HPV

hopeforall

Početnik
Poruka
5
Pozdrav svima.

Trazio sam, ali ne nadjoh slicnu temu..
Ovako stvari stoje..

Moja devojka je uradila HPV tipizaciju i dobila nalaz koji kaze da je pozitivna na HPV tip 16, 18 i jos par drugih..
Njen PAPA nalaz je ok (bez CIN stupnjeva) i bez drugih abnormalnih stanica..

Posto sad naravno zelimo da se izlecimo interesuje me sledece:

- da li je potrebno da i ja radim HPV tipizaciju
- na koji nacin se to radi za muskarce

Procitao sam na netu da 3 puta manje muskaraca bude zarazeno HPV-om kao i to da se taj virus ne moze dugo zadrzati kod muskarca.

Mene samo malo plasi (poznato je da su zene hrabrije od muskaraca) nacin na koji se radi tipizacija HPV-a kod muskaraca jer sam cuo da se neke cevi dugacke 10 cm guraju u penis sto verovatno nije ni malo prijatno. :)

Bilo kakav savet je dobrodosao.
 
Muskarci su uglavnom samo prenosioci HPV infekcije jer oni imaju jaci imunitet i kod njih se to ne zadrzava dugo ili uopste. Najbolje ti je da odes kod lekara i da pitas, meni je ovo rekao ginekolog jer je i mene poslao da radim HPV tipizaciju, s tim sto ne mogu to da mi urade u studentskoj pa moram na privatnoj klinici, gde je tvoja devojka radila pregled, prosto sam cula da je na privatnim klinikama taj pregled jedan od skuplji??? Pozz
 
Koliko vidim, u domacim klinikama cena je oko 6,500 RSD, a moja devojka je tipizaciju radila u inostranstvu.
Nije resenje da se samo ona leci, a ja ne jer time rizikujemo ping pong efekat.
Problem sa nasim lekarima u drzavnim klinikama je taj sto nece da te salju na tipizaciju osim ukoliko ti prakticno ne preti smrt buduci da su tipizacije skupe pa im se ne isplati da to rade za skoro svakog pacijenta koji to pozeli.
Sve u svemu, ne gine mi privatna klinika..
 
Pozdrav svima.

Trazio sam, ali ne nadjoh slicnu temu..
Ovako stvari stoje..

Moja devojka je uradila HPV tipizaciju i dobila nalaz koji kaze da je pozitivna na HPV tip 16, 18 i jos par drugih..
Njen PAPA nalaz je ok (bez CIN stupnjeva) i bez drugih abnormalnih stanica..

Posto sad naravno zelimo da se izlecimo interesuje me sledece:

- da li je potrebno da i ja radim HPV tipizaciju
- na koji nacin se to radi za muskarce

Procitao sam na netu da 3 puta manje muskaraca bude zarazeno HPV-om kao i to da se taj virus ne moze dugo zadrzati kod muskarca.

Mene samo malo plasi (poznato je da su zene hrabrije od muskaraca) nacin na koji se radi tipizacija HPV-a kod muskaraca jer sam cuo da se neke cevi dugacke 10 cm guraju u penis sto verovatno nije ni malo prijatno. :)

Bilo kakav savet je dobrodosao.
Ne postoji dijagnostička metoda za otkrivanje HPV virusa kod muškaraca. Drugim rečima, dok ne dođe do pojave genitalnih bradavica. HPV kod muškaraca se ne leči kada ne postoje simptomi, već se leče problemi koji su izazvani virusom.
Za dijagnostiku bradavica, radi se vizuelna inspekcija genitalnog regiona.
U svakom slučaju, niko Vam neće gurati nikakvu cev.
 
postoji tehnika za muskarce, polni organ,glavic, se premazu 20% sircetnom kiselinom, i ako ima bradavice izazvane hpv-om makar i u samom nastanku te promene pobele..stari dermatoloski trik
 
Po svemu sudeci, na mom polnom organu nema nikakvih vizuelnih promena tj. sve deluje ok.

