Hrana grcevi i jos po nesto!

Србодер

Zainteresovan član
Poruka
497
Ovako, dijeta. Jedem 6 puta dnevno male porcije, tacnije da ogladnim za sledecih 2,5h. Ovako jedna moja dijeta se sastoji od:
1. Pahuljice i mleko
2.Tinjevina
3.Neko voce (uglavnom banane)
4.neka salata ili tunjevina
5.jogurt obican ili vocni jogurt
6.mleko

Ok ponekad ne jedem 6ti obrok.
Sada jedno pitanje za vas (posto zelim da izgubim body fat) sta bih ja jos mogao tu da ubacim od hrane a da je zdravo i puno proteina, a da nije masno i slasno, isto tako hteo sam nesto da eksperimentise pa da vas pitam. Npr posto moram da jedem nesto od mesa ja uglavnom jedem pilece belo. Sada sta bih mogao jos pored toga? Smucilo mi se vise od belog mesa!

2. Grcevi, ovako verovatno postoji mnogo tema o ovom ali jednostavno nisam se trudio da pretrazim forum. Inace kada idem na bazen ili more tokom plivanja hvataju me grcevi, i to u noznim pristima najcesce je palac ili onaj sa leve strane malog prsta (mislim da se zove do mali prst tako nesto :D)? Ima li pomoci tome ili nema? Ili je to jedonstavno tako.


3. Teretana - radim cardio 3 puta nedeljno, bajs 10 minuta na bajsu i trcanje na traci 15 minuta. Sada ovako mozda vam ovo zvuci glupo ali meni puls ide do 150. Jel to normalno ili nije? Ja verujem da jeste posto je to cardio, ali kad zavrsim 10 minuta na bajsu kad ustanem ja bukvalno osecam kako mi srce kuca bum bum bum, i imam nekako cudan osecaj u grudima, pa me to malo zabrinjava. Sada jel ima tu nekakvih problema ili nema.


Nadam se da vam nisam zadao velike probleme ali eto..

Pozz!
 
Do grceva dolazi uglavnom zbog nedostatka Kalijuma,a njega imas u Banani...Naravno mozes pojesti ti danas i kilo banana a da imas grc jer ti je organizam istrosen i ne unosis dovoljno uh...Odmori par dana,a onda lagano pocni da treniras...Kardio radi lagano,nemas gde da zuris,puls do 140. Ishrana ti je losa i ne treba da jedes na svaka 2 ili 2 ipo sata. Evo ti predloga...Ovsene i mleko,posle toga moze banana kao uzina,zatim rucak pilece belo sa salatom i pirincem,pa onda uzina jabuka,vecera moze tunjevina ili jaja i posle vecere poslednji obrok neka ti bude 50 g lesnika ili badema.
 
Pročitaj ovaj tekst, nadam se da će ti biti od koristi.... Što se grčeva tiče, ja sam ih dobijao u snu, u listovima ili u tabanima, a bilo je usled nedostatka kalijuma.

O pravilnom kombinovanju namirnica

Sve što ljudsko telo konzumira mora se konačno razložiti i pretvoriti u glukozu, fruktozu, glicerin, aminokiseline i masne kiseline. Mozak ne može funkcionisati na bilo čemu već na glukozi (šećer). A glukoza u telu je voće. Njegovo varenje i apsorpcija zahtevaju samo mali deo energije potrebne da se razloži ostala hrana.

Ostala hrana troši se u želucu od jednog do cetiri sata i to samo onda ako je ono što se jede pravilno kombinovano. Što je hrana manje koncentrisana i bolje kombinovana to se manje vremena zadržava u želucu. Što je više koncentrisana i loše kombinovana to se u njemu duže zadržava.

Lako svarljiva hrana preradi se za 1 do 3 sata (pirinač, voće, većina povrća, mleko, pržena jaja); dok je za varenje hleba, kuvanog krompira, maslaca, sira, kuvanih jaja, kiselog kupusa, mesa i ribe, neophodno od 3 do 5 sati. Varenje u crevima traje od 15 do 24 sata.

