Hijatus hernija

DacaMARTA

Ističe se
Poruka
2.192
Doktor ju je konstatovao, dakle, sve razumem- koji su simptomi, terapija, sve mi je jasno... ALI, DA LI POSTOJI ---NEKO--- KOME SE HIJATUS HERNIJA JEDNOSTAVNO POVUKLA, DA LI TO NESTAJE??? Naravno, bez hirurske intervencije i sl..

PS Ja sam otvorila novu, ali , ako vec postoji nesto slicno, vi je slobodno prebacite.. :bye:
 
Doktor ju je konstatovao, dakle, sve razumem- koji su simptomi, terapija, sve mi je jasno... ALI, DA LI POSTOJI ---NEKO--- KOME SE HIJATUS HERNIJA JEDNOSTAVNO POVUKLA, DA LI TO NESTAJE??? Naravno, bez hirurske intervencije i sl..

PS Ja sam otvorila novu, ali , ako vec postoji nesto slicno, vi je slobodno prebacite.. :bye:

Hiatus hernia nikako ne može da se povuče sama od sebe. Štaviše, kako je pritisak u abdominalnoj duplji veći od pritiska u grudnoj duplji, vremenom hernijacija postaje sve veća, i veći deo želuca biva zahvaćen. Može doći do poboljšanja tegoba, kako terapijom, tako i promenom nekih životnih aktivnosti, mada, naravno, sve zavisi od samog slučaja, tipa hernijacije, i tako dalje.
Ukoliko je operacija indikovana, odlaganjem samo povećavate rizik od uvećanja defekta, time i potencijalnog uvrtanja želuca, ishemije i nekroze, brojnih ulcera, krvarenja, hronične anemije, opstrukcije sa regurgitacijom nesvarene hrane...

Naravno, postoji mogućnost da je hernija asimptomatična, i ne predstavlja smetnje, te ju je potrebno pratiti, kako ne bi došlo do pogoršanja simptoma.
No, kako nemam informaciju o Vašim godinama, tipu hernijacije, tegobama, terapiji - zaista Vam ništa pametnije ne bih mogao reći.

Dodao bih samo da Vas doktor sigurno ne laže, niti bi Vas iko normalan slao na operaciju bez razloga (logično, valjda), ako Vas uopšte i jeste poslao.
 
Cudno mi je skroz. Hijatus hernija je u ovom slucaju slucajno pronadjena, jer su problemi oko zeluca bili drugaciji, pa se zbog toga nije ni znalo za nju u prvo vreme. Ali, doktor je rekao da moze da se nastavi sa svim aktivnostima, nije rekao da se ne sme dizati tesko i te fore, da nije potrebna operacija i sl. Samo je prepisao Controlok koji stvarno pomaze... Ali, upoznala sam zenu koja mi je rekla da joj je proslo samo od sebe, a evo javio se jos jedan takav ovde.. Zbog toga je sve ovo konfuzno.. Zato sam i postavila pitanje PURA MOCI kako je saznao da mu je to proslo, ali izgleda da nije bio na forumu, a nadam se da ce se javiti, jer me stvarno zanima..
 
Ne bih rekao da je prošlo samo od sebe, već da je možda došlo do poboljšanja simptoma. A to su različite stvari! ;)

Pa, u mom slucaju, hijatus hernija pokazuje simptome jednom u pet-sest meseci (zaboli zeludac, gorusica...), a inace nema problema... Tako da nista mi ne znaci poboljsanje simptoma (ja ih, jednostavno, ni nemam), ja samo zelim da ona nestane, jer ne zelim da se prosiri i sl...
 
Pa, u mom slucaju, hijatus hernija pokazuje simptome jednom u pet-sest meseci (zaboli zeludac, gorusica...), a inace nema problema... Tako da nista mi ne znaci poboljsanje simptoma (ja ih, jednostavno, ni nemam), ja samo zelim da ona nestane, jer ne zelim da se prosiri i sl...
Operacija obično u takvim slučajevima nije indikovana, i bilo bi suludo hirurški lečiti nešto čemu ima pomoći i konzervativnim, neinvazivnim metodama.
No, sve zavisi od vašeg realnog stanja koje može da proceni isključivo Vaš doktor.
 
Sta lupate gluposti bre, "Kila se sama povuka, nemam vise kilu" ???
Ne glupirajte se, kila moze samo hirurski da se resi.

