Halejeva kometa nosi smrt

Slušaj Nemcoi...
Teorije su TEORIJE.
Pobijaju se svakog dana.
Stiven Hoking je srušio bar pet svojih.
Albert Ajnštajn takođe.
Jadni Darvin nije stigao,ustvari jes ali mu rekoše:buđav lebac...
Pa smo dobili udžbenike biologije.
Dalje:
Ako pišeš o BILO ČEMU,makar i kao teoriji,NEMA ne mogu se sjetiti.
Halejeva kometa prolazi na 76 godina,sljedeći dolazak je 2062.Tačka.
Svaki amater astronom će ti reći i tačan datum.
Zemljino geomagnetno polje se mijenja. Opada i raste. To je proces,nije trenutno.
Naravno. Ali NEMA veze sa ovom kometom. To je dokazano. Za sada nema drugih
dokaza, a ti slobodno piši SVOJE teorije. Ali nemoj da se vrijeđaš ako ne dobiješ:
BRAVOOOOO preko ekrana od svih. Na srpskom:GROW UP(ne vičem).
 
Slušaj Nemcoi...
Teorije su TEORIJE.
Pobijaju se svakog dana.
Stiven Hoking je srušio bar pet svojih.
Albert Ajnštajn takođe.
Jadni Darvin nije stigao,ustvari jes ali mu rekoše:buđav lebac...
Pa smo dobili udžbenike biologije.
Dalje:
Ako pišeš o BILO ČEMU,makar i kao teoriji,NEMA ne mogu se sjetiti.
Halejeva kometa prolazi na 76 godina,sljedeći dolazak je 2062.Tačka.
Svaki amater astronom će ti reći i tačan datum.
Zemljino geomagnetno polje se mijenja. Opada i raste. To je proces,nije trenutno.
Naravno. Ali NEMA veze sa ovom kometom. To je dokazano. Za sada nema drugih
dokaza, a ti slobodno piši SVOJE teorije. Ali nemoj da se vrijeđaš ako ne dobiješ:
BRAVOOOOO preko ekrana od svih. Na srpskom:GROW UP(ne vičem).


koliko se secam ti si onaj koji je naglasio da promene geomagnetnog polja zemlje NISU trenutne ..samo sam rekao to da si ti i pogresno procitao tekst u kom pise isto tako da NISU trenutne..da li si naglasio to da NISU trenutne zbog tog sto si mislio da u tekstu stoji da jesu pa sad ti nesto ...??? dakle u tekstu pise 2,3 pasusa o promeni geomagnetnog polja vrati se i procitaj..

ko je covece rekao da je trenutan !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pada menja se i u ovom trenutku ..opada a onda menja polaritet...
rekao sam i sam da je teorija ali vasi tupavi komentari su jednostavno tupavi...
 
Poslednja izmena:
ma samo kad tebi pamet iz nosa curi :D

e milice bolje cuti aj..
pogledaj sta covek pise..vec 2x mi kaze da promene geomagnetnog polja nisu trenutne a u elaboratu lepo pise da nisu i da je top proces!!!!!

drugo i ti ...ma vrati se i citaj elaborat pa ces videti ako te zanima..

i vredjala si buudalu prva pa se posle pravite naivni...
porucila si mu da ce sal da mu nabije k u g i d :eek:
 
Poslednja izmena:
ELABORAT
--------------------------------------------------------------------------------

Re: Halejeva kometa nosi smrt

mene muci jedno. Kako on zna da je nesto proslo blizu zemlje pre 10 000 godina ili kad odvale: za 65 000 000 godina ce proci ta i ta kometa... ma idi. Nesto mi sve to fake.
--------------------------------------------------------------------------------

pa maje su znale sve cikluse prolaska nebeskih tela i to se ciklicno ponavlja.
naucnici su znaci proracunali i isli unazad i napred pa su dali teorije koje
su osnovane sa naucnim dokazima ali ne znaci da su tacne.