Želudac je mesto gde počinje potrošnja energije. Voće se u želucu ne vari, čak ni najmanje. Voće je već pripremljeno za asimilaciju. Sve voće (s izuzetkom banane i suvog voća koje stoji nešto duže u želucu) stoji u želucu samo kratko vreme. Ono prođe kroz želudac za 20 do 30 minuta kao da ide kroz tunel. Ono se razlaže i oslobađa na svoje veoma navijene, životne sastojke.

Time što se voće ne mora razložiti u želucu ušteđuje se znatna količina energije. Ova energija se automastski preusmerava na čišćenje tela od toksičnih otpadnih materija čime se smanjuje težina. Sve je to tačno pod pretpostavkom da se voće, ispravno konzumira. Dakle: voće se nikada ne bi smelo jesti sa nečim drugim, niti odmah iza ili pre nečega. Bitno je da se jede na prazan želudac.

Ako voće jedete ispravno, budući da ono ima toliko mnogo vode i zahteva tako malo energije za probavu, ono će igrati veliku ulogu omogućujući telu da detoksifikuje vaš sistem istovremeno vas snabdevajući velikom energijom za gubljenje težine i druge životne aktivnosti.

Voće zaista jeste najvažnija hrana. Ali, ako se jede nakon neke druge hrane nastaju mnogi problemi.

Recimo da jedete sendvič pa onda pojedete komad voća. Voće bi moglo da prođe ravno kroz želudac u creva, ali je u tome sprečeno. U međuvremenu celi obrok truli i fermentiše te se pretvara u kiselinu. Onog trenutka kad voće dođe u dodir sa hranom u želucu i probavnim sokovima cela masa hrane počinje da se kvari. Bez obzira o kojem se proteinu radi on truli, bilo koji ugljeni hidrat fermentiše. Cela masa postaje kisela i mi tražimo lek da otklonimo nastalu nelagodnost, oštar bol u želucu, loše varenje ili gorušicu. Razlog za tu nelagodnost je to što ste pojeli voće koje bi prošlo ravno kroz želudac u creva ali ga je u tome sprečila druga hrana.

Voće sadrži idealnu ravnotežu pet bitnih elemenata koji su neophodni organizmu: glukoza (90%), aminokiseline(4-5%), minerali (3-4%), masne kiseline (1%) i vitamini (do 1%). Zbog toga je voće najzdravije za organizam. Lako se vari, pomaže u prečišćavanju organizma, neutrališe štetne kiseline.

Kada se govori o voću, podrazumeva se isključivo voće u svežem stanju, kuvano i prerađeno voće u potpunosti gubi pomenuta svojstva i dovodi do povećanja toksičnosti i kiselosti organizma.

Voće i sokove obavezno uzimati najmanje 30 minuta pre ostale hrane (nikad neposredno nakon obroka), ili 2-3 sata posle, kako se hrana u želucu ne bi mešala.

Mešanje hrane sa voćem duplo otežava i produžava varenje. Nepravilno kombinovanje hrane dovodi do poremećaja i otežanog varenja što za posledicu ima nadutost, umor, gorušicu... Kada se hrana pravilno kombinuje, organizam može da je potpuno razgradi, apsorbuje i iskoristi sve hranljive materije.

Svaka hrana koja nije voće ili povrće naziva se koncentrisana hrana. Koncentrisana hrana se ne treba uzimati istovremeno, jer to otežava njeno varenje. Na primer hleb (po mogućstvu prepečen i napravljen od integralnih žitarica) ne treba kombinovati sa krompirom, pirinčem, pasuljem, graškom, boranijom, testeninama, jajima, mlekom i sirevima, niti ove namirnice međusobno treba mešati.

Svaka od ovih namirnica može se kombinovati sa masnoćama i sirovim ili barenim povrćem Preporučuje se zamena sirćeta limunovim sokom ili voćnim i jabukovim sirćetom.

Prvo pojesti voće, nakon voća koktel sokova od svežeg povrća, 10 min posle sokova pojesti svežu salatu i na kraju pravilno kombinovano jelo.

