HELP!

dreamgirl

Zainteresovan član
Poruka
158
Dajte predloge gde odvesti i sta sve pokazati strancima u Beogradu?
Koje znamenitosti,karakteristichne stvari za nasu kulturu,restoran,mesta za izlazak?
Bitno mi je da ponesu odavde sto lepshe utiske .....
 
dreamgirl:
Dajte predloge gde odvesti i sta sve pokazati strancima u Beogradu?
Koje znamenitosti,karakteristichne stvari za nasu kulturu,restoran,mesta za izlazak?
Bitno mi je da ponesu odavde sto lepshe utiske .....


Mozes u Beoizlogu u Knez Mihailovoj da kupis odlican vodic po BG. Ima sve i svasta u njemu i sigurno ces dobiti masu ideja. A sto se tice konkretne pomoci, recimo ovako: Kalemegdan, Kalemegdanska terasa, Narodni muzej, Kosutnjak, kej 25 maj, Ada manje-vise, sa obale kod hotela Jugoslavija TOB je ranije organizovao krstarenje brodicem po reci - bio je i celodnevni obilazak sa ruckom i nesto kraci, vodi ih da vide Beli dvor (nisam bas pristalica prestolonaslednika, ali dvor je nase nasledje i lepo je, mozete da se prijavite u predstavnistvu u prolazu ispod palate Albanija, a mislim da ces tamo dobiti jos zanimljivih ideja kuda bi mogla da vodis goste, imaju oni svakakve izlete i mape grada i Srbije), neka vide Sabornu crkvu, konak knjeginje Ljubice, Teslin muzej, Tasmajdan i Sansu... to je sve sto mi trenutno pada na pamet.
Nadam se da sam bar malo pomogla.
 
Feya:
Mozes u Beoizlogu u Knez Mihailovoj da kupis odlican vodic po BG. Ima sve i svasta u njemu i sigurno ces dobiti masu ideja. A sto se tice konkretne pomoci, recimo ovako: Kalemegdan, Kalemegdanska terasa, Narodni muzej, Kosutnjak, kej 25 maj, Ada manje-vise, sa obale kod hotela Jugoslavija TOB je ranije organizovao krstarenje brodicem po reci - bio je i celodnevni obilazak sa ruckom i nesto kraci, vodi ih da vide Beli dvor (nisam bas pristalica prestolonaslednika, ali dvor je nase nasledje i lepo je, mozete da se prijavite u predstavnistvu u prolazu ispod palate Albanija, a mislim da ces tamo dobiti jos zanimljivih ideja kuda bi mogla da vodis goste, imaju oni svakakve izlete i mape grada i Srbije), neka vide Sabornu crkvu, konak knjeginje Ljubice, Teslin muzej, Tasmajdan i Sansu... to je sve sto mi trenutno pada na pamet.
Nadam se da sam bar malo pomogla.
Hvala puno.....naravno da jesi......
 
Definitivno, restoran "Daco" na Karaburmi, ul Patrisa Lumumbe.
Dovoljno je reci da su strani otkinuli za tim restoranom, dolaze organizovano busevima! Slovenci redovno. Dolazili su svi jaki politicari, i inostrani gosti njihovi!!
 
ma odvedi ih u silikonsku dolinu:lol: od toga im se zavrti u glavi:p
moji stranci odma sa aerodroma,pitaju...idemo li tamo nakafu..kao super je kafa:lol:
aham...nema tamo taki lepotinja i montaža:p
 
ili ih odedi u reku..na đuskanje...veruj mi...biće im to provod života.
samo o tome ima da misle:p
naravno, dačo je obavezan, jer je stavrno autentičan a i klopa je fenomenalna.
probajte pileće paketiće i obavezno predjelo...mmmmmm
 
jerotije:
Za silikonce neznam-nisam odlazio mada je Daca pravo mesto. Pripremi se za malo jace cene ali neces zazaliti i sigurno ces ostaviti dobar utisak !
To su moji vrlo dragi prijatelji tako da je novac nebitan.....Najvaznije je da se lepo provedu,vide neke bitne stvari i vrate se puni lepih utisaka....Thanx!
 
Ako se setim.......Ako ti treba vozac-taksista javi mi se i mozemo se dogovoriti da Vas vozim ceo dan gde god zelite. Sve destinacije znam u Beogradu i okolini al engleski neznam ali te mogu posavetovati i za to tj preporuciti ti nekoga ko savrseno zna Srpsku kulturu, restorane, engleski......i sve sto bi bilo potrebno za stranca koji zeli da upozna Bgd. Pozz
 

Back
Top