Quantcast

Imam samo jedno kratko pitanje

LastLegion

Početnik
Poruka
4
Posto nisam znao gde bih trebao da otvorim ovu temu, izabrao sam ovde.
Posto ja tokom skolskog raspusta radim uvek poslepodnevnu smenu, svaki dan nakon posla idem na basket i zadrzim se uglavnom do nekih 22-23h. Kosarkaski teren na kojem igram udaljen je od stambene zgrade nekih 20ak metara, a desavalo se da su stanari zvali policiju da poteraju nas basketase. Meni se jos nije desilo da me tera policija, ali me zanima ako me budu terali da li imaju ikakvu osnovu za to tj. da li sam uradio ista protiv zakonito da bi me oni mogli oterati sa terena?

Hvala u napred :)

Donna..

Početnik
Poruka
2
Najmanje 60cm, toliko je potrebno da komšija može popraviti zabat svoje kuće ili okreči, ili nešto slično.
Od moje kuce,moje je jos 80cm do medje,komsije su stavili svoku kapiju na moju kucu i ako je 80cm moje,kada sam trebala klimu da stavim nisu dali,morala sam da ih molim,od tada kuca sa te strane i nije krecena ni nista... Oni su od moje zice zasadili zivicu na tih 60-80cm tako nesto od prilike,sto bi znacilo da su na medji zasadili,inace su odvratni pa me zanima koja su stvarno njihova prava da zasade tu?

Metronomy

Poznat
Poruka
9.317
Od moje kuce,moje je jos 80cm do medje,komsije su stavili svoku kapiju na moju kucu i ako je 80cm moje,kada sam trebala klimu da stavim nisu dali,morala sam da ih molim,od tada kuca sa te strane i nije krecena ni nista... Oni su od moje zice zasadili zivicu na tih 60-80cm tako nesto od prilike,sto bi znacilo da su na medji zasadili,inace su odvratni pa me zanima koja su stvarno njihova prava da zasade tu?
Nemaju to pravo, medjutim, vrlo je bitno vreme koje je proslo od kada su zauzeli taj deo zemljista.
Ako zelis da stavis ogradu na medju onda je potrebno da im saopstis da ti omoguce da odrzavas svoj objekat, te da uklone zivicu na udaljenost od 80 cm, ako te odmah odbiju onda ih obavestis pisanim putem da ti je potreban taj deo zemljista radi odrzavana objekta i da ti omoguce ulazak na kapiju. Ne pominje se zivica, jer onda ulazis u drugaciji postupak.
Za sud ti potreban izlazak vestaka geometra koji treba da utvrdi, da zaista ne postoji nacin da ti koristis taj deo zemljista za odrzavanje svog objekta jer je ogradjen od strane komsije. Sa ta dva papira ( pismo komsiji i nalaz vestaka) od suda se trazi da naredi komsiji da ti dozvoli odrzavanje objekta. Sa tim resenjem suda mozes da skines komsijinu kapiju i povadis zivicu i zatim stavis svoju ogradu na medju.
To je jednostavan put, ako komsija ne uzme advokata i suprotstavi se, sto bi lako zakomplikovalo mnogo toga do mere da izgubis taj deo placa, ali da on ipak mora da ti dozvoli odrzavanje.
Drugi put je sigurniji, ali i tezi, treba da dokazes starost zivice, vestakom poljoprivredne struke i ako nije starija od 10 godina, da trazis da sve vrati u predjasnje stanje kako bi ogradila svoj plac, ali ako je zivica starija od 10 godina komsija bi dobio taj deo placa, sa obavezom da ti dozvoli odrzavanje. Izgubila bi taj deo placa zbog nesavesnog koriscenja.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.038
Nema tu sta da seizgubi.U opstini u katastru imaju crteze parcela i gde su medje.Obrati se u katastar i obrazlozi problem.Opstina ce poslati geometre,da se vidi tacno gde je granica medju vama.verovatno,ces morati platiti geometre,pre nego sto izadju,ali ako dokazu da je komsija usao u tvoju parceli bilo kako,morace sve da plati a vi cete dobiti povracaj novca.Znaci geometri mogu da zavrse celu stvar bez sudjenja.

AleksaJ

Poznat
Poruka
7.498
Лично мислим да на једно људско биже у граду мора дожи 14 квадрата зелене површине .... макар и трава и џбуње .....

Ком нисли да је дрвеће вишак .. има мањак у мозгу

п.с

Онако генерално о вишку и мањку .. није у вези са дискутантима