Granicni poremecaj licnosti

Pa ne piše baš sve.
ej ljudi...

pod jedan niste u stanju da pomognete

pod dva najmanje su potrebne "narodne presude"


tako komšinica Stana, detektovali ženi kancer pluća, počela da dolazi cela familija naprečac ali praznih ruku "jer šta da joj donose kad je gotovo"...

i pristade Stana na parcijalna uklanjanja plućnog krila...


njen kancer beše operabilan (mom ocu recimo nije, nažalost)

i prvo joj sklonili desno...

i posle joj sklonili pola levog...
gadno zar ne?

i dolazila familija još 6 mesci koliko joj lekari "procenjivali" bez konsultacije sa Svetim Petrom...

ali sledećih 25 godina nisu
išla Stana sama do prodavnice da kupi šta joj treba
jedino joj sparni dani i dani pred kišu pravili problem
tada smo mi komšije išli


nema nikog od narodnih stručnjaka ili rodbine medicinski potkovane, samo mi komšije

"znaš prijatelju ako ti je to to e onda ti je... a mene to ne može... meni samo lepo"
more na banderu sa vama
 
Poslednja izmena:
Psihozu moze izazvati stres, ali psihoza se razvija mesecima, i nikada ne dolazi iznenada. Dakle, razvija se i buja i u zadnjoj fazi
ulazis u alter state. A da bi se razvila, moras da imas neki trip, bez tripa nece da radi...
Mislis li ti da sam ja malo stresova imao kroz zivot.Imao sam ga bar jos za petoro ljudi.I za taj momenat kada mi dodje niko ne moze da mi kaze da sam normalan..Nekada traje nekoliko minuta,a nekada nekoliko sati,pa i dana.
 
Mislis li ti da sam ja malo stresova imao kroz zivot.Imao sam ga bar jos za petoro ljudi.I za taj momenat kada mi dodje niko ne moze da mi kaze da sam normalan..Nekada traje nekoliko minuta,a nekada nekoliko sati,pa i dana.
Pa idi kod psihijatra ako si opasan, da ti da nesto da se smiris i da ti da dijagnozu, ako vec mislis da si u psihozi. Besplatan pregled
kod drzavnog.
 
Pa idi kod psihijatra ako si opasan, da ti da nesto da se smiris i da ti da dijagnozu, ako vec mislis da si u psihozi. Besplatan pregled
kod drzavnog.
Inace ja sam placao posle te epizode psihijatra da me kontrolise, jer sam se plasio da opet ne uletim u psihozu, i tek
nakon sto je rekla da ko da nisam nikad bio tamo prestao. A i dan danas cepam antipsihotik, preventivno :P
 
Ne treba jos dok ima samokontrole.Jesta da je bolno psihicki,ali uspevam.
Pa nece ti nista. Psihoza je ozbiljan problem i bolje spreciti nego leciti. Problem je sto bude kasno kad izgubis kontrolu, ako vec
sumnjas da imas neki problem... ne znam meni delujes normalno, pa je mozda moguce da imas neki drugi problem, pa zato...
Ali ti bas insistiras, znaci da neki problem postoji... dakle odes, kazace ti da ti nije nista ili ce vec naci resenje...
 
Sta ce mi lekovi,ako ne mogu da se kontrolisem sam.Pijem lekova mnogo za druge stvari.Toga mi je preko glave,a i ne desava se to meni svaki dan,ali dva do tri puta mesecno i ne bi voleo da seta osoba tada nalazi u mojoj blizini kada se to desava.Ukucani su navikli na te moje ispade.
 
Bmaxa ,to su dve različite stvari ,barem prema onome što sam pročitala.
Jolemisa ,nije loše da odeš i porazgovaraš sa stručnjakom koji će ti dati najbolji savet kako da to prebrodiš i pomogne ti.
Hvala,ali mislimda jos mogu da kontrolisem to.malo se izvicem ,pa se smanji napetost i zustrina.Prgav sam po prirodi i to se godinama skuplja.Trpis mnoge nepravde kroz zivot i onda jednom moras puci.Mislim da je teze onima koji to gutaju i sklanjaju u stranu,a ostaje u njima.
 
Pozdrav, nadam se da ima "nocnih sova" pa vam se javljam i ovim "pozivam" svi koji imate BPD dijagnozu, da si pruzamo savjete i podrsku a i vas koji nemate tu istu, mnogo bi nam dobrodoslo.
Btw nova sam na forumu. Nadam se vasem brzom odgovoru.
 

Back
Top