Hoće li Srbi prihvatiti izvinjenje? Marakana kliče: Šaćiri, Srbine!

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.520
Reprezentativci Švajcarske Granit Džaka, Đerdan Šaćiri i Stefan Lihštajner izvinili su se zbog isticanja albanskog dvoglavog orla na utakmici sa Srbijom. Sportski i korektno, u duhu fer-pleja.Međutim, Šaćiri, koji bi trebalo da sa Liverpulom zaigra na najvećem srpskom stadionu protiv Crvene zvezde, učinio je to, blago rečeno, nespretno, zbog čega je glavni urednik sportske rubrike švajcarskog „Blika“ Feliks Bingezer ocenio izvinjenje — glupim.

Bingezeru je posebno zasmetao deo izvinjenja u kome Šaćiri kaže da se izvinjava „svima koji su gledali meč u planinama“ jer smatra da izraz „u planinama“ označava da je neko „seljačina“.
Posle svega, postavlja se pitanje da li će Srbi (da ne kažemo „seljačine“, ako je i na nas mislio) prihvatiti izvinjenje fudbalera rođenog u Gnjilanu, a koji je u Rusiji pokopao nade „orlova“ da će zaigrati u nokaut fazi takmičenja.
Na pitanje šta misli kako će Zvezdina publika dočekati Šaćirija ukoliko u Liverpulovom dresu zaigra na stadionu „Rajko Mitić“, Medenica odgovara:
„Ja se nadam aplauzom i skandiranjem: Šaćiri Srbine! Mislim da mu je to više nego dovoljno“.

https://www.krstarica.com/sport/hoc...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

A ja se nadam da nece...



 
shiptar2.jpg
 
Nije se on uopšte izvinuo Srbima. Naravno, patka domaćih novinara. Niti on niti bilo ko iz Švajcarskog saveza. Boli njih uvo za Srbiju i ko vređa Srbe. Njima smeta što on kao njihov igrač promoviše drugu zemlju. Čak je i to sarkastično izvinjenje "ljudima u planinama" bilo upućeno Švajcarcima kao ciničan način poente da je njegova proslava gola smetala samo onom zatucanom delu Švajcarske populacije.

- - - - - - - - - -

Tužno je koliko jadno i mizerno izgledamo zahvaljujući idiotima od novinara.
 

Back
Top