IELTS -> pitanja i odgovori

Treba mi minimum 5, a iskreno mislim da sam to i zasluzila nego su to uradili namerno. Nemoguce je da imam svuda znanje za 6 a na pisanju 4.5 jer inace imam smisla za sastave. Ono sto znam je da sam prvi rad losije uradila jer jednostavno nisam znala sta da piseem, ono sto oni daju je skroz idiotski. A moram sa agencijom da se posavetujem oko remarka jer nemam 2 meseca na raspolaganju.
 
Treba mi minimum 5, a iskreno mislim da sam to i zasluzila nego su to uradili namerno. Nemoguce je da imam svuda znanje za 6 a na pisanju 4.5 jer inace imam smisla za sastave. Ono sto znam je da sam prvi rad losije uradila jer jednostavno nisam znala sta da piseem, ono sto oni daju je skroz idiotski. A moram sa agencijom da se posavetujem oko remarka jer nemam 2 meseca na raspolaganju.

E pa onda moras da vidis sa agencijom, ako si i vremenski ogranicena. Ne znam sta da ti kazem, da meni fali pola ocene ja bih radila remark, ali to se ceka dva meseca, da li si vec mozda zakazala novo plaganje testa?
 
E pa onda moras da vidis sa agencijom, ako si i vremenski ogranicena. Ne znam sta da ti kazem, da meni fali pola ocene ja bih radila remark, ali to se ceka dva meseca, da li si vec mozda zakazala novo plaganje testa?

Nisam jer ne planiram da ga radim ovde opet. Ako ne budem radila remark otici cu u Aus na kurs engleskog nakon koga se radi ielts pa cu odande da upisem studije.
 
Nisam jer ne planiram da ga radim ovde opet. Ako ne budem radila remark otici cu u Aus na kurs engleskog nakon koga se radi ielts pa cu odande da upisem studije.

Pa super, pokusaj tako, ja kad sam aplicirala na masters u USA oni mi trazili Toefl i GRE, a u tom trenutku nije bilo da se radi u Srbiji (bilo leto). I onda se dogovorim sa njima da dodjem pa tamo da polazem i tako sam i uradila i bilo sve ok.
 
Pozdrav svima, prodje i to. Danas (18.04.2015) sam polagao General, ako je nekome od znacaja polaze se u Sava centru. Pa evo utisaka iz prve ruke.
Listening.
Zvuk se cuje kristalno jasno iako sam sedeo u predzadnjoj klupi. Bilo je identicno kao i na vezbama IELTS 1-9 koje mozete skinuti sa torrenta. Gresku koju sam napravio a koja me uzasno nervira je da sam na pitanje o imenu ulice koje su spelovali zastao da proverim i uopste nisam cuo sledecu recenicu gde je odgovor bio koliko kosta prevoz :sad2: I ode mi poen na nikad lakse pitanje. Prema tome iako sam svuda procitao da jednostavno preskocite pitanje ukoliko niste culi, iako sam sto puta sebi rekao da tako uradim danas na ispitu ipak nisam. Srecom ne propustih i sledece. Mnogo je logicnije bilo da sam zrtvovao jedino pitanje za speling ali valjda ce biti ok.

Reading
Po meni teze od vezbi, sve tekst bez i jedne slike ili oglasa. Medjutim prvih 30 pitanje je manje vise lako naci dok zadnjih 10-12 pitanje je bilo o tekstu koji je bio na dve strane, da da dve strane punog teksta, a resenje jedno od najtezih ako mene pitate 8 pitanje da povezete sa pasuzom a 4 pitanja T,F ili NG.

Writing
Task 1 tj. letter tema Prijatelji iz inostranstva su vas pozvali na vencanje.
- objasnte zasto ne mozete da dodjete
- pozovite ih da dodju kod vas posle vencanja
- predlozite aktivnosti koje mozete da radite sa njima

Task 2 tj essay
More people have unhealthy diet and do not do enough exercises. What are the reasons for this? How can we encourage people to have a healthier lifestyle?
- Give examples from your experience and suggest how to populate exercises

Sta da kazem vremena je knap za oba taska, ovde nemam neke preterane savete sem da naucite kako da zapocnete uvod, kako razradu i kako zakljucak. Sve je objasnjeno u knjizi "Ace the IELTS".

