Quantcast

iPod u 5.1 zvucnike

zeljkov020

Primećen član
Poruka
616
Planiram da uzmem 5.1 zvucnike, koje bi pustao sa iPod-a. Dda li je moguce da prikljucim 5.1 zvucnike na konektor za slusalice na iPod-u? )
poz )
Mozes i to mogu da ti rade svih 6 zvucnika . Uzmi neki set koji ima vise ulaza ( na pojacalu t.j. kutiji od sabvufera ) ustekaj I-POD u ulaz za tape , cd ( kod mene na geniusovim tako pise ) u svakom slucaju da je pozadi ulaz za 2 konektora i ima da ti roka na svim zvucnicima
.

zeljkov020

Primećen član
Poruka
616
Da drveni su mi zvucnici ukupne snage 150w (p.m.p.o. 3600) da ne bude zabune . I zaboravio sam da ti napisem da napred (sabvufer) prebacis dugme na ulaz u koji si gurnuo kablove . Znaci mogu svi ulazi osim ac-3 ili 5.1 :)

zeljkov020

Primećen član
Poruka
616
jos jedno pitanje:
Ja imam kuci 2.1, i ako bi uzeo jos jedne 2.1, jel' moze to da se spoji, jer na ovim mojim altec-ovim ima dosta slobodnih kablova....
Time ne dobijas 5.1 zvuk (uvek moze da se spoji secenjem kablova). Objasnjenje za ono gore
pozadi na sabvuferu imas 3 grupe od po dva ulaza za cinceve (1xcrveni i 1xbeli) i 1 grupu od 6 ulaza za cicnceve . I-POD (kablove) guras u 1 od grupa sa dva ulaza i to ti je to , samo na vuferu prebaci dugme na tu grupu (CD,TAPE,MP3 sta vec pise napred to ti pise i pozadi) . Time dobijas STEREO zvuk + sabvufer ALI STEREO NA SVIM ZVUCNICIMA . Znaci prednji levi i desni = stereo zvuk , centralni = mono (cuje zbir zvukova i sa prednjeg levog i desnog) zadnji levi i desni=stereo zvuk , sabvufer normalno trese prozore. Moguce je izvuci i "Lazni" 5.1 zvuk iz stereo zvuka koriscenjem Dollby Pro Logic kodera ali gubi se na kvalitetu zvuka.:wink:Eto nadam se da to pomaze;-)