gresno/bezgresno

da li onda znaci da iako mislimo da radimo dobro, da ne radimo dobro i da nismo u pravu?
Kada je rec o ljudfskoj gresnosti primarno se misli na konflikt sa Bozjim zakonom dok su greske u bilo kom funkcionisanju jeste sasvim druga stvar i ove dve kategorije se ne smeju podjednako tretirati.
U tom smislu mi mozemo gresiti dok nesto radimo ali mozemo i nase poslove obavljati bezprekorno dobro s tim sto je ovo drugo zaista izvanredno tesko.
 
Kada je rec o ljudfskoj gresnosti primarno se misli na konflikt sa Bozjim zakonom dok su greske u bilo kom funkcionisanju jeste sasvim druga stvar i ove dve kategorije se ne smeju podjednako tretirati.
U tom smislu mi mozemo gresiti dok nesto radimo ali mozemo i nase poslove obavljati bezprekorno dobro s tim sto je ovo drugo zaista izvanredno tesko.
aj koji su tvoji gresi :D
 
da li je gresno misliti da si bezgresan?
Nekada i nije.

Išla sam davno na pričest (dok sam bila naivna čestita vernica) s majkom i jednom Dušicom (zvaću je tako u ovoj kratkoj priči). Ta Dušica je jedna duša od čoveka, iskrena, poštena, dobra onako iskonski, nelicemerna, verna, redak ljudski primerak. Uglavnom, dođemo mi u onoj gužvi na red kod popa i on je pita Jesi li grešna, a ona mu onako nenaučena šta treba da kaže, iskreno, bez lažne skromnosti, odgovara - Nisam. Pop je lupi po glavi onim krstom i pita opet - Jesi li grešna, a ona i dalje - Nisam. :zcepanje: Pop je opet treska i šapuće tiho - Reci da jesi, a vernici se uskomešali, nervozni - Ajde već jednom i šta će, Dušica priznade da je grešna, izađe zbunjena ali ipak, što je najbitnije, dobi oprost. :mrgreen:
 
Licne grehe se ne iznose pred druge ljude vec samo one koje stvaraju ostecenu stranu kojoj se mozes obratiti,traziti oprostaj i nadoknaditi ucinjenu stetu.
U tom smislu tebi nisam nista sagresio stoga ne postoji razlog zasto bi s tobom delio svoje verske muke. :kafa:
ne vadi se, zs sebe smatraš da si bez greha (osim da što si rođen silom prilika)
a gordost ti pršti iz svakog posta kao i arogancija.
pokaj se dok je vreme jer nećeš izaći iz ada :D
 
ne vadi se, zs sebe smatraš da si bez greha (osim da što si rođen silom prilika)
Jel mioze neki dokaz u prilog ili si stekao mogucnost da ljudima citas misli ?

a gordost ti pršti iz svakog posta kao i arogancija.
Meni to vise deluje kao delovanje u skladu sa Pr.26,5 sto je obaveza vernika kada se nadje u takve situacije.
pokaj se dok je vreme jer nećeš izaći iz ada :D
Slazem se,svima nama treba pokajanje s tim sto meni najvise jer sebe znam veoma dobro dok forumase definitivno ne znam koliko i kakvog ( u vezi cega) im pokajanja treba.
 
da li onda znaci da iako mislimo da radimo dobro, da ne radimo dobro i da nismo u pravu?
„Безгрешан” не искључује могућност да си често у праву. :D Али свакако не апсолутно сваки пут и у свему. Али онда често почнемо да помишљамо да смо у праву и кад нисмо па почнемо да правимо разне пиздарије због тога (и грехове јелте)...
 

Back
Top