Ima li istine u priči o silovanjima naših žena od strane Sovjeta u II svetskom ratu?

ja ne znam da su nemacki vojnici silovali, nasuprot moja baba je pricala da se jedino Nemaca nije plasila kad su prolazili
Pa desi se, sigurno se negde desilo...oni su uzeti kao primer osvajaca...a po srpskom se to podrazumeva, ja sam tu nebitan sto mi je to zalosno da se na srpskom mentalitetu podrazumeva silovanje ako si nesto osvojio...plen pobednika.....u tom smislu nemci kao glavni osvajaci su minorni kao silovatelji...ne mogu da se izostave, jer to nije objektivno...
 
Pa desi se, sigurno se negde desilo...oni su uzeti kao primer osvajaca...a po srpskom se to podrazumeva, ja sam tu nebitan sto mi je to zalosno da se na srpskom mentalitetu podrazumeva silovanje ako si nesto osvojio...plen pobednika.....u tom smislu nemci kao glavni osvajaci su minorni kao silovatelji...ne mogu da se izostave, jer to nije objektivno...
ništa ja tebe prijatelju ne razumem.
Nemcima se može prikačiti streljanja u Kragujevcu, Kraljevu, racije u Pančevu, selo Vranić čini mi se,... ali silovanja ne.
možda i ima neki izolovani slučaj ali nisam čuo. kažem ti, narod iz mog sela nije se plašio Nemaca nego naših. nisam ja tako mlad sećam se priča ljudi koji su to vreme preživeli
 
Pa znas kako se rade silovanja, moras biti u blizini pa pozeleti...
To znaci da ces kod nemaca imati silovanja od strane oficira a neces od strane vojske, posto su razvijali disciplinu...
A to znaci da neces imati registrovana silovanja, jer koja je zena ili muskarac lud da ofizira tuzi oficiru ....
Oficira je manje, silovanja je manje, ne da ih i nema...
Kroz selo prodju , nema duzeg prisustva, nema prilike niti motiva za silovanje...

Jel ti sad malo blize tvom nacinu razmisljanja...
 
Pa desi se, sigurno se negde desilo...oni su uzeti kao primer osvajaca...a po srpskom se to podrazumeva, ja sam tu nebitan sto mi je to zalosno da se na srpskom mentalitetu podrazumeva silovanje ako si nesto osvojio...plen pobednika.....u tom smislu nemci kao glavni osvajaci su minorni kao silovatelji...ne mogu da se izostave, jer to nije objektivno...

Predpostavljam da su Italijani dosta silovali po Crnoj Gori.
 
Gledano iz ugla filmova, jesu .....

Ako se ne primecuje, uvodim razliku izmedju licnog konstrukta silovanja i grupnog, nacionalnog ili samo grupnog...
Tako da ako pogledas grupu srpskih dobrovoljaca, dobices da prosek i mediokritet navodi na silovanje..tj treba ti napor da bi se tome odupreo..
Zasto, zato sto svi oni imaju iskustva svojih zena, koje su toliko prirodno napaljene kad su pod strahom i katastrofom, da to vise nije silovanje...
Ista stvar se desavala i kod ruske vojske...
Ista stvar se desavala na mostovima, u sklonistima za vreme bombardovanja 1999...grupno ponasanje jedne grupe i predistorija stvaraju manju ili vecu dozvoljenost nekog cina...

Ako je italijanima drustveno ocekivana ista stvar, seksualno rasterecenje zena pod napetoscu , onda ce silovati zene podsvesno opravdavajuci da ih to nece mnogo pogoditi...vec samo javno pogoditi...

Droce, npr u vreme mira rade istu stvar, relativizuju znacaj duboke ljubavi da bi smanjile svoj hendikep...tako negiraju postojanje, znacaj i vaznost duboke ljubavi i tako vaspitavaju ili umanjuju nasilje koje je usmereno protiv te prave ljubavi koju i ne osecaju , tj i ne znaju sta je to...sasvim dozvoljena opcija..

Nemacke zene tog doba, znaci treci rajh su itekako bile fashisticki orjentisane, nisu bile na nivou na kojem je srbin navikao da vidi ponasanje zena...
 
Poslednja izmena:
ja ne znam da su nemacki vojnici silovali, nasuprot moja baba je pricala da se jedino Nemaca nije plasila kad su prolazili

To je vrlo zanimljivo. Sad, ne znam koliko je to tačno ali negde sam video da su, za vreme rata u Beogradu poginula dva nemačka vojnika - jedan je poginuo nesrećnim slučajem a drugi je ubijen zbog kockarskih dugova. Uprkos tome što su Nemci predstavljeni kao oni koji su ubijali i najviše ubijani.
Sećam se puno priča od starijih ljudi iz mog kraja, mnogi su tada poginuli ali sve su se ubijali četnici i partizani. Ni za jednog nisam čuo da su ga ubili Nemci.
Veliki izuzetak je naravno streljanje dece u Kragujevcu koji je došao kao odmazda za miniranje kamiona punog nemačke vojske u Ljuljacima, Barama, gde već.
 
To je vrlo zanimljivo. Sad, ne znam koliko je to tačno ali negde sam video da su, za vreme rata u Beogradu poginula dva nemačka vojnika - jedan je poginuo nesrećnim slučajem a drugi je ubijen zbog kockarskih dugova. Uprkos tome što su Nemci predstavljeni kao oni koji su ubijali i najviše ubijani.
Sećam se puno priča od starijih ljudi iz mog kraja, mnogi su tada poginuli ali sve su se ubijali četnici i partizani. Ni za jednog nisam čuo da su ga ubili Nemci.
Veliki izuzetak je naravno streljanje dece u Kragujevcu koji je došao kao odmazda za miniranje kamiona punog nemačke vojske u Ljuljacima, Barama, gde već.
negde sam već napisao ovde, sećam se priče koju su seljaci onako šapatom pričali.
2km od sela je pruga koju su partizani minirali i posle toga su Nemci postavili postaju sa dvadesetak vojnika da čuvaju i obilaze prugu. narod je trpeo teror od partizana i četnika jer svaki put kad neko od njih udje u selo ubije nekog simpatizera one druge strane i otme ono malo hrane. onda ljudu naprave zbeg kad čuju da ide neka vojska i pravo odu kod Nemaca, tamo im je bilo sigurno, i tako ceo rat.
 
Neobicno je sto oni nisu bili osvajaci nego 'bratska' pomoc.Ne smem ni da zamislim kako je tek bilo na podrucjima koje su oni osvajali kao neprijateljske teritorije...
Što bi rekao maloprstić iz serije Igra prestola za savezništvo " We only make peace with our enemies. That's why it's called 'making peace ".
 

Back
Top