hard disk pomoc

mesagero

Početnik
Poruka
30
molim vas za pomoc, imam jedan hard disk na kompu.od 40gb, i sad hocu da ubacim jos jedan od 160gb, a pocetnik sam, moze mi neko objasniti kako ga ubaciti, nije ni formatiran, kako se to radi ..i kojim programom...hvala vam puno.....
 
samo spojish, namestish jumpere da ti taj radi kao SLAVE (imash na HDD-u odshtampano kako da ih postavish), upalish komp i u my comp bi trebalo da ima particije nove i samo formatirash i eto ;)
 
molim vas za pomoc, imam jedan hard disk na kompu.od 40gb, i sad hocu da ubacim jos jedan od 160gb, a pocetnik sam, moze mi neko objasniti kako ga ubaciti, nije ni formatiran, kako se to radi ..i kojim programom...hvala vam puno.....

nisam pogledao do kraja al ja mislim da je to to :mrgreen: ako nije koristi pretragu. Good luck :mrgreen:
 
molim vas za pomoc, imam jedan hard disk na kompu.od 40gb, i sad hocu da ubacim jos jedan od 160gb, a pocetnik sam, moze mi neko objasniti kako ga ubaciti, nije ni formatiran, kako se to radi ..i kojim programom...hvala vam puno.....

Molio bih i ja za malu pomoc...

NIsam bas pocetnik, ali ovo nikada nisam radio.

Znaci ista stvar! Imam HDD od 40 GB. I dodao bih jos jedan od 160... E sada, taj drugi je SATA, a ovaj prvi je ATA.

Prikljucio sam ga, i kad udjem u BIOS on ga "vidi"... Medjutim kada se ucita Windows, kada udjem u My Compters novi HDD se ne vidi.... U Device manageru, se takodje vidi, ali ne znam kako da ga formatiram...? :confused: (I napravim particije...)

Jel ima neki predlog? :eek:

Inace plan je da prvo vreme rade oba diska, a kasnije bih ovaj stari izbacio, tako da za prvo vreme sistem ostaje na starom disku, a novi bi trebao da bude samo dodatni...
 
Aaaa uspeo! Znao sam da mora da moze iz windowsa direktno!

Ide se u Administrative Tools -> Computer Management

Samo sam se vrteo u krug nikako to da nadjem, jer sam imao pogresan view u Control Panelu! cak sam i particije uspeo da namestim... Konacno! :)
 

Back
Top