E sad u vezi te 20% sircetne kiseline.. Da li to moze da se kupi u slobodnoj prodaji u apotekama?

P.S. Stvarno bih zamolio moderatore da mi puste poruke..
 
Po svemu sudeci, na mom polnom organu nema nikakvih vizuelnih promena tj. sve deluje ok.

E sad u vezi te 20% sircetne kiseline.. Da li to moze da se kupi u slobodnoj prodaji u apotekama?

P.S. Stvarno bih zamolio moderatore da mi puste poruke..

Poruke su vam pustene,ja se izvinjavam sto ne mogu da sedim za racunarom 24h i pustam poruke novih korisnika,nadam se da imate razumevanja. :)

@tema:

nadam se da niste dobili ideju da sami premazujete svoj polni organ sircetnom kiselinom????????? :huh:
 
Naravno da imam razumevanja. Hvala puno. :)

Hm.. slagao bih ako bih rekao da nisam imao ideju da sam to uradim. :rumenko:

Interesuje me odgovor od Ben_Adam-a.. Da li je to zaista tacno?
Po njegovom odgovoru, ja ne bih nista trebao da radim povodom HPV-a jer nemam nikakvih vizuelnih promena tj. bradavica ili bilo cega drugog.

Ja samo hocu da budem siguran da i ja nemam HPV.
 
postoji tehnika za muskarce, polni organ,glavic, se premazu 20% sircetnom kiselinom, i ako ima bradavice izazvane hpv-om makar i u samom nastanku te promene pobele..stari dermatoloski trik
Kolega, to je vizuelna inspekcija. :)
Neki šalju i bris rektuma na PAPA (kod homoseksualnih muškaraca).
 
Naravno da imam razumevanja. Hvala puno. :)

Hm.. slagao bih ako bih rekao da nisam imao ideju da sam to uradim. :rumenko:

Interesuje me odgovor od Ben_Adam-a.. Da li je to zaista tacno?
Po njegovom odgovoru, ja ne bih nista trebao da radim povodom HPV-a jer nemam nikakvih vizuelnih promena tj. bradavica ili bilo cega drugog.

Ja samo hocu da budem siguran da i ja nemam HPV.
Što se same sirćetne kiseline tiče, ostavite taj posao za dermatologa.
Što se onoga što sam rekao tiče, svakako je tačno. Uostalom, čak i da postoji metoda, ne vidim kako biste lečili sam HPV (virus!). ;)
 
Metoda se zove HPV DNA i zaista se gura cev u penis kako bi se uzeo bris.

Kao metod lečenja HPV virusa se koristi jedino rad na podizanju imuniteta, koliko sam uspeo da se informišem.

Elem, da li mi možete na pp preporučiti neku dobru kliniku koja se bavi ovim problemima.
Najbolje bi bilo da je klinika iz Novog Sada (pošto sam ja iz NS), a može i Beograd u krajnjem slučaju.
 
Metoda se zove HPV DNA i zaista se gura cev u penis kako bi se uzeo bris.

Kao metod lečenja HPV virusa se koristi jedino rad na podizanju imuniteta, koliko sam uspeo da se informišem.

Elem, da li mi možete na pp preporučiti neku dobru kliniku koja se bavi ovim problemima.
Najbolje bi bilo da je klinika iz Novog Sada (pošto sam ja iz NS), a može i Beograd u krajnjem slučaju.
Za muškaraca je test u fazi istraživanja i ni jedan lekar ga neće raditi - sigurno. Niti bi to bilo jeftino, niti pouzdano. Ponajmanje pouzdano.
 
gak narodni front (bg) radi tipizaciju za 5000 din
uklanjanje 8000 din (laserom - vaporizacija), bez obzira na kolicinu, pod lokalnom anestezijom

privatni formiraju cenu po kolicini ali je tu negde ko i gak

koliko ja znam muskarci ne rade nikakve testove, mozda ako ti se pojave bradavice ali nisma sigurna pitajte lekare
 
Naravno da imam razumevanja. Hvala puno. :)

Hm.. slagao bih ako bih rekao da nisam imao ideju da sam to uradim. :rumenko:

Interesuje me odgovor od Ben_Adam-a.. Da li je to zaista tacno?
Po njegovom odgovoru, ja ne bih nista trebao da radim povodom HPV-a jer nemam nikakvih vizuelnih promena tj. bradavica ili bilo cega drugog.

