Quantcast

Influenceri

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
124.606
počela sam da ih pratim pomalo :stidise:
mada ovi moćni su svi uglavnom 10-20 god mlađi od mene :eek:
dosta to vremena jede, liči na realitije jer te zanima šta je bilo ili na neku seriju. pa onda gledam ranije snimke kad su morali da se više trude, pa mi neki deluju dobro, ali tad ih nisam pratila, čak i kad je bila zadnja frka 2019 nije mi zadržalo pažnju mnogo
a sad više pratim, zapravo otkako je počelo vanr. stanje. ali toga ima toliko a ti moraš da selektuješ a opet šta imaš od toga? klincima je to bar zanimacija u školi
ok nešto imaš malo su nadrealni... malo
ok pogledavam ponešto i to sa telefona uglavnom :zcepanje: i to sam redovna hmmm
dobro gledam nešto i za stariju populaciju mene ... inače ima i poplava niskobudžetnijih?

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
124.606
ne znam koliko su neradnici, ne probije se svaki moćno, pa mora da osmišljava, ima neki personaliti ebiga nije lako biti popularan
ono ne znaju neko zanimanje osim publike, jutjuba marketinga i sl
al ok ume da me izdeprimira : )))

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.508
legalan :D
reklamiraju stvari koje im se ne dopadaju zbog novca
ali to rade i drugi tako da su samo produkt savremenog drustva

Poslednja izmena:

Frtajler

Veoma poznat
Poruka
12.297
Uvijek se nađe poneki ljubomorni stari prdonja koji je potresen novim tehnologijama. Ne zato jer me razumije, nego zato jer ne želi razumijeti. Influencer ima apsolutnu slobodu birati što će, kako, i s kime raditi i za koliko novaca - nema tu baš ništa nepošteno ili nemoralno.
Sjećam se kako su svi "old school" dj-i svojedobno popizdili na ove novopečene s digitalijom i kontrolerima, zato jer su ovi prvi 10 godina tesali beatmatching, a onda se pojavi nešto gdje to možeš napraviti pritiskom na gumb. Naravno da su bili ljubomorni, tako je to s dinosaurusima: prilagodi se ili te nema.

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.508
pa pazi ako odes u neki bezveze restoran jer su ti dali dzabe klopu i nahvalis ga i navuces neke koji su mogli da prodju i bolje i povoljnije onda to nije bs ni moralno
ista stvar je i sa hostelima/hotelima

ali slazem se da to rade i sportisti kad dobijaju pare za reklamiranje nekih proizvoda..ali ovo je ipak malo ozbiljnije.. oni tako reklamiraju na primer sminku koja moze biti uzasna i da izaziva iritacije jer je dobijaju dzabe ... nema kontrole..to je problem

Trust no one

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.366
koje je vase misljenje o influencerima? Razumijete li to? Podrzavate? Pratite???
Svako se snalazi da sto vise zaradi a da se sto manje oznoji,to je cinjenica,danasnji svet takav kakav je dozvoljava i otvara vrata za takve vrste posla.Ko moze da radi tako,neka ga,nije ni lako bas pretvarati se da ti se svidja bas svako sr@nje koje reklamiras za pare...
Pretim samo jednu devojku koja ima blog o vinima,kulturi vina itd,i to zato sto smo ranije radili zajedno pa se znamo licno. Ne privlaci me pregledanje takvih sadrzaja,pogotovo sto sam jedno vreme radio u trgovini i ne prolaze reklame takvog tipa :)

Metronomy

Elita
Poruka
17.341
Meni je to posteniji posao nego biti novinar, politicar ili PR neke stranke ili neke kompanije.
Da ne pricamo koliko mi je grozno kada poznate licnosti reklamiraju...vakcinaciju.