Znači da istovremeno konzumiranje proteina i ugljenih hidrata usporava, pa čak i sprečava varenje. Varenje proteina se, kada su pomešani sa skrobom, usporava u želucu; stepen usporenosti se menja kod različitih osoba s obzirom na vrstu proteina ili skroba koji se jedu. Međutim kada se uzimaju odvojeno, i proteini i skrob se potpuno razgrade. Ako se hrana pravilno kombinuje telo je potpuno razgradi, apsorbuje i iskorišćava.

Hajde da proanaliziramo jedan klasičan nedeljni ručak. Na meniju je sledeće:

Supa - povrće, meso, rezanci, začini, voda)
Krompir - kuvan u ljusci, bez ljuske, pečen, pržen
Sos, umak - paradajz, beašamel i sl
Meso - pečeno, prženo, pohovano, retko kuvano
Salata - povrće, začini
Poslastica - pite, torte, voćni kolači, sladoledi
Piće - sokovi, alkohol, voda

E ovako: supa – kao prvo jelo je dobra zato što stvara osećaj sitosti, ako uopšte obratimo pažnju na njega, ali ako je mesna, trebalo bi izbegavati testeninu u njoj. Od minerala i vitamina unećemo ono što sadrži povrće u njoj, ako nije kuvano od jutra do podneva, i ako je na tihoj vatri i poklopljena, tako da se očuvaju hranljivi sastojci.

Krompir – najbolje ako je kuvan u ljusci pošto se tako iz njega iskoristi 60% hranljivih materija, najgore – pomfrit, samo 2% i dodatna masnoća.
Sosovi – baza sosova je masnoća i brašno što je užasno teško svarljivo. A u kombinaciji sa krompirom još dodatno opterećuje i usporava varenje u želucu.
Meso – pohovano – najgora varijanta zbog brašna, jajeta i masnoća. A takodje se ne sme kombinovati sa ugljenim hidratima.
Salata – jedini izvor vitamina i minerala, pod uslovom da je pravilno pripremljena, a prirodni začini ubrzavaju metabolizam, što je dobro.
Poslastica – pored prethodno unete hrane, ništa gore ne možemo uneti od kalorijske bombe pune ugljenih hidrata koja će još otežati varenje.
Piće - ako je voda, idealno ali samo unete posle obroka, pošto za vreme obroka razredjuje želudačne sokove i to, na žalost, ponovo usporava varenje.
I naravno, neizbežan beli hleb, koji takodje unosi samo pometnju. U Srbiji ne postoji mesto gde se može kupiti pravi integralni hleb, već samo poluintegralni i ražani, pa bolje zameniti beli hleb ovim.

Sve u svemu, kada rezimiramo, uneli smo puno masnoća, ugljenih hidrata, malo proteina minerala i vitamina. Obrok će se variti preko 8 sati, a u crevima će putovati od 20 – 30 sati. Imaćemo osećaj težine, umora, a i to su najblaže posledice. Proteini i ugljeni hidrati pomešani u želucu, stvorili su masu koja počinje da truli, iako grozno zvuči, tako je, i time uništava i ono malo hranljivih sastojaka iz hrane.

Za razgradnju belančevina u želucu potrebna je kiselina, a za razgradnju ugljenih hidrata – baza. Jedemo li ih istovremeno (npr. meso i krompir) trošimo više energije na varenje, koje traje i do osam sati. Loše svarena hrana zatim ulazi u creva gde trune, zbog čega se stvara neugodan zadah (stari Kinezi npr. po mirisu daha su proveravali da li je čovek zdrav).

Zbog toga nikada ne treba mešati proteine i ugljene hidrate. Koliko god da je teško i kod nas neizbežno, ako baš ne možemo bez kombinovanja onda gledati da meso bude pečeno, nikako prženo ili pohovano, a krompir kao dodatak kuvan u ljusci. Vodu piti tek posle obroka.

To znači da sa mesnom hranom nemojte jesti nikakvu drugu koncentrisanu hranu: krompir, pirinač, knedle, sir ili hleb već hranu sa visokim sadržajem vode: bilo koje povrće koje volite. Npr: lagano kuvajte u pari prokelj i tikvice ili ih pržite s okretanjem ili ih dinstajte, pripremite povrće kako god želite ali upamtite što povrće duže kuvate to će više onog živog i vode iz njega izaći. Pripremite povrće uz šniclu ali još i kao začinjenu salatu.