Speaking
Ovome sam se najvise radovao a najgore sam uradio od sva 4 dela. Ajde onaj prvi deo general pitanja da kazem da sam zadovaljan ali kad sam dobio zadatak u drugom delu koji glasi ovako
"Describe habits of your friend that you admire" (ili tako nekako ne secam se tacno)
Zasto sam nezadovoljan. Pa zato sto sam tri dana vezbao da nateram sebe da pricam u presentu i da izbegavam slaganje vremena u recenici jer (barem meni je to najteze ajde u writingu i ima vremena da razmislim o pravilima ali ovde ne) i onda sam poceo sa I have been, pa onda vrtim po glavi prvila znam da posle PP ide PS ali ajde seti se i teme i vremena i one te prekida pitanjima pa na kraju kad izadjoh bas sam bi besan na sebe. Mogao sam mnogo, mnogo bolje.
Savet za ovo je da pogledate video na youtube-u i nikako ne zapocinjete recenice tj. odgovore sa I think, Well, jer to radi 99% ljudi.

Eto nadam se da sam pomogao, a evo linkova koji su po meni bas korisni. Inace ne mogu da docekam rezultate pa cim ih dobijem 30.04. javljam.

 
Poslednja izmena:
Samo bih da zamolim za odgovor na jedno pitanje :-) kada pisete task 1 (general) i kaze se u zadatku da pisete landlordu ili profesoru,a nije napisano njihovo ime i prezime,da li se pocinje letter sa dear sir or madam ili izmislite ime? Desavalo se da naidjem na takve primere gde nije dato,a pocinje se sa imenom i prezimenom,da li je moguce da se predpostavi da znas ime landlorda ili profesora jer realno morao si da ih upoznas da bi im pisao :-)
 
Samo bih da zamolim za odgovor na jedno pitanje :-) kada pisete task 1 (general) i kaze se u zadatku da pisete landlordu ili profesoru,a nije napisano njihovo ime i prezime,da li se pocinje letter sa dear sir or madam ili izmislite ime? Desavalo se da naidjem na takve primere gde nije dato,a pocinje se sa imenom i prezimenom,da li je moguce da se predpostavi da znas ime landlorda ili profesora jer realno morao si da ih upoznas da bi im pisao :-)

To sa forom "start with Dear Sir or Madam" ili "Dear ...," se svodi na sledece.
Ako znas osobu kojoj pises onda pocinjes sa Dear Mike, Pera, Zika ili Mr. Peric a obavezno zavrsavas sa "Yours sincerely". Izuzetak je personal letter kada mozes da zavrsis sa "With love, Pera" i sl. neformalni pozdravi.
Ako NE znas osobu kojoj pises onda pocinjes sa "Dear Sir/Madam," i obavezno zavrsavas sa "Yours faithfully."

Poenta je da hoce da vide da znas ovo pravilo, zato i menjaju u zadatku kako pocinjes. Sve je objasnjeno u knjizi "Ace the IELTS".

Pozdrav.
 
Evo kako se boduje IELTS i nije tacno da spelling nije bitan za listening, bitan je i ako ste recimo philosopher napisali philosofer gubite poen.

Capture.JPG


http://www.examenglish.com/IELTS/IELTS_Band_Scores.html

Srecno ;)
 
Poslednja izmena:
Imem jedno pitanje. Nova sam na forumu, a krenula sam u proces učenja za IELTS. Tek sam odštampala par knjigaCambridge IELTS i malo ih prelistala.
Da li je u knjizi odvojene koji su tekstovi namenjeni za Academic, a koji za General (mislim na tekstove za reading i esej)?

Tako je, prva 4 teksta su za akademik sto se tice reading i writing, a posle njih imas test a i b koji su za general. Kako sam ja ucio, listening test 1, onda reading, writing i speaking "test a" koji se odnosi za general.
Medjutim ovo nisam odmah provalio pa poceo redom i kad sam vezbao akademik reading smorio sam se jer su mi bas bili teski tekstovi i rekoh al' cu da osinem ovaj reading :)
Jer obavezno vezbajte sa stopericom ili pratite 1h koliko imate vremena i na testu.
Mogu jos i da napomenem da se reading odgovori upisuju direktno u answer sheet, jer nema 10minuta kao na listening delu da prepisete odgovore. Iskreno, ne znam ni koje i zasto spenuo da se odgovori za reading prepisu na kraju. Jer koliko je knap vremena nema sanse da cete proveravati odgovore. Ako se ja pitam zlato pravilo za reading je "Odgovori u answer sheet."

