Quantcast

Hladjenje procesora

coa1607

Početnik
Poruka
12
Pozdrav svima!Pre neki dan sam skinuo hladnjak sa procesora i zamijenio termalnu pastu.Ali kada sam upalio racunar temperatura procesora je bila veca od prijasnje.Kada sam ponovo skinuo hladnjak vidio sam da termalna pasta u jednom cosku nije razmana tj. u jednom cosku uopste nema hladnjak dodir sa procesorom.Inace rijec je o intelovom i5 procesoru i njegovom stock hladnjaku.Pokusavao sam vise puta da stavim hladnjak,ali svaki put samo u jednom cosku nema dodira izmedju procesora i hladnjaka.Takodje sam provjerio sve one spojke(sto pricvršćuju hladnjak za maticnu plocu) i sve su ispravne.Molim nekog ako se susretao sa istim problemom da mi kaze kako ga je rijesio.
Unaprijed se zahvaljujem.

Kompjuterija

Zainteresovan član
Poruka
282
Razlog za to može biti sledeci:
- proveri kako si ubacio nosač kulera na toj strani, da li je ušao u matičnu ploču do kraja? Ako nije on ne naleže ravno na procesor, pa može i procesor da strada. Nekad tesko ide i ne cujes onaj klik da je prosla glava kroz plocu, a i drugi korak je da zabraviš svaku stranu okretanjem gornjeg dela stuba za 90 stepeni:
Zato tu stranu oslobodi pa pritisni jace i zabravi. Ako si to radio prvi put nisam iznenadjen da uopste nisi ni zabravio nosace.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
13.439
Ili hladnjak dobro ne naleze na procesor ili si stavio previse paste,pa opet ne naleze kakotreba i nema podjednako hladjenje celom povrsinom.A i proveri ovo sto kaze moj prethodnik,mozda ti nije dobar spoj kulera i hladnjaka.

coa1607

Početnik
Poruka
12
Ljudi rijesio sam problem.Sada sam skinuo maticnu i stavio hladnjak i vidio da ono crno sto prolazi kroz glavu nije doslo do kraja.Zatim sam okrenuo kuler i malo jace gurnuo,tako da su sve upale i tada sam skinu da vidim sta sam napravio i pasta se ravnomjerno razmazala po citavom procesoru.I ovaj problem je rijesen.Hvala vam. :D

Kompjuterija

Zainteresovan član
Poruka
282
Ljudi rijesio sam problem.Sada sam skinuo maticnu i stavio hladnjak i vidio da ono crno sto prolazi kroz glavu nije doslo do kraja.Zatim sam okrenuo kuler i malo jace gurnuo,tako da su sve upale i tada sam skinu da vidim sta sam napravio i pasta se ravnomjerno razmazala po citavom procesoru.I ovaj problem je rijesen.Hvala vam. :D
O tome sam ti upravo i pricao :D:super:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.