Jedite hleb s povrćem i salatom.

Jedite testeninu s puterom u kojem ima belog luka, te povrće i salatu.

Uzmite sir, narežite ga i stavite u salatu, ali bez hleba, ili rastopite sir na povrću.

Rezultat – hrana ostaje u želucu tri sata, ostaje nam mnogo energije u organizmu, lakše se osećamo, iskoristili smo sve hranljive sastojke i zdraviji smo.
 
Pročitaj ovaj tekst, nadam se da će ti biti od koristi.... Što se grčeva tiče, ja sam ih dobijao u snu, u listovima ili u tabanima, a bilo je usled nedostatka kalijuma.

O pravilnom kombinovanju namirnica

Sve što ljudsko telo konzumira mora se konačno razložiti i pretvoriti u glukozu, fruktozu, glicerin, aminokiseline i masne kiseline. Mozak ne može funkcionisati na bilo čemu već na glukozi (šećer). A glukoza u telu je voće. Njegovo varenje i apsorpcija zahtevaju samo mali deo energije potrebne da se razloži ostala hrana.

Ostala hrana troši se u želucu od jednog do cetiri sata i to samo onda ako je ono što se jede pravilno kombinovano. Što je hrana manje koncentrisana i bolje kombinovana to se manje vremena zadržava u želucu. Što je više koncentrisana i loše kombinovana to se u njemu duže zadržava.

Lako svarljiva hrana preradi se za 1 do 3 sata (pirinač, voće, većina povrća, mleko, pržena jaja); dok je za varenje hleba, kuvanog krompira, maslaca, sira, kuvanih jaja, kiselog kupusa, mesa i ribe, neophodno od 3 do 5 sati. Varenje u crevima traje od 15 do 24 sata.

Želudac je mesto gde počinje potrošnja energije. Voće se u želucu ne vari, čak ni najmanje. Voće je već pripremljeno za asimilaciju. Sve voće (s izuzetkom banane i suvog voća koje stoji nešto duže u želucu) stoji u želucu samo kratko vreme. Ono prođe kroz želudac za 20 do 30 minuta kao da ide kroz tunel. Ono se razlaže i oslobađa na svoje veoma navijene, životne sastojke.

Time što se voće ne mora razložiti u želucu ušteđuje se znatna količina energije. Ova energija se automastski preusmerava na čišćenje tela od toksičnih otpadnih materija čime se smanjuje težina. Sve je to tačno pod pretpostavkom da se voće, ispravno konzumira. Dakle: voće se nikada ne bi smelo jesti sa nečim drugim, niti odmah iza ili pre nečega. Bitno je da se jede na prazan želudac.

Ako voće jedete ispravno, budući da ono ima toliko mnogo vode i zahteva tako malo energije za probavu, ono će igrati veliku ulogu omogućujući telu da detoksifikuje vaš sistem istovremeno vas snabdevajući velikom energijom za gubljenje težine i druge životne aktivnosti.

Voće zaista jeste najvažnija hrana. Ali, ako se jede nakon neke druge hrane nastaju mnogi problemi.

Recimo da jedete sendvič pa onda pojedete komad voća. Voće bi moglo da prođe ravno kroz želudac u creva, ali je u tome sprečeno. U međuvremenu celi obrok truli i fermentiše te se pretvara u kiselinu. Onog trenutka kad voće dođe u dodir sa hranom u želucu i probavnim sokovima cela masa hrane počinje da se kvari. Bez obzira o kojem se proteinu radi on truli, bilo koji ugljeni hidrat fermentiše. Cela masa postaje kisela i mi tražimo lek da otklonimo nastalu nelagodnost, oštar bol u želucu, loše varenje ili gorušicu. Razlog za tu nelagodnost je to što ste pojeli voće koje bi prošlo ravno kroz želudac u creva ali ga je u tome sprečila druga hrana.

Voće sadrži idealnu ravnotežu pet bitnih elemenata koji su neophodni organizmu: glukoza (90%), aminokiseline(4-5%), minerali (3-4%), masne kiseline (1%) i vitamini (do 1%). Zbog toga je voće najzdravije za organizam. Lako se vari, pomaže u prečišćavanju organizma, neutrališe štetne kiseline.

