Quantcast

help brzo

kon_s*oneri

Početnik
Poruka
31
ja sam u francuskoj trenutno,imam ''recipsse de demande de carte de sejour'',i cekam da mi izdaju ''carte de sejour'' za nekoliko nedelja...medjutim,kupio sam kartu da idem u spaniju avionom za SLEDECU NEDELJU,misleci da ceo taj proces oko dobijanja carte de sejour nece da se oduzi ovoliko...inace viza u pasosu( visiteur) mi istekla pre neki dan...moje pitanje ,za one koji raazumeju problematiku je: jel smem da putujem samo sa recipiseom koji vazi do 17.3.2008 jer verovatno nece da mi izdaju carte de sejour do sledeceg petka kada treba da putujem??? i naravno ako pokusam a ne mogu...KOJE SU SANKCIJE? pricajete...vasa iskustva...sta da radim?

Poruka
38
Hm...iskreno,najbolje resenje je da nazoves nase konzularno odeljenje tamo kod tebe i direktno njih da pitas,ovako je dosta rizicno(bez obzira sto su sada otvorili granice i sto nema kontrole izmedju zemalja koje su u Sengenu,tek od marta se otvaraju i vazdusne granice).Ovako ce ti biti najsigurnija varijanta jer ces imati info. iz prve ruke...
pozdrav i srecno!!!!!!!!!!!!!;)

kon_s*oneri

Početnik
Poruka
31
konzul je boooollllllleeeestaaaaaaannnn,,nije na poslu....zvao sam ambasadu u parizu,nezna zena sta da mi kaze,upucuje me na lokalnu prefekturu ili na spasnki konzulat,ni u lyonu neznaju..imali razne slucajeve..ljudi prolazili bez problema samo sa recipiseom ali neki su bili i vracani (tako kaze)
...a posledice? jel moguce da mi zabrane da posle putujem u druge zemlje sengena,u slucaju da je za sada nelegalno da putujem?ili da me vrate za srbiju ili...????
i jos nesto...vec sam bio u Madridu za Bozic,i to samo sa pasosem ,gde mi stoji privremena boravisna viza, mada sam isao autobusom i bila je kontrola na grranici.. i imao sam recipise kod sebe ali mi ga niko nije ni trazio...samo sa pasosem..neki misle da sam looood
ajde kazite nesto pozitivno...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.