Grupa F (Argentina, BiH, Iran, Nigerija) - Svetsko prvenstvo 2014. u Brazilu

Ko ide dalje?


  • Ukupno glasova
    33
  • Anketa je zatvorena .
Nikad necu shvatiti taj malodusni mentalitet koji je zarazio ceo Balkan posle 90-ih...

Jos vidis da igras protiv tima koji lako mozes da napadnes i napravis probleme, isto i hrvati protiv brazila, i ti nista...cega se vi bojite jeb0te...ali to je tako kad ne verujes dovoljno u svoje sposobnosti i kad si sitna dusa...reprezentacije treba praviti od pobednika, ne od pickica
 
Poslednja izmena:
Nije lose.
Rezultat mi se ne svidja, ali igrom sam zadovoljan,

Argentina strasno disciplinovana od samog pocetka, jako je tesko stvoriti priliku protiv njih, a kada izgubis loptu znaj da su Mesi, Aguero ili DI Maria u dobroj sansi.
Mesi je najbolji igrac Svijeta.
Mislim da ce daleko dogurati.

Sto se tice nas, odigrali smo jednu jako tesku utakmicu koja je zahtijevala puno trke pa su igraci pred kraj dosta popadali, nadam se da ni blizu nece toliko biti zahtjevne utakmice protiv Irana i Nigerije jer nam to jednostavno ne odgovoara.
Vrlo lako se moze dogoditi neki kiks, ali i lako mozemo proci skupinu.
 
Svaka od balkanskih reprezentacija treba da zaposli po jedno 2-3 psihologa i psihijatra koji ce raditi sa igracima...tek tad ce mozda biti nesto od njih.

Ако ћемо поштено, никад ништа битно нисмо освојили у фудбалу ни кад смо били Југославија (Имамо Рим 1960, Чиле 1987, Бари 1991, и Хрвате '98 и тое то.)
Нема ту победничког менталитета. А балкански менталитет предвиђа следеће - очекујем да се посвађа пола репрезентације БиХ и на крају неће победити ни Иран ни Нигерију.
 
Bosna vrlo dobra, a mislim da su sinoc mogli i do pobede ali su bili totalno izbezumljeni ubila ih trema nacisto....to se videlo kod svakog pokreta koliko su bili pod jakim utiskom cak su neki tapsali igrace argentine po ramenima posle napada i promasaja argentinaca :D Ocekujem da pobede i Iran i Nigeriju, a onda je sve moguce....ukoliko se u medjuvremenu ne stvore klanovi....
Argentina za mene glavni favorit i vise je nego ocigledno da ce u ovoj prvoj fazi pokusati sto vise da se postede i fizicki i psihicki, a onda u drugoj da pokidaju.....takav je moj utisak bio.....
 
Слаба ова Аргентина очекивао сам више, а могло је да буде и горе по њих да онај несрећник није дао аутогол на почетку.А када сам чуо да је Меси пре овог гола дао само један гол на светским првенствима и то нама 2006 нисам могао да верујем.
Реално имају одличне играче али игре нигде.
 
Mesi je endemska vrsta, kao i Cavi i ostatak igraca Barselone.
Oni su ukomponovani da igraju zajedno i kad se izadje iz sistema, onda je frka...

Generalno, Bosna je delovala isuvise plasljivo sinoc. Deo krivice snosi i Susic, koji je igrao ziheraski i popio dva komada...
Bosna ima sasvim ok tim, koji moze do druge faze. Odbrana je tanja, ali su sredina terena i napad sasvim dobri.
Mislim da je sinov i Salihovic trebao da dobije sansu, jer je Bosni falio taj zavrsni pas...
 
A sad protiv svojih- Hezbolaha i Boko Harama...

- - - - - - - - - -

Mesi je endemska vrsta, kao i Cavi i ostatak igraca Barselone.
Oni su ukomponovani da igraju zajedno i kad se izadje iz sistema, onda je frka...