Kada se govori o voću, podrazumeva se isključivo voće u svežem stanju, kuvano i prerađeno voće u potpunosti gubi pomenuta svojstva i dovodi do povećanja toksičnosti i kiselosti organizma.

Voće i sokove obavezno uzimati najmanje 30 minuta pre ostale hrane (nikad neposredno nakon obroka), ili 2-3 sata posle, kako se hrana u želucu ne bi mešala.

Mešanje hrane sa voćem duplo otežava i produžava varenje. Nepravilno kombinovanje hrane dovodi do poremećaja i otežanog varenja što za posledicu ima nadutost, umor, gorušicu... Kada se hrana pravilno kombinuje, organizam može da je potpuno razgradi, apsorbuje i iskoristi sve hranljive materije.

Svaka hrana koja nije voće ili povrće naziva se koncentrisana hrana. Koncentrisana hrana se ne treba uzimati istovremeno, jer to otežava njeno varenje. Na primer hleb (po mogućstvu prepečen i napravljen od integralnih žitarica) ne treba kombinovati sa krompirom, pirinčem, pasuljem, graškom, boranijom, testeninama, jajima, mlekom i sirevima, niti ove namirnice međusobno treba mešati.

Svaka od ovih namirnica može se kombinovati sa masnoćama i sirovim ili barenim povrćem Preporučuje se zamena sirćeta limunovim sokom ili voćnim i jabukovim sirćetom.

Prvo pojesti voće, nakon voća koktel sokova od svežeg povrća, 10 min posle sokova pojesti svežu salatu i na kraju pravilno kombinovano jelo.

Znači da istovremeno konzumiranje proteina i ugljenih hidrata usporava, pa čak i sprečava varenje. Varenje proteina se, kada su pomešani sa skrobom, usporava u želucu; stepen usporenosti se menja kod različitih osoba s obzirom na vrstu proteina ili skroba koji se jedu. Međutim kada se uzimaju odvojeno, i proteini i skrob se potpuno razgrade. Ako se hrana pravilno kombinuje telo je potpuno razgradi, apsorbuje i iskorišćava.

Hajde da proanaliziramo jedan klasičan nedeljni ručak. Na meniju je sledeće:


E ovako: supa – kao prvo jelo je dobra zato što stvara osećaj sitosti, ako uopšte obratimo pažnju na njega, ali ako je mesna, trebalo bi izbegavati testeninu u njoj. Od minerala i vitamina unećemo ono što sadrži povrće u njoj, ako nije kuvano od jutra do podneva, i ako je na tihoj vatri i poklopljena, tako da se očuvaju hranljivi sastojci.

Krompir – najbolje ako je kuvan u ljusci pošto se tako iz njega iskoristi 60% hranljivih materija, najgore – pomfrit, samo 2% i dodatna masnoća.
Sosovi – baza sosova je masnoća i brašno što je užasno teško svarljivo. A u kombinaciji sa krompirom još dodatno opterećuje i usporava varenje u želucu.
Meso – pohovano – najgora varijanta zbog brašna, jajeta i masnoća. A takodje se ne sme kombinovati sa ugljenim hidratima.
Salata – jedini izvor vitamina i minerala, pod uslovom da je pravilno pripremljena, a prirodni začini ubrzavaju metabolizam, što je dobro.
Poslastica – pored prethodno unete hrane, ništa gore ne možemo uneti od kalorijske bombe pune ugljenih hidrata koja će još otežati varenje.
Piće - ako je voda, idealno ali samo unete posle obroka, pošto za vreme obroka razredjuje želudačne sokove i to, na žalost, ponovo usporava varenje.
I naravno, neizbežan beli hleb, koji takodje unosi samo pometnju. U Srbiji ne postoji mesto gde se može kupiti pravi integralni hleb, već samo poluintegralni i ražani, pa bolje zameniti beli hleb ovim.