- - - - - - - - - -

Da li neko ima Ace the IELTS u pdf-u?

Zahvaljujuci nesebicnim ljudima evo odlicnog materijala za IELTS
https://drive.google.com/folderview?id=0B3C-NvUwamJ_X2dqQWdCbkxtcGM&usp=sharing
 
Poslednja izmena:
Tako je, prva 4 teksta su za akademik sto se tice reading i writing, a posle njih imas test a i b koji su za general. Kako sam ja ucio, listening test 1, onda reading, writing i speaking "test a" koji se odnosi za general.
Medjutim ovo nisam odmah provalio pa poceo redom i kad sam vezbao akademik reading smorio sam se jer su mi bas bili teski tekstovi i rekoh al' cu da osinem ovaj reading :)
Jer obavezno vezbajte sa stopericom ili pratite 1h koliko imate vremena i na testu.
Mogu jos i da napomenem da se reading odgovori upisuju direktno u answer sheet, jer nema 10minuta kao na listening delu da prepisete odgovore. Iskreno, ne znam ni koje i zasto spenuo da se odgovori za reading prepisu na kraju. Jer koliko je knap vremena nema sanse da cete proveravati odgovore. Ako se ja pitam zlato pravilo za reading je "Odgovori u answer sheet."

- - - - - - - - - -

Hvala puno Delboj7 :) Krećem sa radom, pa se javljam ako negde zaškripi!!!
 
Stigli rezultati.
L 7.5
R 7.0
W 5.5
S 6.0

L i R sam ocekivao ovakve rezultate ali za W 5.5 :dontunderstand:

U svakom slucaju, odmah sam trazio remark i rekose da se ceka 8 nedelja :rtfm:

Javljam kad stigne remark kako je proslo.
Srećno sa remarkom. Ja sam imala sve 8, osim W, gde su mi dali 7.5, poludela sam ! Ako sam nešto radila na faksu to je bilo pisanje eseja , a tih 0.5 mi je falilo da dobijem 20 poena na Ajeltsu za vizu. Platila sam 8000, i nisu mi povećali ocenu, ali svakako sam imala dosta poena, čak ni staž nisam morala da prikazujem. Sad planiram da izađem na akademik, to mi traži WA da bih se registrovala kao tičer, pa bih zbog vremena polagala ovde, mada se mnogo bolje i veće ocene dobijaju u Australiji. S i L mi treba 8, a 7 može da bude iz R i W, prošli put sam imala i više, ali na opštem, sa njima se nikad ne zna. Sva sreća pa je uveden i Toefl, mada za registraciju za tičera i dalje traže Ajelts akademik.
Ima li još nekog ko bi polagao ovde uskoro akademik ?
 
Imam jedno pitanje za Boske83...
Videla sam tvoje ocene i ispratila sam dešavanja oko remarka... Svaka čast u svakom slučaju...
Moje pitanje se tiče tvog nivoa znanja pre priprema za testiranje... Pitam iz razloga jer je moj nivo znanja izuzetno visok (čak u šali umem da kažem da pričam engleski kao da mi je maternji), radila sam u firmama gde sam svakodnevno pričala engleski (vlasnici su bili stranci), učila ga na Institutu za strane jezike 10 godina kao klinka i živela u Australiji oko 6 meseci.
Međutim kad sam malo ušla u suštinu testa, velika me trema hvata za R i W. kod R me plaši obimnost teksta, a kod W sve moguće :) Krenula sam da vežbam ali malo sumnjam u sebe.

I ako možeš da mi kažeš koliko si se dugo sprema (koliko meseci, koliko sati dnevno i slično).

Sve ovo te pitam jer mi ocena na testovima vuče dosta bododa za Kanadu!
Unapred hvala na odgovoru!
 
Imam jedno pitanje za Boske83...
Videla sam tvoje ocene i ispratila sam dešavanja oko remarka... Svaka čast u svakom slučaju...
Moje pitanje se tiče tvog nivoa znanja pre priprema za testiranje... Pitam iz razloga jer je moj nivo znanja izuzetno visok (čak u šali umem da kažem da pričam engleski kao da mi je maternji), radila sam u firmama gde sam svakodnevno pričala engleski (vlasnici su bili stranci), učila ga na Institutu za strane jezike 10 godina kao klinka i živela u Australiji oko 6 meseci.
Međutim kad sam malo ušla u suštinu testa, velika me trema hvata za R i W. kod R me plaši obimnost teksta, a kod W sve moguće :) Krenula sam da vežbam ali malo sumnjam u sebe.