Ja imam hiatus herniu srednje velicine, i stvara mi zestoke probleme, jednostavno unistava mi zivotni kvalitet, moj zivot je zbog ovog problema totalno stao.
Moji simptomi su sledeci, svaki dan mi je pakao:
- zgaravica
- mucnine
- podrigivanje
- osjecaj za povracanje
- gusenje (nedostatak vazduha)
- pritisak u glavi (doktori kazu da zbog kile ne moze da bude pritisak, ali vjerute mi da moze, nisam lud, nego doktori prave narod budalama).

Dakle, probao sam sve zive tablete, controloc, reglan, ranisan, klometol i jos mnoge druge ne mogu sad svih tableta da se sjetim, ali nijedna tableta nije pomogla, cak ni ishrana mi ne pomaze, "jedi cesce a manje", to macku o rep, ni to ne pomaze. Ja vec godinu dana nemam zivot, moj zivot je totalno stao zbog ove kiletine!
To sto doktori tvrde da nije nista, vjerovatno nisu dovoljno upoznati sa ovom bolescu, odnosno stanjem. Ja bi volio samo na pola sata da kad bih mogao dam svoje telo tom doktoru koji mi kaze "ma nije to nista", pa a vidi kroz kakve muke prolazim, onda bi mi povjerovao, jer ocigledno nijedan doktor ne veruje, nego ima je najlakse da kazu "to je psihicki", a psihicki nije, jer nisam jedini koji prolazi kroz ovaj pakao, nego jos masu ljudi prolazi kroz isti pakao, jednostavno, doktori ponizavaju ovu bolest, sto ni malo nije u redu, ovo je velika nepravda od doktora prema ljudima kada je u pitanju ova bolest (hiatus hernia).
- Tacno je to, da neki ljudi nemaju nikakve simptome, ali verujte mi, ko ih ima, ne bio taj doktor u kozi tog coveka koji ima simptome od hiatus hernie.
Odgovorno tvrdim, da je ovo najpotcenjenija a najteza bolest odnosno stanje u svetu.
Ja sam iz Crne Gore, jedanput sam bio na VMA u Beograd, tamo mi je doktor M. Jovanovic rekao da ovo nije ni malo bezazlena bolest vec da unistava zivotni kvalitet, naravno ko ima simptome i predlaze laparaskopsku operaciju, nisam se jos operisao, jer cekam nekako ako bi mogla nekako drzava da izda uput za lecenje u drugu drzavu jer u CG ne rade laparaskopske operacije, jer svaki moj dan je PAKAO zbog ovoga, ovo nije zivot, mladost mi je unistala ova kila, imam 22 godine, a osjecam se k'o da imam 80 godina.
I sta trebam da radim? Da se mucim sa ovim celi moj zivot? Tablete ne deluju, probao sam sa ishranom "jedini cesce a manje", takodje ni to ne deluje, jedino mi preostaje da umrem?
E pa necu vala, nego ako uspijem nekako da dobijem uput, idem da se operisem, pa cak i po ceni sopstvenog zivota, bolje da umrem na operacioni sto, ako mi je tako sudjeno nego da se mucim sa ovim celi svoj zivot.
Ako imate neka pitanja, mozete me kontaktirati na mejl: mihaelbulatovic@gmail.com, ili na moj fb profil, na moj mejl vam je ime i prezime fb profila, pa da vam objasnim kakva je ovo bolest ili stanje.
Jer doktori ocigledno prave narod budalama kada kazu "nije to nista"
 
Jos nesto, kila nije kila, to doktori tako zovu, to je pukao dijafragmalni misic, jer srce i zeludac fizicki razdvaja dijafragma, posto sad postoji ruptura na dijaframi, onda jedan dio zeludca prolazi kroz tu rupu i udara u srce i tako nastaju tegobe, kao sto je gusenje, mucnine, podrigivanje, tako da zeludac vise nije na svom mjestu, nego je presao bukvalno u GRUDNI KOS. i td... i td...
Tako da taj misic nikako ne moze sam da zaraste, ovo sto neki likovi lupaju gluposti to nek pricaju nekom drugom, samo operacija moze da rijesi problem, a ove price sto pricaju da se je to samo povuklo, to su djecije price. Ovo je jako smijesno kada cujem neke likove da kazu "Kila se povukla", hahhhaahahahhahaha, mozda mogu simptomi malo da ti se ublaze, ali da ti se kila povukla tek onako iz cista mira e to ne moze, bas bih volio da mi objasnite kako vam je uspjelo to, gore sam vam ostavio mejl, jer ovo je glupost. Podjite fino vi koji mislite da vam se kila povukla, fino podjite kod doktora pa nek vam snimi zeludac barijumom, pa da vidite da vam se kila nije povukla, povukli su vam se mozda malo simptomi, ali kila moze samo da se povuce hirurski odnosno taj misic-ruptura na dijafragmi mora da se hirurski zatvori da zeludac ne bi vise prolazio gore u grudni kos.
Vide se da vecina nije upoznata sa ovom bolescu ili stanjem, kako vec...
 