Sve u svemu, kada rezimiramo, uneli smo puno masnoća, ugljenih hidrata, malo proteina minerala i vitamina. Obrok će se variti preko 8 sati, a u crevima će putovati od 20 – 30 sati. Imaćemo osećaj težine, umora, a i to su najblaže posledice. Proteini i ugljeni hidrati pomešani u želucu, stvorili su masu koja počinje da truli, iako grozno zvuči, tako je, i time uništava i ono malo hranljivih sastojaka iz hrane.

Za razgradnju belančevina u želucu potrebna je kiselina, a za razgradnju ugljenih hidrata – baza. Jedemo li ih istovremeno (npr. meso i krompir) trošimo više energije na varenje, koje traje i do osam sati. Loše svarena hrana zatim ulazi u creva gde trune, zbog čega se stvara neugodan zadah (stari Kinezi npr. po mirisu daha su proveravali da li je čovek zdrav).

Zbog toga nikada ne treba mešati proteine i ugljene hidrate. Koliko god da je teško i kod nas neizbežno, ako baš ne možemo bez kombinovanja onda gledati da meso bude pečeno, nikako prženo ili pohovano, a krompir kao dodatak kuvan u ljusci. Vodu piti tek posle obroka.

To znači da sa mesnom hranom nemojte jesti nikakvu drugu koncentrisanu hranu: krompir, pirinač, knedle, sir ili hleb već hranu sa visokim sadržajem vode: bilo koje povrće koje volite. Npr: lagano kuvajte u pari prokelj i tikvice ili ih pržite s okretanjem ili ih dinstajte, pripremite povrće kako god želite ali upamtite što povrće duže kuvate to će više onog živog i vode iz njega izaći. Pripremite povrće uz šniclu ali još i kao začinjenu salatu.

Jedite hleb s povrćem i salatom.

Jedite testeninu s puterom u kojem ima belog luka, te povrće i salatu.

Uzmite sir, narežite ga i stavite u salatu, ali bez hleba, ili rastopite sir na povrću.

Rezultat – hrana ostaje u želucu tri sata, ostaje nam mnogo energije u organizmu, lakše se osećamo, iskoristili smo sve hranljive sastojke i zdraviji smo.


WOWW samo Wow iznenadjen sam sta sam sve saznao i ustvari koliko je hrana bitna u svemu tome. Inace tako i kazu hrana je 70% svega.. Hvala ti puno na ovome pomogao si mi mnogo.

Inace i mene su hvatali grcevi uvece jaki u listovima i petama, drzalo me po 20-30 sekundi pa cak nekad i 1 minut tako da je nemoguce da se ne cimnes.. I to me stvarno nervira. Da li bi sumece tablete sa kalcijumom pomogle oko ovog?


Mada imam ja jos par stvari pa reko da ne otvaram novu temu bacicu ovde..

Ovako posto sam pre provodio po 12-13h za kompom po ceo dan i sve to. Imam osecaj da sam iskrivo vrat tako da mi vrat izgleda ovako \ ako me razumete zabacuje napred (mozda vam to zvuci glupo ali pokusavam da objasnim sto bolje mogu) Sada da li ima nekih specialnih vezbi da ispravim sve to ili nema?

Sada isto jednu stvar pretrazivao sam internet i sve zivo, oko body percentage fat. Sada da bi izgubio masnocu ili tj fat u mom telu ja trebam da se razvaljujem od trcanja. Gledao sam isto tako ako pijem mnogo vode da bih mogao da izgubim 10 kila za 2 nedelje, ali isto tako kazu da je to rizicno i da je par ljudi umrlo radeci to. (sada za moju visinu i tezinu kaze da pijem 3l dnevno) sto je msm malo mnogo.
Sada da li postoji neki drugi nacin gubljenja te masnoce, ili mi preostaje da trcim. Inace trcim po 25-30 minuta svaki drugi dan. I sa 81,3 kga pao sam na 69,7kg. za nesto manje od 2 meseca.


Kad bih odlucio da prestanem teretanu, jel smem naglo da stanem ili moram postepeno?
 