--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Original postavio nemcoi
Sledeći dolazak Halejeve komete nas očekuje između 2537 i 2607. g. što je teško tačno ustanoviti, s obzirom na njenu jako razvučenu eliptičnu orbitu – blizak susret trebalo bi da usledi oko 3000. g. sličan onome s kraja 9. i početkom 10. veka, kada je u većini evropskih zemalja došlo do meteorske kiše i pojave mnoštva bolida na nebu. Ako ćemo verovati Apokalipsi i nekim uvaženim srednjovekovnim francuskim prorocima, neka od godina između navedenih biće fatalna. Do tada, valja se opustiti...

halejeva kometa je najpoznatija kometa od svih koje covek poznaje. zadnji put je bila blizu sunca 1986 (tako da ona tvoja prica o pratiocima kometa 1983 i 1984 pada u vodu) i bila je vidljiva golim okom sa zemlje. naredni prolazak se ocekuje 2061 a zatim 2134. godine.
--------------------------------------------------------------------------------


Razvijajući svoju pretpostavku, Galanapus će sa akademikom Hantakisom lansirati teoriju o globalnim klimatskim promenama i povećanju nivoa radijacije usled probijanja ozonskog omotača od strane nekog velikog kosmičkog tela koje se odvojilo od Halejeve komete. Na taj način, moguće je objasniti nagla pustošenja i iščezavanje naroda na teritorijama Mesinije, Lakonije i Aheje, oblasti u Grčkoj i Maloj Aziji, koje su u dalekoj prošlosti bile gusto naseljene.


Kada se analizira karakter promena na Zemlji, prilikom njenog susreta sa Halejevom kometom, vidi se funkcionalna zavisnost koja varira tokom određenih perioda. Intervali opadanja i narastanja “krive”, posledica su haotičnih promena parametara orbite komete. U trenutku uzlaznog momenta “krive”, a period ponavljanja je 1770 godina (kad ona prolazi pored Zemlje na najmanjem rastojanju), našoj planeti preti kataklizma. Poslednji takav slučaj registrovan je 837. g. Tada je Halejeva kometa prohujala na svega 6 miliona kilometara od Zemlje.
Ako na našoj “krivoj (vremenskoj osi), krenemo ulevo, odnosno u duboku prošlost, i to 7 intervala po 1770 godina, to je period ponavljanja već spomenutog narastanja funkcije i dolazimo do 11553. g. pre n. e. - svega 11 godina posle dodirne tačke kalendara drevnih civilizacija. Znači, 11 godina posle znamenite 11542. g. pre n. e. Halejeva kometa je prošla na veoma malom rastojanju od naše Zemlje i prouzrokovala katastrofu. Udarni talas komete prostrujao je Zemljom, brišući sve pred sobom, prouzrokovavši takvu katastrofu koju će čovečanstvo večno pamtiti.

pise blizak susret sto znaci da prodje blizu planete zemlje i da neki njeni delovi mogu da udju u atmosveru i probiju ozonski omotac i izazovu time povecan nivo radijacije ...

--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------

Original postavio nemcoi
Usledila je serija stravičnih eksplozija: iz Zemljine utrobe pohrlila je užarena magma koja je, pomešana sa vodom, izbijala na površinu u vidu vatrenih fontana. Vode okeana su se pretvorile u oblake vrele pare koja se brzo podizala, a vrtlozi dima i pepela, milioni tona prašine, prekrili su čitave kontinente, zaklanjajući Sunce godinama, tako da su veliki delovi planete ostali u mraku. S lica Zemlje zbrisani su gradovi i sela. Prostrujivši ostrvima, prašina se spustila na priobalje okeana i pod naletom vodene stihije, potopljena je Atlantida i njena visoko razvijena civilizacija. U stravičnom zemljotresu nestalo je hiljadugodišnje carstvo ili, kako Platon piše “za jedan užasan dan i jednu užasnu noć”.

za ovo sto je platon napisao, takodje veze nema sa halejevom kometom niti sa atlantidom. misli se na erupciju vulkana koja se desila na santoriniju (grcka), kojoj su prethodili snazni zemljotresi i nakon koje je nastao ogroman cunami talas. erupcija se desila oko 1650 pne.

--------------------------------------------------------------------------------

U stravičnom zemljotresu nestalo je hiljadugodišnje carstvo ili, kako Platon piše “za jedan užasan dan i jednu užasnu noć”.

dokazi na sta je Platon mislio!
santoronija je hiljadugodisnje carstvo?

