Grčka letovališta za preporučiti

Sve postove sam procitao, svasta ste nabrojali tesko je izvojiti nesto.

Moze li se ovo 'sazeti', da remizirate.

Ja gledam neko "mjestasce" za odmor (prvi put u Grckoj).

Kada kazem mjestace mislim na manji gradic/mjesto posto idem sa manjom djecom (3-14 godina), znaci fina plaza ALI da se ima gdje prosetati navece i pojesti giros, pizza i sladoled i tako to, znaci ne bas ono mjesto gdje je u 7 sve zatvoreno. ;-)

Eto ako ima ko takav prijedlog bio bih zahvalan.
 
@Kapetan.Mark Predlažem da napišeš mesto u kojem si bio a da ti se svidelo. Jer ovako, ukusi su različiti... Mi preko 20 godina idemo u Metamorfozis i skroz nam odgovara. Plaža manje više ali pošto idemo kolima na 5 do 15 km postoje odlične plaže različitih sadržaja. Najčešće pola dana budemo u Metamorfozisu a drugu idemo negde.
Uveče je divno, šetalište, borova šuma i jedna ulica sa ponudom poslastičarnica, radnja, butika, pekara i par kafića i restorana. Ništa preterano ali dovoljno.
Ljudi specifičnog karaktera, manje komercijalizovano od drugih mesta.
Problem je taj što postoje samo dva stava... Ili ga obožavaš ili ti se ne sviđa uopšte, takvo je selo.
 
Sve postove sam procitao, svasta ste nabrojali tesko je izvojiti nesto.

Moze li se ovo 'sazeti', da remizirate.

Ja gledam neko "mjestasce" za odmor (prvi put u Grckoj).

Kada kazem mjestace mislim na manji gradic/mjesto posto idem sa manjom djecom (3-14 godina), znaci fina plaza ALI da se ima gdje prosetati navece i pojesti giros, pizza i sladoled i tako to, znaci ne bas ono mjesto gdje je u 7 sve zatvoreno. ;-)

Eto ako ima ko takav prijedlog bio bih zahvalan.
Nisam bila ali cesto preporucuju za decu Neo Pori.
 
Postoji li neko ljetovaliste u Grckoj koje ima lijepu plazu,malo nekog veceg grada u blizini,da uvece nije pusto,da se ima sta obici okolo,a ne samo hoteli i da nije na ostrvima?
Znam da sve to postoji ako imas auto...ali bez auta si u Grckoj osudjen uglavnom na neke pustare koje imaju samo plazu i nista vise.
Znaci...malo vece mjesto,a da ima i plaze i da nije dosadno..🙂
 
Postoji li neko ljetovaliste u Grckoj koje ima lijepu plazu,malo nekog veceg grada u blizini,da uvece nije pusto,da se ima sta obici okolo,a ne samo hoteli i da nije na ostrvima?
Znam da sve to postoji ako imas auto...ali bez auta si u Grckoj osudjen uglavnom na neke pustare koje imaju samo plazu i nista vise.
Znaci...malo vece mjesto,a da ima i plaze i da nije dosadno..🙂
Nafplio (Peleponez) i Parga (ako nisi bila).
Ne može ti biti dosadno.
P.S Gradovi na Peleponezu su svi lepi i jako je živo tamo.
 
Nisam bila.Za Pargu znam otprilike,a Nafplio zvuci lijepo,samo nikad ga nase agencije nemaju.
Bar ja nisam cula.
Imaš na net-u.
Ali ako nisi bila,...topla preporuka i za Pargu.
IMG_20230123_113135.jpg
 
Sve postove sam procitao, svasta ste nabrojali tesko je izvojiti nesto.

Moze li se ovo 'sazeti', da remizirate.

Ja gledam neko "mjestasce" za odmor (prvi put u Grckoj).

Kada kazem mjestace mislim na manji gradic/mjesto posto idem sa manjom djecom (3-14 godina), znaci fina plaza ALI da se ima gdje prosetati navece i pojesti giros, pizza i sladoled i tako to, znaci ne bas ono mjesto gdje je u 7 sve zatvoreno. ;-)

Eto ako ima ko takav prijedlog bio bih zahvalan.
Sarti ili Nikiti ( Sitonija ), Limenas ili Limenarija ( Tasos), Lefkas, Agios Nikitas, Nidri, ( Lefkada ) ( to ti je malo dalje ), Parga ( isto daleko )
 
aha.. hvala na savetu.. bili smo Sarti i Nikiti pa smo mislili da promenimo..kakva je plaža?? idemo sa klincem ( ima jednu godinu )
Plaža je u vurvuruu odlična za malu decu, mada nema hladovine. Ako idete kolima bolje je da povremeno idete tamo a ne da se smestite. I zavisi u kom periodu idete. Znaš kako izgleda sitonija da ima plaže sa obe strane i jako je dobro kada na jednoj strani duva vetar da se ode na drugu.
Mogu ti preporučiti par dobrih plaža na koje se ide kolima i koje su dobre za malu decu.
E sad, ako ste bez kola... Onda ili biraš da imaš gde da ti je uveče lepo da prošetaš a imaš toleranciju za ne baš savršenu ali pristojnu plažu, ili za savršenu plažu a uveče bedak.
 
