Grupa mladih blokirala Filozofski fakultet: Nameštaj, lanci, policija

Jer posmatram ovu sliku mladića, koji nisu ni bili rođeni u vreme svih krvavih dešavanja, kako na ovaj način ispoljavaju patriotizam. Ja svoju decu nisam tako vaspitala, majice sa Legijinim likom, koju to poruku šalju ovi mladi ljudi?
Uzori su im onakvi kako je htela vlast u ovoj zemlji, inače po medijima ne bi smeli da se veličaju. Ko je to dozvolio? Da nam mladi budu zaglavljeni u prošlosti, željni tuđe krvi, zar takvu budućnost našoj deci želimo :(
Lagerta, zašto krivica na mlade?
Ovde, kako sam obaveštena, stariji su ' zaglavljeni u prošlosti'
Lagerta, kako ovo shvatiti nego kao zamenu teze, ovde su upravo Sabahudin-Dinko Gruhonjić i Ana Hegediš Lalić zaglavljeni u prošlosti:

Kako objasniti tvoje napade na studente koji se bore protiv govora mržnje ovo dvoje pomenutih? Evo šta su njih dvoje sve rekli u Dubrovniku:

F13CD535-28AA-4FCC-8AFC-8CF2E858384C.jpeg
 

Grupa mladih blokirala Filozofski fakultet: Nameštaj, lanci, policija​


Grupa mladih osoba, mahom mladića, blokirala je Filozofski fakultet u Novom Sadu, zahtevajući da vanredni profesor Dinko Gruhonjić dobije otkaz.

Pogledajte prilog 1522486
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...ozofski-fakultet-Namestaj-lanci-policija.html

Koliko vidim predvodnik grupe je momak koji nosi majicu Legije, inače zvanično osuđenog kriminalca za ubistva i još neke stvari.
Eh, mladosti naša. Na ovakvima svet ostaje?
Koliko mogu da vidim devojka koja je pozvala na proteste protiv Sabahudin-Dinkovog govora mržnje i svesnog dizanja međunacionalnih tenzija radi lične promocije uopšte nije Srpkinja.

Koliko je verovatno da je osoba sa imenom Marija Macak (Марија Мацак) srpski nacionalista?
 
Lagerta, kako ovo shvatiti nego kao zamenu teze, ovde su upravo Sabahudin-Dinko Gruhonjić i Ana Hegediš Lalić zaglavljeni u prošlosti:

Kako objasniti tvoje napade na studente koji se bore protiv govora mržnje ovo dvoje pomenutih? Evo šta su njih dvoje sve rekli u Dubrovniku:

Pogledajte prilog 1522694
Зна све то и подржава Лагерта, зато и спинује толико. Како јој се само не врти у глави не знам.
 
Uzori su im onakvi kako je htela vlast u ovoj zemlji, inače po medijima ne bi smeli da se veličaju. Ko je to dozvolio? Da nam mladi budu zaglavljeni u prošlosti, željni tuđe krvi, zar takvu budućnost našoj deci želimo :(
Да ли то важи и за Словакињу Марију Мацак коју је Динков наступ у Дубровнику, када је нашао за сходно да се поиграва и именом злочинца Динка Шакића уплашио понављања онога за шта је Динко Шакић осуђиван?
 
Зна све то и подржава Лагерта, зато и спинује толико. Како јој се само не врти у глави не знам.
Sada najočitednije spinuju jer su Šolakovi mediji rešili da po svaku cenu brane njihove bedastoće kojima su se udvarali hrvatskim nacionalistima u publici. Izjave su bile podešene za hrvatsku nacionalističku publiku u Dubrovniku, ali avaj, procurilo je i do Srbije.
 
Bože, koja opterećnost i teorije...
Da li bi mogla da objasniš to o opterećenosti i teorijama?

Ovako se stiče utisak da si potpuno svesna da je ono dvoje u Dubrovniku izjavilo upravo to što je izjavilo, ali da iz nekog razloga smatraš da samo ono što izgovore Srbi može biti govor mržnje?

Da li stvarno veruješ da nekako “nisu izjavili” to što su izjavili, ili prosto da tako i treba, ili, što je najverovatnije, da su te metodama emotivnih ucena pomoću medija doveli u stanje da ne želiš da vidiš da govor mržnje neprekidno dolazi sa druge strane?
 
Не, него сте се ви ухватили једног са Легијиним ликом и уопште вас не интересује разлог протеста.
Tog sa Legijinim likom je izazvala upravo perjanica Demokratske Zajednoce Vojvođanskih Hrvata i Čankove LSV Ana Hegediš svojim hrvatskim nacionalizmom, da već ne pominjem Gruhonjićeve bedastoće sa Dinkom Šakićem.

Sad se spinuje jer se nema driugih argumenata osim majice onog genijalca. Posle će opet biti problem kad i na narednim izborima ishod bude isti ovakav, pa u tako u krug.

