Hocete li da se vratite?

1588073664740.png
 
vidi ovako draga, ako sam dobro shvatio, nećeš imati ceo radni vek u inostranstvu pa će ti i penzija zato biti proporcionalno manja, te sa tim primanjima nećeš moći komotno da živiš u zemlji gde si veći deo penzije stekla

ako nisi znala, samo deo penzije se dobija spram radnih godina provedenih u inostranstvu i drugi deo penzije spram broja rdnih godina provedenih na radu u srbiji

kad to sabereš, imala bi manju penziju od najmanje koju imaju radnici koji su ceo radni vek proveli u toj istoj zemlji gde bi i ti da radiš

dakle, sa tom penzijom jedino ćeš u srbiji moći komotno da živiš ;)

posebno je čudno, što sam zapazio kod većeg broja srba na radu u inostranstvu, retko ko od njih kupi stan nego ceo radni vek žive ko podstanari
pa na kraju balade nemaju ni taj minimum minimuma za komotan život
većina njih nije nikad sigurna da će imati posao do penziji niti su sigurni da će izdržati tako dugo da rade u inostranstvu
a da ne pominjem strah od kredita tj dužničkog ropstva

jednostavno, neki ma koliko dobar posao imali jednostavno ne mogu da se priviknu i stalno ih ubija čežnja za rodnim pragom
Lepo je biti "lokal patriota". Ja eto, baš toliki i nisam. Živi se svuda i svuda se život, manje-više svodi na isto. Nikad ne reci nikad, ali iz ove sadašnje perspektive,ne bih se vraćala.
 
Kako sad ovde niko nece da se vrati,kad se u zadnja 2-3 meseca expresno vratilo skoro 400.000 ljudi u svoju pradedovnu?
cifra mislim da je malo prenaduvana, ali kako god… kao sto sam u ovoj temi ranije napisao:
vratili su se oni koji su tamo bili ilegalno, jer su ostali bez posla pa automatski i bez prihoda. vratili su se oni koji su radili po gradilistima na crno, oni koji su cuvali babe po Nemackoj, i sl. svako ko je legalno zaposlen ima zdr. osiguranje i za lecenje ne placa nista.
dakle, sezonska radna snaga i oni koji su bili na crno. ti nikad nisu ni bili odjavljeni iz Srbije.
ljudi koji su legalno u inostranstvu, sa porodicama, oni koji imaju stalne poslove, naravno da se nisu vratili i mnogi nikad i nece!
 
Pa ne mislim da ce se takvi vratiti,ali bile su mi fascinante te cife od 300,400 hiljada gastosa koji su se vratili za samo mesec dana.......tj tako je pricao nas vodja.....pa sam se pitao "ko su,bre,ti silni ljudi,cime se oni tamo bave,kad se svi sad navratnanos vratise u Srbistan"....

Ali eto,sad znamo da su to sve ilegalci,cuvari baba i deda,sezonci....ili sta vec......opet,nisam znao da imamo toliku vojsku radnika u tim delatnostima sirom planete Zemlje...
 
ZAMALO DA MI SRCE STANE DRUGI PUT: Amerikanac pobedio koronu, a onda je dobio bolnički račun od 1,1 miliona dolara
PLANETA

14.06.2020. 12:23h



Jedan 70-godišnji Amerikanac je bio na ivici smrti od KOVID-19, a kada se oporavio, dobio je šokantno visok račun od 1,1 miliona dolara za troškove bolničkog lečenja.

Majkl Flor primljen je u bolnicu u Sijetlu 4. aprila i ostao je tamo 62 dana, piše "Sijetl tajms", a prenosi Hina.
U jednom trenutku bio je toliko blizu smrti od korona virusa da su mu sestre držale telefon kako bi mogao da se oprosti sa porodicom.
lg.php


Međutim, uspešno se oporavio, pa je otpušten iz bolnice 5. maja, na radost lekara i medicinskih sestara koji su se brinuli za njega.
Ipak, usledio je pravi šok, kada je dobio račun na 181 stranici koji iznosi 1.122.501,04 dolara, rekao je novinarima. Kako je rekao, zamalo da mu srce stane drugi put.


"Otvorio sam ga i viknuo jeb**e", rekao je on.

Račun uključuje: 9736 dolara za sobu na intenzivnoj nezi po danu, blizu 409.000 dolara za pretvaranje sobe u sterilni prostor na 42 dana, 82.000 za korišćenje respiratora 29 dana i gotovo 100.000 za dva dana kad je bio životno ugrožen.

U jednom trenutku je ženi rekao: "Vadi me odavde, ne možemo sebi ovo da priuštimo".



https://www.kurir.rs/planeta/348067...bio-bolnicki-racun-od-11-miliona-dolara-video

pa ajde sad razboli se u inostranstvu
 
onda ideš u dužničko ropstvo a jedini spas je da progčasiš bankrot, ali onda ostaješ bez apsolutno svega
a do svih takvih situacija ne bi uopste ni dolazilo, da su ljudi razmisljali na vreme i uplacivali sebi zdravstveno osiguranje!
koliko znam, u USA to nije obavezno, tj. nije obavezno ono osiguranje koje ce pokriti vecinu troskova lecenja. mnogi razmisljaju… "necu da placam skupo osiguranje, nego samo ono sto mora, i onda cu te pare da skupljam, pa kad se razbolim imacu da platim lecenje..." naravno… nista od toga ne bude, jer se pare potrose, a i da se ne potrose troskovi lecenja budu daleko visi od te ustedjevine. dakle, stvar je u tome sto osiguranje koje pokriva bilo koji slucaj lecenja nije obavezno, nego je stvar licne odluce, pa se onda mnogi uhvate u tu zamku! zasto nikad nema takve vesti da je neko dobio milion € racun za lecenje, npr. u Austriji, Nemackoj, Italiji…?

sto kaze Dubioza Kolektiv… "Da smo na vreme mislili sad ne bi bilo kasno!"
 

Back
Top