Ja samo hocu da budem siguran da i ja nemam HPV.

virus se ne leci, moguce je da ga imas u sebi ali da nemas nikakve simptome (bradavice)
devojci su se pojavile, uklonice ih ali virus ce ostati u organizmu i mogu se one opet vratiti
poenta da je da radite na pojacanju imuniteta

ako ga ima ona najverovatnije ga i ti imas, nemoj da se palasis nije nista strasno ima ga 80 posto populacije, najbitnije je da rezultati njene tipizacije pokazu da bradavice nisu potencijalno kancerogene
 
napomenuo bih da su HPV sojevi 6, 11, 16 i 18 najopasniji i najveci kancerogeni potencijal nose..zato je Merck stvorio vakcinu Gardasil..
ono sa kiselinom nije fora, jedan stari dermatolog, da ga ne imenujem nam je to jos kao studentima pokazivao..
 
a kada se uklone bradavice iz grupe potencijalno kancerogene, ove koje je hedonista nabrojao, da li to znaci da nema vise opasnosti od pojave kancera?
ili posto virus ostaje opasnost te prati do kraja zivota?
 
Poslednja izmena:
napomenuo bih da su HPV sojevi 6, 11, 16 i 18 najopasniji i najveci kancerogeni potencijal nose..zato je Merck stvorio vakcinu Gardasil..
ono sa kiselinom nije fora, jedan stari dermatolog, da ga ne imenujem nam je to jos kao studentima pokazivao..

zasto se prima do 26 god?
a ko je zarazen hpv-om ne moze da je prima?
 
Gardasil se daje uglavnom ne florisanim devojkama, u tri doze i po prici kolega iz USA pokazao se odlicnim, bilo je price da ovde dodje na pozitivnu listu ali nisu izgurali do kraja i stala je cela akcija oko marketinga i prodaje, mozda im se ne isplati jer im finansijska dobit mozda ne bi bila odgovarajuca..
receno je da ko primi tu vakcinu 99,99% nema sanse da ikada dobije karcinom na polnom organu izazvan tim sojevima koji i daju karcinom u 99% slucajeva
Inace rekla je metla da je imunitet bitan, to je u potpunosti tacno, jer vecina vec srednjoskolaca je prokuzena, tako da ko ima slabiji imunitet i cesto menja partnere ima vece sanse da dobije neku cervikalnu displaziju..
 
Све ти то већ пише у овој теми.;)
Прочитај је мало. :)

Одговор би био да се та вакцина даје девицама и момцима који нису још имали односе.
Прокуженост је јако велика па је сваки сексуални однос, макар био и први, ризик да се већ заразиш.
А ко већ има вирус у себи, вакцина му није од помоћи.;)
 
Auh, Gardasil....
U bedaku sam, ne znam sta da radim....
Naime, u Kanadi sam. Ovde devojcice primaju vakcinu Gardasila u 8.razredu, nije obavezna i besplatna je.
Moja starija cerka je tu vakcinu promasila jer je 8.razred zavrsila u Beogradu. Da bi je ovde primila treba izdvojiti $405.
Mladja cerka je sad u 8.razredu i sad ovih dana treba da bude vakcinacija u skoli, jos u septembru sam popunila upitnik i potpisala da primi vakcinu.

Ali....igrom slucaja nabasah na jednu temu na internetu, a tice se 10 NAJOPASNIJIH LEKOVA NA SVETU!
Gardasil zauzima visoko 3.mesto!

I sad se klackam, da li da primi vakcinu ili ne?!

Sta biste vi uradili?
 

Back
Top