Generalno, Bosna je delovala isuvise plasljivo sinoc. Deo krivice snosi i Susic, koji je igrao ziheraski i popio dva komada...
Bosna ima sasvim ok tim, koji moze do druge faze. Odbrana je tanja, ali su sredina terena i napad sasvim dobri.
Mislim da je sinov i Salihovic trebao da dobije sansu, jer je Bosni falio taj zavrsni pas...

Realno, Srbija je za klasu bolja po igračima...
 
Mesi je endemska vrsta, kao i Cavi i ostatak igraca Barselone.
Oni su ukomponovani da igraju zajedno i kad se izadje iz sistema, onda je frka...

Generalno, Bosna je delovala isuvise plasljivo sinoc. Deo krivice snosi i Susic, koji je igrao ziheraski i popio dva komada...
Bosna ima sasvim ok tim, koji moze do druge faze. Odbrana je tanja, ali su sredina terena i napad sasvim dobri.
Mislim da je sinov i Salihovic trebao da dobije sansu, jer je Bosni falio taj zavrsni pas...

Slažem se. EX YU mentalitet ti prosto ne da da odigraš maksimum i uvek se prilagođavaš drugom. Nikad ne namećeš svoju igru i uvek si u grču. Uvek je tu i autogol, crveni karton, pogrešan pas u poslednjoj liniji odbrane, nepromišljen penal ili slična glupost.

Mesi me sve više uverava da je egoistično, malo, iskompleksirano govance. Gledam njegov govor tela i gestikulaciju kada mu saigrač odigra dobar pas. Nema nikakve povratne reakcije, nikakvog znaka ohrabrenja, zahvalnosti. Usporava igru, ne predaje loptu na vreme, solira, pokušava probiti kroz buket igrača. Sve u svemu razočaravajuć nastup Argentine, i Mesija posebno.
 
Mesi je endemska vrsta, kao i Cavi i ostatak igraca Barselone.
Oni su ukomponovani da igraju zajedno i kad se izadje iz sistema, onda je frka...

Generalno, Bosna je delovala isuvise plasljivo sinoc. Deo krivice snosi i Susic, koji je igrao ziheraski i popio dva komada...
Bosna ima sasvim ok tim, koji moze do druge faze. Odbrana je tanja, ali su sredina terena i napad sasvim dobri.
Mislim da je sinov i Salihovic trebao da dobije sansu, jer je Bosni falio taj zavrsni pas...

Ne zaboravi da je ljudima to prva utakmica u istoriji na SP, pa još igraju protiv Argentine. A to je stvarno peh sa tim autogolom u trećem minutu, da toga nije bilo, videli bismo realnije i kakva je Argentina i kakva je BiH.
 
Realno, Srbija je za klasu bolja po igračima...

Nije tu u pitanju klasa, vec tim, hemija, da negde imas prevagu...

Mi trenutno nemamo ono sto Hrvati i Bosanci imaju, a to je sredina terena, tj. kreativnost u veznom redu.
Modric, Misimovic, Pjanic, Rakitic, Salihovic, Kovacic, sve su to kvalitetni igraci, koji mogu da vuku tim, dok mi, osim Matica, nemamo nikog u veznog redu ko je u stanju da iskreira nesto, da poveze igru...

Drugo, u napadu imamo igrace maltene istog profila - Sulejmani, Markovic, Tadic, Tosic, Djuricic, a nigde klasicnog centarfora, dok Bosanci imaju Dzeka, a Hrvati Mandzukica...

Jedino gde smo bolji, to je odbrana...
 
Steta za Bosance , onaj rani nespretni auto gol je dosta poremetio tok utakmice , takodje Bosanci su vrlo dobro igrali samo im je nedostajao taj zavrsni pas.
Inace da bi se izvukao neki povoljan rezultat protiv tima kao sto je Argentina potrebno je i malo srece , no sreca BosanciMA nikako nije bila naklonjena sinioc , ali sad sta je tu je ,u svakom slucaju utakmica sa Argentinom i nije bila utakmica gde je Bosna ocekivala bodove i trazila sansu za prolaz , to su ipak utakmice sa Nigerijom i Iranom.
Mislim da sa dobrim pristupom , zalaganjem kao sinoc i nesto boljim Dzekom i Misimovicem mogu da pobede Nigeriju i Iran i odu dalje.

