Inteziteti & Davljenik

gost 88651

Iskusan
Banovan
Poruka
6.081
Inteziteti

Ljudski život, život uopšte, može da se posmatra (ako se za to ima volje) i kao kretanje inteziteta. Sebi slični idu jedni drugim da bi se oslanjali jedan na drugi, i upoznali sebe kroz sebi slične. Postoji i vrsta privlačenja u kojoj inteziteti teže nadogradnji, poboljšanju , prateći bolje od sebe. Tako: niži su privučeni višim; viši su privučeni najvišim a najviši su privučeni ničim. U kretanju i susretima dešava se da visoki inteziteti oslabe one malene – često nenamerno pupoljci inteziteta bivaju rasplinuti u kosmičkoj difuziji tako što su se zadubili u nekog nehajnog ultranarcisa koji je prolazio, samo prolazio tuda…

Davljenik

Svakodnevnica je mrtvo more iz kojeg želiš da isplivaš na obalu sreće… drugo biće ti može pomoći tek kao pojas za spasavanje za koji ponekad možeš da se uhvatiš… zato tražiš dostojan pojas, ne previše izduvan i klizav – pojas na koji možeš da računaš… ipak, upamti – kad naučiš da plivaš, kad postaneš snažan plivač ili makar pristojan plutač – pojas ti više neće biti neophodan da dođeš do svog cilja.

...

Danas baš i ne razmišljam puno, ali ovako sam nekad razmišljao…. Možete prokomentarisati, ako želite….
 
Ljudski zivot uopste moze da se posmatra iskljucivo kroz moralnu prizmu. U nase doba doslo je do prevage neuspjelih, pa je najbitnije postalo da se bjezi iz svoje koze (to je ono sto si ti nazvao bijegom iz svakodnevice), tako da su mase neuspjelih privuceni onim sto oni nisu, tj. "razlicitosti se privlace" glasi novo moralno nacelo. Ako mene pitas, tek je ovaj "moral" za mene moranje! Zasto bi za zdravog i pravog covjeka princip sazaljenja prema neuspjelima trebao da bude obavezujuci?

Dakle, budimo antihriscani!
 
Ljudski zivot uopste moze da se posmatra iskljucivo kroz moralnu prizmu. U nase doba doslo je do prevage neuspjelih, pa je najbitnije postalo da se bjezi iz svoje koze (to je ono sto si ti nazvao bijegom iz svakodnevice), tako da su mase neuspjelih privuceni onim sto oni nisu, tj. "razlicitosti se privlace" glasi novo moralno nacelo. Ako mene pitas, tek je ovaj "moral" za mene moranje! Zasto bi za zdravog i pravog covjeka princip sazaljenja prema neuspjelima trebao da bude obavezujuci?

Dakle, budimo antihriscani!
Sažaljenje nije princip već emocija koja nastaje projekcijom nemile situacije drugom biću...Sažaljenje je urođeno,
po svemu sudeći,vaspitanjem se može samo podstači da se privede funkciji...

Inače,drugo biće ti ne pomaže da se izvučeš iz krizne situacije,već ti koristiš drugo biće za to kao za lopovske da
preskočiš prepreku,a to drugo biće ako ostane tamo-ybg...z:mrgreen:
 
Ljudski zivot uopste moze da se posmatra iskljucivo kroz moralnu prizmu. U nase doba doslo je do prevage neuspjelih, pa je najbitnije postalo da se bjezi iz svoje koze (to je ono sto si ti nazvao bijegom iz svakodnevice), tako da su mase neuspjelih privuceni onim sto oni nisu, tj. "razlicitosti se privlace" glasi novo moralno nacelo. Ako mene pitas, tek je ovaj "moral" za mene moranje! Zasto bi za zdravog i pravog covjeka princip sazaljenja prema neuspjelima trebao da bude obavezujuci?

Dakle, budimo antihriscani!

"što pada, treba i gurnuti"? ....zamisli da se tom filozofijom vodila tvoja mama dok si prohodavao.... a i Ničeu je vrv trebalo da mu neko obriše dupe, kad se razboleo....
 
To sta je Niceu trebalo a sta ne ne mozes dokazati. U Zaratustri on jasno kaze da je najteze biti bolestan a odvratiti lijecnike od sebe. Ja sam sasvim siguran da je on odglumio svoju "bolest", a ako se malo pravis lud jos ti ne treba brisati dupe. Drugo je ako imas urodjenu potrebu da nekome lizes dupe, ti u tom slucaju treba samo da ukljucis sazaljenje i vec ce se naci objekat tvog obozavanja.
 

Back
Top