bogu !!!
A to znaci drzati se principa TAKO KAZE GOSPOD i PISANO JE... !!!


Vera je tvoja privatna stvar iakljucivo sto se tice tvoje odluke o verovanju ali se taj status definitivno ne moze zadrzati SAMO za svoju kucu ( dom) jer je to "videlo koje se ne moze sakriti" - ljudi vide tvoju veru kroz tvoj zivot koliko god se ti trudila da to nekako maskiras ili drzis u tajnosti...realno,to se da videti i na ovom forumu u smislu kako nastupas i uopste komuniciras sa drugima - ljudi dakle to vide i cene mada mozda u vecini slucajeva to precutkuju ( bez razlike dali je to dobro ili lose).
Ti to mene uporedjuješ sa narkomanima?
I ja tebi ništa ne propovedam niti namećen za razliku od tebe i ostalih iz novotarskih američkih organizacija
 
Tako je.
Drugi pogresno percipiraju na sta Bozja rec poziva...
da se ugledamo na Boga a ne na ljude...
Svi mi ako zelimo da postujemo Bozju rec trudicemo se
da budemo sto blize Bogu u osobinama i delima vere.
Sve sto kazemo i radimo je odraz nase vere...
Tako da vera se ne moze sakriti...
Ko je odgovoran vernik prenosice Bozju istinu drugima
jer od toga nam zavisi zivot - zivoti ljudi.
Pravi vernici zele da pomazu ljudima u tome da spoznaju istinu iz Bozje reci i tako dobiju spasenje...

Kao sto je Isus i rekao svetlo se ne moze skriti.
Pokazala si ....
Ja mogu i provocirati i svadjati se ali ću i prva potrčati da pomognem dam i krv svoju ako treba, dok ćeš ti sedeti u ćošku i mantrati da si jedino ti dobar vernik a svi ostali zli i nećeš uraditi ništa.
 
Misliš tako što će postati subotari?
Ja lepo kazem hriscani ali posto su hriscani i subotari onda je u redu,neka bude po tvom.

Niko od pravoslavnih ne ide po kućama da propoveda niti misionari u stilu da vrbuje.
A ko ti je rekao da se to od njih ocekuje ?
Propovedanje Hristovog jevandjelja obaveza je iskljucivo Hristovih ucenika ili jos preciznije hriscana a pravoslavci mogu raditi sto im volja ( citaj - sto im kazu ucitelji sa "visokih nogu",kao sto je neko rekao).

A to što deca poštuju tradiciju svojih predaka i ulaze u pravoslavlje ....
O tome i pricamo - upravo je ta tradicija unisttila i jos uvek unistava citave generacije ljudi...mladi prihvacaju religiju svojih otaca i umesto da "isprave svoje puteve' i obrate se Gospodu oni produzavaju koracati na putu trasiranih od njihovih predaka.
Obrati paznju kako je Bog Nebeski reagovao na tu realnost iz SZ-ta :

Jez.20,18.19:
"... Nego rekoh sinovima njihovijem u pustinji: ne idite po uredbama otaca svojih i ne držite njihovijeh zakona, i ne skvrnite se gadnijem bogovima njihovijem.
Ja sam Gospod Bog vaš, po mojim uredbama hodite, i moje zakone držite i izvršujte;..."
 

Back
Top