Gledao sam Nigeriju u par prijateljskih utekmica pred ovo prvenstvo , zaista ne deluju nista specijalno.
Uostalom ako je Bosna pobedila Obalu Slonovace koja je objektivno ipak bolja od Nigerije , onda verujem da moze i Nigeriju.

Mada najveci problem za Bosnu ce biti pririsak , ipak su oni debitanti , ipak javnost od njih ocekuje mnogo i cinjenica da ipak u mec sa Nigerijom ulaze kao favoriti bi mogla da im predstavlja veliko opterecenje i problem.
 
Nije tu u pitanju klasa, vec tim, hemija, da negde imas prevagu...

Mi trenutno nemamo ono sto Hrvati i Bosanci imaju, a to je sredina terena, tj. kreativnost u veznom redu.
Modric, Misimovic, Pjanic, Rakitic, Salihovic, Kovacic, sve su to kvalitetni igraci, koji mogu da vuku tim, dok mi, osim Matica, nemamo nikog u veznog redu ko je u stanju da iskreira nesto, da poveze igru...

Drugo, u napadu imamo igrace maltene istog profila - Sulejmani, Markovic, Tadic, Tosic, Djuricic, a nigde klasicnog centarfora, dok Bosanci imaju Dzeka, a Hrvati Mandzukica...

Jedino gde smo bolji, to je odbrana...
Griješiš... Misimović je trenutno na nivou Milijaša, Pjanić je solidan igrač, ali daleko od toga da je on kreator igre, za njega je Matić Bog Otac. Salihović je krilo (mislim)... Imamo još i Tadića i Ljajića kao ofanzivne kreativce (koji mogu da igraju i po krilu) i Fejsu kao kreativnog zadnjeg veznog... BiH nema takvog igrača...

Hrvati su druga priča, oni su jaki k'o zemlja na sredini, ali im je odbrana truba...
 
Au, kako ga pretera sad.

Misimovic na nivou Milijasa?
Fejsa kreativan zadnji vezni?

Tadic i Ljajic mozda imaju predispozicije, ali su daleko iza Modrica, Pjanica, Misimovica, Rakitica...
I nisu takvi tipovi igraca koji mogu da povuku loptu i organizuju igru, vec su vise ofanzivno profilisani i treba im neko ko ce da radi za njih. Bas poput Mesija u Argentini, kome treba neko poput Cavija da kreira igru, a on da iskoristi svoju tehniku i brzinu sa loptom u nogama...

I Salihovic nije krilo, vec je centralni, ofanzivni vezni. Sad sto ima utakmica gde ga guraju na bok, kao i Sasu Ilica u Partizanu, ne cini ga krilom...
 
Poslednja izmena:
Griješiš... Misimović je trenutno na nivou Milijaša, Pjanić je solidan igrač, ali daleko od toga da je on kreator igre, za njega je Matić Bog Otac. Salihović je krilo (mislim)... Imamo još i Tadića i Ljajića kao ofanzivne kreativce (koji mogu da igraju i po krilu) i Fejsu kao kreativnog zadnjeg veznog... BiH nema takvog igrača...

Hrvati su druga priča, oni su jaki k'o zemlja na sredini, ali im je odbrana truba...

Po cemu je to daleko od toga da je Pjanic kreator igre, kada covjek upravo to radi i u Reprezentaciji i u klubu?
Jedina prednost Matica u odnosu na Pjanica sto je fizicki jaci i sto vise trci, ostalo sve je na strani Pjanica.
On je veoma rijedak igrac koji ekipi omogucava posjed lopte.

Sta ce BiH uopste igrac poput Fejse?

Misimovicevi potezi su odveli BiH na SP, ne znam da li je to Milijasev nivo.
 

Back
Top