Grupa A (Poljska, Grčka, Rusija, Češka) - Evropsko prvenstvo 2012.

Ko ide u četvrtfinale?

  • Poljska

  • Grčka

  • Rusija

  • Češka


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
To bi bio odgovor na pitanje zašto imaju više igrača svetske klase. Međutim, oni nemaju više igrača svetske klase od nas. Oni zapravo nemaju nijednog igrača svetske klase. Njihov najbolji igrač je realno propali talenat.

Ali igraju ljudi. Kreću se. Trče. Čak i razmišljaju dok trče, koliko god to nama navijačima srpske reprezentacije delovalo paranormalno. Igraju brzo. Disciplinovano. Jednostavno. Igraju logično. Igraju fudbal. Kad ćemo mi da zaigramo fudbal?
 
To bi bio odgovor na pitanje zašto imaju više igrača svetske klase. Međutim, oni nemaju više igrača svetske klase od nas. Oni zapravo nemaju nijednog igrača svetske klase. Njihov najbolji igrač je realno propali talenat.

Ali igraju ljudi. Kreću se. Trče. Čak i razmišljaju dok trče, koliko god to nama navijačima srpske reprezentacije delovalo paranormalno. Igraju brzo. Disciplinovano. Jednostavno. Igraju logično. Igraju fudbal. Kad ćemo mi da zaigramo fudbal?

Pa kad ih trenira Holandjanin. Jedino da i mi probamo sa nekim, ali kojeg mozemo da priustimo(Rajkard, Van Basten...)
 
Maestralna igra Rusa , iako su dali 4 gola jos su se dosta i ispromasivali.
Obicno svi Rusiju znamo kao jednu tvrdu i defanzivnu ekipu koja igra bez imalo maste ali ova Rusija je zaista nesto drugo , igraju zaista leprsav i prelep fudbal.
Ruski fudbal je mnogo napredovao u poslednjih 10-ak godina (kako klupski tako i reprezrentativni) i imaju zaista vrhunske igrace na svim pozicijama (odlicne i pouzdane stopere, brze i kreativne veznjake i odlicne napadace koji u svakom momentu mogu da postignu gol), takodje prednost Rusa je sto igraju zaista jednu jaku ligu i igraci uglavnom igraju za njihove domace klubove i odlicno su ukomponovani ( cak sam i cuo negde da od kako su doputovali u Poljsku imali su samo 1 trening)
Takodje verovatno su i holandski treneri uticali na njih i promenili im filozofiju jer kad gledamo Rusiju kako igraju ofanzivno, brzo i leprsavo kao Holandiju da gledamo.

Takodje ja mislim da bilo ko kad bude igrao sa Rusijom na ovom prvenstvu nece ulaziti u mec kao favorit bez obzira na njihovo ime jer ovo je zaista preiskusan tim ali opet tim koji brzinom i tehnikom moze da parira svakome.


Sto se tice druge tekme , dosta zanimljivo je bilo , mada X je bio zakucan , po kvalitetu 2 jako slicne ekipe , po stilu igre i pristupu isto 2 jako slicne ekipe , opet prvi mec na prvenstvu i ocekivalo se da udju pod pritiskom i da ce oboje gledati pre svega da ne izgube , jedina prednost Poljaka je bio domaci teren i vatrena publika ali ako je neko navikao da igra pred takvom publikom onda su to Grci.
 

Back
Top