Haustor, Rundek&Cargo

Rundek Cargo trio održaće tokom marta mini turneju u nekoliko gradova Srbije na kojoj će promovisati novi album "Plavi avion"

Gitarista i pevač Darko Rundek, violinista Isabel i multiinstrumentalista Dušan Vranić turneju će početi koncertima 18. i 19. marta u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu, a zatim sviraju 24. marta u zrenjaninskom pozorištu "Toša Jovanović" i u kragujevačkom "Joakimu Vujiću" 25. marta.
Organizator "Long plej" je naveo da spisak gradova u Srbiji nije konačan, kao i da će Rundek Cargo trio nastupiti i u Crnoj Gori, 27. marta u Kulturno-informativnom centru "Budo Tomanović" u Podgorici.
 
Rundek Cargo trio održaće tokom marta mini turneju u nekoliko gradova Srbije na kojoj će promovisati novi album "Plavi avion"

Gitarista i pevač Darko Rundek, violinista Isabel i multiinstrumentalista Dušan Vranić turneju će početi koncertima 18. i 19. marta u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu, a zatim sviraju 24. marta u zrenjaninskom pozorištu "Toša Jovanović" i u kragujevačkom "Joakimu Vujiću" 25. marta.
Organizator "Long plej" je naveo da spisak gradova u Srbiji nije konačan, kao i da će Rundek Cargo trio nastupiti i u Crnoj Gori, 27. marta u Kulturno-informativnom centru "Budo Tomanović" u Podgorici.

yes!

zahvaljujuci Rundeku obici cu sve gradove u Srbiji :lol:
 
Rundek Cargo trio održaće tokom marta mini turneju u nekoliko gradova Srbije na kojoj će promovisati novi album "Plavi avion"

Gitarista i pevač Darko Rundek, violinista Isabel i multiinstrumentalista Dušan Vranić turneju će početi koncertima 18. i 19. marta u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu, a zatim sviraju 24. marta u zrenjaninskom pozorištu "Toša Jovanović" i u kragujevačkom "Joakimu Vujiću" 25. marta.
Organizator "Long plej" je naveo da spisak gradova u Srbiji nije konačan, kao i da će Rundek Cargo trio nastupiti i u Crnoj Gori, 27. marta u Kulturno-informativnom centru "Budo Tomanović" u Podgorici.

:zurka:
 
Friski utisci iz Kragujevca:D
Dakle,Darko je jos jednom uspeo da mi izazove zmarce i odusevi fantasticnom svrikom,koja je trajala gotovo 3 cuke(ako ne izuzmemo kratku pauzu od 15-ak minuta).
Medjutim,koliko god da volim "Avion",mislim da je premnogo svirati sve pesme sa albuma na jednom koncertu.Da je 5-6 pesama,ok,ali svih 12 :eek:
Samim tim,osiromasio je ovaj drugi blok sa njegovim starim pesmama.
Inace,vecerasnji koncert je poceo "Kurdustanom",koji je svojim efektnim refrenom "uveo" publiku u koncert.Zatim je sledila moja omiljena sa "Aviona","U borbi sa silama",a odmah potom elegicna "Sanjala si da si sretna"(kako je Izabel izludovala na violini u ovoj pesmi,to je za nepoverovati:D).Onda sledi blok meni manje gotivnih pesama sa "Aviona,"Li-La","Para ljude vara" i "You Think You're Bussy".Potom je sledio segment zivljih pesmica "Sadimo lan","Indijanska"(ocekivano razgalila publiku :D),"Ruskajak",da bi promociju pesama sa novog albuma zavrsio divnim i nostalgicnim "Plavim avionom" i smarajucom "Drinom".
U drugom bloku,gde je trebao da svira starije stvari,ocigledno je resio da predje u vecu brzinu,pa je odmah poceo "Enom" i "Uzalud pitas",a nastavio sa "Ruke".Usledila je "Ay Carmela"(Izabel pobedila,dizuci pesnicu kao pravi komunista i mrmljajuci neki tekst,samo njoj znan:mrgreen:),a odmah potom i "Grane smo na vjetru".Na zahtev publike usledila je "Kao da je bilo nekad",da bi za kraj spremio plesne "Ljubav se ne trzi" i "Apokalipso".
Posle dozivanja na bis,Dare se pojavio i odsvirao "Bi mogo da mogu",da bi za sam kraj odsvirao,na moje prijatno iznenadjenje jer je vecina trazila "Sal od svile" ili "Sejna"(sto je postalo poprilican klise kada je rec o njegovim koncertima),"Senjora"
Znaci,mnogo pesama je preskoceno na ustrb sviranja kompletnog novog albuma i moram reci da mi je prosli koncert u "Sumadiji",neuporedivo bolji sto se tice repertoara.
Svirka je fantasticna,njih troje su genijalno usvirani,virtuozi(Duca je neverovatan muzicar;svira sve zivo,puseci pljugu uz to:worth:)
Dare cepao bezalkoholnog "rogonju" konstantno i ponovo izvodio striptiz sa skidanjem kosulje:D,Duca provaljivao forice,a Izabel se onako dobrocudno smeskala,kao i uvek.
Naravno,da pokvare sjajan ambijent sa onim lampama,potrudili su se ovi nasi iz rasvete,jer su na momente obasjavali binu kao da je koncert AC/DC i time pokvarili malo tu kamernu atmosferu.
Sve u svemu,ja zadovoljan :D
 

Back
Top