U svakom slucaju postenije je biti influencer nego njegov fan. Mediokritet koji ga prati ne bi li postao kao on, a da nije takvih ne bi bilo ni influencera.
Razumem, podrzavam i ne pratim ni u ludilu.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.653
Nakon citave guzve oko influencerice koja zica besplatnu veceru u restoranu u zamjenu za reklamu naisla sam na zanimljiv tekst :aha:
I moram priznati da imam slicno misljenje kao i ovaj tip.

https://net.hr/hot/zvijezde/dalibor...bagro-obecavam-vam-da-cete-izgubiti-klijente/

koje je vase misljenje o influencerima? Razumijete li to? Podrzavate? Pratite???
Čekaj a reditelje ne živi od toga što ga publika gleda, pa što ga više gleda on traži više para da nešto režira?
Pevači ne žive od toga što ih publika prati, pa što ih više prati traže više za neku tezgu?
Da ne idem dalje, influenseri su ljudi koje iz nekih razloga prati veliki broj drugih ljudi, koji su potencijalni korisnici nekog proizvoda ili neke usluge.
U čemu je problem što oni traže da unovče interesovanje za njih?
Potencijalni naručilac reklame može da pogleda profi njenih pratilaca, i da odluči da li mu se takva reklama isplati.
Isto kao što tražiš gledanost televizije da bi plasirao neku reklamu, isto kao što rtražiš bilbord na prometnoj raskrsnici, isto kao što platiš reklamu slušanom radiju.
Ja bih čak rekao da je cena jednog ručka veoma veoma niska za 75 000 pratilaca, i da je cela priča samo iskonstruisana u dogovoru sa restoranom u kojoj se dobije win win situacija, restoran dobru reklamu, a ona nekoliko hiljada više pratilaca i odredjeni keš od restorana.

Neno

Iskusan
Moderator
Poruka
6.421
Šta sve ljudi rade da bi zaradili koju kintu ovo je nekako i simpatično.. a iskreno treba imati šlifa tj smisla, da ubjediš i uvjeriš nekoga za nešto. Ostaje ipak ono, da dobrom proizvodu nije potrebna nikakva reklama.

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
27.335
Influenceri - još jedno zanimanje sveta hiperprodukcije
Ne pratim standardne , koji su po meni poprilično ok, ponude ti nešto , pa ako ti se dopadne , bujrum, ako ne nije njegova greška ,
Ali pogledam one koji su netalentovani , ili osrednji , ali su na neki način izgradili "ime" pa uz svoje kopije ili negledljive ili neslušljive od nekoga finansirane "proizvode" prodaju i razne proizvode ali i uticaj i ideologiju (doduše prikriveno) i kreiraju lažnu sliku stvarnosti

Ovi drugi me zanimaju kao fenomen ... tj da saznam šta je suština njihove "popularnosti" ali i njihovih objava ...a tu tek svašta ima

Black_star

Iskusan
Poruka
6.445
Nece, ti skotovi postace nesto kao zvanicna profesija, zvezde kao sto su nekad bili popularni tv i radio voditelji i spikeri, davno kad su probijali zanat.;)
Ucvrstice se fabularno na netu, kao paukci u mrezi. :mrgreen: :)

doppler

Ističe se
Poruka
2.049
Gde bi videli reklamu za ovaj restoran da nije ove zenske.

Novi vid reklamiranja, mladi ne prate TV kao ranije generacije,
pa sa novim tehnologijama , dolaze i nove reklame.

Odes da kupis penu za brijanje i setis se da je Ronaldo objavio na insta koju koristi i kazes i ja cu kao Ronaldo.
:)

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.508
u neku ruku to je i dobro jer je to selekcija naroda..na tv-u imas selekciju odabranih
a ovi su sami svojim radom, trudom i zanimljivoscu isplivali na povrsinu.

ja licno postujem youtubere jer su od nule kreirali nesto svojom energijom

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.508
ide im u prilog..
googl ne zaradjuje od reklama na YT-u
da li znas da you tube radi sa konstantnim gubitkom od nekoliko desetina miliona dolara?
to je za google koji je recimo pre dve godine imao cist neto profit preko 2 milijarde dolara kap u vodi i ne zanimaju ih gubici na you tubeu
njima YT treba iz drugih razloga da sad ne ulazimo u tu pricu