Ubaci magnezijum, primenjuje se kod grčeva i slabosti mišića.
Ima ga u : zelenom povrću, zrnu žitarica, orasima, soji, pasulju, kukuruzu. Zeleno lisnato povrće (kelj, brokoli, spanać) sadrži hlorofil koji je naročito dobar izvor magnezijuma. Voda je značajan izvor magnezijuma.
 
manjak mg je jedan od uzrocnika nastanka grceva.
povecana mlecna kiselina u misicima je takodje uzrocnik nastanka grceva.
neke stvari si radio pogresno. puls od 150 otkucaja govori o tvojoj losoj kondici.kardio deo treninga ne treba da ti prelazi 140bpm..
nista se posebno nece desiti kad prestanes sa trreningom u teretani, osim sto ces postepeno padati sa snagom i gubiti na tonusu.
 
WOWW samo Wow iznenadjen sam sta sam sve saznao i ustvari koliko je hrana bitna u svemu tome. Inace tako i kazu hrana je 70% svega.. Hvala ti puno na ovome pomogao si mi mnogo.

Inace i mene su hvatali grcevi uvece jaki u listovima i petama, drzalo me po 20-30 sekundi pa cak nekad i 1 minut tako da je nemoguce da se ne cimnes.. I to me stvarno nervira. Da li bi sumece tablete sa kalcijumom pomogle oko ovog?


Mada imam ja jos par stvari pa reko da ne otvaram novu temu bacicu ovde..

Ovako posto sam pre provodio po 12-13h za kompom po ceo dan i sve to. Imam osecaj da sam iskrivo vrat tako da mi vrat izgleda ovako \ ako me razumete zabacuje napred (mozda vam to zvuci glupo ali pokusavam da objasnim sto bolje mogu) Sada da li ima nekih specialnih vezbi da ispravim sve to ili nema?

Sada isto jednu stvar pretrazivao sam internet i sve zivo, oko body percentage fat. Sada da bi izgubio masnocu ili tj fat u mom telu ja trebam da se razvaljujem od trcanja. Gledao sam isto tako ako pijem mnogo vode da bih mogao da izgubim 10 kila za 2 nedelje, ali isto tako kazu da je to rizicno i da je par ljudi umrlo radeci to. (sada za moju visinu i tezinu kaze da pijem 3l dnevno) sto je msm malo mnogo.
Sada da li postoji neki drugi nacin gubljenja te masnoce, ili mi preostaje da trcim. Inace trcim po 25-30 minuta svaki drugi dan. I sa 81,3 kga pao sam na 69,7kg. za nesto manje od 2 meseca.


Kad bih odlucio da prestanem teretanu, jel smem naglo da stanem ili moram postepeno?

Drago mi je da ti je bio od pomoći. Preporučio bih ti da pretražiš internet (ili neku literaturu) i informišeš se koja je hrana bogata kojim elementima i najbolje ti je da sve što ti nedostaje unosiš hranom. Veliki sam protivnik svega što je (veštačko) u tabletama, ali to je samo moj stav. Ne moraš da trčiš, bez veze opterećuješ zglobove. Jedi hranu koja je siromašna masnoćama, izbaci beli hleb i sve što u sebi ima belo brašno, sve što ima u sebi šećer, sokovi, slatkiši i treniraj bar tri puta nedeljno. Rezultati stižu vrlo brzo. Čak ti ni teretana nije potrebna, ogroman procenat vežbi možeš kod kuće da odradiš. U prirodi još bolje, ako imaš pogodno mesto za to.
Pogledaj sajt http://www.passion4profession.net/
Tu ćeš naći sve vežbe koje su ti potrebne. Što se vrata tiče, verovatno postoje fizioterapeutske vežbe, to bi trebalo da vidiš sa lekarom. Ono što ja znam da sigurno deluje (za vrat i kičmu i u poodmaklim godinama) jeste joga. Naravno, ako se odlučiš za jogu moraćeš da nađeš nekog ko drži časove pa da ti on preporuči koje su vežbe pogodne za tvoj problem. Sigurno i na internetu možeš da nađeš nešto ali ti je bolje da imaš instruktora jer će on moći da vidi da li vežbe izvodiš pravilno.
 
