imam lokal, sta da otvorim?

:mrgreen: Najpametnije.

Ma radnju sa pogrebnom opremom da otvoriš. Smrt je jedini siguran posao. I napiši na vratima: "Vaše je samo da bacite kašiče, sve ostalo je naša briga." :hahaha:

A i mušterije neće da ti se bune ni za šta. Svi će biti zadovoljni. Biće, takoreći, mrtvi 'ladni. Samo malo više mrtvi nego 'ladni. :rotf:

To je tuzan posao, jer dolaze tuzne musterije. Posle nekoliko godina rada sa tom opremom padas u depresiju i osecas se isto lose kao i kad nemas novaca.
 
Nije tačno. Jedan prijatelj mog brata drži radnju sa pogrebnom opremom već ohoho i ne vidim da je nešto pao u depresiju. Živi potpuno normalno. Ja sam bio nekoliko puta kod njega u radnji i on još kaže da obožava da sluša muziku i često kad je sam u radnji odnosno kad nema mušterija, pusta muziku na kompu a ponekad čak i glasno. :hahaha:
 
Raspitao sam se za fornetti... uslovi su odvratni

1. Lokal mora da bude velicine od 15-20 m2

2. Mora da ispunjava sve higijenske uslove, kao svaki objekat koji se bavi prodajom hrane

3. Pecivo se dovozi samo ako porucite vise od 130kg

4. Oni daju samo pecjnicu u kojoj morate pecji iskljucivo fornetti proizvode i depozit za tu pecjinicu iznosi 1350eur

5. cena po kojoj se pecivo prodaje je propisana

6. Svi ostali troskovi su vasi [kasa, radnici, komunalije itd....]

sve u svemu u opste, ali uopste se ne isplati. jos kad uzmem to, da pecivo dolazi smrznuto i da kalira prilikom pecenja...

cista prevera...

Ово су ок услови ,и добро се заради ,зависи наравно колики ти је промет
моја другарица једна од првих отворила у Новом Саду добро јој иде

Mirko........poslusaj savet sto ce ti cica dati........

ne otvaraj nista........izdaj lokal i cekaj bolja vremena.....
mrzi me da ti pisem sta te sve ceka , ako otvoris bilo sta.....narocito zato sto Kanarevo brdo ni u jednoj varijanti nije "ekstra lokacija"..........

Ретко се слажем са њима ,ал се сада сложити морам
 

Back
Top