hiperaktivnost

drci01

Početnik
Poruka
3
imam dete 8 god.koje ne zeli da ucestvuje radu u skoli i ima osecaj odbojnosti prema skoli . ometa nastavu svojim neprestanim dozivanjem uciteljice i dece oko njega ne zeli da pise da uci .ako ste prosli kroz ovakve stvari molim za savet.
 
imam dete 8 god.koje ne zeli da ucestvuje radu u skoli i ima osecaj odbojnosti prema skoli . ometa nastavu svojim neprestanim dozivanjem uciteljice i dece oko njega ne zeli da pise da uci .ako ste prosli kroz ovakve stvari molim za savet.

Да ли си ти његово понашање протумачила као ''хиперактивност'' или је то закључак школског психолога?
 
nisam prošla kroz to
ali moja sestra je na svu sreću izbegla nešto slično jer je uspela da ipak odloži upis sina u prvi razred sa šest igodina - januarsko dete pa je trebao da pođe u školu, a definitivno nije bio dovoljno zreo. Insistirala je na tome da još godinu dana bude u predškolskom i mali je sazreo, smirio se, zainteresovao tako da kad je sad sa sedam ipo krenuo u školu nema problema.
Njena kuma je imala probleme sa svojom decom iste kakve opisuješ, kod jednog deteta su trajali prvo poluođe, kod drugog skoro celu god, ali kada su jednostavno postigli tu gotovost za učenjem sve je krenulo OK.
Znači samo vreme....
Nažalost, jer sigurna sam da bi i ti sama više volela da se odmah određenim metodama to postigne. Možda ih i ima ali ja ne znam.

mislim da je više u pitanju nezrelost no hiperaktivnost
 
Онда ти саветујем да ишчиташ ту тему на ''Здрављу'', тамо ћеш наћи људе са сличим проблемима, као и савете компетентних људи.

Поздрав!
 

Back
Top