Ovi sto tvrde da im se je hiatus hernia povukla, to nema sanse da moze tek tako da se povuce samo od sebe, bez ako nije u pitanju neka jaca sila, neka magija ili nesto slicno :D
Pa ako jeste, bas bih volio i to da cujem, gore sam vam ostavio svoju email adresu.
 
Cudno mi je skroz. Hijatus hernija je u ovom slucaju slucajno pronadjena, jer su problemi oko zeluca bili drugaciji, pa se zbog toga nije ni znalo za nju u prvo vreme. Ali, doktor je rekao da moze da se nastavi sa svim aktivnostima, nije rekao da se ne sme dizati tesko i te fore, da nije potrebna operacija i sl. Samo je prepisao Controlok koji stvarno pomaze... Ali, upoznala sam zenu koja mi je rekla da joj je proslo samo od sebe, a evo javio se jos jedan takav ovde.. Zbog toga je sve ovo konfuzno.. Zato sam i postavila pitanje PURA MOCI kako je saznao da mu je to proslo, ali izgleda da nije bio na forumu, a nadam se da ce se javiti, jer me stvarno zanima..
Poptovana .
ja sam terapeut tonči i novi sam na forumu.
Čitam vaše objave i objave ostalih članova pa sam odlučio komentirati.
Ja sam terapeut 25 godina i radim sa namještanjem želuca. Ne želim se hvaliti sam, ali rezultati mog rada su odlični.
Tretman traje nekih 15 do 25 minuta ( ovisi o strukturi želuca ) i nema potreba za ljekovima ili hirurškim zahvatima.
u praksi se to riješi jednim, ali rjetko kada i sa dva tretmana.
Eto samo toliko za sada. Ako vasjoš što zanima pitajte. Lp.
terapeut Tonči
 
Sta lupate gluposti bre, "Kila se sama povuka, nemam vise kilu" ???
Ne glupirajte se, kila moze samo hirurski da se resi.

Ja imam hiatus herniu srednje velicine, i stvara mi zestoke probleme, jednostavno unistava mi zivotni kvalitet, moj zivot je zbog ovog problema totalno stao.
Moji simptomi su sledeci, svaki dan mi je pakao:
- zgaravica
- mucnine
- podrigivanje
- osjecaj za povracanje
- gusenje (nedostatak vazduha)
- pritisak u glavi (doktori kazu da zbog kile ne moze da bude pritisak, ali vjerute mi da moze, nisam lud, nego doktori prave narod budalama).