--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------


Bravo,Milice...
Mislim da treba samo dopuniti sa ovim podatkom:
erupcija vulkana Krakatao u Indoneziji koja je prema opisima očevidaca(subjektivno)
bila MANJA nego na Santoriniju i drugim mjestima,bila je dovoljna da ubije više od
50 hiljada ljudi,uništi plodno zemljište na duži period u krugu od 1500 kilometara...
Sljdeća zima na sjverenoj hemisferi je zbog količine pepela u atmosferi bila hladnija nego inače,sa mnogo snijega i jakih mrazeva.
A to je JEDAN vulkan u Vatrenom prstenu.
Nisam protivnik teorija,čak sam uvjeren da su svuda bile civilizacije(ili JEDNA) prije nekoliko desetina hiljada godina(ajd recimo oko 40 milja yer-ova unatrag)...
Ali proizvoljno lupanje bez provjeravanja podataka je ili žurba da se bude senzacionalan,
ili jednostavno nemar pri kucanju...
A možda je i namjerno?

__________________
Nazad u stado,ovcooo!!! - Nisam ja ovca, ja sam mrav!
Ovce su puno veće ...

--------------------------------------------------------------------------------


ako su vulkani unistavali drevne civilizacije onda..
1500 kilometara..molim te sta je to 1500 kilometara ajde..
da unisti celu drevnu civilizaciju gradjenu vekovima kojom su se ponosile generacije novih narastaja..koja im je bila sve u zivotu..bogovi i ta sranja..zrtvovanje ljudi da bi zemlja bila plodnija ili zbog kise tj igranje bogova i robova tj master i slejv..ako nisi znao ljudima je najbitnija civilizacija..zamisli sta bi ti radio da nestane danasnja..da nema neta da nema struje ..da nema muzike ni filmova..ti bi se brate bosanac samoubio..da nema da se naprave tangice, da ne mogu da se naprave farmerke, patike..da ides u opanku ...da se kupas 1 u mesec dana..
da nema slatkisa i grickalica, kondoma, zvaka, cetkica za zube kao i pasti za pomenute zube,kompova, igrica, kozmetike za zene..na sta bi licile jadne..da nema zileta ni depilacionih spravica...obrasne bi u sumu i imale brke..dlakave noge...a povrh svega bi smrdele od nekupanja..zadah iz zdrela..ajde muski bi i nekao praziveli ali...da moras sam da koljes prase i lovis..da vadis crevca..da jedes jednom dnevno ili 3 ali pomalo..da doruckujes jabuku a rucas krusku..i mogao bi jos al se smorih..verovatno propustih mnogo toga avaznijeg ali ..nije mi palo na pamet kreativnije i bolje..

--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------


Osim toga,promjene magnetnih polja NISU trenutne.
To zna svaki student geologije,astrofizike ili malo više zainteresovan amater(kao ja)...
Zemljino magnetno polje slabi već dugi niz vijekova,to je davno utvrđeno,kao i ciklus
prema kojem će ponovo početi da jača...
Ako je kucač(pardon, PREPISIVAČ) mislio na pomjeranje sjevernog magnetnog pola,
i on se pomjera konstantno,eto prije 150 godina je bio blizu Labradora...
Ako nisam zeznuo stvar u kucanju.

Uostalom,radim,nemam vremena za detalje.
Ali bar ne lupam proizvoljno.Halejeva kometa je zvana donosilac smrti u srednjem vijeku kad ljudi nisu ništa znali o njoj niti mnogo čemu drugom...
Ako je namjera bila da se neko u***** od straha,moglo se početi sa teorijom Apofisa 2029 ili 2036,nisam siguran...

--------------------------------------------------------------------------------

Paleomagnetna istraživanja pokazuju da geomagnetno polje Zemlje periodično menja svoj polaritet. Tokom poslednjih 76 miliona godina, ovakvih promena je bilo 170, a poslednja se desila pre 730 hilajda godina. Utvrđeno je da je svaki proces preobaćanja magnetnog polja trajao oko 20 hiljada godina.
Tada je dolazilo do naglih skokova u evolucionoj lestvici biosfere, o čemu govore fosilni ostaci biljaka i životinja iz tog perioda. Tada su iščezle brojne biljne i životinjske vrste, a na njihovom mestu pojavljivale su se nove forme života.

ko je rekao trenutno???

