Halapenjo gde kupiti?

Ја обожавам, пробао сам, зато кажем.. А колико сам схватио ти не волиш екстремно љуто..
Nisam voleo. Promenio se ukus..
Mogu da pojedem ali ne tražim.

Hvala @Lorelajn
Drug hvalio pizzu neku samo zbog halapenjo paprika a posle rekao ne zna gde nabaviti...
Pa otvorih papričice temu...
Kad zoveš na picu sa tvojim papričicama? Da me gledaš kako gorim haha
 
u Nemackoj ne nalazim bas bas ljute paprike sve su blago ljute i one na kojima pise da su extra scharf onako, pojedem celu a one na kojima pise mittel scharf to se jedva oseti ljutina na jeziku. Mada i tako je bolje jer paprika bude ljuta dva puta...
Kod paprike je lako. Sto udje, to treba i da izadje :)
Posebno zbog toga su opasni ukiseljeni feferoni. Oni koji imaju jaku ljusku. kada ljuska izazi u velicini u kojoj je progutana, ona ce da grebe svoj put nazad po kozi. Ako je mlevena i homogeno izmesana uz jaku konzumaciju mlecnih proizvoda, moze se mnogo veca kolicina pojesti nego kod dvrdih.

Kod nas se od malena po kuci jelo ljuto. I muski i zenski.
Jedino nisu jeli oni jadni sto su imali hemoroide :eek:
Pa samim tim nisam skroz pouzdan po preporukama.
 
Zašto mora bas halapenjo..kada ima i drugih ljutih papricica,,na prime u Lidlu ..ljude su kao otrov
Danas cu da ih nanizem na konac i zakacim na terasu da se osuse
pa ih sameljem i imam ljutu papriku kada mi treba preko zime i to baš opasno ljutu

20221002_122741.jpg
20221002_122756500.jpg
 
Zašto mora bas halapenjo..kada ima i drugih ljutih papricica,,na prime u Lidlu ..ljude su kao otrov
Danas cu da ih nanizem na konac i zakacim na terasu da se osuse
pa ih sameljem i imam ljutu papriku kada mi treba preko zime i to baš opasno ljutu

Pogledajte prilog 1231046Pogledajte prilog 1231047
Ja ih ne stavljam na konac,odmah ih na sitno isecem...i na tanjiru se suse,u kuhinji ili jednoj sobi...tako ih osusim,onda jedan deo sameljem,a jedan ostavim tako sitno naseckano.
 

Back
Top