Dakle, probao sam sve zive tablete, controloc, reglan, ranisan, klometol i jos mnoge druge ne mogu sad svih tableta da se sjetim, ali nijedna tableta nije pomogla, cak ni ishrana mi ne pomaze, "jedi cesce a manje", to macku o rep, ni to ne pomaze. Ja vec godinu dana nemam zivot, moj zivot je totalno stao zbog ove kiletine!
To sto doktori tvrde da nije nista, vjerovatno nisu dovoljno upoznati sa ovom bolescu, odnosno stanjem. Ja bi volio samo na pola sata da kad bih mogao dam svoje telo tom doktoru koji mi kaze "ma nije to nista", pa a vidi kroz kakve muke prolazim, onda bi mi povjerovao, jer ocigledno nijedan doktor ne veruje, nego ima je najlakse da kazu "to je psihicki", a psihicki nije, jer nisam jedini koji prolazi kroz ovaj pakao, nego jos masu ljudi prolazi kroz isti pakao, jednostavno, doktori ponizavaju ovu bolest, sto ni malo nije u redu, ovo je velika nepravda od doktora prema ljudima kada je u pitanju ova bolest (hiatus hernia).
- Tacno je to, da neki ljudi nemaju nikakve simptome, ali verujte mi, ko ih ima, ne bio taj doktor u kozi tog coveka koji ima simptome od hiatus hernie.
Odgovorno tvrdim, da je ovo najpotcenjenija a najteza bolest odnosno stanje u svetu.
Ja sam iz Crne Gore, jedanput sam bio na VMA u Beograd, tamo mi je doktor M. Jovanovic rekao da ovo nije ni malo bezazlena bolest vec da unistava zivotni kvalitet, naravno ko ima simptome i predlaze laparaskopsku operaciju, nisam se jos operisao, jer cekam nekako ako bi mogla nekako drzava da izda uput za lecenje u drugu drzavu jer u CG ne rade laparaskopske operacije, jer svaki moj dan je PAKAO zbog ovoga, ovo nije zivot, mladost mi je unistala ova kila, imam 22 godine, a osjecam se k'o da imam 80 godina.
I sta trebam da radim? Da se mucim sa ovim celi moj zivot? Tablete ne deluju, probao sam sa ishranom "jedini cesce a manje", takodje ni to ne deluje, jedino mi preostaje da umrem?
E pa necu vala, nego ako uspijem nekako da dobijem uput, idem da se operisem, pa cak i po ceni sopstvenog zivota, bolje da umrem na operacioni sto, ako mi je tako sudjeno nego da se mucim sa ovim celi svoj zivot.
Ako imate neka pitanja, mozete me kontaktirati na mejl: mihaelbulatovic@gmail.com, ili na moj fb profil, na moj mejl vam je ime i prezime fb profila, pa da vam objasnim kakva je ovo bolest ili stanje.
Jer doktori ocigledno prave narod budalama kada kazu "nije to nista

Sta lupate gluposti bre, "Kila se sama povuka, nemam vise kilu" ???
Ne glupirajte se, kila moze samo hirurski da se resi.

Ja imam hiatus herniu srednje velicine, i stvara mi zestoke probleme, jednostavno unistava mi zivotni kvalitet, moj zivot je zbog ovog problema totalno stao.
Moji simptomi su sledeci, svaki dan mi je pakao:
- zgaravica
- mucnine
- podrigivanje
- osjecaj za povracanje
- gusenje (nedostatak vazduha)
- pritisak u glavi (doktori kazu da zbog kile ne moze da bude pritisak, ali vjerute mi da moze, nisam lud, nego doktori prave narod budalama).

Dakle, probao sam sve zive tablete, controloc, reglan, ranisan, klometol i jos mnoge druge ne mogu sad svih tableta da se sjetim, ali nijedna tableta nije pomogla, cak ni ishrana mi ne pomaze, "jedi cesce a manje", to macku o rep, ni to ne pomaze. Ja vec godinu dana nemam zivot, moj zivot je totalno stao zbog ove kiletine!
To sto doktori tvrde da nije nista, vjerovatno nisu dovoljno upoznati sa ovom bolescu, odnosno stanjem. Ja bi volio samo na pola sata da kad bih mogao dam svoje telo tom doktoru koji mi kaze "ma nije to nista", pa a vidi kroz kakve muke prolazim, onda bi mi povjerovao, jer ocigledno nijedan doktor ne veruje, nego ima je najlakse da kazu "to je psihicki", a psihicki nije, jer nisam jedini koji prolazi kroz ovaj pakao, nego jos masu ljudi prolazi kroz isti pakao, jednostavno, doktori ponizavaju ovu bolest, sto ni malo nije u redu, ovo je velika nepravda od doktora prema ljudima kada je u pitanju ova bolest (hiatus hernia).
- Tacno je to, da neki ljudi nemaju nikakve simptome, ali verujte mi, ko ih ima, ne bio taj doktor u kozi tog coveka koji ima simptome od hiatus hernie.
Odgovorno tvrdim, da je ovo najpotcenjenija a najteza bolest odnosno stanje u svetu.
Ja sam iz Crne Gore, jedanput sam bio na VMA u Beograd, tamo mi je doktor M. Jovanovic rekao da ovo nije ni malo bezazlena bolest vec da unistava zivotni kvalitet, naravno ko ima simptome i predlaze laparaskopsku operaciju, nisam se jos operisao, jer cekam nekako ako bi mogla nekako drzava da izda uput za lecenje u drugu drzavu jer u CG ne rade laparaskopske operacije, jer svaki moj dan je PAKAO zbog ovoga, ovo nije zivot, mladost mi je unistala ova kila, imam 22 godine, a osjecam se k'o da imam 80 godina.
I sta trebam da radim? Da se mucim sa ovim celi moj zivot? Tablete ne deluju, probao sam sa ishranom "jedini cesce a manje", takodje ni to ne deluje, jedino mi preostaje da umrem?
E pa necu vala, nego ako uspijem nekako da dobijem uput, idem da se operisem, pa cak i po ceni sopstvenog zivota, bolje da umrem na operacioni sto, ako mi je tako sudjeno nego da se mucim sa ovim celi svoj zivot.
Ako imate neka pitanja, mozete me kontaktirati na mejl: mihaelbulatovic@gmail.com, ili na moj fb profil, na moj mejl vam je ime i prezime fb profila, pa da vam objasnim kakva je ovo bolest ili stanje.
Jer doktori ocigledno prave narod budalama kada kazu "nije to nista"
Poštovani.
Upravo sam odgovorio kolegici daci pa evo i vama d anapišem par riječi.
Novi sam na forumu i ne snalazim se baš u ovome, ali molbom ljudi koji dolaze kod mene krenio sam se i ovim zanimati kako biljude upoznao sa činjenicom.
Živim u zagrebu i već 25 godina radim na namještanju želuca. Mojim radom ( ne želim se hvaliti ) uspijem želudac vratiti na svoje prirodno mjesto.
Postoji više problema vezanih uza želudac i po mojim tretmanima ljudi se veselo vračaju kučama.
Tretman nije jako bolan i ukoliko se pridržavate onoga što vam kažem, dovoljan je jedan tretman, ali nekada se desi da neko mora ponoviti tretman jer se nije predržavao uputa.
Poslje tretmana na gastroskopiji nema više problema i ne moraju se piti ljekovi.