3C5581E1-084F-41AB-B041-B37D6DB86B1E.jpeg


7ED1BBE1-9D30-45FD-B1F6-427FD48C53D5.jpeg
 
Lagerta, kako ovo shvatiti nego kao zamenu teze, ovde su upravo Sabahudin-Dinko Gruhonjić i Ana Hegediš Lalić zaglavljeni u prošlosti:

Kako objasniti tvoje napade na studente koji se bore protiv govora mržnje ovo dvoje pomenutih? Evo šta su njih dvoje sve rekli u Dubrovniku:

Pogledajte prilog 1522694
Ovo je izvuceno iz konteksta, ona je rekla u sali ovako: Ne znam kako da se izborimo od naleta galopirajuceg srpskog nacionalizma, jedino da i mi pocnemo da stvaramo neku vojvodjansku naciju....Tako je rekla i to sve u sali i kroz smeh, a zlobnici su naravno ovo prvo izbacili, kako i dolikuje antihristima....
 
Ovo je izvuceno iz konteksta, ona je rekla u sali ovako: Ne znam kako da se izborimo od naleta galopirajuceg srpskog nacionalizma, jedino da i mi pocnemo da stvaramo neku vojvodjansku naciju....Tako je rekla i to sve u sali i kroz smeh, a zlobnici su naravno ovo prvo izbacili, kako i dolikuje antihristima....
U šali? Da li stvarno veruješ u to o šali?
 
Ne lupaj i ne spinuj. Samog sebe si doveo u situaciju da svojim spinovanjem bukvalno braniš i Gruhonjićeve bedastoće o Dinku Šakuću.
Nema tu ničega sem vaših laži i spinova. Gde ste vi radikali branili srbe tamo istih više nema. Dakle sada ste se ostrvili na vojvodinu? Nadam se da će vam ovaj put narod suditi za sve veleizdaje i zločine!
 
U šali? Da li stvarno veruješ u to o šali?
Pa jeste u sali i rekla je da im je jedino resenje da pocnu da stvaraju nekakvu vojvodjansku naciju...!!! Mislim i da nije u sali i da misli stvarno da je to jedini spas od posrbljavanja nesrba u vojvodini ni to ne bi bilo nista strasno...Pricala zena na nekom skupu od dvadeset ljudi u nekoj sobi u Dubrovniku to sto sam napisao i digla se cela drzava...Lebe mekani..Zamisli ti koliko je tesko onda izlaziti izvan jednoumlja, kad te cak tamo nadju i okace u sve medije, svi te progone i predsednik te pomene i skupstina i ministri i sve mreze su pune tebe..Nije lako stvarno....
 
Ovo je izvuceno iz konteksta, ona je rekla u sali ovako: Ne znam kako da se izborimo od naleta galopirajuceg srpskog nacionalizma, jedino da i mi pocnemo da stvaramo neku vojvodjansku naciju....Tako je rekla i to sve u sali i kroz smeh, a zlobnici su naravno ovo prvo izbacili, kako i dolikuje antihristima....
Još jednom, osim članova Čankove LDP i onih koji bi da budu politički korektni pa ne znam šta svi ostali u Vijvodini su isprepadani idejama ovo dvoje, posebno manjine koje s njima nemaju nikakve veze.

Ekstremizam Hegedišićke i Gruhonjića je uporavo izazvao ovakve reakcije, ljudi hteli da se dopadnu publici, drugo nije bitno.
 
Pa jeste u sali i rekla je da im je jedino resenje da pocnu da stvaraju nekakvu vojvodjansku naciju...!!! Mislim i da nije u sali i da misli stvarno da je to jedini spas od posrbljavanja nesrba u vojvodini ni to ne bi bilo nista strasno...Pricala zena na nekom skupu od dvadeset ljudi u nekoj sobi u Dubrovniku to sto sam napisao i digla se cela drzava...Lebe mekani..Zamisli ti koliko je tesko onda izlaziti izvan jednoumlja, kad te cak tamo nadju i okace u sve medije, svi te progone i predsednik te pomene i skupstina i ministri i sve mreze su pune tebe..Nije lako stvarno....
Sam upravo navodiš razlog zbog kog je svaki ekstremizam opasan: Gruhonjićevi ekstremni stavovi nisu ništa manje mrzilački niti manje opasni nego onaj lik s Legojinom majicom.Naprotiv, taj će skinuti majicu, a Gruhonjić će terati dalje.
 
Još jednom, osim članova Čankove LDP i onih koji bi da budu politički korektni pa ne znam šta svi ostali u Vijvodini su isprepadani idejama ovo dvoje, posebno manjine koje s njima nemaju nikakve veze.

Ekstremizam Hegedišićke i Gruhonjića je uporavo izazvao ovakve reakcije, ljudi hteli da se dopadnu publici, drugo nije bitno.
Oni nisu rekli nista strasno, ali zamisli recimo da uzmemo tvoj primer...Ti ovde na mrezama u svakom drugom postu pljujes po USA, a u USA zivis i radis i jedes njihov hleb..Pljujes ih bez zadrske, zelis im sve najgore, da propadnu i da izgore...Ta tvoja mrznja je stvarno neverovatna, ti to i ne krijes...Imaju li oni pravo ako saznaju da organizuju ovako neki slican protestic ispred tvog stana ili makar da te izbace sa posla? Ako nemaju tu nameru, nauci ih onda ti toj nasoj vrlini...
 

Back
Top