Instalacija drajvera

Emilijan12

Početnik
Poruka
37
Imam problem sa instalacijom ATI drajvera.Maticna ploca Abit NF7-S ver.2; 2GB memorije;Graficka karta
Asus AH 3450 AGP.
Kada na "Windows 7" instaliram drajvere, sa proizvodjacevog sajta, svaki cas mi se zamrzne ekran i pojavi se poruka:
"Display driver stopped responding and has recovered".Uradio sam i upgrade sa AMD-og sajta, tzv.
"hotFIX" i stvar se ponavlja.Takodje sam te drajvere instalirao u kompatibilnom modu za Vistu ali nije donelo boljitka.Inace, kartica lepo radi i pod "Vistom" i pod "XP-om".Pretrazio sam internet no nisam nasao resenje iako sam video damnogi imaju takav problem.Imali neko ideju kako prevazici taj problem?
Unapred zahvalan na svaku sugestiju.
 
A jesi probao da vidis kako radi sa Windows-ovim drajverima? Izbrises te drajvere i restartujes komp i pustis sam Win da nadje i instalira odgovarajuci drajver, naravno da za to vreme budes konektovan na net.
 
Probaj sa programom Driver Checker ili Driver Magician jedini problem je sto sam morao da instaliram driver za graficku jer je nesto pobrljavio inace instalirao mi je izmedju ostalog drivere za igrice, nije mu niko rekao da se ne igram na kompjuteru ali nema veze
 
A koja je tvoja graficka, ona od 512MB ili od 256MB? Prosto mi je cudno da nece da rade drajveri koji su na sajtu proizvodjaca i namenjeni su za win 7. Posto kazes da si skidao sa ati-jevog sajta drajvere, da li si skinuo poslednju verziju drajvera? Ako jesi, a nije htelo da radi, pokusaj da skines neku stariju verziju tog drajvera i da njega instaliras. Mozda novi drajver ima neki problem. Vidim da je poslednja verzija 9.12, probaj nju ili neku stariju.

E sad jedna stvar, nekad drajveri nece da odrade posao, ako odradis cist update, vec nekad je potrebno da se izbrisu postojeci drajveri, pa da se instaliraju novi. Pokusaj i to.
 
Moja graficka karta je od 256MB.I ona jeste namenjena za Windows 7.Doduse na sajtu proizvodjaca pise da je to beta verzija.Mozda je to razlog.No, konacno sam pronasao preko "Googla" resenje za problem.Taj problem ima ime:"Atikmdag" a moguce resenje, koga zanima, moze da se vidi ovde:
http://www.atikmdag.com/
Probacu nesto od ovoga.
U svakom slucaju hvala na ucestvovanju u resavanju mog problema.
 
ne znam da li ce pomoci ja sam skoro uzeo novu XFX graficku
svaki put kada sam pokusao instalaciju drajvera zamrzne se ekran i nista
pokusao sam sve sto znam do bacanja kroz prozor i na kraju sam morao
da pozovem placeni poziv plu pdv servis te prodavnice kada sam ih dobio tip
mi je rekao da se ne smejem ali da moram fizicki da izvadim modem iz kompa
ja nisam verovao ali to je bilo resenje i zacas sam instalirao drajvere
do sam sam imao mnostvo raznih cudnih kvarova ali ovo je vrh
pozdrav
 
ne znam da li ce pomoci ja sam skoro uzeo novu XFX graficku
svaki put kada sam pokusao instalaciju drajvera zamrzne se ekran i nista
pokusao sam sve sto znam do bacanja kroz prozor i na kraju sam morao
da pozovem placeni poziv plu pdv servis te prodavnice kada sam ih dobio tip
mi je rekao da se ne smejem ali da moram fizicki da izvadim modem iz kompa
ja nisam verovao ali to je bilo resenje i zacas sam instalirao drajvere
do sam sam imao mnostvo raznih cudnih kvarova ali ovo je vrh
pozdrav

DUDE !
Znaci ne verujem da je jos neko imao problem sa modemom.
Meni se pre 3 god kad sam kupio komp desavalo da nece da podigne sistem.
Kupio sam ga novog bez modema, a modem sam prebacio iz starog kompijutera.
Nekoliko dana je normalno radio, a posle je poceo da zeza, podigne sistem iz 10-tog puta. I kad sam hteo da ga odnesem u radnju u kojoj sam ga kupio izvadio sam moj modem, i probao da ga upalim jos jednom i uspeo je da podigne sistem 10 x za redom, a samo sam izvadio modem.
Vratio sam taj modem (Lucent 56K) i masina je radila bez problema. Koristio sam i net. :dontunderstand:
Nista nisam instalirao niti brisao, samo sam fizicki izvadio i vratio modem.

Nije ni meni bilo jasno sta je to bilo, ali posle je radila masina normalno sa istim tim modemom. :dontunderstand:
 
Nista nisam instalirao niti brisao, samo sam fizicki izvadio i vratio modem.

