Infekcija ociju kod macica

Poruka
24.887
Nisam mogao pre da vidim macice jer se macka omacila kod komsija u supi, danas je macka iznela macice u moje dvoriste i primetio sam da nesto nije uredu sa njihovim ocima.
Jedno mace ima jedno oko zdravo, ali drugo mu je nacisto zatvoreno, kao da su se uhvatili krmelji i zxatvorili oko. Ne mogu ni oko da mu otvorim koliko je to zapeklo.
Drugo mace ima isto jedno oko tako zatvoreno, a na drugom ima neka bela sluz po celim ocima. Ima li neko predstavu sta bi to moglo da bude? To belo je po povrsini oka, nije duboko u oku. Macici su bas mali, mozda imaju mesec dana, tek su progledali i pomalo se krecu. Majka ima je zdrava.

LokiMacak

Domaćin
Moderator
Poruka
4.638
verovatno je to neka infekcija od prašine ili tako nešto,mali mačiči to lako mogu da zakače u to vreme kad im se otvaraju oči pošto su baš osetljivi.

Ako nisi trenutno u situaciji da ih odnoseš kod veterinara da ih pogleda možeš slobodno da im stavljaš kapi za konjuktovitis (prvo obrišeš oči maramicom nakvašenom prokuvanom i ohlađenom vodom pa po jedna kap) i trebalo bi da bude ok...

Poruka
24.887
Imam jos jedno pitanje. Macka je prenela dva maceta, sad sam video da je prenela i trece koje deluje da je potpuno zdravo, ali izgleda da su dva ostala na starom mestu jer cujem da mnjaucu. Sad se brinem da li ona brine o tim macicima sto su ostali? To jedno zuto mace je pre dva dana isto nosala po dvoristu.
Ne znam zasto nije prenela sve macice na jedno mesto. Ove sto je prenela vidim da doji.

LokiMacak

Domaćin
Moderator
Poruka
4.638
Imam jos jedno pitanje. Macka je prenela dva maceta, sad sam video da je prenela i trece koje deluje da je potpuno zdravo, ali izgleda da su dva ostala na starom mestu jer cujem da mnjaucu. Sad se brinem da li ona brine o tim macicima sto su ostali? To jedno zuto mace je pre dva dana isto nosala po dvoristu.
Ne znam zasto nije prenela sve macice na jedno mesto. Ove sto je prenela vidim da doji.
nije ih donela sve jer ispituje kako ćeš reagovati pa je prvo donela te koji su malo bolešljivi da bi menje rizikovala...Doneće i ostale.Inače trebala bi da brine za sve njih,ne bitno što ih je odvojila...ali ako si zabrinut možeš da pitaš komšiju da te pusti pod šupu da ih pokupiš u neku kutiju i uzmeš.

Poruka
24.887
Nema nikog u tom domacinstvu, baka koja je zivela tu je preminula. Ustanovio sam gde su, samo bi mroao da odvalim neke daske da dodjem do njih.
Radije ne bih dirao nista da ne bi sutra bio problem sa njenom decom. Ali ako ne vidim da ide dole moracu nesto da preduzmem, zao mi je da uginu. :|
Vrv ispituje teren zbog drugih macaka kojih ima jako puno u komsiluku, povremeno se i tuku. :|

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.