Ironija

Celt

Zainteresovan član
Poruka
197
Bolnica.

Sta vam prvo pada na pamet ?

Bolnica. Imenica zenskog roda. Oznacava osobu zenskog pola koja pati.

Bol-Nica. Slozenica. Pojam, sastavljen od dve reci koje cine paradoks. Bol - rec koja oznacava patnju. Nica - poznato letovaliste bogatasa, sinonim uzivanja.

Kako smo se pozabavili morfologijom, ili bi bilo bolje reci anatomijom, rechi, mozemo da se pozabavimo i manje ozbiljnim stvarima. Anatomijom, ili bi bilo bolje reci morfologijom, moje noge.

Doticnu imam otkad znam za sebe. Prilicno me je dobro sluzila. Zajedno sa svojim parom radila je sve sto bih joj naredio. Trcala je, sakala, preskakala..., i saplitala se. I, posle toga, bila u gipsu, pokrivena carapom. A onda opet hodala.

31. maja, prva je izasla na svet. Ginekolog se kleo da, u svojoj bogatoj i dugogodisnjoj sestomesecnoj praksi, nije imao tezi slucaj poradjanja neke bebe. Za to vreme mu je moj preplaseni otac gurao trocifrenu deviznu nagradu za trud u dzep.

Prva je sutnula loptu. Malo je falilo da zatrese mrezu. Prosla je tik pored stative ! Doduse, jedno deset metara dalje nego sto je trebalo...

Potom, zgazila je i prvu cigaretu. "Drina". U skolskom klozetu. Posle su me poslali kod direktora koji me je, zabezeknut, poslao kod pedagoga koji je, takodje zabezeknut, pozvao moje roditelje. Oni su mi, bez ikakve trunke cudjenja, zabranili izlaske narednih mesec dana.

1460 dana kasnije, na jednoj drugoj Drini, bivsi fudbaler "Dinama", inace mnogo uspesniji kao snajperista, preneo mi je pozdrave crne armije i nemackog metka, raznevsi mi koleno.

Sada je ta ista noga, u mnogo vise bezivotnom maniru nego pre, lezala na jastuku sireci smrad slican onom koji se sirio iz Sarajevskih zamrzivaca i frizidera.

Sutra ce, ponovo prva, biti i odsecena.

*

"Postovani gledaoci, bio je to treci dnevnik televizije Beograd za 30. mart 1992..."

*

Posle treceg dnevnika gase se svetla u sobama. Takvo je pravilo na VMA.
 

Back
Top