Imitacija cigle?

Dany6

Zainteresovan član
Poruka
344
Zanima me je li iko licno radio imitaciju cigle,sa onim dekorativnim malterom?
Iscrtaju se fuge,ulepe tankom trakom,premaze se tim malterom i traka se samo odlepi kasnije i ostavi da de osusi.I time se dobije imitacija cigle.
E sada jel odma na "goli" prekrecen zid mogu taj malter nanijeti ili moram nesto pre njega?Htjeo bi da mi debljina "cigle" bude oko 3.5mm jel to mogu ostvariti npr duplim slojem nanosenja maltera?
 
Predlazem imitiranje cigle tako sto ces kupiti polovni crep sto gori to bolji.

Crep se sece brusilicom na dimenziju cigle, i lepi se na zid. Kupis lepak neku masu za plocice. A ako hoces mozes kasnije cetkicom obojiti fugne u koju god hoces boju.
 
Predlazem imitiranje cigle tako sto ces kupiti polovni crep sto gori to bolji.

Crep se sece brusilicom na dimenziju cigle, i lepi se na zid. Kupis lepak neku masu za plocice. A ako hoces mozes kasnije cetkicom obojiti fugne u koju god hoces boju.
Ali izaslo bi neravno,zbog uvijanja na crepu.Ako ne mislis na ravni crep?
 
Biber crep... seces na dimenziju cigle i izadje fantazija. Mozes i mozaik sa neta da skines, semu po kojoj bi sekao crep, dimenzije smanjis povecas da prilagodis velicini crepa ili secenja. Kasnije fugne ocrtas sam cetkicom. Ma fantazija. Pogledaj na netu kakva umetnicka dela prave sa crepom, fasade, sobe neverovatne stvari
 
Biber crep... seces na dimenziju cigle i izadje fantazija. Mozes i mozaik sa neta da skines, semu po kojoj bi sekao crep, dimenzije smanjis povecas da prilagodis velicini crepa ili secenja. Kasnije fugne ocrtas sam cetkicom. Ma fantazija. Pogledaj na netu kakva umetnicka dela prave sa crepom, fasade, sobe neverovatne stvari
A te aham,evo sad bas gledam i oci mi stale koliko dobro i prelijepo izgleda,bas sto kazes umetnicka dela.Definitivno cu jednog dana nesto uraditi u kuci od njega,ali za sada cu samo dekorativnim malterom to srediti,pa mislim da ce i tako valjati :D.
Gledam bas i od onih klasicnih oblika crepa onih izuvijanih,moze se dvoriste/vrt fino srediti.
Bas se kreativna dela mogu napraviti.
Hvala za savjet.
 

Back
Top