Poslednja izmena:
Drago mi je da ti je bio od pomoći. Preporučio bih ti da pretražiš internet (ili neku literaturu) i informišeš se koja je hrana bogata kojim elementima i najbolje ti je da sve što ti nedostaje unosiš hranom. Veliki sam protivnik svega što je (veštačko) u tabletama, ali to je samo moj stav. Ne moraš da trčiš, bez veze opterećuješ zglobove. Jedi hranu koja je siromašna masnoćama, izbaci beli hleb i sve što u sebi ima belo brašno, sve što ima u sebi šećer, sokovi, slatkiši i treniraj bar tri puta nedeljno. Rezultati stižu vrlo brzo. Čak ti ni teretana nije potrebna, ogroman procenat vežbi možeš kod kuće da odradiš. U prirodi još bolje, ako imaš pogodno mesto za to.
Pogledaj sajt http://www.passion4profession.net/
Tu ćeš naći sve vežbe koje su ti potrebne. Što se vrata tiče, verovatno postoje fizioterapeutske vežbe, to bi trebalo da vidiš sa lekarom. Ono što ja znam da sigurno deluje (za vrat i kičmu i u poodmaklim godinama) jeste joga. Naravno, ako se odlučiš za jogu moraćeš da nađeš nekog ko drži časove pa da ti on preporuči koje su vežbe pogodne za tvoj problem. Sigurno i na internetu možeš da nađeš nešto ali ti je bolje da imaš instruktora jer će on moći da vidi da li vežbe izvodiš pravilno.

MMmm da http://www.passion4profession.net/ gledao sam njihove klipove na youtubu, ali ovaj nikada nisam otisao na njihov sajt, i tek sada vidim da ima dosta toga.

Da inace sto se tice vezbanja, sada sam se vratio gde sam pre bio (mogu da idem u teretani i idem ali posto je skola pocela moracu da smanjim i da se bacim na ucenje). Inace sada se fokusiram na man boobs, tj imam dosta sala u predelu tog dela tela, posto kada nosim majicu ili tako nesto vide mi se bradavice sto me jako nervira, tako da radim neke vezbe za grudi :D Inace sve u svemu to je to. Sto se tice ishrane ja uzmem po krisku hleba i tako. Ali zbog skole ne mogu da jedem 6 puta dnevno, tako da jedem jednom ili dva puta, sto mi poremeti sve, ali kada jedem ja jedem sve zdravo. Sada videcu koliko to vredi ali dobro. :D

Mada za jogu nesto nisam toliko zainteresovan, pre cu otici do lekara pa da vidim sta on kaze, mada nisam u mogucnosti sada ni kod njega da odem, tako da idem tek za zimski raspust, ali dobro vrat mi ne predstavlja toiki problem.


Hvala puno i pozz :D
 
MMmm da http://www.passion4profession.net/ gledao sam njihove klipove na youtubu, ali ovaj nikada nisam otisao na njihov sajt, i tek sada vidim da ima dosta toga.

Da inace sto se tice vezbanja, sada sam se vratio gde sam pre bio (mogu da idem u teretani i idem ali posto je skola pocela moracu da smanjim i da se bacim na ucenje). Inace sada se fokusiram na man boobs, tj imam dosta sala u predelu tog dela tela, posto kada nosim majicu ili tako nesto vide mi se bradavice sto me jako nervira, tako da radim neke vezbe za grudi :D Inace sve u svemu to je to. Sto se tice ishrane ja uzmem po krisku hleba i tako. Ali zbog skole ne mogu da jedem 6 puta dnevno, tako da jedem jednom ili dva puta, sto mi poremeti sve, ali kada jedem ja jedem sve zdravo. Sada videcu koliko to vredi ali dobro. :D

Mada za jogu nesto nisam toliko zainteresovan, pre cu otici do lekara pa da vidim sta on kaze, mada nisam u mogucnosti sada ni kod njega da odem, tako da idem tek za zimski raspust, ali dobro vrat mi ne predstavlja toiki problem.


Hvala puno i pozz :D

pa sta ako ides u skolu? kakvo ti je to opravdanje da ne mozes da imas 5 obroka? zasto je problem da poneses jednu jabuku i jogurt sa kojima menjas dve uzine u skoli?
 

Back
Top