Hrvatska priznala da je vojno slabija od Srbije, traži pomoć od SAD

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
jedan napravljen, dva se grade, za još dva potpisan ugovor o gradnji:
1600545521517.png
 
koji ste vi likovi... vi nit da upamtite kad ste započeli rat, nit da upamtite kad smo mi završili rat... rat ste započeli sa vojnim pobjedama nad nenaoružanim civilima... a mi smo rat završili vojnim pobjedama nad srpskom vojskom s ovu stranu Drine koja je onemoćala, a majčica Srbija nije bila u stanju mobilizirati i izvršiti popunu svog vojnog sastava i priskočiti u pomoć...
nastavite vase usrasko kmecanje oba svetska rata smo mi srbi zavrsili tako da smo vas isutali sve do austrije gde ste oba puta bezali i ulaskom srpske vojske u onu vukojebinu zvanu zagreb :cepanje::cepanje::cepanje: a sto se tice zadnjeg rata eto niste bili u stanju pobediti ni srbe u republici srpskoj koji su vam priredili traktorijadu iz posavine 92 i koji su fakticki ratovali i protiv vas i protiv muslimana i protiv citavog natoa potpuno sami :cepanje::cepanje::cepanje:
 
nastavite vase usrasko kmecanje oba svetska rata smo mi srbi zavrsili tako da smo vas isutali sve do austrije gde ste oba puta bezalii ulaskom srpske vojske u onu vukojebinu zvanu zagreb :cepanje::cepanje::cepanje:
Pa što bi u zadnjem... Nije vam se dalo, bila vam fjaka...
U ww1 umjesto vas borili su se francuzi, u ww2 su vam mesićeve ustaše iz Staljingrada oslobađale čačak. U Zagreb ste ušli na prijevaru i dva ste mjeseca danonoćno mrcvarili ljude koji su ostali, slijedeći vašu logiku sprovođenja bezobzirne osvete nad nedužnima... Naravno nitko vam ne poriče da ste stjecajem okolnosti dva puta bili u prilici da nam stvorite ogromne probleme i nanesete veliku štetu... Tomu je u vašem trećem nastojanju konačno došao kraj i više nećete biti u prilici da štetite, ali ako i budete, imat ćemo odgovarajuću medicinu za bolest zvanu VSM
 
Imate li neku podmornicu?
Ne znam šta je bilo sa podmornicama.
Nemamo ni jednu. RH je imala jednu nenaoružanu , koju je rekonstruirala, produžila je, ali je vrlo skoro raspremljena i sad je van uporabe. Hrvatska brodograđevna industrija je ponudila džepnu naoružanu podmorniicu koju bi se dalo izgraditi za 50 milijuna dolara. No, ministarstvo obrane to nije prihvatilo.
 
Nemamo ni jednu. RH je imala jednu nenaoružanu , koju je rekonstruirala, produžila je, ali je vrlo skoro raspremljena i sad je van uporabe. Hrvatska brodograđevna industrija je ponudila džepnu naoružanu podmorniicu koju bi se dalo izgraditi za 50 milijuna dolara. No, ministarstvo obrane to nije prihvatilo.
Ni manje ni više nego 50 miliona dolara?Alal im vera na ponudi.A tolika brodogradilišta zvrje prazna.
 
Pa što bi u zadnjem... Nije vam se dalo, bila vam fjaka...
U ww1 umjesto vas borili su se francuzi, u ww2 su vam mesićeve ustaše iz Staljingrada oslobađale čačak. U Zagreb ste ušli na prijevaru i dva ste mjeseca danonoćno mrcvarili ljude koji su ostali, slijedeći vašu logiku sprovođenja bezobzirne osvete nad nedužnima... Naravno nitko vam ne poriče da ste stjecajem okolnosti dva puta bili u prilici da nam stvorite ogromne probleme i nanesete veliku štetu... Tomu je u vašem trećem nastojanju konačno došao kraj i više nećete biti u prilici da štetite, ali ako i budete, imat ćemo odgovarajuću medicinu za bolest zvanu VSM
muahahaha kompleksi vas tresu usrase cak iako ste nacisticicke ili fasisticke sluge uvek vam mi srbi priredimo bezaniju u svakom ratu eto nije vam pomogao ni nato u zadnjem dobili ste traktorijadu iz posavine 92 i tamo vas vise nema sada se guzvate u federaciji gde vas muslimani prcaju kako stignu i biraju vam predstavnike vama usrasama se blizi kraj i kad vam gazde po treci put dobiju po nosu vi opet gubite drzavu kao i posle 2 svetska rata ovaj put mozda i zauvek :cepanje::cepanje::cepanje: imamo mi srbi lek za vas zvani blajburg :cepanje::cepanje::cepanje:
 
koji ste vi likovi... vi nit da upamtite kad ste započeli rat, nit da upamtite kad smo mi završili rat... rat ste započeli sa vojnim pobjedama nad nenaoružanim civilima... a mi smo rat završili vojnim pobjedama nad srpskom vojskom s ovu stranu Drine koja je onemoćala, a majčica Srbija nije bila u stanju mobilizirati i izvršiti popunu svog vojnog sastava i priskočiti u pomoć...
Delimično tačno.Ali ti još gledaš rat iz vizure guštera potporučnika JNA. Mada si zaboravio da je tad postojala i SFRJ.
 
Delimično tačno.Ali ti još gledaš rat iz vizure guštera potporučnika JNA. Mada si zaboravio da je tad postojala i SFRJ.
U službi srpske ideje i modusa razračunavanja, a to vama iz potpuno nejasnog razloga stalno izmiče iz vida... Od 1992 nije postojala sfrj ali su postojali vojni resursi koji su postotno gledano bili oko 80% u rukama Srba neovisno da li u krajini, da li u Bosni ili u Srbiji, a preostalih 20% su prvo Hrvati a potom i muslimani morali otimati ginući ... U tom omjeru je nama trebalo pune 4 godine da se unatoč embargu naoružavamo, sprovodimo obuku i usput da ograničenim vojnim djelovanjima stvaramo pretpostavke da na strateškoj razini odnesrmo prevagu i protiv srpskih vojnih komponenti i velikosrpske ideje, koja i dan danas latentno tinja, ali s vrlo malim izgledima da preraste u zabrinjavajući plamen...
 
U službi srpske ideje i modusa razračunavanja, a to vama iz potpuno nejasnog razloga stalno izmiče iz vida... Od 1992 nije postojala sfrj ali su postojali vojni resursi koji su postotno gledano bili oko 80% u rukama Srba neovisno da li u krajini, da li u Bosni ili u Srbiji, a preostalih 20% su prvo Hrvati a potom i muslimani morali otimati ginući ... U tom omjeru je nama trebalo pune 4 godine da se unatoč embargu naoružavamo, sprovodimo obuku i usput da ograničenim vojnim djelovanjima stvaramo pretpostavke da na strateškoj razini odnesrmo prevagu i protiv srpskih vojnih komponenti i velikosrpske ideje, koja i dan danas latentno tinja, ali s vrlo malim izgledima da preraste u zabrinjavajući plamen...
Nije to bila srpska ideja, nismo mi opkoljavali kasarne JNA u Hrvatskoj.Ne znam koliko si upućen, ali resursi JNA su ostajali gde su bili. Vi ste samo od garnizona u Varaždinu dobili oružje,municiju i opremu za 25 000 vojnika, informiši se malo.Plus 100 tenkova, 10 VBR-ova, 1200 minobacača, nekoliko stotina topova...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top