--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------


ko je rekao da je trenutnooooo???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Šta nas čeka?
Sledeći dolazak Halejeve komete nas očekuje između 2537 i 2607. g. što je teško tačno ustanoviti, s obzirom na njenu jako razvučenu eliptičnu orbitu – blizak susret trebalo bi da usledi oko 3000. g. sličan onome s kraja 9. i početkom 10. veka, kada je u većini evropskih zemalja došlo do meteorske kiše i pojave mnoštva bolida na nebu. Ako ćemo verovati Apokalipsi i nekim uvaženim srednjovekovnim francuskim prorocima, neka od godina između navedenih biće fatalna. Do tada, valja se opustiti...

momak, odakle si izbunario ovaj podatak?!? Halejeva kometa prolazi, tj vraca se u nas "komsiluk" na svakih 76 godina, posledni put je bila u nasem "komsiluku" 1986godine, pa ako saberemo 1986+76 dobijas da se "vraca" 2062godine, sto je znaci da si omasio za skoro pola milenijuma.... Sorry al matematika ti nije jaca strana
 
momak, odakle si izbunario ovaj podatak?!? Halejeva kometa prolazi, tj vraca se u nas "komsiluk" na svakih 76 godina, posledni put je bila u nasem "komsiluku" 1986godine, pa ako saberemo 1986+76 dobijas da se "vraca" 2062godine, sto je znaci da si omasio za skoro pola milenijuma.... Sorry al matematika ti nije jaca strana

momak nisi u toku. to sve nije ni najmanje bitno.oni kuckaju o tome kako u tekstu sustina ne valja ali je poenta su samo podaci. kakve veze ima kad stize. bitno je da li se moze desiti da protutnja blizu planete zemlje i izazove navedene stvari....
 
znas kako, da li ce proci blizu zemlje i malko nas zeznuti nije vazno, jer ce mo biti mrtvi kada se to dogodi. jer po toj racunici kojoj si naveo bice tek za 1000godina :(

Tamo negde 2011 godine, jedna kometa ce proci blizu zemlje i bice vidljiva sa severne hemisfere ( znaci Evropa ) i procice na nekih 9milion km, sto je 3x blize nego sto je poslednji put Halejeva kometa prosla :)
Verovatno ce biti i vidljiva golim okom, a pre toga za nekih godinu dana jos jedna ce proci "blizu" na nekih 18milion km takodje ce biti u nasoj hemisferi....

Moze nesto da nas zapuca i pobije, to je sasvim sigurno, da li ce izazvati sve te poremecaje nije vazno, jer sa sadasnjom tehonlogijom mozemo samo da amstamo da je nekako skrenemo. Mada, Ameri mogu sve, ipak je fiml Armagedon veoma realan :)
 
znas kako, da li ce proci blizu zemlje i malko nas zeznuti nije vazno, jer ce mo biti mrtvi kada se to dogodi. jer po toj racunici kojoj si naveo bice tek za 1000godina :(

Tamo negde 2011 godine, jedna kometa ce proci blizu zemlje i bice vidljiva sa severne hemisfere ( znaci Evropa ) i procice na nekih 9milion km, sto je 3x blize nego sto je poslednji put Halejeva kometa prosla :)
Verovatno ce biti i vidljiva golim okom, a pre toga za nekih godinu dana jos jedna ce proci "blizu" na nekih 18milion km takodje ce biti u nasoj hemisferi....

Moze nesto da nas zapuca i pobije, to je sasvim sigurno, da li ce izazvati sve te poremecaje nije vazno, jer sa sadasnjom tehonlogijom mozemo samo da amstamo da je nekako skrenemo. Mada, Ameri mogu sve, ipak je fiml Armagedon veoma realan :)

dobro ajde da uzmemo da prolazi blizu zemlje svakih ...26000 god ..nije ni bitno koliko...i kada protutnja a njeni delovi zakace ozonski omotac da li je moguce da je to uzrok nestanka nekih od od civilizacija koji su se nasli na na tom delu zemlje nad kojom je protutnjala tj njeni delovi???
 