Nije ni meni bilo jasno sta je to bilo, ali posle je radila masina normalno sa istim tim modemom.
Sama ploča kad promeniš pci kartice ponovo ih enumeriše i izvrši preraspodelu onih prekida (IRQ).
to je na nivou biosa, verovatno je prvi put bio neki konflikt.
(postoji područje u epromu koje se zove ESCD gde se čuvaju zapisane te informacije: Extended system configuration data - to je ona poruka koja proleti 'update esccd succesfully' )


to bi značilo znači ako opet nešto menjaš može da se vrati problem ali ne mora :per:

Neke kartice/drajveri lakše rade kada su postavljene preko SHARED_IRQ dok neke ne.
Mada sve nove ploče od 2002 naovamo uglavnom imaju acpi irq steereing- gde su prekidi preraspodeljeni u samom biosu dok izgleda os-ovi vide neke virtualne irq linije kojih može da ima i više od 16.

u stvari ide preko LAPIC - nečega
http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_APIC_Architecture
 
Poslednja izmena:
Od avgusta sam koristio Windows 7 bez problema, sve do marta kada je počeo da ističe probni period. Nakon toga sam instalirao drugačiju verziju i nemam zvuk. Proizvodjač kaaže da ovaj lap top nije predvidjen za Windows 7, pa kako sam onda do sada imao zvuk. Pozdrav!
 
Pa nije predvidjen za win 7, ali ti mozes da instaliras i vista-in drajver za zvuk, to mu je isto. Posto si instalirao novi win, koji je sigurno krekovan, moguce da nesto nije u redu ni sa njim. Skini Vista-in drajver za zvuk i probaj da ga instaliras, a ako ni on nece, onda skini XP-ov drajver i instaliraj ga preko compatibility mode-a.
 
Uradio sam reinstalaciju sistema (windows xp) i instalirao sam drajvere koje je korisnik imao u fascikli "Drivers" na D disku. Problem je taj sto laptop ne moze da se konektuje na internet ni preko LAN-a a ni preko WLAN-a (i LAN i WLAN su uredu). Cuo sam ranije od jednog poznanika da se desi da se instaliraju drajveri (windows ih sam snimi) koji ne ogovaraju toj kartici i moraju da se obrisu i snime odgovarajuci. Jedino je problem, sto kad god obrisem drajver, restartujem racunar, windows sam snimi te neogovarajuce drajvere.
Da li postoji mogucnost da se iskljuci automatska instalacija drajvera u XP-u? Probao sam u SafeMod-u, ali kada obrisem drajvere i odaberem opciju da nadje novi hardware on odmah snimi iste drajvere.
 
Uradio sam reinstalaciju sistema (windows xp) i instalirao sam drajvere koje je korisnik imao u fascikli "Drivers" na D disku. Problem je taj sto laptop ne moze da se konektuje na internet ni preko LAN-a a ni preko WLAN-a (i LAN i WLAN su uredu). Cuo sam ranije od jednog poznanika da se desi da se instaliraju drajveri (windows ih sam snimi) koji ne ogovaraju toj kartici i moraju da se obrisu i snime odgovarajuci. Jedino je problem, sto kad god obrisem drajver, restartujem racunar, windows sam snimi te neogovarajuce drajvere.
Da li postoji mogucnost da se iskljuci automatska instalacija drajvera u XP-u? Probao sam u SafeMod-u, ali kada obrisem drajvere i odaberem opciju da nadje novi hardware on odmah snimi iste drajvere.

Iz Windowsa ih nećeš moći izvući nikako. Ti njega uninstaliraš ali kad restartuješ računar on je opet tu.To se često dešava sa Realtekovim drajverima i mislim da ga nećeš moći ukloniti bez reinstalacije sistema.Ali ako je za taj drajver bio Setap onda bi trebalo da se može deinstalirati ali ako si išao iz Device Menagera na update pa na dotični folder sa drajverom ne gine ti reinstalacija sistema.E, postoji i Driver Cleaner ali nisam ga nikada upotrebljavao pa ne znam da li ima opcija da deinstalira samo određeni drajver.

System>Hardware>Windows Update i provjeri dal ti je čekirano Check for drivers automatically,ako jeste onda izaberi jednu od dvije opcije ispod (Ask me each time I connect a new device before checking for drivers ili Never check for drivers when I connect a device),mada bolje čekiraj treću opciju.Pokušaj ovako, ništa ne gubiš, mada mislim da ti jedino Drivercleaner može pomoći....
 
Poslednja izmena:
Iz Windowsa ih nećeš moći izvući nikako. Ti njega uninstaliraš ali kad restartuješ računar on je opet tu.To se često dešava sa Realtekovim drajverima i mislim da ga nećeš moći ukloniti bez reinstalacije sistema.Ali ako je za taj drajver bio Setap onda bi trebalo da se može deinstalirati ali ako si išao iz Device Menagera na update pa na dotični folder sa drajverom ne gine ti reinstalacija sistema.E, postoji i Driver Cleaner ali nisam ga nikada upotrebljavao pa ne znam da li ima opcija da deinstalira samo određeni drajver.

System>Hardware>Windows Update i provjeri dal ti je čekirano Check for drivers automatically,ako jeste onda izaberi jednu od dvije opcije ispod (Ask me each time I connect a new device before checking for drivers ili Never check for drivers when I connect a device),mada bolje čekiraj treću opciju.Pokušaj ovako, ništa ne gubiš, mada mislim da ti jedino Drivercleaner može pomoći....

Jeste Realtek. To me i plasi. Nista. Uradicu reistalaciju pa sta bude. Hvala na pomoci.
 
Jeste Realtek. To me i plasi. Nista. Uradicu reistalaciju pa sta bude. Hvala na pomoci.


Ovako bi moglo:

Kad izbrises drajver koji smeta onda idi na Disable i nece se ponovo instalirati posle restarta, pa onda radi sta hoces...;)

xpdevicemanager.gif
 
Koja sam ja budala. Uopste nisam primetio malo dugmence za ukljucivanje wireless-a koje se nalazi sa strane. Mislio sam da kao kod mene to dugmence ne postoji, jer postoji precica na tastaturi za ukljucivanje wireless-a. Izgubih dva dana zbog svoje nepaznje. :dash:
 

Back
Top