Quantcast

granice strpljenja

milla

Obećava
Poruka
77
koje su granice strpljenja u vezi?
koliko je normalno slusati - sacekaj dok ovo, sacekaj dok ono... a privatni (porodicni) zivot nikako da dobije neku normalnu formu.
pri tom ja, koja postavljam pitanja i dobijam te takve odgovore sam zrtvovala godinu dana da bih bila sa njim u inostranstvu i svoje navike poprilicno podredila njegovom nacinu zivota.
sad, kad smo ponovo kod kuce - ista prica (mozda jos i gora jer dok smo bili preko je sve odlagao za kad se vratimo; u tom periodu ja sam ostala bez posla, oslabili su kontakti sa drugaricama...)
a on je uzasno sebican i, po mojim merilima, prilicno inertan da bilo sta pocne da resava.
usled sve te napetosti manje je i 'onih' trenutaka koji odrzavaju vezu, koji ponovo pokrecu zaljubljenost...
tako da sam ja sad na ivici strpljenja i ozbiljno razmisljam o krupnim koracima...
napominjem da smo u godinama koje podrazumevaju ozbiljnost i odgovornost (30, 35)

livija

Veoma poznat
Poruka
12.261
vidi.... ja bih ti odavno savetovala da menjas stvari... onog trenutka kad si videla da ne ceni tvoju zrtvu trebalo je da povuces neku straftu :arrow: pa nesto da se menja... ako je moguce odnos, a ako ne, partner... sorry, zvuci surovo...
ti najbolje znas mozes li da izdrzis, i da li je vredno? samo iskreno prema sebi... granica je ono sto ne zelis da tolerises...
ps: ogradjujem se, nisam merodavna.... ja lako odustajem.... :???:

A

anakin

Gost
al kad se tako postavi sa zrtvovanjem to me moze da valjda...ti se zrtvujes da bi tom zrtvom kupila, sta...brak?
i ne treba neko da te zeni sto ti time vraca za zrtvovanje nego sto te voli i zeli za ceo zivot...
pritiskanja u tom smislu su totalno glupa...jer, zar nije bitnije da zivot provedes sa nekim koga ti zaita volis i ko tebe voli nego da nekog tako pritiskas samo sto ste u "ozbiljnim godinama"?

milla

Obećava
Poruka
77
naravno da ta moja zrtva (u pocetku je ova rec bila pod navodnicima, jer sam to sve uradila smatravsi da je tako normalno - njemu je bio ponudjen posao u inostranstvu i smatrala sam da je normalno da ga pratim) nije ucinjena iz tih glupih ponuda. mi smo bili i vereni pre svega toga... sve je to u tom momentu izgledalo kao normalno. ali sad je uzelo maha i ja vise jednostavno nemam strpljenja. sve se ovo pretvorilo u posao...

Betty

Elita
Poruka
21.483
pa onda ga prati i dalje, i to je valjda normalno
ne, zakaži neki vikend venčanje i obavesti ga poslovnim pismom, sve sa memorandumom - zakaži mu dejt ispred SO i kvit
:lol:
Ako kod njega prolazi samo fora sa biznis planom - pa ponudi mu TO!

Ne znam, ja brzo odustajem ako nešto ne ide i tako sam se predstavila i u vezi - pa nema problema. Ne volim menjanje planova (naročto ako za to nema jakih argumenata, zayeban sam lik, sva se narogušim ako je to - bezrazložno). U stvari, poštujem dogovore i isto očekujem (ili slično) od drugih, pa i od dragog. Što si napustila posao, zbog 12 meseci u inostranstvu? Pa ti si automatski u poziciji u kojoj ne možeš da pregovaraš :?

majcheki

Iskusan
Poruka
6.522
Jao koji bedak... A ti si baš htela? A možda nije sebičan - možda malo misli i na tebe... Neće da te oženi da ne bi provalila da te ne voli kad već budete imali očajan brak a neće da te ostavi da te ne povredi... Ma on je srce pravo, divan jedan čovek - jel da? Jel sam pogodila? :D

mackica ns

Poznat
Poruka
7.785
Pa ne mora samo brak da bude 'normalna porodična forma':? meni se čini da tu ima još nešto osim 'neće da me ženi'; šta ste je napale odmah:|
U stvari, nije mi baš ni jasno ovo pitanje, mislim da ne razumem šta se dešava... Šta je normalna forma; odnosno ŠTA on odlaže, i SA ČIM?

Larra

Primećen član
Poruka
748
Licno mislim da ne bih imala neke preterano rastegljive zivce i granice strpljenja. Cemu to?

Poenta veze jeste da OBOJE budu srecni, ne da jedan vodi a drugi se "prilagodjava", "strpljuje", "zrtvuje".

Meni je uospte to "zrtvovanje" recept za kasnije nezadovoljstvo, frustraciju i probleme.

Jedno su kompromisi i dogovori, ma to mogu da pristanem (da li cemo na skijanje ovde ili onde, kada cemo na more isl) ali neka velika preokretanja zivota bez pozitivnih rezultata za obe strane - nisu za mene.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.