Ozonski omotac ti pocinje na nekih 10km pa do 50tak km iznad zemlje, da nas neka kometa "zakaci" tj da zakaci samo ozonski omotac velika je verovatnoca da ce nas unistiti a ne samo jedan deo ili malu naseobinu :)

ali ozonski omotac je citav na suprotnom delu ..
jos malo vremena prodje i tamo gde je prosla se obnovi..
tesko bi bilo ali neki bi preziveli tj oni koji su na suprotnoj strani..

moja procena je da ce da unisti ameriku jer su oni vodje ove civilizacije i najvise su krivi
ako uopste neko upravlja ovom kometom tacnije ako postoji tvorac univerzuma a ako postoji,
mislim da upravlja svim telima tj defilise zakone po kojima radi univerzum a onda mala izme na i krc .
protutnja tamo ili ovamo i unisti ovo ili ono..

zakljucak> ne treba se zezati sa tvorcem pa i ako ne verujete da postoji..za svaki slucaj...
 
Poslednja izmena:
dobro ajde da uzmemo da prolazi blizu zemlje svakih ...26000 god ..nije ni bitno koliko...i kada protutnja a njeni delovi zakace ozonski omotac da li je moguce da je to uzrok nestanka nekih od od civilizacija koji su se nasli na na tom delu zemlje nad kojom je protutnjala tj njeni delovi???

Brate ubi sa halajevom kometom, prvo dao si neke podatke koji su cista nebuloza, drugo to sto ti tvrdis da je halajeva kometa kriva za nestanak nekih civilizacija je potpuno smesno jer to nije ni priblizno tacno, a i primecujem da ti kao da jedva cekas da se pojavi halajeva kometa i da se zabije u Zemlju najace sto moze i da svi umremo!!!

ali ozonski omotac je citav na suprotnom delu ..
jos malo vremena prodje i tamo gde je prosla se obnovi..
tesko bi bilo ali neki bi preziveli tj oni koji su na suprotnoj strani..

moja procena je da ce da unisti ameriku jer su oni vodje ove civilizacije i najvise su krivi
ako uopste neko upravlja ovom kometom tacnije ako postoji tvorac univerzuma a ako postoji,
mislim da upravlja svim telima tj defilise zakone po kojima radi univerzum a onda mala izme na i krc .
protutnja tamo ili ovamo i unisti ovo ili ono..

zakljucak> ne treba se zezati sa tvorcem pa i ako ne verujete da postoji..za svaki slucaj...

koji si ti bolesnik, ovo je nesto najdebilnije sto sam procitao do sada na forumu (jer znam da mislis ozbiljno ovo sto pises, za razliku od Sala i kompanije)!
 
Brate ubi sa halajevom kometom, prvo dao si neke podatke koji su cista nebuloza, drugo to sto ti tvrdis da je halajeva kometa kriva za nestanak nekih civilizacija je potpuno smesno jer to nije ni priblizno tacno, a i primecujem da ti kao da jedva cekas da se pojavi halajeva kometa i da se zabije u Zemlju najace sto moze i da svi umremo!!!



koji si ti bolesnik, ovo je nesto najdebilnije sto sam procitao do sada na forumu (jer znam da mislis ozbiljno ovo sto pises, za razliku od Sala i kompanije)!

:eek:
:hahaha::hahaha::hahaha:

ma ne ja volim covecanstvo samo se osecam malo pomuceno posle svega..
naravno da se zezam ali zar nije tacno?
ako postoji onda upravlja i kaznjava..pa to pise i u sp tj bbl ..
nisam rekao da postoji ili ne ..to je licna stvar za svakog.bio sam krajnje objektivan.
ne volim kraj sveta , ne volim umiranje ali volim da se zapitamo kuda ide ovaj svet :think:
cilj je bio da se ljudi malo zapitaju kuda idemo ako ima svega vanprirodnog...
 

Back
Top