Quantcast

hvaljenje drugog

pesho

Poznat
Poruka
8.977
kako reagujete kad netko hvali nekog poznanika zajdnickog u vasem prisutvu sve u superlativu nasiriko a taj vas nervira
ili kad vas netko poredi s tom individuom u smislu da pokaze kako te inferiorni u odnosu na nju
dal vam to nabijanje na nos izaziva pokretacki bes koji vas trgne da mozete biti bolji od te osobe ili to dozivljavate kao atak na vasu individualnost koja je posebna i kao takva nije za poredjenje

georgejune

Starosedelac
Poruka
159.675
kako reagujete kad netko hvali nekog poznanika zajdnickog u vasem prisutvu sve u superlativu nasiriko a taj vas nervira
ili kad vas netko poredi s tom individuom u smislu da pokaze kako te inferiorni u odnosu na nju
dal vam to nabijanje na nos izaziva pokretacki bes koji vas trgne da mozete biti bolji od te osobe ili to dozivljavate kao atak na vasu individualnost koja je posebna i kao takva nije za poredjenje
Ma brate nema kod mene nista izmedju redova i uvijanje govanca u masnicu,nikom nista ne precutim i ne tolerisem,niti me zanima sto neko ne vidi da lose peocenjuje ljude, ni da li mene time pokusava da spusti ispod nekog

Antigon@

Veoma poznat
Poruka
14.052
Na to mogu da reaguju ljudi koji su nesigurni u sebe. Šta ima da se potresam što neko nekoga hvali?

BLANKED

Elita
Moderator
Poruka
18.959
Uvek saslusam rezervisano iz kurtoazije, ponekad mi to rade i iz provokacije, cesto provalim.
Suzdrzan sam jer smatram da imam jak mentalni integritet, dok se sam ne uverim u suprotno moze bilo ko da mi godinama pricha bajke o toj osobi, a ako neko ima vremena na pretek da ga izgubi (a imaju ga definitivno) pokusavajuci da mi promeni misljenje, njegova/njena volja, za to vreme napravim "poker face" i odigram nekoliko partija tablitja u glavi dok ne prodje pricha. :P

hm337

Ističe se
Poruka
2.736
zavisi sa kim pričam. Ako je prijatelj onda iznesem svoje mišljenje. Ako je samo poznanik onda samo prećutim. U svakom slučaju bih preispitao svoje mišljenje o toj osobi jer čim ga toliko hvale možda u njemu ima više pozitivnih osobina nego što ih ja vidim.

ne izaziva mi bes. Bes kao posledica guranja u poziciju niže vrednosti može da postoji samo kod sujetnih ljudi. Sujetni ljudi druge gledaju kroz prizmu manja ili viša vrednost u odnosu na sebe. Moje shvatanje je da svi ljudi u osnovi vrede jednako jer je svako jedinstven izraz iste Božije suštine i svako ima svoj različiti skup životnih okolnosti i svoj životnim okolnostima uslovljen nivo razvoja svesti... Nema superiornih i inferiornih, pa nema razloga da se osećam inferiorno ili superiorno u odnosu na bilo koga. Može se biti superioran ili inferioran samo u nekoj konkretnoj oblasti života, ali ne i van konteksta to jest u globalu.

Augustus

Zainteresovan član
Poruka
235
Uvek saslusam rezervisano iz kurtoazije, ponekad mi to rade i iz provokacije, cesto provalim.
Suzdrzan sam jer smatram da imam jak mentalni integritet, dok se sam ne uverim u suprotno moze bilo ko da mi godinama pricha bajke o toj osobi, a ako neko ima vremena na pretek da ga izgubi (a imaju ga definitivno) pokusavajuci da mi promeni misljenje, njegova/njena volja, za to vreme napravim "poker face" i odigram nekoliko partija tablitja u glavi dok ne prodje pricha. :P
Istraživanja pokazuju da je potrebno 10 osoba da ti kažu jednu stvar i da ti u to počneš da veruješ.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.