I ako možeš da mi kažeš koliko si se dugo sprema (koliko meseci, koliko sati dnevno i slično).

Sve ovo te pitam jer mi ocena na testovima vuče dosta bododa za Kanadu!
Unapred hvala na odgovoru!

pozdrav,

evo ovako... ja sam na privatne casove engleskog isao samo i iskljucivo u osnovnoj skoli - 6-8 razreda... tu sam naucio osnove gramatike...
Nakon toga - zbog prirode mog posla posto sam programer- engleski koristim svakodnevno, sto za sastanke sa klijentima, sefovima, sto za citanje razlicitih knjiga i materijala... dakle - pricam i pisem svakodnevno, vec sigurno 6-7 godina...
moj akcenat je katastrofa - pricam tvrdo, i ne trudim se uopste cak ni The da izgovorim mekse, vec kazem D... ali vodim racuna o gramatici, razumem da je engleski jezik pasiva i kondicionala i present perfecta tako da se sve sto pisem i pricam uglavnom svodi na to...

Reading je smesan za osobu koja svakodnevno koristi engleski jezik- ja ne znam gde sam mogao napraviti gresku pa sam imao 37/38 od 40... iskreno, jedino da sam okrenuo dva izbora u poslednjem tekstu, pa da sam sa 38 pao na 8.0 ocenu... ostalo mi nema logike da sam mogao da napravim 2 greske...

Writing nije tako lak... vremena nema, ako se negde pogresi jako je tesko nadoknaditi... meni su pisma - i formalna i neformalna - svakodnevnica, tako da je to bilo bas lako, ali esej eto kanda nije - tema mi nije legla, pisao sam ja i brljao tu nesto ali nisam ni sam bio zadovoljan...

od priprema - aktivno sam se pripremao od mesec dana pred ispit - 2h dnevno radnim danom, 5-6h sati vikendom, pa sve do 10 dana pred ispit... tada sam prestao i onda samo na ispit izasao... dakle - ukupno oko 3 nedelje full pripreme sa cambridge testovima, bez profesora ili casova - sve samo sa suprugom kod kuce... jedino sto smo platili jeste BC ispitivac koji nam je ocenjivao Writing, da imamo osecaj gde smo...

eto - nadam se da sam pomogao...
 
Boske83 hvala ti puno na brzom odgovoru!

Sve ovo te pitam jer sam pre nedelju dana bila na konsultacijama kod onih legendarnih advokata u Zemunu.
Malo sam se nahvatala straha za engleski jer po njihovoj racunici, velika razlika moze da se napravi u bodovi u zavisnosti kako uradim test.
Obzirom da ja nisam bila detaljna kao ti, pa sam tek naknadno sajt CIC listala, oni su mi radili prvu kalkulaciju bodova.
Ja sam imala ideju da na IELST izadjem u junu, ali su mi oni predlozili da se dobro spremim, dobijem dobre ocene (od prilike L8, R7, W7, S7) i da sam sa tim bodovim,a u kombinaciji sa skolom i iskustvom na konju. U tom slucaju bih imala od prilike 430 bodova.

Nervira me nesigurnost i cinjenica da me tudji losi bodovi obezhrabruju.... Ja sam krenula da radim iz knjiga C 1-9, ali neke BC Practice Materials koji sam nasla na netu.
Planiram i profesora da angazujem u julu, pa da polazem u avgustu. Kao da se spremam za NASU, a ne za Kanadu.

Hvala jos jednom na informacijama! U svakom slucaju pratim vas napredak i proces.... :)
 
Boske83 jos jedno pitanje za tebe :) Nadam se da ne smaram, a mozda i nekome osim mene pomogne!

Obzirom da si sigurno polagao General IELTS jer je on potreban za iseljenicku, da li si iz knjiga vezbao i one dijagrame, ili si taj deo preskakao... Ne bih da gubim vreme da se fokusiram na to ako nema potrebe, ili mozda smatras da i to siri spektar reci i izraza koje ces koristiti na ispitu.
Isto pitanje vazi i za reading. Moram da priznam da su meni odredjeni tekstovi u Academicu malo tezi (neki mi budu laksi, kako kad). Da li reading vezbao na svim tekstovima iz knjiga?

Hvala puno!
 

Back
Top