LP. terapeut Tonči.
 

Prilozi

  • NAMJEŠTANJE ŽELUCA 2.jpg
    NAMJEŠTANJE ŽELUCA 2.jpg
    63,8 KB · Pregleda: 89
  • NAMJEŠTANJE ŽELUCA 5.png
    NAMJEŠTANJE ŽELUCA 5.png
    253,8 KB · Pregleda: 90
Pozdrav,
Našla sam Vaš odgovor vezano za hiatus herniju.
Molim Vas ako možete napisati kako ste uspijeli riješiti herniju bez operacije. Ja je imam i stvara mi velike probleme. A doktori kažu da je opetacija zadnja opcija.....
Poštovanje .
Novi sam na forumu, ali želim vam samo reći da ja radim namještanje želuca već punih 25 godina i poslje mog tretmana netrebate operaciju ni piti tablete.
Inače živim i radim u Zagrebu.
Lp.
Terapeut Tonči
 

Prilozi

  • NAMJEŠTANJE ŽELUCA 1.jpg
    NAMJEŠTANJE ŽELUCA 1.jpg
    58,3 KB · Pregleda: 56
  • NAMJEŠTANJE ŽELUCA 4.png
    NAMJEŠTANJE ŽELUCA 4.png
    324,4 KB · Pregleda: 55
Moje iskustvo sa operacijom,maj 2023 operisan u Sr.Kamenici,hirurg(vise je na drustvenim mrezama nego u sali)presekao mi je vagus nerv i dobio san gastroparezu,u dec 2023 otklonjeno3/4zeluca,sad se borim,molim sve da dobro razmisle pre operacije,ja sam na zalost prosao lose,kila mi je bila mala,doktori iz bg su rekli da cu resiti operacijom,ja sam se ooerisao u ns,mozda sam trebao u bg,ali....Zeludac mi je bio ok i praznio se pre op,posle op ne.Neka svi dobro razmisle,ja da mogu da vratim vreme pio bih lekove za kiselinu
 
Zaboravio sam napisati da sam bio kod njih minimum 5 za namestanje zeluca i nista i onda sam se odlucio na operaciju kod prof. Miroslava Ilica u Sr.Kamenici,jer me je on ubedio da je on strucan za to,ako se neko i odluci na operaciju samo prva hirurska bg.
 
Zaboravio sam napisati da sam bio kod njih minimum 5 za namestanje zeluca i nista i onda sam se odlucio na operaciju kod prof. Miroslava Ilica u Sr.Kamenici,jer me je on ubedio da je on strucan za to,ako se neko i odluci na operaciju samo prva hirurska bg.
e pa što ne probaš konsultacije na Prva hirurška?
možda je moguća rekonstrukcija, da ti olakšaju život koliko je moguće.

sa razlogom si nezadovoljan i imaš pravo tražiti uput za dalje.
tvoj život, kvalitet života je u pitanju i ne odustaj.

srećno!
 

Back
Top