• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Inteligencija i psihički poremećaji?

Cro_čvarak

Ističe se
Poruka
2.984
Nije poremećaj, već je čovek satkan i od karaktera, emocija i ostalih primesa. Onda su tu vaspitanje, razni uticaji i pitanje je u kakvu će osobu izrasti.
I što sve dovodi do poremećaja kao kod sestre ti kojem kumuje najviše visoka inteligencija. Poznato je da su visokointeligetni ljudi zabrinutiji od ostalih, brine ih politička situacija, mogućnost rata, ekološki problemi i sl.

Cro_čvarak

Ističe se
Poruka
2.984
Brinu i mene al ne verujem da sam visoko inteligentna.
I kad pogledaš kako ćeš utjecati na situaciju u Ukrajini i moguću upotrebu nuklearnog oružja? Brine i mene situacija u Ukrajini kao i moguće posljedice na ovaj prostor. Brinem se i radi ekologije, nastojim pridonijeti(barem mislim), smetaju mi ljudi koji imaju doma non stop uključen klima uređaj ili npr odu u pekaru automobilom i onda idu u nju i ostave automobil upaljenim barem 5 minuta. Ali što ću pridonijeti miru u svijetu i spasu prirode ako upadnem u depru radi toga?

Ja točno znam koliki mi je IQ, veći od prosjeka ali nisam visoko inteligentan. Inteligencija uveliko određuje naše ponašanje i ljudi sličnog IQ se slično ponašaju. Ovi koji ostavljaju parkirani automobil upaljenim po 5 minuta nisu baš naročito inteligetni. Ja sam pametniji i osvješteniji i barem ću nešto malo uraditi da pomognem prirodi, s time da neće sad biti to moja primarna misao. Dok će se tvoja sestra s IQ- em od nekih 150 zdeprati zbog tih koji ostavljaju upaljen automobil.

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
25.801
to nije inteligencija.
Pa i nije tako, lisice su to. Inteligencija i karakter ne idu uvek ruku pod ruku. Imaš natprosečno inteligentne ljude koji su monstrumi.
Tako kazu drustvena pravila i norme..........kao i to da je zemlja ploca i da je nose tri slona..................
IQ je ujedno i pokazatelj visine humanizma.
Jedino ako se uvatimo religije po kojoj su i Isus i Sotona visoko inteligentne osobe.
A crkva je odavno pokazala svoju ozbiljnost.

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
25.801
Da i Hitler je bio jedanput duševan čovek, imao je IQ 141. Inteligencija i osobine ličnosti su dva različita pojma.
odakle ti podatak o IQ 141 ?..............iz istog izvora po kojem su ruske trupe na americkim granicama a ne americke na ruskim granicama?
Sa nestankom unipolarnog svetskog poretka nestace i ovakve nebuloze. Istorija se pise ponovo, ali ovog puta ne iz Rotschildovog pera.

Kasvataja

Još uvek živi tamo gore
Poruka
22.916

Cro_čvarak

Ističe se
Poruka
2.984
Da i Hitler je bio jedanput duševan čovek, imao je IQ 141. Inteligencija i osobine ličnosti su dva različita pojma.
Ma odakle si to izvadila??? Mislim da si to pobrkala s nacistima kojima su sudili u Nirbergu i kojima su dani psiho testovi i testovi i inteligencije. Koliko se sjećam najveći rezultat je bio IQ=141 što je još jedan znak da si pobrkala. Od te skupine optuženih nacista samo je jedan imao prosječnu inteligenciju i to na samoj gornjoj granici. Koliko znam Hitler nije riješavao takve testove a dosta sam dobro upućen u historijske teme.

Richard III

Domaćin
Poruka
3.343
Ima toga ponekad, mada je u velikoj meri to produkt stereotipa o pametnima kao neshvaćenima, psihički bolesnima itd. Lično mislim da nije tako jer ako pogledamo likove poput Ilona Maksa, Gejtsa i sličnih uglavnom nemaju nikakve poremećaje. Ali ima i onih koji su takvi, tipa Teodor Kačinjski - Unabomber.

Ja poznajem tipa koji je završio težak faks sa čistom desetkom za tri godine i sad je na nekom jako bitnom stranom fakultetu (tipa Kembridž) profesor, član je Mense... sedeo sam sa njim i skapirao da je sasvim normalan, uobičajen, da čak ne voli ni da čita toliko jer o filozofiji npr. zna malo, tj. nimalo, ali ima urodjenu inteligenciju (vrhunsko shvatanje, zaključivanje, brzina donošenja odluke, sjajno pamćenje) i to mu je dozvolilo da bude to što jeste. Mimo toga siv i nebitan lik, da ne kažem vrlo dosadan.

Bil Klinton je npr. bio ženskaroš i faca na studijama i inače, sasvim običan tip, ko neki pivopija iz kraja, ali je zato spremao svaki ispit noć pred odgovaranje, jednom pročita knjigu i sve zapamti. Tako da je to više stereotip i prikaz iz holivudskih tumačenja, da tako kažem, nego što su ti likovi stvarno neki sa poremećajima što bleje u podrumu smišljajući velike formule i mešajući sastojke.

Onaj Uroš Petrović je kod nas najinteligentiji po Mensa standardu... bio je i predsednik Mense. Tip piše neke knjige za decu, nešto, dakle ništa posebno nije rekao ni uradio. Mislim da se jedna od tih knjiga zove 'Kamile su debele', tako nešto.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.