Plaža je u vurvuruu odlična za malu decu, mada nema hladovine. Ako idete kolima bolje je da povremeno idete tamo a ne da se smestite. I zavisi u kom periodu idete. Znaš kako izgleda sitonija da ima plaže sa obe strane i jako je dobro kada na jednoj strani duva vetar da se ode na drugu.
Mogu ti preporučiti par dobrih plaža na koje se ide kolima i koje su dobre za malu decu.
E sad, ako ste bez kola... Onda ili biraš da imaš gde da ti je uveče lepo da prošetaš a imaš toleranciju za ne baš savršenu ali pristojnu plažu, ili za savršenu plažu a uveče bedak.
sa autom smo.. Vurvuru otpada ako nema hladovine..svaki predlog je dobrodošao :)
 
sa autom smo.. Vurvuru otpada ako nema hladovine..svaki predlog je dobrodošao :)
Razmisli o Metamorfozisu. Pogledaj slike i komentare. Ja jako volim to mesto ali mnogima se ne sviđa. Ima lepa dečija igrališta. A sad, problem je što je celo selo na nagibu pa do plaže ideš malo nizbrdo a do smeštaja uzbrdo. Toliko da na primer ne bi mogao ići rolerima ali bez problema može sa kolicima. Na samoj plaži ima nešto hlada. Tu uglavnom i dolaze porodice sa malom decom i odlična je baza za odlazak na druge plaže. Dobra plaža je recimo Lagomandra, tu baš ima i dobre hladovine mada je ulazak u vodu malo strmiji ali svugde je lep pesak.
 
Nafplio (Peleponez) i Parga (ako nisi bila).
Ne može ti biti dosadno.
P.S Gradovi na Peleponezu su svi lepi i jako je živo tamo.
I ja evo gledam ovu Pargu, fino izgleda, samo me zanima ima kakve su plaze, jesu ili u blizini. Vidim ima ova jedna plaza bas blizu gradica, da li bude velika guzva (ako su svi tu). Gledam druge plaze u okolini one sve su za otici kolima.
 
Sarti ili Nikiti ( Sitonija ), Limenas ili Limenarija ( Tasos), Lefkas, Agios Nikitas, Nidri, ( Lefkada ) ( to ti je malo dalje ), Parga ( isto daleko )
Upravo gledam Tasos po vasem predlogu.
Izgleda fino, nasao sam neki smjestaj preko bookinga medjuti nekoliko ljusi spominje "ose", nije jedan kao da je ostavio nego nekoliko njih. Da li ima dosta osa, strasljenova na ostrvu.
Takodje koliko sam ja vidio trajekti od Kavale ili Keramotija idu oko sat-sat ipo i ne izgledaju skupi.
Iz ovog Kermaotija 20-25 po autu plus oko 5 evra po osobo, sto je ok. Nadam se da je ovaj sajt gdje gledam skoro azurirzan?
Zna li neko nesto u vezi trajekta??
 
I ja evo gledam ovu Pargu, fino izgleda, samo me zanima ima kakve su plaze, jesu ili u blizini. Vidim ima ova jedna plaza bas blizu gradica, da li bude velika guzva (ako su svi tu). Gledam druge plaze u okolini one sve su za otici kolima.
Sto se tice Parge ukoliko te zanima procitaj ovaj putopis iz septembra 2022. Tu imas i slicice plaza sa mini opisom.

https://forum.krstarica.com/threads/parga-putopis.958709/

Ukratko sama Parga ima 2 gradske i jednu nazovimo prigradsku do koje se moze doci peske 15min, brodicem a opcija je i da se tamo uzme smestaj.
Mislim sto se guzve tice zavisi i kada se ide. Kada smo mi bili bilo je ljudi ali nije bilo guzve uopste. To je bio pocetak do sredine septembra.
 
Upravo gledam Tasos po vasem predlogu.
Izgleda fino, nasao sam neki smjestaj preko bookinga medjuti nekoliko ljusi spominje "ose", nije jedan kao da je ostavio nego nekoliko njih. Da li ima dosta osa, strasljenova na ostrvu.
Takodje koliko sam ja vidio trajekti od Kavale ili Keramotija idu oko sat-sat ipo i ne izgledaju skupi.
Iz ovog Kermaotija 20-25 po autu plus oko 5 evra po osobo, sto je ok. Nadam se da je ovaj sajt gdje gledam skoro azurirzan?
Zna li neko nesto u vezi trajekta??
Tasos samo ako idete kolima.
Ovako ne vredi mnogo. Teško su dostupne bolje plaže, gradski prevoz nesiguran. Rent-a car u Grčkoj se isplati samo ako vas je više.
Prevoz trajaktom nije skup.
 
Poslednja izmena:
Tasos samo ako idete kolima.
Ovako ne vredi mnogo. Teško su dostupne bolje plaže, gradski prevoz nesiguran. Rent-a car u Grčkoj se isplati samo ako vas je više.
Prevoz trajaktom nije skup.
Inace,to vrijedi za sva ostrva.Treba auto,ako se zeli doci do ljepsih plaza.
Bila sam na Skiatosu,malom ostrvu...ali bez auta ili busa,nista.Najbliza plaza je bila ujedno i najgora koju sam ikad vidjela.A ni ona nije bila bas blizu.Ali zato ona najudaljenija je bila jedna od najljepsih.
Cak ako bi neko bio sportski nastrojen da tih 5,6,7 km do plaze predje pjeske,ne moze jer nema puta,osim magistrale kojom jure vozila i vrlo je nezahvalno ici tuda.
Znaci,bez auta si osudjen na rentakar ili bus.
 

Back
Top