hocu da krenem u teretanu ali...

Koliko vremena treba da steknem kondiciju da bih mogao da krenem u teretanu, secam se se pre sam mogao da uradim jedva dvadeset i nesto sklekova a sada jedva i dva.
Znam za programe koji pomazu pri vezbanju, tj kada kazem programe ne mislim na planirane programe vec programe koji poboljsavaju (valjda) plan treninga, kao sto je recimo tabata trenig? Ali to je opet nista, jer ne znam kako da se trenira, google je prepupun vezbi za treniranje, i ti sto kazes ali kada ja to nista ne razumem, vrag zna ko smislja te vebe i da li je pravilno da se rade.

A, sta, sada kada bi se uclanio u teretanu, ma bilo bi i ko i da i necu da se uclanim i ko i da nisam, jer to sto cu da napravim u teretani ne moze se ni meriti od pravog smisla reci "teretana" umoricu se odma, i aj cao!
Necu dizati uopste ni velike tezine kada ne znam kako ni da disem!
 
A sta mislis onda da kupis onu knjigu sto sam ti preporucio i polako ucis iz nje i videces da nije nista toliko strasno. Stvarno lepa knjiga, i ja je imam, iako mi objektivno uopste ne treba. Lepa je samo imati je u kolekciji. Sad videh izbrisali su naziv knjige moderatori tj link gde se moze kupovati jer je to direktno reklamiranje neke prodavnice.

Ali potrazi sam preko gugla: knjiga se zove Bodibilding Anatomija. Knjizica je 499 dinara. Znaci nikakva kinta. A dobices najtacnije moguce temelje i nema sta ko da ti prica - Slusaj ovo slusaj ono bla bla.
 
Ne razumes brate, brzo se umaram. Vec ko zna koliko godina, krenem da radim sklekove, trcim, budem u formi, i jednostavno dozivim neki nivo gde ne mogu vise niti jedan sklek niti jedan brzi korak od prehodnog da napravim, ili jednostavno pogresno treniram ili imam neki problem kondicioni? zato ti i rekoh da ce mi izgledati jedan sat u teretani ko cela godina, ako razumes. Mislim, da 100% pogresno treniram, mogu da napravim dvadeset sklekova ali dvadeset i pet jedva i to ne pravilnih 20.
 
Molio bih da sve nadimke koje jedan korisnik tj (nickove-usere) postavlja da mi napise u pp. Ne bih da ispadnem da sam samo ja ovde pravi korisnim, jer znam, da postoje klovnovi spameri i dr. pm.

Da se vratin na temu, cenim gospodina Brus Li ja korisnika, voleo bih da mi on kaze, i niko drugi.
Mislim pitanje je prosto ali odgovor jos prostiji samo sto zahteva zahtevnije obuhvatno prehodno znanje iz te oblasti... mislim, i ja mogu odgovoriti na to pitanje ali necu jer kada ne znam, mislim da znate sta sam hteo da kazem.

Ali ok, evo pitanja:

Sa kojim vezbama treba krenuti?
Hocu da dobijem na masi, da mi se rasire ledja (drugacije se kaze al ne znam).
Znaci neki plan programa za rekreativca kao sto sam ja a uz to sam i pocetnik.
Razlog je sto ovo ovde pitam je upravo zbog toga sto ce te mi reci da ima mali milion teme na internetu i video klipova na youtubu na to pitanje, ali ja ne zelim da trzim i pregledam milion video klipova. Hocu nekog ko zna! i tacka:)!
da mi objasni sa kojim vezbama kreniti i napise neji plan treninga povodom toga!
Da kada podjem u teretanu da mi se ljudi ne smeju sto ne mogu da podignem tegove od 5-6 kg!
Hvala!
 
Posle teretane trcanje jedno sat vremena uz pauze gde se rade vezbe street workout, ne znam kako cu i koliko puno da napredujem jer nemam ama bas nikakav plan treninga


pa ne pratis temu, covek te lepo savetovao


[Lust3r];29450004:
Nemoj u teretanu, previse ces se razvit :fdlan:. Skaci sa sipke na sipku, od toga ces postic zeljeni izgled i reputaciju.
 
Doslo je vreme!
Odlucio sam da krenem u teretanu, mada ne znam vezbe za pocetnike, ali to i nije ni bitno sada...
Nego,
kako se krecu cene teretana?
Znam da ima na netu ali hocu da cujem od vas iskusnih?
Necu da citam na nekom sajtu cene za vrag zna sta kada to meni ne treba, ima milion vezbi!
znaci jedno 2-3 nedelje. od jutra do mraka. pocetnik.
Hocu da cujem i plan treninga, barem redosled vezbi. Ili da me neko iskusni posavetuje sta je od koristi na internetu?
Bruz li je tu dobar, molim vas da me posavetujete. Fala :)
 
e, sta da uplatim? koja tj koji je program najbolji za pocetnike? jer ih ima mali milion?
Mesec dana zaracunato tj da uplatim.
Hteo bih da za tih mesec dana treniram nekih 5-6 sati dnevno (zahebi dva dana odmora i sl), od jutra do mraka. Zato vas pitam sta da uplatim koji je program najbolji za pocetnike?
 
U ponedeljak krecem.
E sada jos cu se mom vernom prijatelju brus liju obrati ili ce mi on poslati poruku sto se tice plana treninga, cilj treninga je jednostavan, hocu da postanem zver mada ce to tesko da ide jer nemam nikakve sanse, previse sam mrsav, znaci od ujitru do mraka teretana, svaki dan, mesec dana?
E sada, mogu ja tamo doci i praviti se da znam vezbati a mogu i pitati nekog ovde plan treninga, voleo bih brus lijov, tj clana bruz zli-a jer covek se razume.
Znam da je za tako kratko vreme ne moguce postati zver za mesec dana ali da je barem P- od Priblizno :)
 
Ne planiram da se drzim onog plana treninga gde se jedan a drugi dan vezba druga grupa misica dok se prva odmara.
Mislim da je takav plan treninga pogresan.
Jer svi misici se podjednako trebaju da zagrevaju i hlade, bez izuzetka i izabranog dana npr "u utorak cu da radim ruke, u sredu grudi, a u ponedeljak da noge" i sl!

Mislim da se treba izabrati plan treninga da se radi celo telo a ne samo deo.
Od svake sprave iskoristiti max. ne treniranja, vec vezbi pa treniranja, ako razumete :). jer tako je najjednostavnije :).
Ovako sam zamislio kvalitetan program:

Trcanje+explozivnost jedno pola sata sat vremena.
Trcanje sa stepenicama + vezbe (penjanje na listove-ili kako li se ta vezba zove)
Izmedju svakih 15-20 minuta zadati neki broj sklekova koji mozete da uradite.

E posle toga teretana ide, i plan vezbi (ne treninga) koje nemam.
Abdul Abdamov-Bugarin bodybilder preporucuje takav program tj za celo telo.
 

Back
Top