BLANKED

Elita
Moderator
Poruka
18.907
ide im u prilog..
googl ne zaradjuje od reklama na YT-u
da li znas da you tube radi sa konstantnim gubitkom od nekoliko desetina miliona dolara?
to je za google koji je recimo pre dve godine imao cist neto profit preko 2 milijarde dolara kap u vodi i ne zanimaju ih gubici na you tubeu
njima YT treba iz drugih razloga da sad ne ulazimo u tu pricu
Ne znam, jer mi se tvoje cfre ne poklapaju posto je Google objavio da je samo prosle godine od YT-a samo od reklama - ad revenue (ne racuna se YT TV koji ima preko 2 miliona pretplatnika) zaradio vise 15 milijardi dolara, neki procenjuju da prihodi idu i do 25 milijardi no koliko zaista kosta odrzavanje njihovih servera i koliko im ostane od toga niko ne zna ali da su u gubitku ne verujem da bi se cifre merile u milionima vec bi dostigle devet nula z:) , cak i da je tacno ovo sto si rekao takvo poslovanje nema dugorocnog smisla, i nije prvi put da je Google ne trepnuvsi gasio neke svoje "mrtve konje".

Samim tim da adblock filozofija ne cini svoje ne vidim razlog zasto bi pokusavali godinama unazad da ga transformisu u TV servis sto se kosi sa njihovom filozofijom, pa onda aktiviranje YouTube Premium - vrlo rizican potez itd... itd...

To i jeste razlog zasto smatram da nije iskljucena neka drasticna promena koja bi jednostavno takvim "kreatorima" zatvorila vrata, sto bi vrlo brzo usvojile i ostale socijalne mreze.

@tema
Zbog ovih stvari gore koje sam naveo verujem da "INFLUENCER" nema kristalno jasnu buducnost zato i ne mogu da ga smatram pravim zanimanjem.

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.508
Ne znam, jer mi se tvoje cfre ne poklapaju posto je Google objavio da je samo prosle godine od YT-a samo od reklama - ad revenue (ne racuna se YT TV koji ima preko 2 miliona pretplatnika) zaradio vise 15 milijardi dolara, neki procenjuju da prihodi idu i do 25 milijardi no koliko zaista kosta odrzavanje njihovih servera i koliko im ostane od toga niko ne zna ali da su u gubitku ne verujem da bi se cifre merile u milionima vec bi dostigle devet nula z:) , cak i da je tacno ovo sto si rekao takvo poslovanje nema dugorocnog smisla, i nije prvi put da je Google ne trepnuvsi gasio neke svoje "mrtve konje".
nisam hteo da se bacakam ciframa jer sam zaboravio
pre par godina pouzdano znam da je bio gubitak od nekid 2 do 3 ili 20 do 30 miliona dolara MESECNO
zato i nisam rekao cifre jer necu da loopam .. ne secam se jel bilo deset puta vise ili manje.

troskovi odrzavanja su enormni..serveri.bandwith..struja .. backupovi..seti se kad je nestala struja u nekoj njihovoj baznoj stanici servera kad su obrisani novi mejlovi od svega nekih par procenata korisnika koji je haos nastao zasto to postrojenje nije imalo backup napajanja strujom..
troskovi su ogromni

a zasto ga drze?
..zbog prometa.. you tube ima svakodnevnu ogromnu posetu i iz prve ruke imaju statistike i navike vecine korisnika neta..
na osnovu toga razradjuju biznis strategiju svoje kompanije..ne znam da li znas da se google kompanija nalazi u skoro svim sferama zivota..kupili su najjacu fabrku za robotiku u japanu..prave samovozni auto.. rade istrazivanja u medicini..
njima trebaju navike ljudi...
takodje da sad ne ulazimo u teorije zavera pristupu tolikom broju ljudi svaki dan

njih ne znaima profit od YT-a
nih zanma samo sto veca poseta..
gogole zaradjuje na drugim mestima.

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
124.606
evo da se autujem

pratim u zadnje vreme baku praseta i likove uglavnom vezane za njega, ok i neke što ga kritikuju :rumenko:
mada mi se čini da je bio i kuliji pre 1-2 godine kad je imao valjda samo jednog poršeja
rekla sam sebi samo jedan i pogledala sam i kako je nameštao svetla na lambu
ali malo je sve to i zastrašujuće :evil:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.